Az emberek többsége miért akar családi házat, amikor az a gazdagoknak való?
Egy családi ház önereje is egy vagyon+ hitelfelvétel, és amit költeni kell rá később az egy kész vagyon.
A rezsiről ne is beszéljünk.
Az emberek többsége olyan 300 ezret keres.
Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új.
Lakást kívülről renoválni, kert karbantartása, kerti szerszámok.
Magyarán egész életedben azért fogsz dolgozni, hogy egy ház rabszolgája légy.
Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni, az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli.
Én ha tehetős lennék is így csinálnám, de totál meglepődök mikor ilyen átlagos emberek hatalmas igényekkel álmodoznak.
Vagy itt van ez is példának, ez is felújított.
Mindkét település 4500-5000 fős.
Az azért nem igazán kicsi, másutt már város.
9,4 M-s irányár, 66 nm.
Az emberek többsége több ezer évig kertes házban lakott. Akkor a történelem során az emberek 95%-a gazdag volt? Vagy csak a 20. századi panel megjelenésével lett hirtelen elit a kertes házas élet?
Mindig is az volt nyomorult élethelyzetnek titulálva, ha be kellett költözni egy kaszárnyába, cselédházba, kolostorba vagy más hasonló közös élettérbe ahol korlátozták a szabadságodat. Ma sincs ez másként - az embereknek nem azért rokonszenves a családi ház, mert kecskét meg veteményest akarnak tartani, hanem mert az én házam az én váram - ott nem kötnek házirendek, közös képviselők és tűzvédelmi szabályok. Persze az teljesen jogos építészeti kritika, hogy a 20. század második felében teljesen túlméretezték ezeket az épületeket, akár az indokoltnál 2-3x nagyobb alapterületűre is, de ettől még nem lesz luxus. Minden korban megengedhetőnek és elérhetőnek kell lennie egy ésszerűen tervezett családi háznak. Ahol ez nem adott, ott nem a családi házak lakói a gazdagok, hanem a panellakók a szegények.
Ez hatalmas általánosítás, mert az emberek lehetőségei és igényei nagyon eltérhetnek egymástól. Én már laktam családi házban, sorházban és tégla társasházi lakásban. Panelben még nem.
Úgy gondoltam, hogy én a társasházi lakásból már nem költözöm sehová, szuper kis felújított belvárosi lakás volt vidéki nagyvárosban.
Aztán 3 éve a mellettünk lévő lakásba költözött egy cigány família, bűncselekmény útján szerezték meg. Semmilyen feljelentés nem használt ellenük.
Szóval elköltöztünk egy magánházba, ahol végre csend, nyugalom és békesség van. Külváros, de jó a közlekedés. Nagyon keveset kellett ráfizetnünk a vételi árra.
Én többé nem akarok társasházba költözni, mert hiába rendes kb. 80 lakó, ha van egy, aki barom. És mindig van ilyen, többnyire nem is egy. Nekem a nyugalom többet jelent és kifejezetten élvezem, hogy van szabad terem, kertem, életem.
#56
Miért mi dönti el, ha nem a pénz?:)
Vagy neked olcsóbban adnak valamit, mert te jobban akarod?
A lakhatás az egyik legmeghatározóbb tétel a havi kiadásban, de a vagyonnyilatkozatokban is az ingatlan a legnagyobb tétel.
Nyilván fizetheted a hitelt tovább, mint más, vagy aki készpénzre veszi.
Kicsit olyan ez mikor valakinek a legdrágább telója van hitelre, de a legolcsóbb párizsit eszi.
Egy panelban, vagy általában a lakásokban nem lehet csinálni semmit. Nincs hely semminek, nincs tér, be van zsúfolva minden is, egymás nyakán, hegyén-hátán van minden és mindenki. Emellett zaj van, büdös és kosz a közös terekben, lépcsőházban, liftekben, ez utóbbihoz nagymértékben hozzájárul az utóbbi 5-10 évben megszaporodott "házikedvencek" száma. Már minden harmadik lakónak van valami; kutya, macska, egyéb mitugránsz... gyakran a méretükhöz képest aránytalanul nagy hanggal... Környező járdákon, füves területeken az óvatlan sétáló könnyen állati végtermékbe botlik. Ezen túlmenően sok helyen a lakóközösség is teljesen átalakult negatív értelemben. Ha egymás mellé teszed a 20-30 évvel ezelőtti meg a mai állapotot, ég és föld a különbség. Gyanus, furcsa alakok, nemtörődöm lakók, köszönés is egyre ritkább. Parkolóhelyek gyakran csordultig, reggel korán már az autóberregés és valami utcai őrjöngés töri meg a megmaradt kevés madárcsicsergést.
Egy családi ház ennek teljesen az ellentéte. Van tér, van hely, tárolót, garázst építhetsz magadnak, élhetsz a hobbidnak, azt csinálsz amit akarsz, lehet kertészkedni, barkácsolni, napozni, bográcsozni, sütögetni a kertben, stb.
A családi ház egyúttal egy életforma is. Aki úgy gondolkodik hogy "Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új." annak ez nem való. Aki egész nap a telefonjába bambul, meg lopja a napot a semmittevéssel, annak sem való. Aki nem ért semmihez, egy szöget se tud beverni, meg fogalma nincs egy ház szerkezetéről, nem veszi észre a teendőket a ház körül, annak se való.
Véleményem szerint a kérdés kiírás alapgondolata is elvi hibás.
#59
Az otthon termelés ráfizetés.
Kizárólag azért éri meg, mert egészségesebb, viszont pl állatot tartani sok pénz, és idő.
Hát én inkább edzek bocsi, szerintem összességében jobban jövök ki.
Van ilyen rokonom, aki vagy 120 kg a felesége is nagydarab, de ők még a kenyeret is maguk sütik, és fennhordják az orrukat, hogy ők nem esznek meg bolti vackokat.
De az nem baj, hogy, tocsognak a hájtól.
Nevetséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!