Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
 71/130 A kérdező kommentje:

73

Azért azt se felejtsük el, hogy aki akar tanulni - remélem nem tagadod, hogy van ilyen - annak összehasonlíthatatlanul nehezebb helyzete van, ha el akar helyezkedni.

( nem, roma sem vagyok :)

2010. jan. 6. 13:36
 72/130 A kérdező kommentje:

71

Ha a buszon valaki leül elém, az nem ököljog, hogy ha gyorsabb, és előbb ér oda. Ha megfenyeget, hogy ha le merek ülni, megver, vagy több barátjával akadályoz abban, hogy megpróbáljam megszerezni az ülőhelyet, na az már ököljog.

2010. jan. 6. 13:38
 73/130 anonim ***** válasza:

"Az a baj - és ettől megintcsak nem leszek népszerűbb - hogy amit a rendszerváltás óta tettek, az édeskevés, és nagyon ritkán ért célt. Reális képzési program pl soha nem volt. Mégegyszer: nem azt mondom, hogy nem költöttek rá pénz, hanem hogy rosszul."

"Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától."


Mindkét idézet a kérdezőtől van. Melyik a kakukktojás? Akkor kérjek én is pozitív diszkriminációt, mert egyenlő vagyok vele?


Ha valami érdemi cselekedet történik az előrelendülésük ügyében, mint a szociális kártya, akkor már az miért nem tetszik? Előrelendülésüket nemigen a kocsma, játékgép hozza meg, akkor meg minek tömjük oda a pénzt?

2010. jan. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/130 A kérdező kommentje:

71

Véleményem szerint egy romának is meg kell kapnia mindent, hogy egyenlő esélyekkel indulhasson az életbe. Ehhez per pillanat sajnos több kell, mint egy nem romának. Azon kellene dolgozni, hogy ezt a különbséget megszüntessük.

2010. jan. 6. 13:43
 75/130 anonim ***** válasza:

13:43: Ez is egy nézőpont, hosszútávon megoldás lehetne.

Rövid távon szerintem meg szigorú törvényekkel kellene fellépni, mely jogot ad a magántulajdon védelmére, a törvényes rendőri fellépésre ellenük. Mert valljuk be sokszor a rendőr intézkedni sem mer, mert a cigányoknak mindent szabad.

2010. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/130 A kérdező kommentje:

77

Meg fogsz döbbenni, de én is támogatnék egy ha nem is amerikai, de nyugateurópai fegyverviselési szabályzatot, csak azért nem meri senki megváltoztatni a törvényt - és egy kicsit meg is értem őket - mert nálunk nincs és nem is volt fegyvertartási kultúra. Az USA alkotmányában nem véletlenül van előkelő helyen a fegyverviselési jog. ( azt hiszem a második törvénycikk)

Bele se merek gondolni, hogy 1-2 évig mi lenne az országban a jelenlegi állapotok közt, ha mindenki vehetne maroklőfegyvert...

2010. jan. 6. 13:49
 77/130 anonim ***** válasza:

"Véleményem szerint egy romának is meg kell kapnia mindent, hogy egyenlő esélyekkel indulhasson az életbe. Ehhez per pillanat sajnos több kell, mint egy nem romának. Azon kellene dolgozni, hogy ezt a különbséget megszüntessük."


De ha még több pénzt tolunk oda, akkor csak távolodni fognak. Munka nélkül jön a pénz, miért dolgozna? Rablás után alig van jogi következmény, miért ne rabolna? Ha ezeken sikerül változtatni, az fog érni valamit, de a segélyduplázás nem.

2010. jan. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/130 anonim ***** válasza:
Emberileg annyit érsz, hogy nyugodtan lehúzhatod magad a wc-n.
2010. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/130 anonim ***** válasza:

"Bele se merek gondolni, hogy 1-2 évig mi lenne az országban a jelenlegi állapotok közt, ha mindenki vehetne maroklőfegyvert..."


Nem mindenki! Büntetett előélet alapból kizárná szerintem(egy normális törvényben), meg valami elmeállapot-vizsgálat is kellene hozzá.

2010. jan. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/130 A kérdező kommentje:

71

Nem segélyduplázásban gondolkodok. Tartós munkanélküliség esetén pl a fizikailag alkalmasak egy fizetett képzésen vehetnének részt, ahol hiányszakmákat tanulnának. A képzési rendszerünk alapjaiban hibás, azzal nem lehet felszámolni a munkanélküliséget, hogy megtanítjuk a szövegszerkesztők használatát, meg hogy miképpen kell emailt küldeni.

2010. jan. 6. 13:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!