Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/130 anonim ***** válasza:
59%

"Ha valaki gyerekkorától kilátástalan helyzetben él"


Az nagyrészt menthetetlen, felnőtt korára, kezelhetetlen lesz. Az ilyeneket ki kell emelni a társadalomból és elzárni. Ez bármennyi adóforintot megér.

Mivel a romák nem képesek normális viszonyokra nevelni a gyerekeiket, én egy fillért nem adnék nekik egy gyerek után sem.

2010. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/130 anonim ***** válasza:
0%

"Nem akarom, hogy valami szenvelgő szépléleknek tarts, de szerintem az, hogy apa és anya minimálbérért melózik valami megalázót vagy értelem nélkülit, nem adna túl jó jövőképet a gyereknek."


A nem cigányoknak sem ad ez túl jó jövőképet, mégsem a segélyekben, a családi pótlékban látják a kiutat... El kéne dönteni, hogy ki alkalmazkodjon kihez!

2010. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/130 A kérdező kommentje:

77

Ne általánosítsunk.


71

Pontosan, én abban látom az egyik okot, amiért népszerű lett a közös menetelés, hogy ez egyfajta olyan sikerélményt ad, amit esetleg a család nem tudott soha.

2010. jan. 6. 14:13
 94/130 anonim ***** válasza:
59%

"Pontosan, én abban látom az egyik okot, amiért népszerű lett a közös menetelés, hogy ez egyfajta olyan sikerélményt ad, amit esetleg a család nem tudott soha."


Igen, a család nem tudott a bűnözők ellen fellépni. De mit bánom én, meneteljen aki akar, adhat vért is, felléphet mindenféle bűnözés ellen, HA munkából él, nem lop, nem rabol, nem csal.

2010. jan. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/130 anonim ***** válasza:
19%

"- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni."


Már megtörtént a sarkalatos törvényekkel 1989-ben.


"- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna."


Jelenleg is léteznek magánklinikák és közgyógyellátás is, tehát ez megvalósult. A hálapénz ettől nem szűnik meg, de erről nem akarok külön vitát nyitni.


"- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga."


A homoszexualitás nem bűncselekmény ma sem. A megrontás és a nemi erőszak viszont az. Tehát az állam dolga is bizonyos esetekben, hogy mi történik egy hálószobában. Más esetekben pedig nem.


"- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után."


Magyarországon nincsenek árvaházak, ennek utánanézhettél volna.


"- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek"


Különösen, mivel az utalványrendszer a korrupció melegágya lenne egy olyan országban, mint Magyarország.


"- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen."


Gondolhatod így, csak hát ez nem politikai, hanem pedagógiai kérdés. Egyébként az emberek 80%-ának nincs szüksége idegen nyelvek ismeretére a munkájuk során.


"-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre"


1. A rendőr sem képzett jogilag.

2. OK, tiltsuk be a Gárdát, de akkor az "őrző-védő" cégeket is, amelyek szintén igen kellemetlenek tudnak lenni.


"-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban."


Szerintem is, de még szánalmasabb ebből politikai kérdést csinálni vagy felháborodni ezen.


"Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?"


1. Mert a jobbikzombiknak szinte mindenki az, aki nem az ő hülyeségeiket szajkózza.


2. Mert a stílusod alapján lehet sejteni, hogy szoci lehetsz, és az bizony tényleg elég rossz pont, hazaárulónak én nem tartalak miatta, de hülyének igen.

2010. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/130 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező!

Teljes mértékben egyet értek veled.

A kérdésedre az a válasz, hogy azért, mert a szélsőjobbnak nincsen vitakultúrája, úgyhogy végszükség esetén bedobnak egy ilyen mágikus szitokszót, mint a "liberális" vagy a "hazaáruló", és onnantól a kérdés el is van rendezve.

De egyébként ne aggódj, sokan vagyunk még így (nem csak bízom benne, ezt is tapasztalom), csak nem vagyunk olyan hangosak, mint a másik oldal...

2010. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/130 anonim ***** válasza:

és ti szóltok le minket, hogy előítéleteink vannak? keves utolsó. jobbikra szavazó vagyok, és az első oldalon az első hosszú hozzászóló vagyok. azt hiszem normálisan vitáztam, ahogy még rajtam kívül sokan akik jobbosok.


persze egyszerűbb neked is benyögni, hogy "há' azé me' a jobbosok hülyék."

2010. jan. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/130 anonim ***** válasza:
Sajnálom, téged nem akartalak megsérteni, és nem is általánosítani akartam, de a honlapon azért az esetek igen nagy hányadában nem ezt a hozzáállást tapasztalom. De nem értem igazán, mi a problémád, "cigány bűnözés" meg "zsidó gyarmatosítás" azt mehet, de ha valaki azt mondja, hogy a szélsőjobbnak (ráadásul nem is Jobbikot írtam) szegényes a vitakultúrája, akkor az már para?
2010. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/130 anonim ***** válasza:

cigánybűnözés szerintem igen. erre max olyat írnak, hogy nincsen, vagy, hogy "a magyar is bűnözik". mind2-t elítélem. a cigányokat pedig nem a bőrük miatt, ezzel kapcs én szoktam találkozni egy halom nem jobbos emberkével aki képtelen a valódi vitára.


zsidózni nem szoktam. Vannak jobbik fan-ok akik agyonzsidóznak mindent és mindenkit, ezzel nem értek egyet.

A jobbik viszont nem fogja elkergetni ezeket a szavazókat, ahogy a fidesz meg az mszp se azokat a cigány szavazókat akiket úgymond egy tál lecsóért vett meg.


ilyen fanok pedig vannak mind3 oldalon, bőven, ne aggódj.

2010. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/130 anonim ***** válasza:
30%

Én is így gondolok MINDENT,mint te,és az Anyukám büszke rám ezért,tegnap mondta!Nekem ez a fontos!



Lehet lepontozni!!!!

2010. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!