Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/149 anonim ***** válasza:
87%

1. Nem, nem tervezem, megnősültem, itt élek.

2. Nem megyek el, mert hazai viszonylatban szerencsére jól keresek, de megértem azokat, akik mennek...sajnos Éldegélni lehet, gyarapodni viszont még jónak mondható kereset mellett is iszonyatosan nehéz.

3. Műszaki pályán végzett barátaim már mind Ausztriában vagy Németországban vannak

4. A demográfiai helyzet rossz, nyugdíjra már nem számítok, a gazdaságban viszont 10 éven belül fellendülést várok

2012. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/149 anonim ***** válasza:
67%

1.Igen tervezem.

2.Azért, mert nincs protekcióm egy jól fizető melóhelyhez, minimálbérből, segélyből vegetálni pedig nem szeretnék életem végéig.Másik ok, hogy gyermekem is tervezi a kivándorlást épp ezen ok miatt és nem szeretném, ha a szar gazdasági helyzet miatt totál szétszakadna a család is!

3.Ismerőseim körébe, kb minden 2. szomszédunk, ismerősünk családjában van legalább 1 fiatal vagy középkorú, aki kiment és nem is tervez visszaköltözni.

4.10 -20 év múlva totális nyomor lesz.Néhány milliárdos még élni fog mint marci hevesen, alerágott csontokon és külföldre mentett milliók kamatain, na de egyszer az is elfogy, meg a nyúzható birkák pénze is egyre kevesebb lesz, tehát a sáskák tarra rágnak mindent és lassan ők is kezdik majd lejjebb adni, vagy kivándorolnak ők is.A betegek, hajléktalanok , öregek maradnak és az abszolút képzetlen fiatalok.Szép kilátások, mondhatom!

2012. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/149 anonim ***** válasza:
65%

Van, aki azt mondja, hazaszeretetből marad.Ez olyan furcsa nekem, jó, szép ország és én sem mennék, ha élhetőbb lenne, de valójában nem tudok hazámnak tartani egy olyan országot, ahol kihúzzák a lábam alól a lehetőségeket is, aztán ha bajba (állástalanságba, kilátástalanságba)juttattak, még rám mutogatnak ujjal!

Ahol elveszik a nyugdíj megtakarításomat, aztán széttárják a kezüket, hogy öngondoskodjak, mert mire öreg leszek, valszeg nem lesz nyugdíj sem.

A munkáltatók pedig nemes egyszerűséggel egy balek rabszolgának tartanak, aki örüljön ha esetleg feketén kifizetik, de jobb lenne, ha csak a munka öröméért dolgozna.

És még sorolhatnám.Köszönöm, elég volt!

És nem, nem nincsenek túlzott igényeim, bőven beérném azzal, ha tisztességes munkahelyek közül választhatnék, ahol becsületesen megfizetnek és a fizetésből emberhez méltó színvonalon élhetnék, például hónap végén is megengedhetnék egy ruhát magamnak, vagy egy éttermet, és legalább évente egy igazi nyaralást.És súlyos kölcsönök nélkül vehetnék egy lakást.Ha pedig megszünne valamiért a munkahelyem, nem engem állítanának bűnbakként az utcára seprűvel a kezemben,hanem humánusan támogatnának, és biztonságot nyújtanának, amíg újra el nem helyezkedem.Ahol nem csak fejőstehénnek néznének, ott érezném igazán otthon magam.

2012. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/149 anonim ***** válasza:
20%
Mi a ráknak vándoroltam volna ki, vagy mért fognék?
2013. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/149 anonim ***** válasza:
82%

" párom itt is nagyon jól keres,a cég ki fogja küldeni külföldre dolgozni és megyek vele, ott még többet fog keresni. És végre én is a munkámmal rendesen fogok keresni külföldön.

Nem lesz semmi meglepetés ;)"


Úristen! Ez a nőstény melyik bolygón él? :D

2013. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/149 anonim ***** válasza:
58%

"Ahol elveszik a nyugdíj megtakarításomat, aztán széttárják a kezüket, hogy öngondoskodjak, mert mire öreg leszek, valszeg nem lesz nyugdíj sem."


tudod, miért nem lesz nyugdíj sem? Mert mindenki úgy gondolkodik, ahogy te, ahelyett, hogy kitartanának, és megpróbálnák együttes erővel megmenteni Liszt Ferenc, Bartók Béla, Petőfi Sándor, József Attila és Szent-Györgyi Albert hazáját! Ami a tiéd is és az enyém is!

2013. jan. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/149 anonim ***** válasza:
78%

Udvozletem


Parba egyszerubb

En kimennek 28f vagyok nemet nyelvteruletre

2013. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/149 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem. Igen már évek óta tervezem, de a kicsi fiam miatt nem vágtam még bele.

2. Pénz.

3. Apám már 3 éve kinnt van. 5 unokatestvérem is már külföldön van. A középiskolai osztálytársaim közül csak párról tudok, viszont a főiskolás csoporttársaimnak a többsége külföldön van.

4. A magyarok kisebbségbe kerülnek a romákhoz képest.

2013. jan. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/149 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Semmi szín alatt.
2013. febr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/149 anonim ***** válasza:
59%

"Az a szerencse, hogy a ballib korcs fiatalok sokkal nagyobb arányban vándorolnak ki, mint a jobbik szavazó nemzeti érzelműek. Így folyamatosan csak javul az arány"



igen ám de ebben a feltevésben van ám egy nagy nagy bukta.


ezeknek a nagy része még mindig magyar állampolgár és ha haza jönnek már pedig választáskor sok haza jön, pár óra repülő út vagy épp autó út ha a határ közelében vannak és ugyan úgy szavaznak szarjukra mint hogyha itt élnének.


én ismerek egy két ilyen köcsögöt(elnézést a kifejezésért)


hiába megy el, ugymond mégis csak itt van :(


és itt még az a szomorú hogy rengeteg fiatal aki nem is tartozik ezekhez a hulladékokhoz csak külföldön dolgozik mert itt nem tud érvényesülni,megélni de hetente havonta haza jár, sok van ennek ellenére is az olyan közülük aki még mindig fidesz és társai mellett érvel.


ezzel nem azt akarom mondani hogy jön a jobbik és minden szép és jó lessz.... (ha eggyáltalán az lessz)


egyébként meg

1., nem voltam még kint, de a fiatalságomat nem itt akarom rabszolgasorsban 70-ezrekből tengetni


3., sok, akikkel felnöttem haverok, iskola társak év folyam társak kb 60% és elég sokan is tervezik hogy elmennek


4., minden féle szedett vedett nép lessz a megélhetés sokkal rosszabb lessz(ha nem teszünk ellene semmit sem MOSTANÁBAN) kevés fiatal illetve bocs, rengeteg cigány gyerek, Magyar nép nagyon durván szegregálodni fog (keverdeni) naplyainkban is eléggé megfigyelhető folyamat


nyugdíjat kiváltságosok kapnak (orvosok,jogászok,politikusok...stb)

- az átlag is fog valamit szociális juttatás néven


én szerintem,röviden és tömören az elkövetkezendő 5 maximum 10 évben Magyarország nem tesz semmit és mindig csak a másikra várunk, akkor nagyon nagyon de nagyon megfogunk indulni a lejtön és a jó Isten sem fog minket megállítnai betonfalnak ütközünk és darabokra törünk ÖRÖKRE !

2013. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!