Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándoroltál már? Ki fogsz...

Kivándoroltál már? Ki fogsz vándorolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés ihlette az én kérdésemet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Meglepő volt számomra, hogy mekkora számokat írtak páran. Ennek kapcsán szeretnék egy kis "közvélemény kutatást" végezni:


1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást?

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni?

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást?

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.?


Köszi mindenkinek, aki válaszol!



2011. okt. 25. 10:29
 111/149 anonim ***** válasza:
78%

1 Nem

2. Nem

3. Páran

4. Ugyanez. Sok sírás, kevés cselekedet.

2014. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/149 anonim ***** válasza:
84%

1,Kivándoroltál már? Ha még nem, tervezed a kivándorlást? Tervezem a kivándorlást 2 gyerekkel, férjjel.

2,Mi az oka annak, ha elmentél, vagy ha el fogsz menni? A férjem 13 éve katona 10 éve nem emelték a fizetését- ahogy másét sem. A gyerekeimnek itt nincs jövője, ameddig kártyázni kell a csekkek és az ennivaló között. Hiába élünk, adózunk becsületesen nemhogy szinten nem tudjuk magunkat tartani, hanem egyre lejjebb csúszunk.

3,Ismerőseid körében mekkora a már kivándoroltak aránya, és hányan tervezik a kivándorlást? Viszonylag kevesen mentek ki, de nagyon-nagyon sokan tervezik.

4,Mi lesz szerinted Magyarországon 15-20 év múlva? Milyen lesz a demográfiai helyzet (pl. kevés lesz a fiatal), a gazdasági helyzet, stb.? Az ország évek óta csak elöregszik. Ilyen pénzügyi állapotok mellett a fiatalok nemhogy nem tudnak gyereket vállalni de a többség elköltözni sem tud a szülőktől. Nyilván kevesebb lesz a fiatal. A jó szakemberek (ide érte akár a szív sebészt akár az ácsot) inkább külföldre fognak menni, mert ebből a fizetésből képtelenek lesznek magukat vagy a családjukat eltartani. Így a gazdasági helyzet is egyre rosszabb lesz. Ezt mi nem várjuk meg. Lehetek én nagy magyar (amúgy a jobbikra szavaztam), de ebből nem fogok tudni enni adni a gyermekeimnek....

2014. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/149 anonim ***** válasza:
37%

1 még nem de jövöre fogok

2 elkopna a billentyüzet mire leírnám mért utálom ezt az országot ennyire.

3 nem ismerkedem mert minek ha úgyis elmegyek

4 adj ennek az országnak 50évet és a lakosságszám 100ezer alá csökken.annak is javarésze külföldi.

2014. ápr. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/149 anonim ***** válasza:
35%

igen fogok, jó messzire ettől a pokolátka helytől, ha tehetném másik bolygóra mennék, de egy biztos, akárhová megyek innen, legszívesebben a rajtam lévő ruhákat sem vinném magammal innen

ide születni és itt élni egy egész életen át tartó pokol és szenvedés

2014. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/149 anonim ***** válasza:
53%
Hadd menjen a sok korcs. Én maradok.
2014. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/149 anonim ***** válasza:
63%

1.Még nem.Júliusban indulok útnak hálistennek.

2.Egyet mondok:Orbánisztán.

3.Legjobb barátom és a társasága(unk)-8 fö,barátnöm meg még nem tudom hány régi ismerösöm kint van.(nem tartom velük a kapcsolatot egy ideje)

4.Nem vagyok látnok de Magyarország megállíthatatlanul csúszik lefelé.A cigányok elszaporodnak majd.A gazdaság egyelö lesz a 0-val.

2014. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/149 anonim ***** válasza:
81%

1. Igen

2. Otthon utcára kerültem (csoportos leépítés), a következő hónapban már kint kezdtem kereken 3x akkora fizetésért

3. Az ismerőseim közül csak néhányan, viszont ők mind nyelveken beszélő, tehetséges fiatalok

4. Magyarország mindig is csak sereghajtó lesz az EU-ban, a jelenlegi politikai elittel meg pláne. Abban se vagyok biztos, hogy nem a II. Szovjet Föderáció atomtemetője lesz.

2014. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/149 anonim ***** válasza:
41%

kedves 118-as!


"Ezt a degenerált állatot honnan szalasztották?"


vak vagy mert nem látod a valóságot, és a gyerekeid (ha vannak vagy lesznek) is ugyanolyan nyomorban vagy helyzetben fognak élni, mint Te


és ha degenerált is vagyok, szerinted mi tett azzá? nem csak úgy gondoltam egyet! hát az ami itt folyik: nyomor, haladás és lehetőségek hiánya, és a gürizés ellenére ugyanott tartasz, ahol elkezdted

amúgy szerintem Te vagy a degenerált :)

2014. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/149 anonim ***** válasza:
67%

1. Nem, még itthon vagyok, de igen, legszívesebben kivándorolnék. Tudom ugyanakkor, hogy azt alaposan meg kell tervezni.

2. A jogállam hiánya, az alacsony életszínvonal, az állítólag vendégszerető magyarok intoleranciája a kisebbségekkel szemben (a felsorolás nem teljes).

3. Kb. 15-20%, a többiek terveiről nem tudok.

4. Szerintem egy gazdaságilag viszonylag stabil, de erősen tekintélyelvű ország lesz itt. A "magyarok" aránya erősen lecsökken, ezért meg kellene hirdetni egy liberális bevándorlási politikát. Nem fognak.

2014. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/149 anonim ***** válasza:
79%

„A "magyarok" aránya erősen lecsökken, ezért meg kellene hirdetni egy liberális bevándorlási politikát.”


Ha ez azt jelenti, amire én gondolok, akkor ez csak is visszafele tud elsülni.

2014. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!