Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/130 anonim ***** válasza:
47%

Te nem izraelita vagy, hanem idealista, a végletekig.

Sajnos, azok a liberális elvek, amik alapján gondolkodsz, nem működnek, mert:

-senki nem akar semmiért nemhogy többet fizetni, hanem egyáltalán semmiért, semmit. Fokozottan igaz a vagyonosabb rétegekre. (Mert a legtöbben újgazdagok, és örülnek a "VAN" érzésnek.)

- az állami nevelőintézetek horrorisztikusak, de tudod mit kap az a gyerek a suliban, akinek 2 apukája van? Nyomorék lesz egy életre lelkileg. A normális az, hogy a gyereknek két ellentétes nemű szülője van. Így teremtette Darwin bácsi, biztos oka volt rá.

-a "rászorulók" a segélyt piára,játékgépre, meg cigire költik, aztán belédkötnek az utcán, hogy szemét g*ci vagy, mert nem adsz nekik egy százast. Egyébként seggrészegen befekszenek az aluljáróba tetvesen, TBC-sen, rájuk kell költeni a segélyt, őket fuvarozza a mentő a detoxba. De ha Neked van valami bajod, három hónapig várhatsz egy vizsgálatra, pedig annyi adót, TB-t fizetsz, hogy beszarsz. Amelyik nem ilyen emberke, tisztelet nekik, de ők ki is szoktak mászni a sz*rból, viszont rengetegen ráálltak erre a létformára, sajnos. Tapasztalatból mondom.

-hatalom és rendőrség.

2010. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/130 anonim ***** válasza:

...folytatnm. Szóval hatalom és rendőrség. Szoktál járkálni a pesti utcákon? Igenis, a rendőr legyen tekintély, hatalom, ne egy hülye mikiegér, bézból-sapkában. Nem miattam, és nem miattad, kedves kérdező, hanem a azok miatt, akik sötétedéskor leszedik rólad a kabátot, és elveszik az értékeidet.

- az emberek soha nem voltak egyenlők. Nem lesznek, nem lehetnek azok. Jogilag igen, de sem a genetikai tartalmak miatt, sem a szocializációs tényezők, sem a hatalmi tényezők miatt nem azok. Csak legfeljebb toleránsak, bizonyos mértékig.

Ez a véleményem....

2010. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/130 anonim ***** válasza:
hát pl. a te genetikai tartalmad is a 0-val egyenlő
2010. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/130 A kérdező kommentje:

80

Egy dologa szeretnék felelni, az utolsóra.

A "genetikai tartalom" - tekintsünk el attól, hogy amit mondasz, az fajelmélet - nem határoz meg egy embert. Lehetőséget ad, mert az ember több mint a dns-e. Nem hiszem, hogy lennének alsóbbrendű és felsőbbrendű kultúrák, vagy népek.

2010. jan. 8. 15:18
 105/130 anonim ***** válasza:

"hát pl. a te genetikai tartalmad is a 0-val egyenlő"

üdv a Földön, marslakó.

2010. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/130 anonim ***** válasza:
nem írtam felsőbbrendűt, vagy alsóbbrendűt, nem fajelméletről beszélek, hanem arról hogy NEM EGYFORMÁK AZ EMBEREK. És ennek genetikai okai IS vannak.
2010. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/130 anonim ***** válasza:

15:09


"az állami nevelőintézetek horrorisztikusak"


Igen, Romániában. Magyarországon ugyanis nincsenek árvaházak. Ezért hamis rájuk hivatkoznia a kérdezőnek, meg másnak is.

2010. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/130 anonim ***** válasza:
nem EGYFORMÁT, hanem EGYENLŐT írtál!
2010. jan. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/130 anonim ***** válasza:

hát mert tényleg hazaáruló vagy.

neked drágám kimosták az agyad. Tudhatnád, hogy a segély, ami jár a cigányoknak, nem a gyerekeik iskoláztatására megy el, hanem legtöbbször inkább a családfő issza el, költi el nőkre, stb.FOGADJUNK, hogy kevés cigánnyal találkoztál még. Fogadjunk, hogy ahol te élsz ott nincs egyetlen egy szál cigány se.

Te nem ismered őket.

Volt amikor én erről a kérdésről komplett úgy gondolkoztam mint te. Azóta felnőttem, és tudom hogy mi a különbség hazug propagandista agymosás, és az igazság között.

Az első hárommal nagyrészt egyet értek. Negyedikkel, ötödikkel nem, hatodikat nem igazán értem. A hetedikben nem foglalok állást, az utolsó előttivel nagyon nem értek egyet, az utolsót pedig vitatandónak tartom.


Te komolyan gondolod ezt édes fiam, semmilyen nemzeti identitásod nincsen?

2010. jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/130 anonim ***** válasza:

"hát mert tényleg hazaáruló vagy."


"Volt amikor én erről a kérdésről komplett úgy gondolkoztam mint te"


Akkor akkoriban még te is hazaáruló voltál? Csak mára elmúlt, mint egy nátha?

2010. jan. 9. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!