Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért akar családi házat, amikor az a gazdagoknak való?

Figyelt kérdés

Egy családi ház önereje is egy vagyon+ hitelfelvétel, és amit költeni kell rá később az egy kész vagyon.

A rezsiről ne is beszéljünk.


Az emberek többsége olyan 300 ezret keres.


Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új.

Lakást kívülről renoválni, kert karbantartása, kerti szerszámok.


Magyarán egész életedben azért fogsz dolgozni, hogy egy ház rabszolgája légy.


Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni, az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli.


Én ha tehetős lennék is így csinálnám, de totál meglepődök mikor ilyen átlagos emberek hatalmas igényekkel álmodoznak.


júl. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
49%
Mert státusz szimbolum. Pont ugyan azért kell a legtöbb embernek mint az 50 millios auto, és egyéb hasonló dolgok. Nem ismerek senkit akinek a fünyirás lenne a hobbija. Az emberek 99% meg nem csinálmást. A legjobb amikor a természet közelségéről áradozik majd lebetonoz mindent amit lehet, és 10 méterre is autoval jár.
júl. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
64%

Egy panelban, vagy általában a lakásokban nem lehet csinálni semmit. Nincs hely semminek, nincs tér, be van zsúfolva minden is, egymás nyakán, hegyén-hátán van minden és mindenki. Emellett zaj van, büdös és kosz a közös terekben, lépcsőházban, liftekben, ez utóbbihoz nagymértékben hozzájárul az utóbbi 5-10 évben megszaporodott "házikedvencek" száma. Már minden harmadik lakónak van valami; kutya, macska, egyéb mitugránsz... gyakran a méretükhöz képest aránytalanul nagy hanggal... Környező járdákon, füves területeken az óvatlan sétáló könnyen állati végtermékbe botlik. Ezen túlmenően sok helyen a lakóközösség is teljesen átalakult negatív értelemben. Ha egymás mellé teszed a 20-30 évvel ezelőtti meg a mai állapotot, ég és föld a különbség. Gyanus, furcsa alakok, nemtörődöm lakók, köszönés is egyre ritkább. Parkolóhelyek gyakran csordultig, reggel korán már az autóberregés és valami utcai őrjöngés töri meg a megmaradt kevés madárcsicsergést.

Egy családi ház ennek teljesen az ellentéte. Van tér, van hely, tárolót, garázst építhetsz magadnak, élhetsz a hobbidnak, azt csinálsz amit akarsz, lehet kertészkedni, barkácsolni, napozni, bográcsozni, sütögetni a kertben, stb.

A családi ház egyúttal egy életforma is. Aki úgy gondolkodik hogy "Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új." annak ez nem való. Aki egész nap a telefonjába bambul, meg lopja a napot a semmittevéssel, annak sem való. Aki nem ért semmihez, egy szöget se tud beverni, meg fogalma nincs egy ház szerkezetéről, nem veszi észre a teendőket a ház körül, annak se való.

Véleményem szerint a kérdés kiírás alapgondolata is elvi hibás.

júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 anonim ***** válasza:
81%
Csak a saját nevemben tudok beszélni, mi falun lakunk, állatokat akartunk tartani és kiskertet, meg hogy a gyerekünk ilyen környezetben nőjön fel. De gondolom, te nem erre gondoltál. Azokat én se értem, akik ezekben a családiházas lakóparkokban vesznek házat, ahol van egy 50 m2-nyi telek, ami semmire se elég, aztán a seggedben ott a szomszéd.
júl. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/84 anonim ***** válasza:
72%
#13 Az az 50nm telek pont arra elég amire a legtöbb embernek szüksége van - van hol kiülni és sütögetni kicsit a családdal vagy a haverokkal, van hová kitenni egy kis medencét a gyereknek és van hova kiteregetni a ruhát vagy kiengedni játszani a gyerekeket úgy, hogy nem kell velük menni a játszótérre. Ha a lakásokhoz lenne egy 20-25nm-es erkély is amit így lehetne használni akkor az emberek sokkal jobb életet élhetnének egy lakótelepen is.
júl. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
78%

Falvakban nincs lehetőség panelházba költözni és a közeli városokban lévő panel alig olcsóbb mint a falusi kertes ház, 10 éve meg gyakorlatilag ugyan annyiba kerületek.


Laktál már házban? nem kerül annyiba a fenntartása mint gondolod. Ha elromlik a gázkazán az nem jelenti hogy cserélni kell, ez nem kenyerpirito hogy ha elromlik akkor kuka és veszel másikat. Szinte minden esetben meg lehet javitani a kazánt, csak az vesz másikat aki korszerűbbre vágyik. Egyébként sokan még a mai napig fával fűtenek, ott nem igazán romlik el semmi.


Az átlag emberek nem vesznek hitelre semmit. A szüleim is esetleg áruhitelt vettek fel mikor volt lehetőseg 0%os kamatra venni pl mosógépet.

Mi meg a feleségemmel mindent kp-ben veszünk vagy nem vesszük meg ha nem telik rá.


Az én házam csak néhány éves, úgyhogy ez nem jó példa mert itt semmi javítani való nincs és még minden korszerűnek számít. A szüleim háza viszont régi de a karbantartásra nem kellett sok pénzt költeniük, inkább az újítások vittek el sok pénzt pl mikor a konyhát újították, új fürdő lett csinálva, ablakokat cseréltek de nem egyszerre az összeset. Az újítások nem szükségesek ugyanis sokan laknak ilyen idős házban ami még mindig eredeti állapotában van. Kinek mennyi igénye és pénze van. A szüleim szerettek volna tusolót a kád helyett és új konyhabútort, új burkolatot a konyhába és az étkezőbe, műanyag nyílászárókat de amugy minden jól funkcionált csak elavult volt.


Én személy szerint szeretem ha van udvar, ha nem hallom a fal túloldalán a szomszédomat, ha van saját parkolóm a ház előtt és nem úgy kell vadászni a helyet a panel előtt, tudok kint grillezni, van hely a kerti szerszámoknak és mindennek amit nem akarok a házban tartani mint pl olajok, zsírok, oldószerek, szerszámkészletek, fúró, flex, csavarbehajtó, szerszámok a munkámhoz. Laktam társasházban mikor friss házasok voltunk és alig vártam hogy vegyünk egy házat. A lányunk is szeret kint ugrálni a saját trambulinján, krétával rajzolni a betonra, dobálni a labdát vagy csak rohangálni. Ezt panelban nem teheté meg. Tesómék társasházban vannak és a lányuk nem szeret lemenni az udvarra mert valamikor idegenek is ott vannak, más lakók vendégei.

júl. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 mindentudó99 ***** válasza:
55%
És akkor most az összes falusi költözzön panelba vagy hogy képzeled kérdező? Annyi valöságtól elrugaszkodott dolgot írsz hogy hihetetlen. Másik hogy kb 30 ert adhatnàm el a szép családi házam hol veszek abból két panelt? Meg tudod sokunknak vannak igényei is hogy legyen életterünk. Legyen kert saját gyümölcs. Legyen kapirgálós tyúk csirke lacsa liba nem csak a bolti vackot akarjuk enni. És nem mindenkinek nyűg a házkörüli munka. Ha rendbeteszel egy kertesházat életed során nem kell többet ráköltened. Te ugyanazt a pénzt befizeted közösköltségbe apródonként csak a magadfajta erről hallgat. Lakna a franc átlagos 50 m2 es panelba.
júl. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
86%

Anyám...

10 Éve vettük meg a házunkat. A Tető még vagy 50 évet kibír, hozzá sem nyúltunk.

" fűnyíronk van és egy fűkaszánk... Azta mekkora luxus. Pont nem volt 200ezer se újonnan a 3 összesen, az egyik 7 éves, a másik 5, a harmadik 3


Gázkazánunk nincs is :D


Egy vegyes kazánt vettünk, 300 ezer ft volt, de 10 éve használjuk és az ég világon semmi baja.


Fél évet éltem panelban, én konkrétan fel akartam kötni magam a végére, mert minden éjjel a felsószomszéd orgiáját hallgatni... Először vicces volt, de utána már idegesítő nagyon.

Vagy mikor a háztól 3km-re tudtam csak garázst bérelni, mert 3 hónap alatt 3x tolattak bele a kocsimba, 2x karcolták meg és 1x mind a 4 gumi lapos lett reggelre...

Valahogy minden reggel fájt azt a 3km-t lesétálni.


így inkább mentem vidékre, 25km-re a várostól. De sajátom, nem kellett több 10 milliós hitelt felvennem, és a kutyát nem érdekli, ha fingok egy isteneset, mert nem a seggemben élnek a szomszédok.

júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az akar, aki abban nőtt fel.

Falun sok helyen többemeletes 2-3 generációs házat kapsz 15 alatt még, jó állapotban. Törpefalvakban ingyen - felújítandót. Sokan elvannak ott.

júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
87%

"Pont ugyan azért kell a legtöbb embernek mint az 50 millios auto"

Hát nekem nem kell, és szerintem a legtöbb embernek se.

júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
86%

5 :Teljesen lokációfüggő, mennyi egy ingatlan. Innen, Középső-Józsefvárosból rengetegen mentek ki kis lakásokból nagy pesterzsébeti házakba, mert a kis lakás áráért nagy házat lehetett kapni 2014 környékén.

Most is fel tudod lapozni, hogy esetleg egy belvárosi 40 nm-es lakásból Csepel déli részén vagy pl. Soroksáron tudnál 2-3 db. ugyanekkora lakást is venni. Vagy ha pont most nem, akkor meg tudod várni a lehetőséget, mert reális ez a számítás.

júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!