Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/130 anonim ***** válasza:

-Úgy gondolom,ami a hálószobában történik az állam dolga is:nem vagyok homofób,de ha ök több jogot éredmelnek,akkor legyen több joga a pedofiloknak is?Hiszen szerinted magánügy,hogy egy 13 éves lányt felcsinál a 15 éves pasija.

-Úgy gondolom,hogy az egynemű keresőképes párok általában nők,akik közül az egyik felcsináltatta magát és nem hiszem hogy az árvaház alternatívája a meleg párok,hanem sokkalta az örökbefogadó család,akik jelenleg éveket várnak gyerekre.Jelenleg az árvaházakban 90%ig roma gyerekek vannak,akik még így is jobb helyen vannak,mint a szüleiknél 8-admagával a putriban.Miért feltételezed,hogy egy meleg pár(vagy hetero)feltétlenül jobb környezet,mint az árvaház?

-Úgy gondolom,hoy a segélyen élő ne cigire,játékgépre,piára költsön,miközben családja van.

-Úgy gondolom,hogy EGY nyelvet eddig is mindenki beszélt,de idegen nyelv ismeretéhez meg szemét dolog kötni olyan diplomákat,akik nem használják azt(óvónő,matektanár,erdőmérnök,stb),ne a nyelv döntse el,hogy jó szakember vagyok-e,miközben egy nyelvvizsga megszerzése rengeteg idő,pénz egy fiatalnak,aki sz@r melókból él,tanul és költségtérítést fizet,amellett,hogy a gimnazista nyelvoktatás(nálunk pl nem is volt)egy nagy kaki.Vajon neked egyenrangú ha szlovénül beszélek,mint ha angolul?Mellesleg ezt javasolhatnád az angoloknak is,akik egy szót se tudnak idegen nyelven(még annyit se hogy do you speak english?)!

-Úgy gonolom,hogy egy rendőrnek nem feladata "fontos idegen nyelven beszélni",mint ahogy a francia/angol/olasz rendőr se biztos,hogy tud,a rendőr feladata a rend védelme,fenntartása,s nem az hogy Szoborparknál eltévedt turistákat pesztonkázzon,ha valaki idejön,az vegyen a kezébe egy szótárt és tanuljon meg 10 mondatot(köszönöm,kérem,jó napot merre van stb)mint ahogy én is teszem ezt azon országokba,ahova elmegyek és nem várom el,hogy az én nyelvemen értsenek Prágában,Berlinben,stb.

-Úgy gondolom,hogy nem egyenlő mindenki,csak egyenlőnek született.Valaki többet ér,valaki kevesebbet.Az hogy mi lesz belőle az egyrészt magán is múlik.De ma a világnak nem lenne Mozartja,Edisonnja,Széchenyije ha nem odaszületik,ahova,tehát számít a család,a háttér,ki honnan jött.Sztojka Iván nem lehet egyenlő Pege Aladárral.Egy munkáltatónak többet ér az építészmérnök,mint a kőműves.Egy nemzetnek többet ér a munkás,mint a segélyből élő.Neked többet ér a párod,mint más esetleg szebb nő.

2010. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/130 anonim ***** válasza:
Nem vagy te rossz ember, csak egy gyerekes, abszolut naiv, rózsaszín ködben (vagy burokban) élő tipikus liberális.
2010. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/130 anonim ***** válasza:
Nem ellenség vagy te, hanem naiv hülye :)
2010. jan. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/130 anonim ***** válasza:
68%

Ezt olyan könnyű mondani, srácok. Naiv. Idealista.

Aztán mentek maszturbálni a kurucinfóra, hogy "a magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez", meg hogy erős ország kell, mert vissza kell szerezni a trianoni területeket.

Aztán meg ti beszéltek naivitásról...


Az eszméknek, ideáknak nem az elérésük a cél, mert mindegyik elérhetetlen, az emberek azért válogatnak közöttük, mert már az is jobbá teszi a világot, ha törekszünk rájuk...

2010. jan. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/130 anonim ***** válasza:
a kommunizmus is szépen hangzott. próbáltunk is törekedni rá, hogy elérjük. az eredményt láthattuk.
2010. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/130 anonim ***** válasza:
A kommunizmus, mint eszme, nem volt rossz. A Sztálini rezsim volt a borzalmas. Mindent el lehet k.úrni, ahogy a mellékelt ábra is mutatja.
2010. jan. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/130 anonim ***** válasza:
hát, hogy a kommunizmus, mint eszme szép lett volna....kedvelt közhely, amit az sem szokott végiggondolni, aki kimondja.de nem óhajtok ezen (sem) veszekedni...
2010. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/130 anonim ***** válasza:
18.02:te eszméletlen ostoba vagy.Attól rágondolsz a szomszéd nénire,még nem lesz meg neked.
2010. jan. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/130 anonim ***** válasza:

"18.02:te eszméletlen ostoba vagy.Attól rágondolsz a szomszéd nénire,még nem lesz meg neked."


Hát, ha te ennyit értettél meg abból, amit leírtam, akkor vitatkozhatnánk, hogy ki az ostoba... :)

2010. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/130 anonim válasza:

Szerintem aki segélyen él, nem feltétlen költi szenvedélydolgokra.

Én vidéken élek, foglalkozásomat tekintve számítógépes grafikus vagyok. Jelenleg munkanélküli már két éve, mivel kisvárosban nincs jövőm. Nem örököltem vagyont, nem születtem nagy családba.

Elmenni nem tudok, mert anyám rokkantnyugdíjas, tulajdonképpen csak én vagyok neki, aki segíti, így nem mehetek el nagyvárosba ahol több lehetőségem lenne.

Amiből megélek= fekete munka, bedolgozás, segély.

Jobbat nem tudok.

Akik ezt a segélyt megvonnák tőlem, azok 10 évig azt mondták rám, hogy büdös ROMÁN vagyok.

A rendszerváltás után költöztünk ide, Erdélyből. Csíkszeredán születtem magyar családban, anyanyelvem magyar, soha egy szót nem tudtam románul.

Köszönöm magyar föld!

2010. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!