Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki úgy érzi...

Van itt olyan, aki úgy érzi nem tud/nem akar beilleszkedni ebbe a társadalomba?

Figyelt kérdés
Mi miatt érzitek ezt? Mi a bajotok a jelenlegi társadalmi rendszerrel?

#társadalom #beilleszkedik
júl. 3. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Én szívesen kimaradnék belőle, de sajnos nem lehet. Az ok pedig az, hogy nem tetszik az, hogy csak egy "adófizető, fogyasztó-termelő rabszolga" vagyok. Nem dönthettem a születésemről sem és nem dönthetek a halálomról sem (mármint de, de azért az nem olyan egyszerű). Csak arra vagyok jó, a több milliárd embertársammal, hogy az a bizonyos felső réteg jól éljen.
júl. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, en egy szobaban elek, es elvagyok, egyedul. Nem is akarok kimozdulni emberek koze. De nekem skizoid szemelyiseg zavarom van, aminek van metszete az autizmussal, de nem ugy ahogy gondolod hanem pl ha az autistat irritalja egy hang meg engem akkor en aggressziv leszek es karomkodok mig egy autista csapkodja a falat mondjuk vagy nem tudom. Nehez osszehasonlitani, de ha nagyon erdekel utananezhetsz. Most ez jutott az eszembe. Ja meg a napfeny meg bizonyos fenyek, az is rohadtul irritalnak.
júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a bajom hogy nagyon felszínes és aki nem követi a divatot vagy visszahúzódó akkor vele nem nagyon barátkozik senki.
júl. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
En. Az lmbtq a virus meg a haboru? Kinek kell ez ? Csak allandoan a megszoritasok meg a baj. Remelem hamarosan kipusztulunk!
júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Az egész világ a gonosz hatalmában van!

És óriási befolyást gyakorol az emberiségre.

júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem akarom azt mondani, hogy mivel mi a baj, mert mindennek meg van az előnye és a hátránya is vanaliknek valakikkel szemben. Alapvetően mindíg is így ment az életben. Na most van egy dologot nagyon tudnék értékelni (ami sosem lesz így). Ez pedig az, hogy még születés előtt, jó lenne egy rövid összefoglaló az emberi életről:


Mi történt eddig a történelemben amióta létezik az ember.

Min ment keresztül.

Mit minek az árán volt képes elérni vagy megvalósítani.

Alapvetően milyen természettel rendelkezik.

A földön elő embereknek arányban milyen fajta élet adatik meg.

Ki milyen esélyekkel indul ami +/- nem nagyon változik.


És most elemezve mi volt és hogy valószinűségileg mi lesz, nem hiszem azt hogy én választanám a földi életet.

júl. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2-es akkor miből élsz?
júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mi miatt érzitek ezt?": Van egy alapbetegségem, ami miatt kissé alapból más az életem, mint egy egészséges személynek, így a "normális élet" nálam nem olyan, mint általában értve.

"Mi a bajotok a jelenlegi társadalmi rendszerrel?":

Sok: idegbeteg társadalom; érzéketlenség; nem gondolkodás; állandóan minden a pénz körül forog; hibáztatás, de "én tökéletes vagyok".

júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem elkeserít, hogy egy rakat ember (tisztelet a kivételnek!) mennyire felszínes, mennyire nem lehet sokakkal rendesen, éretten kommunikálni. Mély, komoly témák érintéséről nem is beszélve. Nagyon sok az énközpontú ember, aki mellette imád olyan dolgokkal dobálózni, mint a "nekem ehhez jogom van!" kezdetű sláger, aztán utána tipikusan nagy marhaságot sikerül mondania.

Nagyon gyakori az is, hogy nem értékelik egymást az emberek, lecserélhető, pótolható biodíszletként tekintenek a körülöttük lévőkre. Nem is figyelnek egymásra, annyira a saját érdekeikkel vannak elfoglalva.

Ha gond merül fel a két fél közt, nem tudják megbeszélni azt, helyette mennek a játszmázások, neten a tiltás, a ghosting, mert nem tudnak/akarnak nyíltan, egyenesen kommunikálni.


Én meg nem ilyen vagyok. Szükségem van olyan emberekre, akik értkelnek engem (de ez kölcsönös) és igényük van minőségi együtt töltött időre is, ahol mélyebb, de könnyedebb témák is előjönnek. És nem csak panaszkodásból áll az egész beszélgetés. Akiről tudom, hogy nem fog azonnal eldobni egy "jobbért", mert fontos vagyok neki és tisztel is.


A másik főbb problémám a közösségi média, és az oda kipakolt tartalom. Sosem voltam az a fajta, aki arcokat vág, pózol a képeken, majd azokat azzal a lendülettel fel is tölti a netre, különböző felületekre. Ez az egész nem az én világom. Ehhez zárkózott vagyok, gondolom karót nyelt is. Szóval (posztolást tekintve) abszolút nem vagyok aktív közösségi oldalakon.

júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!