Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért akar családi házat, amikor az a gazdagoknak való?

Figyelt kérdés

Egy családi ház önereje is egy vagyon+ hitelfelvétel, és amit költeni kell rá később az egy kész vagyon.

A rezsiről ne is beszéljünk.


Az emberek többsége olyan 300 ezret keres.


Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új.

Lakást kívülről renoválni, kert karbantartása, kerti szerszámok.


Magyarán egész életedben azért fogsz dolgozni, hogy egy ház rabszolgája légy.


Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni, az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli.


Én ha tehetős lennék is így csinálnám, de totál meglepődök mikor ilyen átlagos emberek hatalmas igényekkel álmodoznak.


júl. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/84 anonim ***** válasza:
15%

"A lányunk is szeret kint ugrálni a saját trambulinján, krétával rajzolni a betonra, dobálni a labdát vagy csak rohangálni."


Ezeket én is szeretem, és van otthon a szobában trambulin.

300 méterenként meg van egy tér, ahol lehet krétával rajzolni és labdázni, rohangálni is.

júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/84 anonim ***** válasza:
88%

van otthon a szobában trambulin.

Amit az alattad levo szomszed jobban imad mint te igaz?

júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/84 A kérdező kommentje:

Nem tudom ti hol éltek, de én borsodban és 50 milla körül van egy rendezett családi ház.


Miskolcon ebből a belvárosban 2 db lakást lehet venni.


15 millióért hol a jó égben veszel családi házat?

A semmi közepén?


Falun ugyanúgy vannak zajok, flexelés, fűnyírő, zenebömböltezés, gyerekvisítás.


Azt fel sem fogom, hogy egy fiatal hogy tud ilyen 100 évvel ezelőtti életszemlélettel élni, hogy állatokat tart.

Kb semmi életed nincs ilyesmi mellett.

júl. 8. 09:54
 24/84 anonim ***** válasza:
76%

Fogd már fel, kérdező, hogy nem mindenki ugyanarra vágyik, van, aki a belváros közepén szeret lakni és van, aki a pusztában, ez ilyen egyszerű.


Én kertesben nőttem fel és abban lakom, nekem megéri a plusz pénzt (de az sokkal kevesebb, mint te hiszed). Laktam 6 évig lakásban, nem, köszönöm, vissza nem mennék, ha fizetnének sem.


Én szeretem azt, hogy akkor megyek ki a kertbe, mikor akarok. Minden délután kint vagyunk, a gyerekek medencéznek, homokoznak, játszanak és ezért nem kell elmásznom mindennap a 30 fokban a játszótérre velük, ülünk kint, kávézunk, borozunk, a szomszédokkal beszélgetünk, nézzük a szép virágainkat, ősszel imádjuk seperni a lehulló faleveleket, konyhakertünk is van, ilyenkor csak kimegyünl és beszesjük az ebédhez valót. Este 8-is kint vsgyunk, de ha kell valami, egy pillanat elintézni.


A legjobb. Nem volt annál unalmasabb, mint a lakásban ülni és folyton szedelőzködni, ha menni akartunk ki egy kicsit.

júl. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/84 anonim ***** válasza:
46%

"Egy családi ház önereje is egy vagyon"


Ilyen alapon kár volt élve születned, mert az egész léted egy vagyon.


"Az emberek többsége olyan 300 ezret keres"


Nem.


"Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új"


Egy szemműtét is drága, egy fogszabályozás is drága, ha elromlik a kocsi az is drága. Nem mellesleg kazánod lehet lakásban is, és még csak az sem biztos, hogy elromlik.


"Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni"


Lehet, de a panel a létezés legalja. Jól tudom, mert magam is abban élek.


"az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli"


Havi 150-200 ezret nem neveznék túl nagy termelésnek, közben költened is kell rá, tehát ugyanott vagy, hogy sehol.

júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/84 anonim ***** válasza:
62%
Jó mondjuk ha valakinek Miskolc Avasi lakótelep a lakhatás csúcsa, de még az is elérhetetlen számára, azzal kár bármiről is vitázni :D
júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/84 A kérdező kommentje:

#26


Pont ez a baj, amit írtam.


Hát a legutolsó proli is jó környéken akar lakni és persze családi házban.


És ezt mind az állam fizesse persze.


Más farkával könnyű a nagyigényűt játszani, utolsó.

júl. 8. 10:52
 28/84 anonim ***** válasza:
85%

De most erre mit lehet mindani, miért akarnak abban lakni?


Mert más életérzés.

júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/84 anonim ***** válasza:
76%

Jol van kerdezo, az ugye megvan hogy mas orszagokban is a kertes hazakat preferaljak a legtobben, es nem az allamtol varjak el hogy adjon csokot? Sot ahol en lakom, kb nem letezik panel, es az orszag masodik legnagyobb varosa.

Ertsuk hogy neked jo szardiniakent elni, de hadd engedd meg hogy lehessen mas igenyunk is.

júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/84 A kérdező kommentje:

#29


Más országokban?

Igen, mondjuk Németországban, ahol 2500 euró az átlagfizetés nem 800:)


Nézd meg Japánban pl milyen lakásokban élnek a szegényebb rétegek!

És Japán jóval fejlettebb, mint Magyarország.

Nálunk mindenki hitelből szeretne nagyobb lábon élni, mint amit megengedhet magának és még az állam az ilyen embereket támogatja.

Ezért nem futja másoknak kevésre sem, mint ahogy a lekicsinylő kommentelő írta.

júl. 8. 11:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!