Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/130 A kérdező kommentje:

Kedves 73


A "punkok" és a "romák" nem egy egységes, direkt egy cél miatt összeállt szervezet.

Ha valaki egy gárdarendezvényen hazaáruló liberálisokról, szabadgondolkodokról beszél, és elszámoltatást követel, azzal engem veszélyeztet, és fenyegetve érzem magam. Fenyegetve érzem magam, amikor önhatalmúlag nem engednek be valakit a bíróságra. Fenyegetve érzem magam, amikor tüntetnek a "cigánybűnözés" ellen, aztán kiderül, hogy nem is roma volt az elkövető. Fenyegetve érzem magam, amikor kinyílvánítják, hogy ha más világ jön, elszámoltatnak.

Hogy én mit teszek? Próbálok párbeszédet kezdeményezni, és négy évente oda húzom be az x-et, ahova szerintem kell.

2010. jan. 6. 13:12
 52/130 anonim ***** válasza:

"Az ököljogról: nekem az ököljog, ha egyenruhások nem engednek be egy tárgyalásra, és sorfalat állnak."


Majd nézz utána a szó valódi jelentésének!

2010. jan. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/130 A kérdező kommentje:

71

Visszaélnek azzal, hogy többen vannak, és erősebbek. Ez nekem ököljog. Ha mindenkit, akivel nem értenek egyet, lehet neoliberálisozni, én is had tekintsem ezt ököljognak:)

A melegekről szólva: most ezzel a logikával, aki a heteroparádékon ( love, budapest, ésatöbbi) felvonult, kifestve kiszálta magát techno zenére, annak se legyen gyereke, és arról is feltételezed, hogy a gyerekek előtt él nemi életet? ( nem tudom, ugyanaz a kérdező vagy e, ha nem, akkor bocsi)

2010. jan. 6. 13:15
 54/130 anonim ***** válasza:

nem válaszoltál minden kérdésemre.


mellesleg a cigánybűnözés nem attól függ, hogy egy kiemelt ügyben tévesen tudták, hogy cigány. attól ez a tény még nem változik.


ha én nekiesek az xyz politikusnak, hogy éppen ellop valamit, azt kiderül ,h akkor speciel nem lopott, akkor már minden korábbi vétség törölhető?

2010. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/130 anonim ***** válasza:
mellesleg a cigányok a bandák nem élnek vissza a többségükkel? áruld már el kérlek, hogy te mi a francot teszel azért, hogy változzon a helyzet? Azon kívül, hogy ha egy másik ember bajban van akkor leszarod mert te nem vagy elég képzett?
2010. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/130 anonim ***** válasza:

Magyarországon a többség nem muszlim, nem taoista és nem is ördöghívő. Azt az egyházat kell támogatni, amelyhez a többség tartozik.

Nem kötelező a vallás. Én sem járok minden vasárnap templomba.

2010. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/130 A kérdező kommentje:

73

Szerintem válaszoltam, de őszintén kérlek, ha úgy érzed nem, tedd fel még egyszer. Válaszolni fogok.

2010. jan. 6. 13:23
 58/130 A kérdező kommentje:

77

Tehát szerinted helyes a relatív többség véleményét ráerőltetni, és oktatni a kisebbségre?

2010. jan. 6. 13:24
 59/130 anonim ***** válasza:

Akkor most a Greenpeace aktivisták is ököljogot alkalmaznak?


ököljogról találtam egy elég jó megfogalmazást Lippai Rolandtól:

"Ököljog. Furcsa egy szó ez. Valami olyasmit jelent: iksz úgy szeretné megoldani a problémáit, hogy egész egyszerűen kísérletet tesz ipszilon akár totális megsemmisítésére is. Orrba vágja; ha csúnyán néz rá, agyonveri. Egyre inkább úgy tűnik, az erőszakos viselkedés nem tartozik már a devianciák körébe, szabad a vásár: metrón, buszon, autópályán, az iskolában, bárhol, ahol keresztezzük egymás útját, s úgy érezzük, a másik vére árán is érdemes hozzájutni bizonyos előnyökhöz."

2010. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/130 anonim ***** válasza:
5%

Először is, nem vagy ellenség. Mindig lesznek olyanok akik szerint az ő pártjuk vagy ideológiájuk jobb a másikénál ami amúgy is minden bajok okozója. Beszélni és vitázni kell velük, ehhez kell a kölcsönös tisztelet és elfogadás, amihez egy internetes fórum nem alkalmas.


A nézeteid nagy részével egyetértek, de bennük van a liberalizmus legnagyobb buktatója, mégpedig, hogy "kezdjünk mindent az elejétől". Márpedig az átlagember felfogása nem fog változni, hiszen a 40 év kommunizmus utóhatásai még mindig érezhetőek, ehhez kell legalább egy generáció. Bárcsak kezdhetnénk mindent az elejétől.


A nézeteidből párat kiemelnék:

"Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga. " Egyetértek de sokan nem értik / tudják, hogy a kamion tetején táncoló papagájnak öltözött emberkék nem képviselik a melegeket. Ők is egyfajta szélsőség a közösségen belül.


A romákról szóló pontról pedig annyit, hogy helyén kell kezelni ezt a problémát is. Kedvezményes oktatás, pozitív diszkrimináció, megfelelő roma képviselet és bevonásuk a politikai életbe.

2010. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!