Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/149 anonim ***** válasza:
81%

1. Nem

2. Itt maradok, mivel a munkám is olyan lesz, amit Magyarországon tudok csak végezni. Nem mellesleg szeretem a hazámat, és nem tudnék huzamosabb ideig kint élni.

3. Egyre többen. Érettségi utána szerintem az osztályomból 4-5-en már kint kezdték meg az egyetemet. Most meg a diplomás ismerőseim 1/3-a szerintem tervezi, hogy kimegy. Ráadásul most már egyre több ismerősöm házasodik külföldre.

4. Elég siralmas. Tele kisebbséggel. Kevés lesz a fiatal, arabok fognak gyógyítani minket, mert az összes orvos kiment. Szerintem a kivándorlás az egyik legsúlyosabb probléma Magyarországon.

2012. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/149 anonim ***** válasza:
80%

1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

Igen, tervezem, alig várom.

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

Nem tudok tisztességes munkát végezni, amiből meg tudnék normálisan élni, az emberek frusztráltak, szomorúak, lehúzzák egymást lelkileg is.

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

Az egykori gimnáziumi évfolyamom fele kb külföldön él!Sokan tervezik, sokan el vannak keseredve, mások kűzdenek.

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.

Több bevándorló lesz, vegyesebb kép, nagy különbségek. Reméljük, azért jobb lesz, és nem lesz háború.

2012. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/149 anonim ***** válasza:
81%

"1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?"


Még nem vándoroltam ki,20 éves vagyok.


"Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni? "

Nincs itt semmi munka egyre csóróbb a családom és a környezetem.

Nyaralni már évek óta nem voltunk.

Az akkori nyaralás fogalma az volt hogy néha felmentünk Pestre vagy elmentünk a közeli bányatóhoz.

Most már örülünk hogy ki tudjuk fizetni a számlákat.

Nem élünk luxusban:Egy másfél szobás panelban lakunk.

Munka szempontjából vagy 70 helyre beadtam a papírjaimat de semmi.

Arra se méltatnak hogy írjanak egy mailt.

Nem válogatok,a takarítói állás is jó lenne,de oda is már a csókosokat helyezik ki.

Nem úgy kell munkahelyeket teremteni hogy a sok szerencsétlent aki nem talál munkát elküldik utcát seperni aztán az utca egyik végéből elseprik a levelet a másik végébe majd másnap kezdik újból mert addigra még több levél lehullott.

A munkanélküli is csak 1 év után jár ami 22eFt,ami a megélhetéshez édeskevés.

A másik meg hogy mire fel kapnak a színesfém orientált buckalakók az önkormányzattól lakásokat?

A csóró magyar meg gürizzen,dolgozza ki a belét nehogy utcára kerüljön?

Szóval itt van pénz csak nem arra amire kéne.


"4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.? "

A nyugdíjasok sokkal többen lesznek mint a dolgozó emberek.

A dakoták is sokan lesznek akiket szintén a dolgozó magyaroknak kellesz majd eltartaniuk.

2012. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/149 anonim ***** válasza:
83%

1. nem, nincs tervbe

2. ha elmennék valószínűleg a jobb megélhetés lenne az oka

3. konkrétan 1 ismerősöm sincs, aki családostul kiköltözött volna olyan van aki kint dolgozik abból van olyan 10-12... kivándorlást se mtervez senki tudtommal

4.fogalmam sincs

2012. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/149 anonim ***** válasza:
62%

1. Még nem,de már gondoltam rá.

2.Az oka az lesz,ha az MSZP kerül kormányra 2014-re."Ha nem tetszik el lehet innen menni..."elvre építve.

Ha az Fidesz és MSZP egybeforr,akkor meg az ablakon ugrok ki a 4.ről.

3.Közeli ismerősöm egy van, a párjával Hollaniában a legalja munkát végzik (mosogató a másik takarítónő)1500 eurót keresnek együtt és már vettek egy 10 éves fiat bravot, fizetik az albit, a rezsit, vettek egy robogót és egy laptopot.

4.Halál. Addigra úgy szétlopják az országot,hogy csak azt fogja enni az ember amit megtermelt a kertjében. A nyuggerek éhenhalnak, a fiatalok a semmire vállalnak puját-kivétel a cigány,mert az a jéghátán is megél.

2012. okt. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/149 anonim ***** válasza:
0%

1. ha ismét mszp hatalom lesz. elég a kommunista utódokból.

2. -II-

3. kevesen mentek ki...

4. ez sok mindentől függ. nem szabad ennyire az eu-ra támaszkodni...

2012. okt. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/149 anonim válasza:
13%

-ha fiatal lennék azonnal

-tekergők országa lettünk

-?

-addigra már itthon lesznek a haszid zsidók

2012. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/149 anonim ***** válasza:
40%

1. Egyre komolyabban tervezem .

2. Nincs pénzügyi esélyem családot alapítani. Nyarancsos politikai elnyomás miatt: választójog korlátozása, ránkkényszerített alkotmány, szegénység-ellenes politika

3. Osztálytársaim közül sokan 7-8 ember- mind Fideszes az első körben léptek amikor megtehették- kintről járnak haza szavazni. Ők szavaznak mi szívunk....

4. Nyugdíjról mindenki elfelejtkezhet. Minden munkavállalóra 2 nyugdíjas jut majd.

2012. nov. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/149 anonim ***** válasza:
81%

Még nem, ha minden jól megy jövőre irány Dánia. UCN-en vagy a BAAA-n fogok továbbtanulni. Gimi elejétől kezdve tudatosan készültem a jogász szakra (ügyész akartam lenni), de tavaly elvéreztek a terveim, nem lesz államilag támogatott hely, a helyzet, pedig egyre siralmasabb. Az egyetemi BA után MA-ra, ezek után szeretnék is kint maradni :)

Régebben tervbe volt, hogy apukám munkát kap Ausztráliában, de végül itt maradtunk. Dániába szeretném majd kivinni a szüleimet és az öcsémet is. Egy ismerősöm, családtagom sem vándorolt még ki, eléggé egyedül vagyok :D

Nem tudom, de féltem a szüleim, egyre nehezebb a megélhetésük.

2012. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/149 anonim válasza:
64%

1. Nem, talán Jóval később

2. Asszony,Testvér, majd ha már végképp eluralkodik a szegénység

3. Elég kevés, 5% kb....

4.én hiszek a 2014-ben történő változásban,sajnos kétlem hogy a Jobbik nyerne... de radikális változás kéne... a fajgyülölletttel nem értek egyet, de biztos vagyok benne, hogy az Unióbol ki kéne lépni... ujra felhúzni a határt, mert a szökőkutakbol, meg a bicikli utakból már van elég, ellenben a cukorgyárak romokban ( unio előtt még ugy ahogy ment) ellenben a magyar szőlő tőke egyre kevesebb (bor), mint ahogy a magyar terméket, is csak tehetős emberek vásárolhatják a boltokban... nekünk behozzák a sz.art sz.ar áron... (külföldi cégnek termelek profitot a munkám során, és külföldről számazó multyba szoktam bevásárolni... a munkám értékének minimum 50%-a külföldiek , eu unios tagállamok markában...) Véget kéne vetni a kizsákmányolásnak... kéne közbiztonság , véget kéne vetni a cigánybünözésnek mint ahogy a magyar bünözésnek, a kékek zsebre játszásának... sok mindenen kéne változtatni hogy Magyarország egy otthonná válhasson, és még nem látok olyan szervezetet ami, ezt véghez szeretné vinni, de talán Jobbik egy részét megvalósítaná... ezért maradok, és szavazok a változásra egyenlőre a szélső jobb oldalra, ha nem találok a véleményemhez közelebbi oldalt... és megvárom hogy mit hoz a jövő ...

2012. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!