Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
34%
Akik ezt a fejedhez vágják, azok ezt nem észérvek alapján teszik. Nézd meg az én százalékomat. Amíg nem írtam a politika rovatba 90% fölött volt, mióta ide is válaszolok, lement 67%-ra, pedig nem lettem hülyébb. Sok olyan ember van, aki annyira az élete alapkövévé tette a politikai nézeteit, hogy amikor a politikai nézeteit veszélyben érzi, akkor tulajdonképpen a saját identitását érzi veszélyben. Mert az ilyen embereknek semmi másuk nincs, csak a politikai nézetük, és ha az veszélybe kerül, akkor ők magukat érzik veszélyeztetettnek. És ha valaki veszélyben érzi magát, akkor ellentámadásba lendül, de mivel ezek az emberek primitívek, ezért oly módon tudnak csak ellentámadni, hogy lezsidóznak, lehazaárulóznak, és ezzel máris megvédték az identitásukat, hiszen mondanivalódat sikerült semmlegesíteniük.
2010. jan. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 anonim ***** válasza:
82%

mert olyan ideológia mentén élsz, ami nem nemzetben, hazában, közösségben, családban gondolkodik, hanem egyénben, multikulturalizmusban, globalizációban


tehát a nemzet, haza stb. szempontjából "áruló" vagy


harag és részrehajlás nélkül

2010. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/130 anonim ***** válasza:
64%

Jaj de okosnak tetszik lenni :D ! Csak el ne mondd senkinek :D .

Ha nem tetszik, el lehet menni! Itt lehet hagyni minket, kéremszépen! :D

Szebb jövőt! Kitartás!

2010. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 anonim ***** válasza:
44%

Mert nem divat mostanában liberális eszméket vallani. Én egy pont kivételével (a segély) egyetértek veled mindenben, és próbálom is erről logikusan meggyőzni az embereket. De ez nem mindig megy, mert a liberális gondolkodás nem mindenre kielégítő, jó és EGYSZERŰ választ, nincs akkora ereje, mint a kevésbé liberális gondolkodásnak.

Sajnos a tapasztalatom az, hogy a bajokban a liberális gondolkodás nem jön be, kell egy bizonyos szigor a rendteremtéshez, és ezt sokszor nem tudja megadni. És akik rendet ígérnek, azok ígérnek erőt, hatalmat is, ezekhez hozzá tartozik, hogy valakiken ezt be kell mutatni.Innen mások utá

2010. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 A kérdező kommentje:
A hármas számú kérdezőhöz: Ezt légyszives fejtsd ki bővebben, indulatok nélkül.
2010. jan. 6. 11:32
 6/130 A kérdező kommentje:
Kérdező, mea culpa. Kommentelő.
2010. jan. 6. 11:33
 7/130 anonim ***** válasza:
86%

Miért baj az, ha nem engedélyezném a melegházasságot?

Miért baj az, ha ellenzem, hogy sok segélyezett eljátékgépezze a pénzét?

Mikor lesz nekünk normális rendőrségünk, szigorú törvényeink, melyek védik a magántulajdont?

Miért nincs fegyverviselési jogom? Miért nem lőhetem le, aki betör hozzám és veszélyezteti a családomat?

Miért alkalmaznak kettős mércét a büntetőjogban, ha cigányokról van szó? Miért kerül elő minden egyes alkalommal a rasszista kártya?


Nem vagyok jobbikos. Amit te felírtál nagyrészt egyetértek, DE miért baj, ha nem mindenki gondolkodik úgy mint te?

2010. jan. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/130 anonim ***** válasza:
72%

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

1. Egynemű házasság a tiszta keresztény eszmékkel abszolút ellentétes, s jóra nem vezet.

2. Elég szomorú látni, hogy az én adómból fenntartott rendőrséget kormánypolitikai eszközként hazsnálják, s a sok segély (ami szintén az adófizetők pénzéből megy) a játékgépekben landol, piára költik, s dohányárura. Ezekután persze még meg is verik az embert az utcán, mert ők a "rajok"!

3. Ma nincs rendőrség Magyarországon. Közbiztonság a béka segge alatt van, az emberek félnek (lásd északi megyék). Másrészt a rendőrök nem korrektek, nem mutatnak példát.

4. Igen mindenki egyenlő, s nem is az alapján ítélik meg az embereket, hogy milyen vallású, milyen a bőrszíne, esetleg párthovatartozása. De amikor közvéleménykutatás szerint az emberek 70-80%-a szerint van Cigánybűnözés, akkor kérem, miről beszélünk?


(A kérdés-szerző ezek szerint SZDSZ párti, neoliberális-globalista eszméket vall)

2010. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
84%

"- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni."

mindenkinek joga van a saját hitét gyakorolni, ennyi. nem kell szeretni a másikét viszont. itthon azért vajmi kevés beszólása van a vallásnak a politikába szerintem és ez nem is változik, ha a jobbik lenne hatalmon akkor se.



"- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna."

Ez működik is, magánkórházaknak hívják őket. A pénzre vágyó okos dokik oda is mennek. Amelyik doki nem pénzrevágyó ebből azért van még hálégnek, az SZK-s, de van akinek nem sikerül pénzes területre menni, ez fog hálapénzre hajtani, ezt nem oldja meg a magánkórház. a megoldás az lenne, ha az állam megfizetné az orvosokat.



"- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga."

Nem értelek ezzel mit akarsz mondani, senkit nem érdekel a hálószobád szerintem mit művelsz ott.


"- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után."

Ha vallásos vagy akkor erre a kérdésre a válasz: nem, mert a vallások elítélik a homoszexualitást.

Én nem vagyok vallásos, de speciel nem vagyok benne biztos, hogy egészséges egy gyereknek egynemű szülőkkel, nem részletezem.



"- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek,"

piát, cigit, játékgép, szerinted ez korrekt?


"és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki."

A munka az munka. ez a felfogás kell. Sokan vállalnak szar munkát, csak hogy megéljenek. Sok segélyes nem vállalja el az utcaseprést szemétszedést, fűnyírást se. Asszem Szolnokon volt ez. Szerinted mi a megalázó az utcaseprésben? Megalázóbb szerintem a segélyért alamizsnáért sorban állni. Persze nem mindenkinek.

Ezen kívül ne felejtsük el, hogy sokuknak 8általánosa sincs meg ÖNHIBÁJÁBÓL!!

A cigányokat támogatja az állam, hogy tanuljanak, mégse érdekli őket. ennyi.



"- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen."

egy IDEGEN nyelv? vagy a magyar nyelv? amúgy az idegen nyelvet senki se ellenzi, csak a sulikban szar az oktatás.



"-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve."

Gárdára gondolsz. Nem támadtak meg senkit se soha. Tehát megint f.szsgokat írsz. Milyen ököljog? És nem rendfenntartó erő, csak próbál segíteni annak akinek a rendőrség nem segít.

Egyetértek, hogy kell az erős rendőrség, de amíg az nincs addig paraszt dolog beugatni másnak, hogy viselje el, hogy bántják, terrorizálják, meglopják.



"-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban."

hm?


"-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától. "

tévedés. kommunista e vagy? fent pedig még Kádári dolgokat szidtál. és nem a bőrszíntől vagy vallástól vagy szexuális beállítottságtól nem lesz valaki egyenlő a másikkal, csak nem fogod ezt fel.

2010. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
18%
azért hívnak hazaárulónak, mert ezek nem jobboldali gondolatok. a jobboldali emberek - tisztelet a kivételnek - mindenkit hazaárulóznak, aki másként gondolkodik, mint ők. amit leírtál, annak a 90%-val egyetértek, de nem tartom magam egyik oldalhoz tartozónak sem.
2010. jan. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!