Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/149 anonim ***** válasza:
63%

1.Nem és nem is akarok!Kint dolgoztam Németországban(7 évig),maradhattam is volna,de Magyarország a hazám,minden ide köt,úgyhogy hazajöttem!

2.Pénzgyűjtés céljából mentem ki vmilyen szinten sikerült is,de sose terveztem hogy kint maradok,pedig volt német csajom is...egyszerűen nem bírtam volna ott élni...

3.nem tudok ilyet

4.Cigányisztán ha nem változik semmi...de akkor is maradok...

2011. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/149 anonim ***** válasza:
68%

"20 év múlva az ország lakossága kb. 9,5 millió lesz, ebből 2,4 millió öreg. "

Erre válszul: Én Németországban dolgozom, de a népszámláláskor beszámoltak, mint a fiamat is aki UK-ban dolgozik. ( Mert az asszony otthon van és bemondta az adatokat. ) Van magyar lakcímkártyánk. Én emiatt járok, haza vonattal, nehogy elvegyék az autómat. (jó kis szívatás)

Nem tudom mennyi lehet Mo. lakossága pillanatnyilag? Én most sem tippelem többre 9.5M-nál. Azt nem tudom hány embernek nincs egészségbiztosítása otthon. Szerintem kb. ennyien vándoroltak ki. ( Szoc segélyen tengődő ismerősnek is van az önkormányzattól tb-je)

2012. ápr. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/149 anonim ***** válasza:
12%

"Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.? "


Természetesen kommunizmus.

Kielégítő.

Kiváló.

2012. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/149 anonim ***** válasza:
12%

"1,Még nem,és 3 év múlva már kiköltözöm Usa-BA.

2,Nem szeretnék a szüleim és a bátyám közelében élni.Úgy érzem csak ott valósíthatnám meg önmagam.Egy bizonyos várost pedig kötelességemnek érzem felkutatni,egy elhunyt rokonom miatt.Aztán pedig elmegyek a kanadai rokonaimhoz is(mamám hugáékhoz)látogatóba.

3,Kb 20 barát, és 5 rokon

4,Igen,lassan már most is egy nyugdíjas országról van szó,hát még 15 év múlva.Az ország nagy része nyugdíjas,rokkant,hajléktalan,munkanélküli és beteg lesz.A valóban dolgozó emberek számát én negyedére tippelném,mint amennyi most van.Kevés fiatal lesz,ők főleg azok lesznek,akik még tanulnak,illetve már a családosok(max 1 gyerekkel).A munkaképesek pedig kivándorlók...Gazdasági helyzet?Már nagyrészt nincsenek gyárak,hát akkor 0 gyár,0bánya,0 turizmus lesz."



...és egy űberkorcs.

2012. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/149 anonim ***** válasza:
17%

"Nem kell leszólni ;) és nem lesz meglepetés, mivel párom itt is nagyon jól keres,a cég ki fogja küldeni külföldre dolgozni és megyek vele, ott még többet fog keresni. És végre én is a munkámmal rendesen fogok keresni külföldön.

Nem lesz semmi meglepetés ;)"


Ez pedig egy utánfutó.

2012. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/149 anonim ***** válasza:
11%

"Attól függ. Kérdezd meg a szomszéd takarító nénit kellemetlen meglepetés érné-e, ha a megszokott 60 ezre helyett szembe találná magát egy angol minimálbérrel például."


Természetesen nem hisz ez azt jelentené, hogy Angliában van. Szerintem azonnal öngyilkosságot kísérelne meg.

2012. máj. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/149 anonim ***** válasza:
17%

"Az itteni minmálbérből lakást bérelni és rezsit fizetni gyakorlatilag lehetetlen. Főleg, ha szoktál enni is. Külföldön valahogy nem az. Lehet, hogy nem fog a takarítő néni sokat spórolni, meg nagy házat és kocsit venni, de az biztos, hogy nem fog úgy küszködni mint mi itt és olyan dolgokat is megengedhet magának, ami itt nekünk luxus."


Ez meg valami álomvilágban él. xD

2012. máj. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/149 anonim ***** válasza:
8%

"Ja és én nem örülnék egy angliai minimálbérnek, ami ha jól tudom most olyan 5-6 font/óra, mivel ennél határozottan többet keresek itthon."


Itthon mindenki jobban él, mintha disszidálna.

2012. máj. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/149 anonim ***** válasza:
17%

"Elve miért nem említed azokat a szakmunkákat amiket jól fizetnek és nem derogál senkinek csak nincs ki elvégezze?"


Azért nem említi mert ilyen szuper állások csak itthon vannak.

2012. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/149 CMD ***** válasza:
95%

1. Nem. Majd még elválik.

2. Ha máshol magasabb életszínvonalat tudok nyújtani magamnak. (Tehát ha kapok 1200 eurót Ausztriában, vagy 400 ezret Mo.-n, akkor maradok.)

3. 1 ember tervezi a kivándorlást Svájcba.

4. Elromlott az üveggömböm.

2012. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!