Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért zavar az egy...

Vajon miért zavar az egy szülőt, testvért, élettársat, vagy akár egy átlagos embert is, ha valaki képes lenne rá, de nem dolgozik?

Figyelt kérdés

Sokszor megfigyeltem már ezt itt is, a válaszadók között, hogy 18-25 éves emberek felkérdezése zajlik, amikor valaki leírja, hogy nem dolgozik.


Akkor vannak a szülők, testvérek. Ők is elvárják nagyon sok esetben, hogy dolgozz, ha nem, akkor vagy kiraknak, vagy minimum úgy érzed magad náluk mint a kötelező sorkatonai szolgálaton.


Párkapcsolatok kiépítését is sokszor már meglévő egzisztenciához köti a másik fél, manapság már csoda ha nem. A legtöbb nő, de gyakran a pasik is elvárják, hogy dolgozzon a másik illető.


A kérdés legfőképpen az nekem, hogy miért van ez így? Miért zavarja bármely embert az, ha valaki nem dolgozik? Talán attól fél, hogy pénzt fog állandóan kunyerálni az illető? Nem kötelező adni senkinek.



júl. 7. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

"Talán attól fél, hogy pénzt fog állandóan kunyerálni az illető?"

Mert? nem fog kunyerálni? Igaz, vannak még lehetőségek a megélhetéshez: Lopás, rablás.

júl. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Mert a megélhetéshez dolgozni kell, azért.
júl. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

1. Az illetőt valaki másnak kell eltartani


2. Az 1. pont miatt nem lehet vele közös jövőt tervezni


3. Így messziről látszik, hogy az illető lusta

júl. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon egyszerűen arról van szó, hogy akik dolgoznak azoknak a pénzükön él az aki nem dolgozik. Másfelől pedig akik dolgoznak elenyésző része élvezi a munkát.


Édesapám világ életében emberekkel dolgozott, imád ismerkedni és menedzselni. Most érkezik a 60 éves korhoz elmondta párszor, hogy az utolsó 10 évében rohadtul elege van már az emberekből.


Édesanyám pedig könyvelő, de neki sem jó formán már csak a könyvelésről szól a munkája, hanem azzal, hogy meg próbálja megértetni a főnökével mit, hogyan kéne jól csinálni, mert ugyebár az ő főnöke rohadtul nem ért és nem is érdekli őt a könyvelés.


Személy szerint ahol én dolgozom 40% ban szóla munkám arról ami a szerződésemben van és 60% ban szól arról, hogy az embereknek a szarságaival kell foglalkoznom azért, hogy tudjam végezni a munkámat.


Nem a munka nehéz, hanem az emberekkel nehéz. Mindenkinek meg van a saját maga gondja, amit képtelen a munka falain kívül hagyni. Másfelől pedig Aki fiatalon most kezdi az életet és netán nem csöppent bele egy örökös posztba, annak már egyre nehezebb lesz elkezdeni az életet az árak miatt.


Szóval a mai fiatalokra teljesen megértem ha az idősek fújnak azért mert nem mennek el dolgozni. De meg nézném én a mostani 40-60 éves kor osztályt, hogy mit csinálnának ha most lennének 18-20 évesek.


Senki pártját nem fogom, de körülbelül ez a helyzet. Meg változtak az élethez veló alapvető feltételek és tényezők.

júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
"meg nézném én a mostani 40-60 éves kor osztályt, hogy mit csinálnának ha most lennének 18-20" Nyugodtan megnézhetnéd azt a korosztályt. Kétszer annyit dolgoztak és dolgoznának most is.
júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem probléma a koldulás, ha valaki ezt a megoldást választja, az egy más dolog, hogy egyáltalán nem kell neki pénzt adni. Viszont lesz olyan, aki mindig fog adni. Én is adok a legtöbb embernek ha kérnek tőlem. Szóval nem hal éhen aki nem dolgozik.
júl. 7. 10:02
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

De igenis problema a koldulas, senki se szereti a parazitakat.

Es minel tobb parazita van, annal jobban huzzak le a dolgozo reteget. Menjenek egy lakatlan szigetre, ott keregessenek egymastol.

Ugyanoda mehetnek azok is akik szandekosan segelybol elnek.

júl. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Szerintem csak abban az esetben probléma a koldulás, ha valaki ezt nem udvariasan, erőszakosan teszi, és ettől megijed az éppen megkérdezett személy. Ha udvarias, akkor nincs vele gond.
júl. 7. 10:42
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező, látom nagyon "támogatod" a koldulást, magánügyed. Azért egyszer-kétszer próbálj meg nekik pénz helyett például kenyeret vagy egyéb élelmiszert adni, és miután vagy háromszor a pof... az arcodba vágják lehet más lesz a véleményed. (velem megtörtént, többször) Soha többé nem adok, levegőnek nézem őket.
júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
32%
Az udvarias parazita ugyanolyan parazita mint az eroszakos. Vagy inkabb pont hogy az udvarias meg rosszabb.
júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!