Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/130 anonim ***** válasza:
82%

A liberalizmus a saját és a mi sírunkat egyaránt ássa. Hangzatos eszméken kívül nem tartalmaz semmit. Nem kínál megoldást a problémákra, mert a társadalmi normákat szerintem egy bizonyos mértékű szigorral kell fenntartani, ellenben mélyíti azokat. Teret ad olyan egyéneknek, csoportoknak, melyek a normális viselkedéssel teljesen összeegyeztethetetlenek.

Nem tetszik. Miért baj?

2010. jan. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/130 A kérdező kommentje:

a 73 százalékosnak

Amit a kádár-rendszerről írtál: Az hogy egyenlő, nem jelenti azt, hogy szeretni kell, nagy különbség. Soha nem fogok bántani senkit azért, mert szerinte kádár alatt jobb volt, ha egy kádárista párt nyerne, elfogadnám a nép döntését, de törvényes eszközökkel, meggyőzéssel, észérvekkel mindent megtennék, hogy ez ne következzen be.

Amit a vallásról írtál: Én nem kételkedek abban, hogy így gondolod, de szerintem a Jobbik által beveztni kívánt kötelező hittan ennek az elvnek a megszegése.

A gárdáról: Úgy vélem, senkinek, semmikor, semmiféle joga ahhoz, hogy úgy tegyen, hogy ő rendfenntartó.


Amúgy, köszönöm az értelmes, és átgondolt válaszokat :)

2010. jan. 6. 11:43
 13/130 anonim ***** válasza:
61%

Itt már rég nem jobb és baloldalról kell beszélni. Fidezs mióta jobboldali már???

Cinikus megfogalmazás: "Vannak az Árpád-háziak és a sz@rháziak!"

"Négy szócskát üzenek, vésd jól kebeledbe, s fiadnak

Hagyd örökűl ha kihúnysz: A HAZA MINDEN ELŐTT." - gondolom nem kell hozzáfűznöm semmit?

Egy egészséges nemzetállamban nincs helye ennek a neoliberális mocsoknak, ami felelős az elmúlt 20 évért. Isten (rend, erkölcs), haza (nemzeti identitás), család (klasszikus családmodell, NŐ + FÉRFI)

2010. jan. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/130 anonim ***** válasza:
74%

Gárda: nem hiába jött létre. Több ember jobban bízik a Gárda segítségében, mint a rendőrökben (pl én is).


Jobbik: az utolsó reményünk talán. A Fideszben sajnos caslódnunk kellett, az MSZP leszerepelt, az SZDSZ... hát nyugodtabban alszok mióta nem látom őket.

2010. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/130 A kérdező kommentje:

A 72 százalékosnak

Én elfogadom a te álláspontod, de gondolj bele, mi lenne, ha mindenki létrehozna egy ilyen egyesületet. Anarchia, és polgárháború. A gárdában lévők jó részének nincsenek jogi ismeretei, nincs kiképzése, alkalmatlan bármilyen civilizált rendfenntartó szolgálatra.

2010. jan. 6. 11:50
 16/130 anonim ***** válasza:
79%

nem a kádár rendszerről írtam, csak említettem;)


egyenlőség alatt ha te azt értetted, hogy ne genyázzunk egymással, akkor egyetértek, de ha úgy, h "minden ember egyenlő" ala kommunizmus, akkor azzal nem értek egyet. Pl miért legyen velem egyenlő egy olyan ember aki szarik mindenre és mindenkire, nem dolgozik rendesen, stb? Miért legyen pl egyenlő fizetésem az övével, vagy miért legyen neki annyi mint nekem, ha én többet teszek le az asztalra? erre gondoltam.


A kötelező hittan ha bevezetésre is kerülne(nem ártana sokat, pedig rohadtul ateista vagyok) akkor is idővel eltűnne szerintem. nem minden valósul meg amit kitalálnak, hiddel. De ha az lenne az ára egy élhető országnak, hogy kelljen a hülye vallásos szart tanulni suliban, akkor legyen. Ennyit nekem megérne egy biztonságos élhetőbb Magyarország. bár már nem vagyok tanuló.



A gárdát még mindig nem fogod fel. nem tartanak rendet. nem támadnak meg senkit, nem tartóztatnak le senkit. Felvonulnak, ezzel megmutatva, hogy össze is tudunk mi is tartani. Ha ezt egyenruha nélkül tennék, akkor bandának hívnátok őket.

a jogokkal meg ne gyere, akkor jöhetsz majd ha a rendőrség megvédi akit meg kell.


képes lennél belenézni egy öregasszony szemébe akit széjjel lopkodtak-raboltak-inzultáltak-fenyegettek, hogy Mariska néni maradjon nyugton tűrjön nem segít magának senki?

2010. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/130 anonim ***** válasza:
83%
mellesleg jobbik szavazó leszek, és látod nem zsidózok (cigányozni valóban szoktam néha), nem ugatlak le, h hazaáruló vagy és nem is "szebb jövőzök", stb. ilyen is van, több is bőven hidd el.
2010. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/130 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Én speciel Jobbik tag vagyok!


Igazad van, hogy ilyen alapon bárki létrehozhat gárdákat, stb. De akkor mi lehet a megoldás? AZ emberek félnek, tényleg sok embernek a Gárda az utolsó menedék. A rendőrség nem képes ellátni a dolgát (nincs se pénz, se akarat, se erkölcs, se semmi). Ez is egyfajta "nemzeti ellenállás"!

2010. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/130 A kérdező kommentje:

73

Már az hiba, hogy mariska néni esete előfordulhat. Emiatt kell egy erős rendőrség, de nem úgy erős, mint az egypártrendszerben: erős, és számonkérhető. Egyaránt lépjen fel a kukagyújtogatók, és a zsebtolvajok ellen.

A gárdáról: többször láttak el rendvédelmi feladatot jobbikos gyűléseken, és rendszeresen azt nyilatkozzák a pártból, hogy ők lesznek az új csendőrség, ami önmagában abszurd. Ezen kívül előfordult, hogy nem engedtek be nyitott tárgyalásra olyanokat, akikről azt gondolták, hogy nem oda valóak.

A kötelező hittan meg komolyabb téma szerintem ennél. Ne kényszerítsék a gyereket, hogy egy adott vallást kövessen, feleljen belőle, és számonkérjék a dogmákat. Egy, a világ fontosabb és érdekesebb vallásait bemutató órát támogatnék, ha azt elfogulatlanul csinálják.

Nálam az egyenlő amúgy azt jelenti, hogy mindenkinek minden esélyt meg kell adni, értelemszerűen nem a marxista terminológiát használom.

2010. jan. 6. 11:58
 20/130 anonim ***** válasza:
100%

a szomszédok életkorán való viccelődés....

Gondolom a szlovákokra gondolsz...Én régen a Felvidéken éltem,és nem kell őket sem sajnálni,a magyarokat folyamatosan mongolozzák,a média is állandóan a magyarokat szidja ,és az átlagemberek többsége is!És előre mondom:

Hagyd ezt a hülyeséget ,hogy a politikusok gerjesztik az ellentétet,a politikusokat a nép választja és nem nyomnák folyton a magyarellenes szövegeket,ha az nem tetszene a lakosságnak,és sajnos az átlagemberek többsége is utálja a magyarokat!Nem mondalak hazaárulónak,de attól még ,hogy te nem utálod a szlovákokat ,ők még utálnak minket,sajna.

2010. jan. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!