Ateisták, miért hiszitek magatokat intelligensebbnek?
-Akinek nem inge, ne vegye magára, kérlek titetek :)
Rengetegszer hallom (ateistáktól), hogy szerintük a teisták (vallásosak) butábbak náluk. Azonban azt sem tartom valósabbnak a teremtésnél, hogy "egyszer csak megjelentek az egysejtű élőlények, baktériumok stb., majd ebből mutációk által létrejöttek egyre bonyolultabb életformák, végül a mai ember". Ez több sebből vérzik, ha szkeptikus szemmel nézzük. Az evolúció cáfolásába most ne menjünk bele (de bármelyik "bizonyítékát" meg tudom cáfolni a makro-evolúciónak), a hangsúly az elején van. Mégpedig senki nem tud jobbat mondani, mint hogy "megjelent" az élet, vagy "idekerült" - de ha valahonnan idekerült, ott is meg kellett "jelennie". Ez pedig eléggé hasonlít arra, hogy Isten / teremtő / Allah akárki létrehozta az első életformákat.
De ez csak egy példa. Az érdekelne, hogy miért néznek a vallásos emberekre úgy, mintha ők könnyebben manipulálhatóak lennének? Nem veszik észre, hogy őket is rengetegszer megvezetik, tényként állítanak be egyes tudományos mítoszokat (pl.: Kontinens vándorlás mértéke).
Ejj... Még mindig légbőlkapott baromságokkal dobálózol.
Ez az utolsó, hogy reagáltam a marhaságaidra, egy meggyőzhetetlen beszűkült birka vagy.
"A legkissebb komplexitású élőlény létrejöttének a valószínűsége: 1:10 a 113.-on"
Kíváncsi lennék, hogy ez a szám honnan van (gyanítom valami kreacionista blogról), de tegyük fel, hogy legalább ez az adat nagyjából valós.
"Azonban már az olyan eseményt,
amelynek a valószínűsége 1:1050, a
matematikusok a soha meg nem valósulandó
események közé sorolják."
Ahha, tehát aminek 1 az ezerhez a valószínűsége, már az sem következik be soha.
Az ötöslottón az telitalálat nyerési esélye 1:43 949 268.
Ez körülbelül néhány havonta megtörténik. Ja várj, biztosan ebben is Isten keze van és így segíti meg a rászorulókat, ugye?
Még mindig hatalmas tévedésben vagy a matematika tekintetében is. Van egy olyan dolog, hogy a nagy számok törvénye. Köznyelvre fordítva valami olyasmit jelent, hogy aminek nem 0% az esélye, az elég hosszú időt adva neki meg is történik.
Igen, iszonyú kicsi az esélye az élet létrejöttének, de egyáltalán nem 0, és volt lehetőség (hatalmas óceán, hatalmas villámcsapások és elképesztően sok idő), hogy létrejöjjön. És hogy a te egyik rendkívül hibás érveddel válaszoljak: láthatod, hogy elég nagy volt a valószínűség a létrejöttéhez, hiszen mi most itt beszélgetünk.
Innentől kezdve befejeztem veled minden nem kommunikációt (jó, ha a szokásosnál is nagyobb marhaságokat írsz azért majd leoltalak a f@szba).
"Ez aztán a ferdítés, tehát azt mondod, hogy a legkissebb komplexitású élőlény létrejöttéhez elég pusztán két aminósav közötti kötés?"
Össze-vissza keversz itt már mindent, és saját magadat hazudtolod meg újra és újra, kedves István. Ez már azért gáz...
Te azt mondtad, azt hajlandó vagy elismerni, hogy létrejöhettek olyan szerves molekulák, mint aminosavak, de azok már nem kapcsolódhattak össze. Én azt állítottam, de!
Hogy jön az most ide, hogy néhány összekapcsolódott molekula még nem alkot egy élőlényt?
Legalább ne hangoztasd, hogy ennyire nem vagy tisztában azzal sem, amiket itt olvasol :)
A leg bonyolultab lény tehát Isten . Vagyis ha egy baktérúm létrejőtének az eséje 1 a 10^113 hoz . Akor menyi isten létrejőtének az esélye? Vagy ha mindig is létezet akor mért most teretmtete a világot mért 1000 milliárd éve adig nem unatkozot? Mert az érőké valósághoz viszonyitva minden idő mérték egység csak egy rővid pilanat még az év milliárdok is vagy a csilagok élettartama. Tehát mért tőltőt isten el mindenélkül végtelen időt ?
Amugy az élet kialakulásánál a drake egynlet teljes világegyetemre viszonyoitot értékével szorozd be a főldi élet kialakulásámak esélyét mert bárhol alakul ki ot kérdeznénk mért it mért most. Olyan mint egy kigyaszaar egy forgalmas járdán kicsi az eély hogy pont a te lépsz bele de ara meg elhanyagolható hogy hetekig otmaradd tehát megtőrténik valakivel a valószinútlen valószinúleg.
Kedves István!
A valószínűség számításáról fogalmad sincs.
Ahhoz, hogy az élet kialakulásának valószínűségéről beszéljünk, ismernünk kellene a bemenő adatokat, ezek gyakoriságát, sőt, az összes körülményt.
Mivel ilyen adatoknak csak töredékeiben vagyunk birtokában, az ilyen jellegű számításoknak nincs semmiféle alapja.
Hablaty, misztifikáció, szédítés.
Amellett, hogy bármekkora is egy kiszámolt valószínűségi érték, az nem bizonyítja azt, hogy annak meg kell történnie, de azt sem, hogy végig kell futnia az összes lehetőségnek és a várt esemény legutoljára következik be.
A lottós példánál maradva, meglehet, hogy minden egymilliomodik húzás 1,2,3,4,5 eredményt ad, de arra is van esély, hogy ez akár egymás után 10 szer is bekövetkezzen. Pedig elvileg az esély feljebb leíratott, az előző kommentben.
Visszatérve az általad hangoztatott számnak, ugyan mi ennek az alapja? Mit számolt az, aki ezt állította?
Ha van egy eredmény, akkor kéretik a levezetést is ismertetni. Mennyi az annyi?
"A leg bonyolultab lény tehát Isten . Vagyis ha egy baktérúm létrejőtének az eséje 1 a 10^113 hoz . Akor menyi isten létrejőtének az esélye? Vagy ha mindig is létezet akor mért most teretmtete a világot mért 1000 milliárd éve adig nem unatkozot? Mert az érőké valósághoz viszonyitva minden idő mérték egység csak egy rővid pilanat még az év milliárdok is vagy a csilagok élettartama. Tehát mért tőltőt isten el mindenélkül végtelen időt ?
Amugy az élet kialakulásánál a drake egynlet teljes világegyetemre viszonyoitot értékével szorozd be a főldi élet kialakulásámak esélyét mert bárhol alakul ki ot kérdeznénk mért it mért most. Olyan mint egy kigyaszaar egy forgalmas járdán kicsi az eély hogy pont a te lépsz bele de ara meg elhanyagolható hogy hetekig otmaradd tehát megtőrténik valakivel a valószinútlen valószinúleg."
Na azért legalább látszik, hogy nem fekete-fehér a világ és az ateisták között is vannak komplett idióták. :)
"Ejj... Még mindig légbőlkapott baromságokkal
dobálózol.
Ez az utolsó, hogy reagáltam a marhaságaidra,
egy meggyőzhetetlen beszűkült birka vagy." Szerintem inkább te vagy az, eddig a személyeskedő sértegetésen kívül másra sem voltál képes. ""Azonban már az olyan eseményt,
amelynek a valószínűsége 1:1050, a
matematikusok a soha meg nem valósulandó
események közé sorolják."
Ahha, tehát aminek 1 az ezerhez a valószínűsége,
már az sem következik be soha. Az ötöslottón az telitalálat nyerési esélye 1:43
949 268.
Ez körülbelül néhány havonta megtörténik. Ja
várj, biztosan ebben is Isten keze van és így
segíti meg a rászorulókat, ugye?
Még mindig hatalmas tévedésben vagy a matematika tekintetében is." Vicces, ahogy megpróbálsz mindenbe kapaszkodni, de ez most az én hibám, nem vettem észre, az 1:10 az 50.en akart lenni, így már elég nagy? "Igen, iszonyú kicsi az esélye az élet létrejöttének, de egyáltalán nem 0, és volt lehetőség (hatalmas
óceán, hatalmas villámcsapások és elképesztően
sok idő), hogy létrejöjjön. És hogy a te egyik
rendkívül hibás érveddel válaszoljak: láthatod,
hogy elég nagy volt a valószínűség a
létrejöttéhez" Csak hogy itt nem áll rendelkezésre korlátlan idő, az a pár milliárd év, kétlem, hogy elég lett volna ehhez, s ezzel nem vagyok egyedül. "Te azt mondtad, azt hajlandó vagy elismerni,
hogy létrejöhettek olyan szerves molekulák, mint
aminosavak, de azok már nem kapcsolódhattak
össze. Én azt állítottam" Csak nézz már utána könyörgöm, hogy milyen bonyolult szerkezetű mép a legkezdetlegesebb élőlény is, szerintet ennek a létrejöttének a valószínűsége megegyezik néhány aminósav létrejöttének a valószínűségével?? Ha az aminósavak keletkezését tegyük fel elfogadom a véletlen műveként, ebből miért következik az, hogy az élet keletkezését is a véletlennek tudjam be, talán egyforma valószínűségekről beszélünk? Szerintem nem. " Vagyis ha egy
baktérúm létrejőtének az eséje 1 a 10^113 hoz .
Akor menyi isten létrejőtének az esélye? Vagy ha
mindig is létezet akor mért most teretmtete a
világot mért 1000 milliárd éve adig nem
unatkozot?" Nem tudhatjuk hogy mivel foglta el magát mondjuk 100 milliárd évvel ezelőtt, nem közölte velünk, úgyhogy erről kár beszélni.
Kedves István!
A valószínűségszámításnál a koncepció felállításánál és az abból levont következtetéseknél is gyakori a hibázás.
A lottós példa csak arra ad támpontot, hogy hány variációt kellene megjátszani, hogy biztosan telitalálatod legyen. A valóságban sosem játszódik meg az összes esély és mégis viszonylag gyakori ez az esemény.
Ha fej, vagy írást játszol, akkor 50% a sansz, de aki úgy okoskodik, hogy 20 fej után nagyobb az esélye az írásnak, az téved. Nem 1/2, 1/4, 1/8 az esély, hanem mindig 1/2, mert a régi dobások nem számítanak.
A tiszta koncepciók esetén kívül lehetségesek befolyásoló tényezők, amik egyes események bekövetkeztét valószínűbbé teszik, de nem teszik lehetetlenné más eredmények bekövetkeztét.
A befolyásoló tényezők, amik az élet kialakulásánál figyelembe veendők nem ismertek mind. Még ha igaz is lenne, amit hangoztatsz, hogy a körülmények nehezítik egyes molekulák kialakulását, más körülmények viszont ebbe az irányba terelhetik azt, így még ha igazad is lenne, amíg nincs birtokunkban az összes adat, felesleges valószínűségről beszélni.
A tudományos feltételezések nem légből kapottak, ezeket igyekeznek kísérletekkel bizonyítani és vannak eredmények, amik kézzelfoghatóak. Tudsz hasonlót mutatni a másik oldalról, a teremtésről?
Az ötöslottós példánál hülyébbet még sosem láttam, jót röhögtem. :DDD
Az az arány, amit bemásoltál te ostoba, az azt jelenti, hogy egyetlen embernek mekkora az esélye a számokat eltalálni, nem azt, hogy valaki a ki tudja hány ezerből mekkora valószínűséggel találja el.
Ha még ezzel sem vagy tisztában, akkor hogy mersz bárkit is kiosztani?
Fel sem fogjátok azt, amiről okoskodtok, hogy nulla az esély már arra is, hogy véletlenül létrejöjjön egyetlen aminosav, nemhogy komplex életet alkosson.
Kedves István!
Kíváncsivá tettél, kérlek közöld velem, hogy hol lehet erről bővebbet találni, vagyis mik ezek a számítások, miként és mi alapján végezték őket, kik és hol?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!