Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért akar családi házat, amikor az a gazdagoknak való?

Figyelt kérdés

Egy családi ház önereje is egy vagyon+ hitelfelvétel, és amit költeni kell rá később az egy kész vagyon.

A rezsiről ne is beszéljünk.


Az emberek többsége olyan 300 ezret keres.


Ha elromlik egy kazán 500 ezer, 1 millió Ft egy új.

Lakást kívülről renoválni, kert karbantartása, kerti szerszámok.


Magyarán egész életedben azért fogsz dolgozni, hogy egy ház rabszolgája légy.


Egy családi ház árából már két panelt is lehet venni, az egyiket ha kiadod termeli a pénzt, nem nyeli.


Én ha tehetős lennék is így csinálnám, de totál meglepődök mikor ilyen átlagos emberek hatalmas igényekkel álmodoznak.


júl. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
33%

Lényegében reális magyarázatuk erre nincsen. Ismerős is azért vett, mert az apja is ilyenben élt. És? Az ismerős nem nagy kedvvel gürizik a ház körüli munkákkal (fűnyírás, kertészkedés és tsi.).

Ezért "igazán megéri".

júl. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen normális igény családi házban lakni, ahol normálisan elfér mindenki és nem csak addig ér a napfény, amíb elügetsz a munkahelyig meg vissza. Családi háznál amit a házra félreteszel, az arra is megy. Nem kell közösköltséget fizetni, ami nem csak a lakásodra megy, hanem a nagy pitsájú mariskákat is eltartod belőle az irodán. A bojler, kazán meg eromlik a panelban is. Családi házak között is óriási árkülönbségek vannak. Kevésbé tehetős is simán találhat megfelelőt. Akinek nem kell nagy föld, az vehet előkertest.
júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindenki akar heringként élni, a szomszéd fingására kelni.
júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 A kérdező kommentje:

#2


Ha elromlik valamit, akkor azt is a közös költségből javítják. Igen, vannak potyalesők, de a többség azért nem ilyen, még így is olcsóbb, mintha a teljes összeget neked kell fizetni.


Csak egy normális fűnyíró egy vagyonba kerül.

Vagy egy teljes tetőcsere.


A kaput, udvari vázszerkezeteket pár évente le kell festeni, mert teljesen leamortizálódnak, a festék ára se olcsó.


Arról nem beszélve a karbantartás mennyi időt vesz el, mert az idő is pénz.

Nyilván gazdagoknál van kertész, bejárőnő, aki a 6 szobás lakást takarítja.

júl. 7. 22:56
 5/84 A kérdező kommentje:

#3


Egy 60 négyzetméteres lakásban miért nem fér el kényelmesen valaki?


A családi házak között is van, ami kb ekkora, csak 2x annyiba kerülnek.

júl. 7. 22:58
 6/84 A kérdező kommentje:

Mikor gyerek voltam, akkor falvakban építették ezeket a nagy családi házakat.


Mindenki azt hitte, hogy majd itt is jóléti társadalom lesz.


Viszont ettől nagyon messze vagyunk, olyan felé haladunk, mint Kína, gyár gyár hátán éhbérért.

júl. 7. 23:02
 7/84 anonim ***** válasza:
85%

Persze, mert hetente romlik el a kazan, a fuvet naponta 2x kell nyirni, a cserep meg orankent potyog le. Ja varj...

Egyaltalan nem vagyok gazdag, megis fenn tudtam tartani vigan egy fizubol egy egesz hazat, mikozben a fizum fele megmaradt.

júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, én panelben nőttem fel, panel volt az első lakásom, soha nem éltem másban mégis családi házat szerettem volna egész életemben és most abban is élek már szerencsére. A sógornőm ellenben családi házban nőtt fel és örült neki amikor a párjával a lakótelep egyik lakásába költözhettek, meg is mondta, hogy soha nem kellene leni családi ház még társasház sem apró kerttel. Ő a lakást szereti, bár jobb házban, nagyobb lakásban szívesebben élne.

Az emberek különbözőek. de a többséget idegesíti ami egy társasházzal jár csak pénze nincs hogy máshová költözzön. Ha neked nem kell a családi ház az jó, de ne kritizáld a többieket akik meg ebben szeretnének lakni.

Amúgy megsúgom, hogy a fővárosban is rengeteg családi ház van, kisebbek és nagyobbak is, testvérem is olyanban lakik, barátaink többen is. Ahogy én sem faluban élek, hanem egy nagyobb városban és itt is a lakótelephez képest nagyobb területen vannak családi házak meg pár lakásos sorházak vagy társasházak.

A kérdésed inkább olyan "savanyú a szőlő" jellegűek, hogy azt gondolod neked soha nem lesz rá pénzed ezért megpróbálod saját magadnak beadni, hogy a családi ház nem is jó.

júl. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 A kérdező kommentje:

#8


Én nem akarok egy házért dolgozni.

Én élni akarok, és ahhoz idő kell.

De, mint mondtam, ha tehetném akkor is inkább 2 panelt vennék az árából.


Nyilván ha milliárdos lennék és semmiért nem kellene megdolgozni az más szituáció.


Én most az átlag emberekről beszélek, akik többnyire hitelre veszik még a mosógépet is.

júl. 7. 23:35
 10/84 anonim ***** válasza:
50%

#9 Tévedésben vagy mert az átlagember nem vesz mindent hitelből, az szerencsére egy kisebb része csak az embereknek. Az átlagember összerakja a pénzét és úgy megy vásárolni vagy azért vásárol hitelre mert nulla a kamata és így kényelmesebb neki. Ahogy sokan telefont is úgy "vásárolnak" hogy aláírnak 1-2 év hűségidőt cserébe a szolgáltatónál, holott meg tudnák venni simán is a készüléket, de minek fizessenek érte ha ennyivel kiválthatják, amúgy se akarnak másik telefontársasághoz átmenni.

A magyar lakosság 85%-a saját ingatlanban lakik és ezek nagyobb része családi ház. (a 2011-es népszámlálásnál a 3,9 millió ingatlanból közel 2,2 millió volt családi ház)

júl. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!