Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért akar családi házat, amikor az a gazdagoknak való?

Figyelt kérdés

Egy családi ház önereje is egy vagyon+ hitelfelvétel, és amit költeni kell rá később az egy kész vagyon.

A rezsiről ne is beszéljünk.


Az emberek többsége olyan 300 ezret keres.


Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új.

Lakást kívülről renoválni, kert karbantartása, kerti szerszámok.


Magyarán egész életedben azért fogsz dolgozni, hogy egy ház rabszolgája légy.


Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni, az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli.


Én ha tehetős lennék is így csinálnám, de totál meglepődök mikor ilyen átlagos emberek hatalmas igényekkel álmodoznak.


júl. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/84 anonim ***** válasza:
44%

"Azért ez nem teljesen így van. Amikor építkeztünk - 16 éve - akkor 1,5 millióba került a kazán meg ami hozzá kellett, amit megvettünk."


Mert te most NEM elromlott kazán cseréjéről beszélsz, hanem egy caklipakli új fűtésrendszer kiépítáéséről gáztervvel, engedélyekkel együtt!

Javítás pedig 30-40 000-ben megállhat, ha cserélni nem kell.

júl. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/84 anonim ***** válasza:
26%

"nyilván mellé kell még pár kiegyenlítő tartály csere is mert az is esedékes már stb. stb. 1-1,2 millió alatt nem fogjuk megúszni és ez egy teljesen átlagos, de jó kondenzációs gázkazán, semmi több."

Biztosan egy nagyon nagy házról van szó.

Nekünk egy 40 nm-es lakásban van egy kazán, az jönne ki ennyibe, amit írtam.

júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/84 anonim ***** válasza:
100%

De téged miért zavar, ha valaki családi házra költi a pénzét? Lakjál akkor te panelban.


Nekünk megéri a nagyobb költség a családi házat. Sose laknék megint lakásban.

júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/84 anonim ***** válasza:
72%
Mi 2019-ben építkeztünk, akkor a komplett ház víz-gáz szerelése volt 2,2 millió, abból 400 ezer a tartályos gázkazán, szóval na, ha cserélni kéne, még drágulással sem lenne 1 millió, ugyan már.
júl. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/84 anonim ***** válasza:
66%

40: "Mit jelent a falu?"


Felmész az ingatlan.com-ra, beírod, ház 15 M-ig, és amik kijönnek, a most kb. 9000 találatot megnézegeted a településeket.

Ahol találsz pofás házakat, azokra gondoltam.


Én most egy 1200 fős nógrádi településen találtam, amit mondtam, 2-3 generációsat, bent a központban.


De ha 1 fős hzról van szó, akkor 5 M alatt van.


És még kisebb településen meg ingyen van (9-30 fős települések), mert egyszerűen elhagyták a gazdáik, nincs ott infrastruktúra, nincs bolt, nincs város, iskola, stb.

júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/84 A kérdező kommentje:

#38


Én megértem, ha valaki nem érzi jól magát kis térben.

Vannak jó elrendezésűek is, amik tágasak.


De olyan panel is van, ahol van közös kiülős rész, 4 lakásos társasházban.

Egy ismerősöm olyanban él.

júl. 8. 12:12
 47/84 A kérdező kommentje:

#45


Gondolom ezek ilyen határmenti falvakban vannak, ahol messze a megyeszékhely, háziorvos lehet nincs is a faluban, 1 bolt van, az is drága, munka nincs, tömegközlekedés gyér.

júl. 8. 12:16
 48/84 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, példának egy egy fős kisház Budapesthez igen közel, új állapotban.

[link]

Irányár 12,5 M, ebből 1 M a közvetítőé, 1,5 az alku, a tulaj 10 M-t lát, ha nem kell adóznia.

+400 000 a vagyonosodási illeték, ha nincs mentessége a vevőnek.

júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/84 anonim ***** válasza:
100%

47: És? Az ország 70%-a ilyen körülmények közt él.

Ezt jelenti a családi házi élet.

Erre vágynak az emberek.

Erről bezsélnek, amikor azt mondják, házat vesznek.

Nem arról, amit a nyitókérdésben kalkuláltál.

júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/84 anonim ***** válasza:
71%

#46 Igen, vannak ilyenek. Azt is megnézted, hoyg ezek ára mekkora? Mert itt az a lényeg, hogy egy ilyen áráért kicsit messzebb teljes házat tudsz venni.

Kb. 6 éve vettek barátaink ingatlant, először lakást kerestek Budapesten. Aztán ahogy nézegették a lakásokat rájöttek, hogy kicsivel kijjebb, külső kerületekben már a házakat adják annyiért, mint beljebb a lakásokat. A pénzükből (volt nekik) egy 2+fél szobás lakást tudtak volna megvenni hasonlót mint amit írsz, kis kiülős terasznak való erkéllyel. Aztán végül megvettek helyette - ugyanabból a pénzből - egy 2 szintes, 3 szobás, dupla garázsos, teljesen felújított, tökéletesen kiépített kertes, teraszos házat, olyat amit magazinokban szoktak képeken mutogatni jakuzzival, kerti zuhannyal, kinti grillterasszal. Még mindig Budapesten, csak ha kocsi nélkül akarnak bejutni a belvárosba akkor plusz 1 buszra fel kell ülniük az ugyanennyit érő lakásokhoz képest és menniük kell a busszal plusz 4-5-6 megállót, onnan már ugyanaz.

júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!