Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért akar családi házat, amikor az a gazdagoknak való?

Figyelt kérdés

Egy családi ház önereje is egy vagyon+ hitelfelvétel, és amit költeni kell rá később az egy kész vagyon.

A rezsiről ne is beszéljünk.


Az emberek többsége olyan 300 ezret keres.


Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új.

Lakást kívülről renoválni, kert karbantartása, kerti szerszámok.


Magyarán egész életedben azért fogsz dolgozni, hogy egy ház rabszolgája légy.


Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni, az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli.


Én ha tehetős lennék is így csinálnám, de totál meglepődök mikor ilyen átlagos emberek hatalmas igényekkel álmodoznak.


júl. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
89%

Igen, es az ingatlanok sem 50 hanem 150-250 millaba kerulnek.

Ahogy mas orszagokban rengetegen szinten hitelt vesznek fel. Mint nyugat, mint kelet iranyaba.

Jaj, es hab a tortan. Korabbi lakhelyemen a felujitando kertes hazat, megyeszekhelytol 7 kilolmeterre fele annyiert vettem mint a munkatarsam a szinten felujitando 2 szobas panelt. Es meg nem is a legjobb keruletrol van szo.

júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 anonim ***** válasza:
84%
Negyedrol, bocsanat.
júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/84 anonim ***** válasza:
83%

"Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új."

Hol látsz ilyet?

250 000 körül, szereléssel a csere is megáll 500 000 alatt.

Ez olyan 40 évenként aktuális, és egy lakásban is te fizeted.

Mindig lakásban laktam.

júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
21%
22: Láttál már trambulint? Lába van, és teljesen hangmentes. Hangja annak lenne, ha a padlón ugrálnék.
júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 anonim ***** válasza:
26%
22: Pont azért vesz az ember trambulint, hogy ne zavarja a szomszédot.
júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/84 anonim ***** válasza:
26%

"Nálunk mindenki hitelből szeretne nagyobb lábon élni, mint amit megengedhet magának és még az állam az ilyen embereket támogatja."


Azt hiszem, 70% még mindig a készpénzes vásárlások aránya (értsd: hitel nélkül).

Mit támogat az állam? A gyermekvállalást támogatja, gyermekteleneket nem támogat.

júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 anonim ***** válasza:
61%

"15 millióért hol a jó égben veszel családi házat?"

Mondtam, hogy falun.

ingatlan.com

júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/84 anonim válasza:
100%

Az anyagiakkal kapcsolatban igazad van. De peldaul en videken nottem fel csaladi hazban. Allandoan kint jatszottam. A parom tanyan nott fel gazdasaguk volt.

Jelenleg Becsben elunk egy panelben, terasz nelkul. (Ittt luxus a terasz) hat eltudod kepzelni.. borton. Szo szerint megorulok neha... :( tanyara gyujtunk Magyarorszagon. Bar igy baromi nehez ilyen lakber arak mellett.

júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
0%

#33 ""Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új."

Hol látsz ilyet?

250 000 körül, szereléssel a csere is megáll 500 000 alatt."

Azért ez nem teljesen így van. Amikor építkeztünk - 16 éve - akkor 1,5 millióba került a kazán meg ami hozzá kellett, amit megvettünk. Ez persze nem csak a kazánt jelenti. Lassan esedékes lesz a cseréje, még pár évet talán kibír, de nem biztos. Már 2 éve is jóval fél millió fölött volt egy hasonló kazán, most néztem meg a hirdetéseket és ha egy ugyanolyan tulajdonságú kazánt szeretnénk akkor az 670 000-nél kezdődik és nyilván mellé kell még pár kiegyenlítő tartály csere is mert az is esedékes már stb. stb. 1-1,2 millió alatt nem fogjuk megúszni és ez egy teljesen átlagos, de jó kondenzációs gázkazán, semmi több.

Azt meg, hogy 40 évenként lenne aktuális azt felejtsd el. Most már nem azokat az időket éljük, az ilyeneknek 10 év a tervezett élettartama, garancia is csak 3+2 év van rá, és örülhetsz ha kibírja addig amióta nálunk már üzemel. Így is benne van a pakliban, hogy valamelyik tél közepén leáll az egész, 3 éve februárban mér meg is történt, csak akkor pár nap és pár alkatrész cseréje után még be lehetett üzemelni.

Anyósomék régi kazánja amit még 1980-ban vettek a házukba, na az tényleg ugyanúgy működött még 40 évvel később is. Ezek már nem.

júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 A kérdező kommentje:

#37


Mit jelent a falu?

Mert én falun lakok, de, 15 millióért lelakott, omladozó épületet árulnak, amire még minimum ennyit kell költeni, hogy, élhető legyen.


Ellenben 20 millióért már azért lakható 2 szobás lakást lehet venni.


De egy csúcsra felújított panelt már 30 millióért kapsz kb, családi ház ugyanezen a színvonalon kb a, duplája.

júl. 8. 11:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!