Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért akar családi házat, amikor az a gazdagoknak való?

Figyelt kérdés

Egy családi ház önereje is egy vagyon+ hitelfelvétel, és amit költeni kell rá később az egy kész vagyon.

A rezsiről ne is beszéljünk.


Az emberek többsége olyan 300 ezret keres.


Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új.

Lakást kívülről renoválni, kert karbantartása, kerti szerszámok.


Magyarán egész életedben azért fogsz dolgozni, hogy egy ház rabszolgája légy.


Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni, az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli.


Én ha tehetős lennék is így csinálnám, de totál meglepődök mikor ilyen átlagos emberek hatalmas igényekkel álmodoznak.


júl. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/84 anonim ***** válasza:
46%

A kenyér marginális kérdés.

A lényeg az, hogy a kérdező egy idióta, amiért itt ilyen hülyeségekkel provokál. Látszik a hozzászólásaiból is. Halvány gőze sincs a kölségekről, de mivel ő lusta megcsinálni a ház körüli teendőket, erre kitalált egy elmebeteg ürügyet, miszerint a családi ház a gazdagoknak való. Hiába bizonygatjátok, hogy akár olcsóbb is lehet, mint panelben lakni, az előnyökről nem is beszélve, felesleges, mert szerinte ez anyagi kérdés. Holott egyáltalán nem anyagi kérdés, hanem az, hogy kinek mi fontos, a kényelem vagy a függetlenség. Mondjuk ha összehasonlítaná a belvárosi luxuslakásokat a vidéki házakkal, akkor rájönne, hogy mekkora marhaságot mondott, de ahhoz túl konok.

júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/84 anonim ***** válasza:
65%
Na ezaz. A lakás lustáknak való. A ház meg annak, aki nem akar másoktól függeni. Egyáltalán nem anyagi kérdés, de még ha az is lenne, akkor sem azon múlik, hogy kinek mi való, mert nehogymár más mondja meg, hogy mit vegyek fel, mit egyek és miben lakjak. Ha megtehetem, akkor had döntsem én el, hogy mire költöm a pénzem, iphonra, vagy családi házra.
júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/84 anonim ***** válasza:
49%

#69 Mindenbe bele lehet kötni és te meg is teszed. Miért?

A következő az lesz, hogy leírjuk az emberek alapból tudnak gondolkodás nélkül lélegezni, te meg bedobod, hogy dehogy, mert ha valaki elkezdi fojtogatni akkor majd nem kap levegőt blablabla....

ÁLTALÁNOSSÁGBAN volt a kijelentés, hogy nem drágább családi házban élni, mint lakásban. ÁLTALÁNOSSÁGBAN ez igaz. Konkrétan ha összehasonlítod a legoptimálisabb szigetelésű, fűtési rendszerű, elhelyezkedésű, meg minőségű lakást Mészáros Lőrinc házával akkor természetesen annak a háznak nagyságrendekkel nagyobb lesz a költsége.

júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/84 A kérdező kommentje:

Családi házban nőttem fel, így tisztában vagyok a családi ház költségeivel.


Lustaság?

Azért lennék lusta, mert én olyasmire nem pazarolok időt, aminek nem látom értelmét?

Igen, nekem fontos a szabadidő, mert van, ami érdekel, és nem úgy akarok élni, mint egy 100 évvel ezelőtti ember, aki a házért él.

Ez olyan embereknek öröm, akiknek nincs igazán hobbijuk.


Akiről meséltem, kenyérsütő asszonyság, nem dolgozik, mert hát 2 gyerekkel van otthon, a férje félig meddig otthonról dolgozik.


Megnézném meddig tartana ez a lelkesedés, ha mindkettőnek kötött munkaidőben kellene dolgoznia.

júl. 9. 12:42
 75/84 anonim ***** válasza:
100%

"Ez olyan embereknek öröm, akiknek nincs igazán hobbijuk"


Nekem angolkertem van, ez a hobbim 🤣

júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/84 anonim ***** válasza:
67%

#74 Megint kitalálsz hülyeségeket. Nekem is van hobbim, a férjemnek is van hobbija, nem is kis időt foglalkozik vele, ettől még kertes házban lakunk és abban is akartunk lakni, holott én panelben nőttem fel.

Amúgy attól mert családi házban nőttél fel még nem leszel tisztában a költségeivel, a gyerekeim se tudják mert nem ők fizetik.

A lényeget nem érted meg mert nem akarod.

Kitaláltál valamit amiről itt magyarázzuk neked sokan, hogy butaság. de nem adod fel, hanem újabb és újabb butaságokat fűzöl hozzá.

Van aki kertes házban szeretne élni van aki meg nem. Pont.

júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/84 A kérdező kommentje:

Hát te tudod, nekem az élelmiszer megtermelése nem hobbi, hanem szükséglet.

Ugyanúgy, mint a fűnyírás, takarítás, bevásárlás.

Ezeket letudni szeretem, nem arra vágyok, hogy csináljam.

júl. 9. 13:10
 78/84 anonim ***** válasza:
100%

#77 Bakker! Akkor ne lakj családi házban! Nem kötelező! Erről beszélünk neked, hoyg nem mindenki gondolja ugyanazt jónak és nem akarnak egyféleképpen élni.

csak ne találj ki olyan ostobaságot, hogy családi házban élni az csak a gazdagoknak való. Ha nem akarsz családi házban lakni akkor ne lakj!

júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/84 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, te tényleg fogyatékos vagy vagy csak tetteted?


Mit nem értesz azon, hogy valaki ezeket a dolgokat nem tehernek éli meg, hanem szívesen csinálja? A férjem pl. szeret füvet nyírni. Én imádom ősszel seperni a faleveleket, diót törni, beszedni és megpucolni a borsóm, eltenni télire a paradicsomom. Imádom, hogy amikor itthon vagyok, két lépés a terasz, ahol a hatalmas, gyönyörű hortrenziák, rózsák és cickkafarkok mellett tudom meginni a kávémat vagy a boromat a naplementében a tücsökciripelés közepette, minden egyes nap, nem csak akkor, ha elmegyek valahova a lakásból. Szeretem, hogy a gyerekekkel bármikor ki tudunk menni bográcsolni, medencézni, focizni, tollasozni, a teraszon olvasunk, társasozunk, én ott horgolok, mert nekem az is egy hobbi.


Vagy nem értem, neked csak az a hobbi, amit lakáson kívül csinál az ember? Én biztos nem járnék el se gyúrni, se sportolni akkor sem, ha panelban élnék, mert lusta vagyok hozzá, akkor is pont ugyanaz lenne a hobbim. Szeretek színházba menni vagy járunk kirándulni, ez hobbinak számít, mert nem otthon csináljuk?


Egyszerűen nem értem, mit nem értrsz azon, hogy az emberek mások és nem mindenki ugyanazt azereti csinálni.

júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/84 anonim ***** válasza:
0%
#79: Akkor csak kibújt a szög a zsákból. Mégiscsak lusta vagy. Persze próbálsz ürügyet keresni, de nem megy. Csak legalább ne akrad másnak megmondani, hogy neki mi való, had döntse el ezt mindenki saját maga.
júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!