Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/149 /Anita_'94/ ***** válasza:
78%

1. Nem. Nem is tervezem.

2. Csakazértis maradok.

3. Nem jellemző. Nem tudok senkiről, aki tervezné.

4. Kb úgy fogunk járni, mint a palesztinok.

2011. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/149 anonim ***** válasza:
16%

"1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?"


Természetesen nem.


"2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?"


Mivan???


3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?


Kettő darab korcs vándorolt ki, hogy hány embert ismerek összesen azt nem tudom, de nagyjából annyit mint bárki más. Tehát az arányt gondolom le tudod szűrni.

Tervezni megközelítőleg nulla fő.


"4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?"


Népességcsökkenés, erős fellendülés.

2011. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/149 anonim ***** válasza:
76%

1. Igen, tervezzük párommal. Pár év múlva.

2. Oka: a nagy semmi fizetés nagyon sok munkáért. Külföldön a semmi munkákért is rengeteg pénzt adnak.

3. Sok ismerős kiment, és még páran tervezik.

4. Ha nem változtatnak, akkor nagyon kevés lesz a fiatal.

2011. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/149 anonim ***** válasza:
23%
Az a szerencse, hogy a ballib korcs fiatalok sokkal nagyobb arányban vándorolnak ki, mint a jobbik szavazó nemzeti érzelműek. Így folyamatosan csak javul az arány. :)
2011. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/149 anonim ***** válasza:
95%

1, Egy évig dolgoztam külföldön szakmában, de végül hazajöttem (előtte fél évig utazgattam a világban) :)

2, szar munkahelyem volt, asszony is dobott

3, 1 és tervezi vagy 10. De ez csak hangos tervezgetés.

4, szar.


Van egy nagyon nagyon fontos dolog: ha valaki kimegy, az nem garancia arra, hogy onnantól kezdve kényelem és létbiztonság az adott... Dolgozni kell érte, tanulni és letenni valamit az asztalra.

2011. okt. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/149 anonim ***** válasza:
83%

1) Nem, és nem is tervezem

2) Ha semmilyen munkát nem találok itthon, akkor esetleg.

3) Arányokat nehezen tudnék mondani, de a volt gimis osztálytársaim közül már vannak páran külföldön. Lássuk csak, 5 éve volt az érettségi, kb 5 ember már kiment, a többiek nagy része még egyetemen tanul, de közülök is kb a fele ki fog menni diploma után.

4) Katasztofális lesz. Alig lesz dolgozó fiatal, csak egy csomó nyugdíjas, munkanélküli, meg roma. Nem lesz pénz nyugdíjakra meg segélyekre, aminek következtében etnikai háború robban ki. Én ennek ellenére itt maradok, de ez csak a nagyon csökönyös természetemnek köszönhető.

2011. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/149 anonim ***** válasza:
82%

1. Még nem, de igen, tervezem

2. Nulla fizetés a munkámért, semmi kilátás vagy lehetőség a javulásra, ország helyzete

3. Egyre többen, főleg az utóbbi hónapokban. Több család az ismerősi körből együtt, úgy ahogy voltak, kiköltöztek. Meg olyan is sok van, aki először magában indult el, hogy "szerencsét próbáljon"

4. Ha így megy tovább, valóban kevés lesz a fiatal, romlik az eltartók és eltartottak aránya. Nem irigylem azokat, akik mostanában fognak nyugdíjba menni. :(

26/L

2011. okt. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/149 Antimod ***** válasza:
84%

1. Éltem már külföldön, de suliba jártam, nem dolgoztam. Nem szeretnék elmenni Magyarországról.

2. -"-

3. Szerencsére nem nagy, és nem is tervezik sokan.

4. Szívás, és ez az egész balkáni régióra igaz. Rengeteg albán, török, macedón, szerb, horvát, moldáv, román stb. dolgozik külföldön, küldik haza a pénzt. Ez nagyon rossz az adott országok gazdaságának, hiszen a hiányzó munkaerőt nehéz pótolni, ráadásul a nyugdíjasok nem vándorolnak ki, akiket pedig "el kell tartania" valakinek. Így munkára kell fogni azt a réteget is, amelyik eddig nem volt (tetszik érteni, és ezt románok találták ki, nem én), csakhogy ehhez képezni kell őket, amire pedig pénz kell. Továbbá meg kell fizetni az orvosokat is, mert egészségügy nélkül nincs ország.

Sajnos ezeket a szempontokat figyelembe véve nem áll túl fényes jövő előtt Magyarország, de a régió többi, hasonló cipőben járó állama sem. Talán ha a nyugati gazdaságok összeomlanak, vagy munkaerő-bevándorlási korlátozást rendelnek el, akkor lehet esély, de erre kevés sanszot látok, lévén ők is fogynak rendesen, kellenek a dolgos kezek.

2011. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/149 anonim ***** válasza:
78%
Már kivándoroltam, de Ausztriánál messzebb nem mennék, itt vagyok most is. 20/F
2011. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/149 anonim ***** válasza:
62%

1. Nem, nem is tervezem.

2. Az első válasz ismeretében értelmetlen kérdés.

3. Nem tervezi senki. Egy rokon van, aki 56-ban ment ki.

4. Kisebb fellendülést várok hosszútávon, ha helyrerázódunk, bár addig még sok idő és tennivaló van.

2011. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!