Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vagyok ellenség?

Miért vagyok ellenség?

Figyelt kérdés

Ha bárhol politikára terelődik a szó, és a véleményemet kérdik, őszintén felelek.

- Úgy gondolom, az államot és az egyházat külön kell választani, és minden ember hitét egyformán kell kezelni.

- Úgy gondolom, hogy mindenkinek jár az egészségügyi ellátás, de aki hajlandó többet fizetni, az hagy tegye, így talán a hálapénz is visszaszorulna.

- Úgy gondolom, hogy ami a hálószobában történik, az nem az állam dolga.

- Úgy gondolom, hogy egy gyerekre boldogabb jövő vár egy egynemű, keresőképes pár gondozása, mint egy árvaházban eltöltött gyermekkor után.

- Úgy gondolom, hogy a segélyek a rászorulóknak járnak, viszont ők szabadon dönthessenek, mit vesznek, és nem szabad elfelejteni, hogy a rászorulónak segély, a dolgozónak munkabér jár, így a segélyesnek nem ildomos gyakran büntető jellegű, értelem nélküli, a Kádár-éra teljes foglalkoztatottságára hajazó álmunkát adni, csak azért hogy dolgozzon. Ha nincs értelmes, teremtő munkalehetőség, akkor vagy létre kell hozni akár alkalmi jelleggel is, vagy ha többe van, mint a segély, akkor el kell fogadni, hogy nem dolgozhat mindenki.

- Úgy gondolom, egy nyelv ismerete a középiskola tizedik osztályáig elengedhetetlen.

-Úgy gondolom, nincs szükség jogilag képzetlen, ösztönösen cselekvő civilekből álló rendfenntartó egységekre, amik az ököljog hívei, helyettük egy erős, és mindenekelőtt korrekt rendőrség létrehozásán kell fáradozni. Egy olyan rendőrségén, aminek a tagjai nem éreztetik, hogy hatalmuk van, aminek tagjai képesek legalább egy fontos idegen nyelven beszélni, és rendesen meg vannak fizetve.

-Úgy gondolom, szánalmas dolog azzal viccelődni, hogy a szomszédaink "hány évesek", és ezt érvként felhozni bármilyen diskurzusban.

-Úgy gondolom, mindenki egyenlő, függetlenül a vallásától, bőrszínétől, szexuális beállítottságától, pártszimpátiájától.


Nos, amikor ezek közül kettőt-hármat elmondok, hazaáruló, nemzetellenes, ésatöbbi vagyok. Érdekelne, észérvekkel elmagyarázva, hogy miért?


( a szerző nem izraelita)


2010. jan. 6. 11:07
 81/130 anonim ***** válasza:
59%

Nem muszáj fegyvert adni mindenkinek a kezébe, de mi az, hog MEGÉLHETÉSI BŰNÖZÉS?

Lopás az lopás. Büntetni kéne. Ez vajon kinek lett kitalálva főleg? Törvény, rendvédelmi szervek, igazságszolgáltatás, szigorú büntetések. (börtön, pénzbüntetés, vagyonelkobzás, köz-kényszermunka, legsúlyosabb esetekben halálbüntetés). Nem utolsó sorban be is kéne ezeket tartani.

2010. jan. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/130 A kérdező kommentje:

71

Mondom, nem lennék ellene, de bajnak tartom, hogy nincs fegyvertartási hagyomány az országban. 4-5 évbe tellene a fokozatos bevezetés jó esetben. De mint írtam, nem lennék ellene, viszont tartanék 1-2 kísérleti évet, ahol ha nagyarányú a visszaélés, akkor a mostani szigort állítsák vissza azonnali hatállyal.

2010. jan. 6. 13:56
 83/130 A kérdező kommentje:

77

Én inkább abban hiszek, hogy a bűnöst nevelni kell, nem büntetni. Ha valaki gyerekkorától kilátástalan helyzetben él, csak egyféle normát lát maga előtt, esélye sincs önállóan dönteni, akkor azt nem kényszermunkára kell ítélni, hanem megmutatni, hogy máshogy is lehet.

( Nem, nem azt mondom, hogy ne csukják le. Remélem, szövegértési képessége mindenkinek van)

2010. jan. 6. 13:59
 84/130 anonim ***** válasza:
100%

"Nem segélyduplázásban gondolkodok. Tartós munkanélküliség esetén pl a fizikailag alkalmasak egy fizetett képzésen vehetnének részt, ahol hiányszakmákat tanulnának. A képzési rendszerünk alapjaiban hibás, azzal nem lehet felszámolni a munkanélküliséget, hogy megtanítjuk a szövegszerkesztők használatát, meg hogy miképpen kell emailt küldeni."


Van ilyen képzés, nem is egy, szerte az országban. Ja hogy már nem tetszik nekik? Sajnálom, de a lehetőség megvan.

2010. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/130 anonim ***** válasza:

13:27es vagyok.

A pozitív diszkriminációhoz hozzáteszem, hogy nem 10 évig tart hanem 50ig. Ehhez kell a megfelelő képviselet, ami nem a Kolompár és nem is az elb**tt kormányunk. Az meg, hogy itt vannak 700 éve és látványosan nemdolgoznak az nem érv, eddig minden kormány a szőnyeg alá söpörte a problémát vagy egyszerű megfélemlítésen alapult a "romaprogram". Ez pedig nem megoldás, igaz hogy nem bűnöztek, ha mégis akkor példás büntetés, de ez csak parfüm a szarnak. Én pl. nem gettókba akarom őket küldeni, hanem azt akarom hogy illeszkedjenek be (a roma identitásukat megőrizve vagy anélkül, midnegy)! Ehhez kell a pozitiv diszkrimináció és megfelelő érdekképviselet (lásd fentebb), USAban bejött. Jobb módszert még egyelőre nem találtak ki a probléma MEGOLDÁSára.

...szerintem.

2010. jan. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/130 anonim ***** válasza:
59%

"Én inkább abban hiszek, hogy a bűnöst nevelni kell, nem büntetni. Ha valaki gyerekkorától kilátástalan helyzetben él, csak egyféle normát lát maga előtt, esélye sincs önállóan dönteni, akkor azt nem kényszermunkára kell ítélni, hanem megmutatni, hogy máshogy is lehet.

( Nem, nem azt mondom, hogy ne csukják le. Remélem, szövegértési képessége mindenkinek van)"


Kényszermunkát(vagy segély híván a szociális munkát, vagy minek nevezik) megkapná, akkor dolgozna, Gyermeke azt látná, hogy papa dolgozni jár nap mint nap, így talán nála már triviális lenne, hogy munkából van a pénz. Egy-két generáció után már érdemi javulás lenne a felfogásban is szerintem.

2010. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/130 A kérdező kommentje:

71

Érdekelt a téma, meg kell mondjam, nem sűrün találkoztam ilyennel. A legtöbb helyen angolt tanítanak alapfokon, meg egy minimális számítógéphasználatot. Szakmunkásképzés, ingyenesen, hiányszakmára nagyon kevés van.

2010. jan. 6. 14:04
 88/130 A kérdező kommentje:

57

Pontosan.

2010. jan. 6. 14:05
 89/130 A kérdező kommentje:

71

Nem akarom, hogy valami szenvelgő szépléleknek tarts, de szerintem az, hogy apa és anya minimálbérért melózik valami megalázót vagy értelem nélkülit, nem adna túl jó jövőképet a gyereknek.

Hogy szerintem mi lenne a jó, azt leírtam: egyrészt, elfogadni, hogy nem tud mindenki dolgozni, másfelől, aki akar munkát, és tudunk is neki olyat tanítani, aminek haszna van, az dolgozhasson.

2010. jan. 6. 14:07
 90/130 anonim ***** válasza:

"Érdekelt a téma, meg kell mondjam, nem sűrün találkoztam ilyennel. A legtöbb helyen angolt tanítanak alapfokon, meg egy minimális számítógéphasználatot. Szakmunkásképzés, ingyenesen, hiányszakmára nagyon kevés van."


Keresni kell. Ha valakit elküldenek a munkahelyről, ő sem várja az ajánlatokat, hanem böngészi a netet, hirdetéseket, interjúkra jár..

2010. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!