Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/149 anonim ***** válasza:
72%

11:44


"Külföldön a semmi munkákért is rengeteg pénzt adnak."

Én erre reagáltam. Ugyanis ez nem igaz. Igenis elvárják, hogy megdolgozz a pénzedért és mindegy, hogy orvos vagy, vagy takarító. Pontosan ez a mentalitás az, ami miatt a magyar gazdaság haldoklik: tanulni, dolgozni igazán a nagy többség nem akar, de az igények legalább jó nagyok.

Ja és én nem örülnék egy angliai minimálbérnek, ami ha jól tudom most olyan 5-6 font/óra, mivel ennél határozottan többet keresek itthon.

2011. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/149 anonim ***** válasza:
19%
A semmi munkát úgy értettem hogy pl. egy takarítóit, amiért Magyarországon jó esetben kapsz 60 ezer forintot. Hidd el külföldön megfizetik.
2011. okt. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/149 anonim ***** válasza:
35%

"Ja és én nem örülnék egy angliai minimálbérnek, ami ha jól tudom most olyan 5-6 font/óra, mivel ennél határozottan többet keresek itthon."


Akkor te határozottan többet keresel úgy 330 ezer forintnál. Tudod itt hány családban ketten nem keresnek annyit? És a két angol minimálbéres egész jól elvan? Itthon meg a két minimálbéres kifizeti a megélhetés költésgeit oszt csá? Itt nem úgy gondolják, hogy a minimálbérből szafarizni mennek meg limuzint vesznek, hanem úgy, hogy a kötelező költségeket fejfájás nélkül ki tudják fizetni, és esetleg még marad is. 300-400 ezer forintról nem is csoda, ha nem tetszene a minimálbér ott, de azért, mert te annyit keresel, az nem azt jelenti, hogy a magyar átlag is.

2011. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/149 anonim ***** válasza:
82%

"1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?"


Nem.


"3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?"


0 fő vándorolt ki. Tanulmányi úton sokan voltak kinn fél-egy évekre.


"4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva?"


Sok minden, amit el sem tudunk képzelni. Vagy te el tudtad képzelni 1991-ben azt, hogy 2011-ben a gyk-re fogsz írogatni?


"Milyen lesz a demográfiai helyzet"


20 év múlva az ország lakossága kb. 9,5 millió lesz, ebből 2,4 millió öreg.


"a gazdasági helyzet"


Ezt senki sem tudja, addigra több gazdasági cikluson (fellendülésen és válságon) túlleszünk.

2011. okt. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/149 anonim ***** válasza:
75%

1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?


Már voltam sokszor dolgozni az Eu több országában is, és az USA ban is. Egy egy év fél vév, volt hogy csak 1-2 hónap. Nem tudom, de megyek ha találok valami olyan munkát ami megfelelő a számomra és fejlődhetek.

"nem jövök haza többé, inkább viszem a családot is ha már beilleszkedtem" Elegem van a hitegetésből.


2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?


A kilátástalanság.

Nem az hogy per/pill sz@r a helyzet.

Az hogy minden kormány szlogenje " csak most húzzuk meg és jobb lesz" aztán meg csak rosszabb. Értelmetlen itt bár mit is csinálni mert nem kapod vissza a munkád ellenértékét még csekély mértékben sem.

gyszerüen nem élet az, amiről sokan azt hiszik hogy élnek. Mert a nagy külömbbség hogy nyugaton azért dolgoznak hogy jólélhessenek, itt meg azért éllnek hogy dolgozhassanak mert másra már nem jut idő.

És ez a jobbik eset, mert munka se nagyon van.


3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?


Kb a fele a barátaimnak kint van, és szinte mindenki ki fog menni hamarosan.


4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Azt nem tudom.

De hogy hamarosan hatalma csőd lesz, az biztos.

Akkora összeomlás lesz itt amit még fel sem képesek sokan fogni!

2011. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/149 anonim ***** válasza:
75%

"20 év múlva az ország lakossága kb. 9,5 millió lesz, ebből 2,4 millió öreg. "


másik 2,4 millió meg cigány

2011. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/149 anonim ***** válasza:
28%

ma 13:47


Max. 1,5 millió cigány lesz.

2011. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/149 anonim ***** válasza:
67%

Nem vándorolnék ki, mert nincs olyan szakmám, amit jól megfizetnének kint. Több ismerősöm kiment, diplomával betanított munkára. Igen, jobban keresnek, mint én itthon, de nem azért tanultam.

Max. akkor mennék el, ha kirúgnának az állásomból, és nem találnék évekig másikat. De akkor meg már nem tudnék, mert azért ahhoz is kell egy kis indulótőke.

Azért én is azt mondom, hogy aki azt gondolja, hogy semmi munkáért sokat fizetnek, az vigyázzon magára.

Alapvetően 2 féle munka van külföldön:

-Alulfizetett szar meló, ami a helyieknek derrogál. Lehet, hogy még így is jobban keresel vele, mint itthon, de azért ezzel is vigyázni kell. Egy ismerősöm komolyan megbetegedett így a rossz munkakörülmények miatt. Annyit nem ér.

-Szupermenedzseri állás: min. hogy beszélsz 2 nyelvet felsőfokon, meg van min. 5 év vezetői tapasztalatod.

Én pénzügyi területen végeztem, szoktam nézni néha a lehetőségeket, de pincérnek nem megyek, a szakirányú állásokhoz meg kevés vagyok, sajnos.

Szerintem azért olyan sokan nem mennek el, legalábbis nem örökre. Kint sem kolbászból van a kerítés, bár sokan azt hiszik.

Mi lesz itt 15-20 év múlva? Még rosszabb. Alig lesz fiatal, nem lesz senki, aki eltartja majd az inaktív népességet következésképp nyugdíj sem lesz.

2011. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/149 anonim ***** válasza:
77%

"Alapvetően 2 féle munka van külföldön:

-Alulfizetett szar meló, ami a helyieknek derrogál. Lehet, hogy még így is jobban keresel vele, mint itthon, de azért ezzel is vigyázni kell. Egy ismerősöm komolyan megbetegedett így a rossz munkakörülmények miatt. Annyit nem ér.

-Szupermenedzseri állás: min. hogy beszélsz 2 nyelvet felsőfokon, meg van min. 5 év vezetői tapasztalatod. "


Ez nagyon nagy ferdítés. Elve miért nem említed azokat a szakmunkákat amiket jól fizetnek és nem derogál senkinek csak nincs ki elvégezze? Nem takarításra meg mosogatásra gondolok. Az egészségügyben az ápolónők sem az alul fizetett másoknak derogáló kategória nyugaton.

2011. okt. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/149 anonim ***** válasza:
74%

1. még nem, gimnazista vagyok, de már eldöntöttem, hogy lehetőség szerint igen.

2. mert ez egy élhetetlen ország, ahol belefulladsz a munkába és éhbért kapsz, (ahol az egyik kedves állandó válaszoló mindenkit lekorcsoz, aki nem olyan, mint ő)

3. elég sokan beszélnek róla, hogy ki gondolja komolyan, nem tudom. de mindenki jól beszél legalább 1 nyelven, szóval ha komolyan gondoljuk, akkor mindenki el tud indulni?

4. kevés lesz a fiatal. rengeteg ember el fog vándorolni, csak a buzgó hazafiak és a bodzaszedő népcsoport marad itthon. előbbiek azért, mert olyanok, mint a Titanic zenészei: egy süllyedő hajónak hegedülnek, mert az utasok le se sz@rják őket, az utóbbiak meg azért, mert máshol sincs kolbászból a kerítés és meg kell dolgozni mindenért.

2011. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!