Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/130 anonim ***** válasza:

annyit mindenki tud, hogy ha beköti a sebet, a vérzést gátolja, akkor azzal segít talán. Ha pedig nem segít, akkor az illető meghal.



A gárda összefog, felvonul, ennyi. Ennyit kellene csak tenni az embereknek is, nem lenne akkora bűnözés, ha tudnák, hogy az emberek nem hagyják magukat.


noh mind1, igazából nem tudok neked többet mondani. Ezt akkor fogod megérteni amikor téged támad meg valaki az utcán vagy egy szerettedet, gyerekedet. És meg kell emésztened, emésztetned vele, hogy szerinted normális, hogy senki nem segített bár lett volna alkalmuk rá.


ennyi, pont.

2010. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/130 anonim ***** válasza:
100%
Már átköltöztem ide 3 éve,de nem felejtem el ,hogy bánnak ott sokszor a velünk.Példul a szlovák nyelvben a magyar szót szidásnak használják,ha valaki elront mondjuk valamit azt kérdezik tőle"Mi vagy ,magyar?"kb azt jelentené:"Hülye vagy?"
2010. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/130 A kérdező kommentje:

73

Pontosan ez az a mondat, amitől megfagy bennem a vér: "mindenki tudja"

Igen, vannak valamiféle fogalmai. De azt honnan tudja, hogy pontosan mit kell tenni? Általánosságokban mindenki ért mindenhez, - értelemszerűen nem az atomfizikáról beszélek - de a pontos menetet csak a szakismeretet szerzettek ismerik.

Az "együtt meneteléssel" nincsen bajom, hangozzék bármilyen furán is, ha az nem társul kényszeres egyként való gondolkozással, és a nem menetelők megvetésével.

2010. jan. 6. 12:22
 34/130 A kérdező kommentje:

77

És mi van, ha muszlim vagyok? Vagy taoista? Vagy ördöghívő?

2010. jan. 6. 12:23
 35/130 A kérdező kommentje:

85

Véleményem szerint ez mutatja, hogy egy ország mennyire élhető. Szlovákia nem az, ezek szerint, de nálunk is vannak gondok a nem többségi társadalomhoz tartozók elfogadásával. Őszintén sajnálok mindent, amit el kellett viselned abban az országban.

2010. jan. 6. 12:26
 36/130 anonim ***** válasza:
55%
Nem kényszerből gondolkodnak egyként, s azért menetelnek, hogy megmutassák, hogy van még REND, FEGYELEM, ami követendő. S általában kaik nem menetelnek velük, azok mellettük vannak és tapsolnak, szal...
2010. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/130 anonim ***** válasza:
100%
Ha a romákra gondolsz,őket Szlovákiában sem szeretik,se a románoknál,sem nálunk.Nem a bőrszínükkel van a baj ,hanem a viselkedésükkel,és valjuk be a többségük képtelen alkalmazkodni.Ez nemcsak nálunk van igy.
2010. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/130 anonim ***** válasza:
100%

nézd én befejeztem. tényleg csak ezt tudom mondani, hogy akkor fogod megérteni ha egyszer te kerülsz bajba és senki nem segít.


a gond, hogy a politikusok is így gondolkoznak mint te, csak ugyebár nekik mindig van aki segít, őket megvédik. egy átlag embert nem.

2010. jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/130 A kérdező kommentje:

72

Ezzel az a baj, hogy ezek megintcsak olyan tág fogalmak, amiket nagyon könnyű kisajátítani. A fegyelem és a kényszeres korlátozás nem ugyanaz. A rend és a saját értékrendünk mindenek fölé kikiáltása szintén nem az. Csak Voltairet tudom idézni: Nem értek egyet önnel, de mindent megteszek, hogy kifejthesse a véleményét. Szerintem ez a legfontosabb egy egészséges társadalomban.

2010. jan. 6. 12:34
 40/130 A kérdező kommentje:

73

Sajnálom ha így gondolod.

Én őszintén kívánom neked, hogy ne jöjjön létre soha egy, a te értékrendeddel ellentétes szervezet, ami kinyílvánítja, hogy nekik van igazuk, és aki mást mond, ellenség.

Köszönöm a tartalmas gondolataidat, és ha meggondolod magad, örömmel venném, ha folytatnánk az eszmecserét.

2010. jan. 6. 12:36
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!