Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ősmagyarok hol voltak...

Az ősmagyarok hol voltak mielőtt vándorolni indultak volna?

Figyelt kérdés
tehát a kezdetekre gondolok hol voltak az ősmagyarok mielőtt elindultunk volna azon a folyamaton aminek a végén letelepedtünk? közben sok sok helyen keresztül mentünk és még tudom utána is kalandoztunk de hogy kezdődött, honnan indult? és hogy vált csak úgy ki többszázezer ember "valahonnan" hogy pusztai nomád eletmódot folytatva hazát keressen? köszi
2010. márc. 27. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

A hivatalos álláspont szerint Belső-Ázsiában.

Persze emiatt sokan le fogják ordítani a fejemet, de akkor is ez a hivatalos álláspont és, amíg nem bizonyítják az ellenkezőjét, én ebben is hiszek.


"s hogy vált csak úgy ki többszázezer ember "valahonnan" hogy pusztai nomád eletmódot folytatva hazát keressen? "

Miből kellett volna kiválnia?

Belső-Ázsia népei már a kezdetektől fogva nomád életmódot folytattak. És ez egészen addig meg is maradt, amíg a szovjetek nem kényszerítették őket letelepedésre.

Sok apró, pár száz, nagyritkán pár ezer fős törzsek vándoroltak, akik saját védelmük és a hatékonyabb élet érdekében nagyobb törzsszövetségeket alkottak. Ilyen törzsszövetségek voltak a hunok, az avarok, a mongolok, a tatárok, a japánok és a magyarok is.

Aztán jött egy klimatikus változás és a nagyállattartó nomadizmus már nem volt lehetséges azon a területen, ezért megindult a népvándorlás.

Ennyi. Nem kell túlspilázni.

Nem váltak ők ki sehonnan. Mindig is ott voltak és nomadizáltak.

Még egyszer mondom, ez nem bizonyított, de szerintem ez a leglogikusabb és még a legjobban bizonyítható feltételezés az összes közül.


Van persze olyan elképzelés is, hogy a sumer civilizáció bukása (Kr. e. XXI. század vége) után a hódítók elől Sumerből a Kaukázusba elvándorolt népekből lettek a magyarok, de ennek kicsi a valószínűsége.

Mások szerint a hunok, a törökök, vagy a finnugorok rokonai lennénk, vagy egyenesen tőlük származunk, de akkor is nomádokként kezdtük a belső-ázsiai sztyeppéken és sosem voltunk mások azelőtt.


A Szíriusz-elméletet már meg sem említem.


L

2010. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valahonnan Kínából. Arra is van hong, hmong népcsoport mai napig. Majd megkeresem, honnan olvastam.
2010. márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább Belső-Ázsiát mondanék. Valahonnan Mongólia, Kelet-Kazahsztán, Délkelet-Oroszország területéről.

De akár Észak-északkelet Kína is lehet. Nem lehet pontosan behatárolni.


L

2010. márc. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Pláne azért sem lehet behatárolni, mert hát nomádok voltak.

Valószínűleg a Kaszpi-tengertől a Kínai Birodalomig és az északi tundrától a Himalájáig össze-vissza vándoroltak az idők kezdete óta.


L

2010. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kelet-Afrikából indultak...
2010. márc. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez jó. :D

Kelet-Afrika. :D

Végeredményben igaz. Ha elfogadjuk, hogy Kelet-Afrika az emberiség bölcsője, akkor tiszta sor, hogy a magyarok is onnan jöttek, de ezzel a kérdező szerintem nincs kisegítve.

A magyar törzsszövetség, mint már mondtam, valószínűleg Belső-Ázsiában alakult ki. Előtte ilyen meg olyan kis törzsek voltak, akik lehet, hogy más népekből váltak ki, de ezt már szerintem sosem fogjuk tudni megmondani.

A lényeg, hogy mióta magyarokról beszélhetünk, azóta belső-ázsiai nomád törzsszövetség voltak.


L

2010. márc. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Izraelből.


Nem tudtad hogy Jézus is magyar volt? :)

2011. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy nyugaton az éhenkórászokat a Kárpátokon túlra zavarták.
2014. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!