Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/130 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem már maga a nemzetállam fogalma is egy hülyeség, és sajnos egy nagyon káros fogalom. Olyan ugyanis nincs, hogy egy államban 100%-ig egy nemzet tagjai lakjanak, sőt még az olyan "tiszta" ország is ritka, mint Magyarország. A nemzetállamok eddig nem sok jót eredményeztek, csak arra voltak jók, hogy azokat lehessen utálni, akik nem a nemzethez tartoznak. Persze nem árt egy egészséges nemzettudat, de ezt nem állami szinten, és nem más kárára kéne gyakorolni. A nemzetállamok eszméjének köszönhetünk olyan dolgokat, mint a dél-szláv háborúk, az örmény-népírtás, az első világháború végének igazságtalan békéinek alapja, a kaukázusi konfliktusok(dél-Oszétia, Hegyi Karabah, Abbázia, Csecsenföld), az afrikai polgárháborúk jelentős része(pl.:hutu-tuszi konfliktus, Darfur és még sorolhatnám), Gagauzia, Transznisztria, magyarverések a Délvidéken, Benes-dekrétumok, Szlovák nyelvtörvény, a lengyelek elnyomása Fehéroroszországban, Ukrán nyelvtörvény, török-kurd háborúk, Ciprus kettéosztottsága,

Libanoni polgárháború, ETA stb.

2010. jan. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/130 A kérdező kommentje:

72

A megoldást leírtam. Jobban megfizetett, máshogy képzett rendőrök. Nem szeretnék egy olyan országban élni, ahol A párt legényei B párt szimpatizánsait terrorizálja, és viszont. Önmagában, nekem nem szimpatikus a " mi ideológiánk az egyetlen, és tévedhetetlen" stílus. Én is könnyen lehet hogy tévedek, de hajlandó vagyok beismerni, ha kapok rá cáfolhatatlan bizonyítékot.

2010. jan. 6. 12:01
 23/130 A kérdező kommentje:

85


Ha ez így van, az elég szomorú, de erre nem az a megoldás, hogy lemegyünk az ő szintjükre.

2010. jan. 6. 12:03
 24/130 anonim ***** válasza:
Valóban nem jó megoldás,de muszáj nekik visszaszólni,mert mégjobban felbátorodnak!
2010. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/130 A kérdező kommentje:

85

Nem, nem muszáj. Észérveket kell alkalmazni. Akikre azok sem hatnak, azokkal meg nem szabad foglalkozni. Én hiszek az értelmes párbeszéd erejében.

2010. jan. 6. 12:07
 26/130 anonim ***** válasza:
78%

"Már az hiba, hogy mariska néni esete előfordulhat."

mondok neked egy példát.


Pistike fiad fára mászik, leesik, eltöri a lábát, nyílt törést szenved, szépen kiállnak a csontok a lábából.


Orvosért kiállt, nem megy, hívja őket, nem mennek, szarnak rá.


Szenved kínlódik, próbál csinálni valamit, elszorítani a vérzést, bekötözni.


Arra jár egy ember, aki ugyan nem segít neki, de leugatja, hogy miért nyúl hozzá, ez az orvos dolga, és otthagyja. elintézi, hogy a törvény büntesse azt az embert aki orvosi diploma nélkül vagy elsősegély tanfolyam megléte nélkül segít valakinek.

----------------------



a gyűléseket most hagyjuk, oda a fanatikusok járnak. a fanatikusok sokszor balfszok legyen az jobbikos, fideszes vagy mszp-s vagy az agyondrogozott LMP-sek.


a hittan nem kényszerít valakit a vallás követésében tudtommal, bár sose jártam hittanra. csak oktat. és abban se vagyok biztos, hogy ott felelni, jegyet kell kapni.


egyenlő:

esélyeket megkapják nagyon sokan, sokan sokkal több esélyt lehetőséget kapnak, támogatják őket, nem élnek vele, visszaélnek vele, ennyi.

2010. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/130 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer beregisztráltam egy szlovák netes ujság fórumjába,értelmesen,indulat nélkül próbáltam magyarázni nekik a magyarok álláspontját,de semmire nem válaszoltak értelmesen,csak ilyeneket írtak:Hülye mongol,Takarodj haza Mongóliába,halál a magyarokra.Akinek csak ilyen válaszokra telik,hiába beszélsz vele értelmesen.....
2010. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/130 A kérdező kommentje:

73

Most lehet fel fogsz háborodni a válaszomon, de

0: Az, hogy ha valakinek baja van, és szükségmegoldáshoz folyamodik, természetes, de gyakran káros mellékhatásokkal bíró jelenség. Lehet, hogy több kárt okoz magának, mint ha várt volna.

1: Ha az illető ért a baj ellátásához, cselekedjen. Értés alatt azt értem, hogy van valamiféle olyan szaktudása, amivel tud segíteni, pl elvégzett egy elsősegély tanfolyamot.

2: Ha nem, akkor, bármilyen kegyetlenül is hangzik, hozzá ne nyúljon a mentők kiérkezéséig! Értek valamicskét az emberi szervezethez, a legkomolyabb bajokat sosem az orvos, hanem a hozzá nem értő, jóindulatú, segítőkész, de képzetlen emberek okozzák.

Itt, az alaphelyzettel van a hiba: el kell érni, hogy a mentő, mindig, minden körülmények között kiérjen. Ha ez plusz pénzbe kerül, társadalmi vitára bocsátani a kérdést, hogy hajlandóak erre több pénzt fizetni az emberek.

2010. jan. 6. 12:14
 29/130 A kérdező kommentje:

85

Ez elég szomorú, és remekül mutatja, hova vezet, ha valaki azt hiszi magáról, hogy pusztán azért, mert valahová született, jobb ember mint a többi. Egyet tehetsz: megpróbálsz olyan életet élni, olyan karriert befutni, hogy föléjük emelkedj. Vagy, ha úgy érzed, tarthatatlan a helyzet, elmész.

2010. jan. 6. 12:15
 30/130 anonim ***** válasza:
68%

Én jártam hittanra. Sokan nem, nekik szabad foglalkozás volt. A szüleim járattak, hogy legyek elsőáldozó. Nem volt ott semmi kényszer, modern, gyerekbarát környezetben foglalkozott velünk a pap. Mielőtt valaki megkérdezné, nem, nem molesztált senkit.

Kaptunk egy kis vallásos oktatást, mely nagyrészt csak iránymutatást szeretne adni az életben. Nem tenném kötelezővé, de meghagynám. Így visszagondolva én nem bántam és nem szégyellem.

2010. jan. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!