Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
 101/149 anonim ***** válasza:
28%

1,Igen.

2,Intoleráns, jobbos, hímsoviniszta társadalom. Soha nem fogok visszamenni.

3,Sokakat ismerek, akinek van esze eljön. Csak az alja marad ott.

4,Talán nem süllyed diktatúrába. Gazdaságilag még jobban tönkremegy, a fiatalok eljönnek, szétrohad az egész ország.


Viszont szavazni fogok, a nácik ellen.

2014. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/149 anonim ***** válasza:
81%

",Intoleráns, jobbos, hímsoviniszta társadalom. Soha nem fogok visszamenni.

3,Sokakat ismerek, akinek van esze eljön. Csak az alja marad ott.

4,Talán nem süllyed diktatúrába. Gazdaságilag még jobban tönkremegy, a fiatalok eljönnek, szétrohad az egész ország.


Viszont szavazni fogok, a nácik ellen."


Hímsoviniszta. :D Te szegény turbófeminista! :)

Milyen jogon fogsz szavazni?

Rohadtul felháborító, hogy az országot leböffentő betűhalmazaid után még van pofád szavazni kilfeldről, befolyásolva az itthonmaradtak sorsába!


És akkor csodálkoztok, hogy miért vannak különféle véleményekkel a kivándoroltakról, gazdasági emigránsokról.

2014. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/149 anonim ***** válasza:
20%

Állampolgári jogomon fogok szavazni :) már regisztráltam is.

Azért aki szerint magyarországon nem férfiközpontú társadalom van az indokolja már meg az állítását.

2014. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/149 anonim ***** válasza:
29%

"Állampolgári jogomon fogok szavazni :) már regisztráltam is.

Azért aki szerint magyarországon nem férfiközpontú társadalom van az indokolja már meg az állítását."


Jogod? Hahaha! Azért az állampolgársága még kell mi ennek az "intoleráns, hímsoviniszta" országnak? :D


És milyen központú legyen? Ilyen nevetséges kifogással még hungarofób és turbófeminista nem hozakodott elő. :)

2014. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/149 anonim ***** válasza:
30%

Szóval aki nem náci az hungarofób? Ugyan már!

Amíg megvan az állampolgárságom addig bizony fogok szavazni, akármennyire is zavar ez bárkit is. :)

2014. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/149 anonim ***** válasza:
29%

"Szóval aki nem náci az hungarofób? Ugyan már!

Amíg megvan az állampolgárságom addig bizony fogok szavazni, akármennyire is zavar ez bárkit is. :)"


És aki nem hungarofób az náci? Ugyan már!

Egyébként senki nem azért "az" mert nem a "nácikra" szavaz, hanem a kényszeres magyarfikázás amit te is előadtál, az írásaidból le lehetett következtetni.

Az az egy szavazatod nem nagy valami, annyira túlbecsülöd magadat, inkább az a szórakoztató, hogy a határon túliaké ellen, hogy ordítanak a hozzád hasonlóak, amúgy meg ti külföldről azért "beleszólhattok" az itthoniak sorsába, ahogy te is csinálod, hogy aki itthon marad annak még sz.abb legyen. :)

Közben azért megy a "vissza se megyünk, így a magyarok, úgy".

2014. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/149 anonim ***** válasza:
24%

Nem azt szeretném, hogy rosszabb legyen, ellenkezőleg.

Szerintem kultúrember nem szavaz jobboldali pártra.

Nem magyar ellenes vagyok, náci ellenes, nem ugyanaz a kettő.

2014. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/149 anonim ***** válasza:
63%

"Nem azt szeretném, hogy rosszabb legyen, ellenkezőleg.

Szerintem kultúrember nem szavaz jobboldali pártra.

Nem magyar ellenes vagyok, náci ellenes, nem ugyanaz a kettő."


Én ezt megértem, viszont egy okot tudok arra írni, hogy miért szavaznak rájuk.


A többi leszerepelt, nem mondatni, hogy törődik az emberek hétköznapi problémáival, és most azokban látnak valami "reményt".

Magyarán tünetpárt!

Az más kérdés, hogy ha kormányzópárt lennének akkor lehetséges, hogy nem lennének különbek, ki tudja. Ezt nem tudom megmondani.


De most ha mennék szavazni:

Miért x-eljek pl. a ballibekre, vagy a mostaniakra?

A többi kis pártnak esélye sem lesz bejutni, még az lmp is kérdéses.


Itt a jobbik ellen azzal lehetne felvenni a küzdelmet, hogy megoldani a problémákat amelyek miatt inkább sokan rájuk szavaznak, és akkor magától csökkenne a támogatottsága. A többi "próbálkozás" felesleges.

2014. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/149 anonim ***** válasza:
30%

Tünetpárt igen, rossz gazdasági, társadalmi helyzetben megjelennek az ilyen szélsőséges pártok akik az elkeseredett embereket kihasználva akarnak hatalomra jutni.


De ez nem megoldás, az a végtelenül arrogáns, demagóg kommunikáció amit folytatnak nagyon ellenszenves.

Én se vagyok sem liberális, sem mszp-s, de a jobboldalnál bármit jobbnak látok.

Az olyan párt ami ilyen gárda meg hasonlókkal szimpatizál, meg árpádsávozik, annak normális társadalomban nem lenne helye. Ember nem lenne aki az ilyet elfogadhatónak tartaná.

2014. márc. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/149 anonim ***** válasza:
87%

"2,Intoleráns, jobbos, hímsoviniszta társadalom. Soha nem fogok visszamenni."


Most komolyan nem zavar az senkit, hogy jelenleg a magyar parlamentben 1 db jobboldali párt nincs és feltehetőleg a közeljövőben nem is lesz? Mert, hogy a narancsosok annak hívják magukat, az egy dolog. Sőt választást nyerni tisztán jobbos politikával ebben az országban szinte esélytelen. De egy ilyen felvilágosult elmének ezt illenék tudnia.


"Viszont szavazni fogok, a nácik ellen"


Ha úgysem jössz vissza, akkor nem mindegy neked? Netán gyűlöletből akarsz szavazni? Ajjaj zavart érzek a liberális-felvilágosult erőtrében.


"Sokakat ismerek, akinek van esze eljön. Csak az alja marad ott"


Erről és az ehhez hasonló mondatokról ismerszik meg egy igazi toleráns-felvilágosult egyed.


"Azért aki szerint magyarországon nem férfiközpontú társadalom van az indokolja már meg az állítását"


Igen, a magyar társadalom férfiközpontú, pont ugyanúgy ahogy az összes többi társadalom. Ellenpélda? Legfeljebb a mértékek közt van különbség. Ugye vannak olyan országok ahol ha a férfi megunja az asszonyt, akkor ráboríthat egy kanna olajat és felgyújthatja, meg vannak olyanok is ahol egy nő "megvalósíthatja" magát, karriert csinálhat akár egy férfi, viszont ettől a társadalom férfiközpontú marad.

2014. márc. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!