Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/149 anonim ***** válasza:
62%

"szegregálodni fog (keverdeni)"


ugy értem csoportokba élni


lesznek a nagyon gazdagok a villájukban és az éhezők a putriban középosztály nem lessz.

2013. febr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/149 anonim ***** válasza:
70%

Eszméletlen, hogy mindenki le lett pontozva, aki el akar menni.

Na mindegy, engem nem érdekel nagyon senki véleménye. Válaszolok:

1. Még nem, de tervezzük a párommal.

2. Mert a rohadt politikusok elcseszik az országot, na meg a sok kokszos miatt. Már az utcára se merek kimenni lassan. Hát nekem nem kell, hogy féljek mondjuk a Nyugati aluljáróba este. :)

3. Vándoroltak már ki. Most így számot nem tudok. De egyetértek velük és ha lehet követjük őket. :)

4. Mi lesz? Semmi. Vagy nem lesz már Magyarország, vagy átnevezik Roma országgá. :-) Háború, semmi munka, stb. Kevés fiatal? Az biztos!! Gazdasági helyzet? Sz.r, mint most, vagy még szarabb.


És attól, hogy én el akarok menni, még szeretem ezt az országot, de csak azt, amit a nemzeti érzésű őseinknek köszönhetünk és még nem rombolták le a mostani semmirekellő politikusok.

2013. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/149 anonim ***** válasza:
79%

Reénie.

Mit mosolyogsz te ezen?

2013. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/149 anonim ***** válasza:
72%
Vagy röhögsz rajtunk, akik itt maradunk, és megpróbáljuk életben tartani ezt az országot?
2013. márc. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/149 anonim ***** válasza:
79%

1.Nem.Talán majd tervezem.

2.Az itteni emberek felfogása, és a magyarok egyre jobban kisebbségbe szorulása.

3.Kivándoroltak, jobb lett az életük.Sokkal.

4.Kevés fiatal, sok öreg, nem lesz, aki dolgozzon.Tehát csőd és az ország összeomlik.

2013. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/149 anonim ***** válasza:
77%

1. még nem, de erősen gondolkodom rajta. De a mai világot ismerve a gyermekem már biztos kint "kezd".

2. Az ok a pénzhiány, nekem mellé a rossz közbiztonság és hogy semmibe nézik az embert. Hiába dolgozol jól "lenyúlnak" és egy vasad nem marad.

3. az ismeretségi körömben lassan több mint 50 % a külföldön lévők aránya.

4. 15-20 év múlva a fehér magyar emberből semmi nem lesz. Rezes nép lesz az egész ország. Lassan majd csak nekik kedveznek a választások. Túlnépesednek és majd bennük látják a pártok a szavazati lehetőséget.


De legtöbben már nem azért mennek külföldre, hogy hazahozzák a pénzt. A legtöbbje külföldön marad és jól is teszi.

Aki ezt nem pártolja valószínűleg még "aránylag jól megél" itthon. De ha az ő házán is több hitel lenne, mint amit ér és semmit nem tudna tervezni a munkanélküliség miatt biztosan nem így vélekedne.

2013. ápr. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/149 anonim ***** válasza:
90%

1.: Nem fogok.

2.: Tiltja a vallásom.

3.: Távolabbi ismerős kint van mondjuk egy tucat, gondolom legalább ennyien tervezik is.

4.: Olyan lesz mint Nyugaton, csak kevesebb pénz (bár az olcsó, nagy tömegű munkaerő Nyugaton sem kedvez a béreknek), meg arabok és afrikaiak (meg természetesen Kelet-európaiak) helyett lováriak és kínaiak. Itt magyarból lesz kevés, Nagy-Britanniában meg britekből. Egyszer vagy észhez térünk még az utolsó pillanatban, vagy az európaiság csak földrajzi jelentéssel fog bírni.

2013. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/149 anonim ***** válasza:
71%

#52: „...vegyesebb kép, nagy különbségek. Reméljük, azért jobb lesz, és nem lesz háború.”


Ha az segít, akkor lennie kell.

2013. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/149 rémuralom ***** válasza:
79%

1, Még nem, nyár végén fogok. Dániába megyek főiskolára - hogy mi lesz, miután elvégzem, maradok-e, hazajövök-e, továbbállok-e, az még a jövő zenéje.

2, Részben kiváncsiság, részben pedig az itthon uralkodó általános letargia.

3, Konkrét kivándoroltat nem sokat ismerek (azért néhány akad), itt a nyugati végeken inkább az Ausztriában dolgozó, napi vagy heti rendszerességgel hazajáró jellegű "kivándorlás" jellemző.

4, Nem tudom. 15-20 év nagyon sok idő, azalatt bármi történhet, nem igazán bocsátkoznék jóslatokba.

2013. ápr. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/149 anonim ***** válasza:
5%
.
2013. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!