Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/149 anonim ***** válasza:
76%

1. ha meglesz a mérnöki diplomám én megyek, pedig nem terveztem

2. elmegyek amíg még "el lehet menni"

3. sok barátom már külföldön dolgozik/tanul és esze ágában sincs visszajönni

4. szar

2011. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/149 anonim ***** válasza:
62%

1,Még nem,és 3 év múlva már kiköltözöm Usa-BA.

2,Nem szeretnék a szüleim és a bátyám közelében élni.Úgy érzem csak ott valósíthatnám meg önmagam.Egy bizonyos várost pedig kötelességemnek érzem felkutatni,egy elhunyt rokonom miatt.Aztán pedig elmegyek a kanadai rokonaimhoz is(mamám hugáékhoz)látogatóba.

3,Kb 20 barát, és 5 rokon

4,Igen,lassan már most is egy nyugdíjas országról van szó,hát még 15 év múlva.Az ország nagy része nyugdíjas,rokkant,hajléktalan,munkanélküli és beteg lesz.A valóban dolgozó emberek számát én negyedére tippelném,mint amennyi most van.Kevés fiatal lesz,ők főleg azok lesznek,akik még tanulnak,illetve már a családosok(max 1 gyerekkel).A munkaképesek pedig kivándorlók...Gazdasági helyzet?Már nagyrészt nincsenek gyárak,hát akkor 0 gyár,0bánya,0 turizmus lesz.

2011. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/149 anonim ***** válasza:
61%

1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?


Még nem. Egyelőre kíváncsian várom a felsőoktatást érintő változásokat, bár egyre türelmetlenebbül. És ahogy egyre többet gondolkodok lehet felesleges lesz kivárni.


2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?


Egyik az, hogy a férjem munkáját borzasztóan alul fizetik. Tulajdonképpen mind a német mind az angol területen sokkal jobban megfizetnék, de ha még nem is a szakmájában kapna állást, akkor is jobban járnánk a külföldi viszonylatban szar fizetésével, mint itthon a szar fizetésével. Mivel nagyon sok rokonom és barátom van kint, látom, hogy miért mennyit keresnek, én is elég sok időt töltök kint időnként, így azt is látom mi mennyibe kerül. Én mint vállalkozó, vihetném a vállalkozásomat kintre, ahol sokkalta kedvezőbbek az adózás szabályai, több maradna meg, miközben az árszínvonal hasonló.


A másik az, hogy fizetős képzésen szeretnék tanulni, aminek a mostani tandíja kb. két millió forint évente. Na ha ezt felemelik 4 millióra, akkor tényleg bolond leszek maradni, hiszen pl. Londonban 9000 fontért tanulhatok (2.880.000 forint) egy évet, sokkal nevesebb a diploma, jobban felszerelt az egyetem stb. Igazából emiatt is gondoltam rá, hogy hülyeség kivárni, hiszen már most "csak" 800ezer forintnyi a tandíj különbség évente (mondjuk egy skót egyetem még olcsóbb) ami különbség bőven megtérülne, ha én úgy adóznék, ahogy ott kell, a férjem meg annyit keresne, amit ott adnak.


3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

Sokan vándoroltak már ki és sokan tervezik. Nem is kifejezetten a hülyébbje.


4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Fogalmam sincs, mindenesetre én nagyon szeretnék maradni, de hát hülye vagyok én, hogy ha sokkal jobb életem is lehetne, akkor elcseccem? Sajnos hosszú évek óta az megy, hogy na majd most még kicsit szar lesz, de utána mostmár tényleg felzárkózunk jobb lesz stb. stb. Na jó, de hányan öregedtek már ebbe bele? Én nem akarok egy lenni közülük, hogy csak várjam, hogy megközelítsük a ny-eu-i életszínvonalat, mikor két bőrönddel akár bele is költözhetek...

2011. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/149 anonim ***** válasza:
22%

"Az a szerencse, hogy a ballib korcs fiatalok sokkal nagyobb arányban vándorolnak ki, mint a jobbik szavazó nemzeti érzelműek. Így folyamatosan csak javul az arány. :)"


Egyetértek. És más szempontból is előnyös ez a kivándorlás, hiszen így megtisztul az ország az életképtelenektől.

2011. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/149 anonim ***** válasza:
68%

1,igen,Angliába 7 évvel ezelőtt,de már tervezzük a hazavándorlást.

2. Oka: anyagi csőd.Tele voltunk adóssággal.

3. senki nem jött ki,és senki nem is tervezi,mindenki elvan otthon.

4. 15-20 múlva hasonló lesz a helyzet mint nyugaton 10-15 évvel ezelőtt.Nem lesznek jó szakemberek,nem lesznek fiatalok,csak idősek,nyugdíjasok,és sok olyan felesleges dolgozó aki csak irodai munkában (vagy főnöki munkában gondolkodik) Így 15-20 év múlva tömeges bevándorlások lesznek Magyarországra a világ minden tájáról,mert nagyon jól megfogják fizetni a szakmai tudású embereket..Ahogy régen Angliában is történt(csak mára már ellepték Angliát,és ők is tanultak az esetből..Magyarország ugyanazt a hibát követi el,mint a nyugat 15-20 évvel ezelőtt.

2011. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/149 anonim ***** válasza:
73%

"2. Oka: a nagy semmi fizetés nagyon sok munkáért. Külföldön a semmi munkákért is rengeteg pénzt adnak."


Most komolyan, az ilyen emberek mégis hol élnek? Lesznek még itt kellemetlen meglepik.

2011. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/149 anonim ***** válasza:
65%

11:26

Nem kell leszólni ;) és nem lesz meglepetés, mivel párom itt is nagyon jól keres,a cég ki fogja küldeni külföldre dolgozni és megyek vele, ott még többet fog keresni. És végre én is a munkámmal rendesen fogok keresni külföldön.

Nem lesz semmi meglepetés ;)

2011. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/149 anonim ***** válasza:
77%

Aki szerint ez korcs, ballib és egyéb tett és nem hazafi, az a leginkább tesz azért, hogy ilyen a közhangulat és a mentalitás. A bezárkózás és a külvilág elutasítása sosem oldott meg semmit (cuclizmus alatt os volt hasonló).


A leghőbörgőbb, önmagát ultrahazafinak tartó, rohadjonmegmindenkülföldi, kutyaakielhagyjaahazáját dísznagymagyar többnyire csak rossz hírét kelti az országnak külföldön (halkan súgom meg, nem csak zsidók és buuzik élnek szent határainkon kívül) és hát belföldön is.

Nem a "mocskos buuzik" miatt lop mindenki és nincs munkahely, hanem egyszerűen az emberek mentaláitásának és moráljának összessége ezt eredményezi. Azért ilyen trágyák a mindenkori vezetőink, azért mutyizik minden önkormányzat, azért lopják szét a vállalatokat. Te is vettél már olyan cuccot, amiről tudtad hogy hamis vagy lopott? Piacon, ázsiacenterben mosóport/borotvapengét? Leesett tévét? Volt már, hogy szerelőtől nem kértél számlát? Csaltál már adót?


Viszont ha kit élsz, akkor mesélhetnél a hazádról, szokásokról, kajákról, városokról. Barátkozhatsz külföldiekkel, megoszthatjátok nézeteiteket (ami nem csak trianon), mesélhettek egymásnak egymás kultúrájáról, megismerheted a másik szemléletét és gondolkodásmódját. Ha sose mozdulsz ki kisebb nagyobb időre és mindig csak bent posványkodsz, akkor teljesen beszűkül a világkép és eltávolodik a valéóságtól.


Ui: kb annyira vagyok liberális vagy bal(jobb)oldali, hogy semennyire. Én is ellenzem a mindenki öleljen meg midnenki gyökér hippi mentalitást, mindenkinek megvan a helye a világban, vannak kultúrális különbségek, ami már nekem is sok.

2011. okt. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/149 anonim ***** válasza:
55%

"2. Oka: a nagy semmi fizetés nagyon sok munkáért. Külföldön a semmi munkákért is rengeteg pénzt adnak."


Most komolyan, az ilyen emberek mégis hol élnek? Lesznek még itt kellemetlen meglepik."


Attól függ. Kérdezd meg a szomszéd takarító nénit kellemetlen meglepetés érné-e, ha a megszokott 60 ezre helyett szembe találná magát egy angol minimálbérrel például.

2011. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/149 anonim ***** válasza:
78%
11:44-es vagyok, és igen számításba vettem hol mennyi az élet. Az itteni minmálbérből lakást bérelni és rezsit fizetni gyakorlatilag lehetetlen. Főleg, ha szoktál enni is. Külföldön valahogy nem az. Lehet, hogy nem fog a takarítő néni sokat spórolni, meg nagy házat és kocsit venni, de az biztos, hogy nem fog úgy küszködni mint mi itt és olyan dolgokat is megengedhet magának, ami itt nekünk luxus.
2011. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!