Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért akar családi házat, amikor az a gazdagoknak való?

Figyelt kérdés

Egy családi ház önereje is egy vagyon+ hitelfelvétel, és amit költeni kell rá később az egy kész vagyon.

A rezsiről ne is beszéljünk.


Az emberek többsége olyan 300 ezret keres.


Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új.

Lakást kívülről renoválni, kert karbantartása, kerti szerszámok.


Magyarán egész életedben azért fogsz dolgozni, hogy egy ház rabszolgája légy.


Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni, az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli.


Én ha tehetős lennék is így csinálnám, de totál meglepődök mikor ilyen átlagos emberek hatalmas igényekkel álmodoznak.


júl. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/84 anonim ***** válasza:
82%

#59 "Egyáltalán nem olcsóbb lakásban élni, mint családi házban. "

Az első ilyen döbbenésünk akkor volt amikor kiderült mennyibe került a fűtési szezon az új családi házunkban a panellakás után. 62nm-ről mentünk egy 130nm-es családi házba, még szigetelés nélkül volt első télen a ház, a fűtési rendszert is még állítgattuk és így került ugyanannyiba melegvízzel együtt a fűtési szezonunk mint korábban a panelban. A becsapós az volt, hogy a panel távfűtésére éves havi átalány díjat fizettünk, télen kicsit magasabb díjjal, a családi házban meg ez összpontosult a fűtés hónapjaira. Összeadva viszont ugyanott voltunk. Erre jött rá utána a hőszigetelés - harmadával csökkent a gázfogyasztásunk, a napkollektor majd nemrég a napelem, amiket lakásnál nem lehet csinálni. természetesen ezeknek ára van és sok év amíg a megspórolt díjak fedezik ezeket, így nem lehet azt mondani, hogy ugyanannyiba kerül a 130nm-es életünk, mint a 62nm-es panelben, de mindent összevetve ténylegesen igaz, hogy nem kerül többe házban lakni, mint lakásban. Sokan elfelejtik, hogy egy lakással közös költség is jár meg gyakran hitelfelvétel az aktuális beruházásokra, szigetelés, nyílászáró scere, tető karbantartás stb.

júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/84 anonim ***** válasza:
80%

"Az otthon termelés ráfizetés"


Annak, aki sz*rul csinálja.


Én kb. 7-8 ezret költök tavasszal palántára és magokra és folyamatosan őszig onnan szedem a zöldségeket. Plusz a gyümölcsök

júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/84 anonim ***** válasza:
75%

60: Kb. 25 000 Ft egy kenyérsütő, és már az első 100 sütésnél 380 Ft alá jön ki 1 kg kenyér.

Utána meg 130 Ft alá.

Az azért nem mindegy.

(Van, ahol 1300 alatt nem kapsz kenyeret, így nem tudod, ki mihez méri ezt a költséget.)

Persze kérdés, ki mennyi kenyeret eszik, nem biztos, hogy pont ezzel érdemes spórolni.

Vásárolni is idő ám.

Persze mosogatni is.:)

júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/84 anonim ***** válasza:
79%

61: A panel távfűtés, ahol nincs egyedi mérő, az amióta piacgazdaság van, a legdrágább fűtés.

Egyedi cirkó, ahol padlófűtés is van, az a legolcsóbb lakásban.

És bent a belvárosban, ahol a városi hősziget-jelenség van, ugye.

Főleg ha még szobánként is tudsz fűteni vagy pici a lakás.

Alig kell akkor rá költeni.

júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/84 anonim ***** válasza:
100%
63-as, én úgy sütöm a kenyeret, hogy gépet se vettem hozzá 🤣
júl. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/84 anonim ***** válasza:
61: Ja, még valami, én régi építésűről beszélek, 70-100 cm-es falak.:) Nyáron hűt, télen fűt.:)
júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/84 anonim ***** válasza:
65: Akkor van kemencéd?:) Az is egy tárgy, amit be kell szerezni.:)
júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/84 anonim ***** válasza:
100%
67-es, sütőben sütöm, az annak is van, aki nem süt kenyeret.
júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/84 anonim ***** válasza:

68: Már nem alap a sütő egy lakásban, amióta vannak mini lakások, 2 nm-es konyhák és külön főzőlapok.

200 fok pedig nem elég a kenyérsütéshez tudtommal.

Anyukám vett kenyérsütőt, mert a 200 fok nem elég, másrészt sokkal többet fogyaszt, harmadrészt nem dagaszt.:)))

Meg nem tudom, mit csinál még a gép, kb. 4 óra alatt készít el egy kenyeret.

júl. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/84 anonim ***** válasza:
100%

69, te is tudod, hogy kb. az emberek 1%-a lehet az, akinek nincs sütője, szóval nah...


Egyébként a sütők 240-250 fokig sütnek jellemzően, de a 200 is elég kenyérhez, sőt, nálam ez a max.


De míg lemegy a 4 órás program, az többet fogyaszt, mint 40 perc sütő, amúgy én dagasztok :D

júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!