Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, miért hiszitek...

Ateisták, miért hiszitek magatokat intelligensebbnek?

Figyelt kérdés

-Akinek nem inge, ne vegye magára, kérlek titetek :)


Rengetegszer hallom (ateistáktól), hogy szerintük a teisták (vallásosak) butábbak náluk. Azonban azt sem tartom valósabbnak a teremtésnél, hogy "egyszer csak megjelentek az egysejtű élőlények, baktériumok stb., majd ebből mutációk által létrejöttek egyre bonyolultabb életformák, végül a mai ember". Ez több sebből vérzik, ha szkeptikus szemmel nézzük. Az evolúció cáfolásába most ne menjünk bele (de bármelyik "bizonyítékát" meg tudom cáfolni a makro-evolúciónak), a hangsúly az elején van. Mégpedig senki nem tud jobbat mondani, mint hogy "megjelent" az élet, vagy "idekerült" - de ha valahonnan idekerült, ott is meg kellett "jelennie". Ez pedig eléggé hasonlít arra, hogy Isten / teremtő / Allah akárki létrehozta az első életformákat.

De ez csak egy példa. Az érdekelne, hogy miért néznek a vallásos emberekre úgy, mintha ők könnyebben manipulálhatóak lennének? Nem veszik észre, hogy őket is rengetegszer megvezetik, tényként állítanak be egyes tudományos mítoszokat (pl.: Kontinens vándorlás mértéke).



2013. ápr. 1. 22:14
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
 181/464 anonim ***** válasza:
97%

Az idõ nem egységes, ezt már Einstein óta tudjuk.

Az meg, hogy ez a zagyvaság, hogy jött ide, na azt csak isten tudja... :)

2013. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 182/464 anonim ***** válasza:
87%

Főzés közben mindig rendet tartok és kaja után rögtön elmosogatok, udvarom meg nincs.

Beláthatod számomra is kell valami szórakozás, de a felkínált információt Te is böngészheted, bizonyára van hozzá elég intelligenciád.


"Hiába kutatjátok tudományosan az élet dolgait, Istent nem lehet kifürkészni! "


Szerintem sem, de ez számomra azt jelzi, hogy azért nem találunk vele kapcsolatban semmit, mert egyszerűen nincs.

2013. ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 183/464 selender ***** válasza:
100%

Kedves tzolko!


Mit jelent az pontosan, hogy páros paritása van a genetikai kódnak?

2013. ápr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 184/464 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézted meg az előző oldal javasolt linkjeit:

[link]

ezt.

Ebben van szó a genetikai kód paritásáról.

Természetesen ez nem egyenlő a programozó által kitalált paritás ellenőrzéssel, ahol a hibaellenőrzés céljából bevezették a paritásbitet, amikor is a program minden bájtjához hozzárendelték és ezáltal nagyságrendileg csökkentették a hibalehetőséget, egyszerű és takarékos módszerrel. Bár a hibázás lehetősége nem szűnik meg teljesen, de azt csak a kód teljes vizsgálata tehetné lehetővé, ami rendkívül időigényes és gazdaságtalan eljárás ehhez képest. Mindenesetre a hiba lehetősége nagyságrendileg csökken és csak akkor jelentkezik, ha két hiba található a bájtban, aminek rendkívül csekély az esélye. Matematikailag kimutatható, de nem untatlak ezzel. A genetikai kód természetesen nem tartalmaz paritásbitet, hiszen az nem komputernyelven írt program, de a kód bináris szerkezetű elrendezése lehetővé tesz efajta értelmezést, amit felesleges magyarázni, nézd meg a linket, ott tisztán kifejtik.

Vagy nem tudom, mire vagy kiváncsi, esetleg a paritás ellenőrzés lényegére?

2013. ápr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 185/464 selender ***** válasza:
100%
Konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy a paritás (gondolom ez msot digitális jelet jelent) miben nyílvánul meg a genetikai kódban. De átnézem a linket majd, ha lesz időm és ha így se esik le, majd szólok. Köszönöm!
2013. ápr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 186/464 anonim ***** válasza:
100%
2013. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 187/464 anonim ***** válasza:
inkáb greykód az még biztonságosab és lehetőség van javitásra belőle nem csak felismerésre . amugy 50% hogy a paritsá bit kimutatja a nagyob hibát mert csak 1 téves bitnél biztos mert a bitek őszegét vizsgálja hogy páros vagy páratlan.
2013. ápr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 188/464 anonim ***** válasza:
100%

A 8 bites bájt programozása esetén 7 bit tartalmaz adatot, a nyolcadik bit a paritásbit.

Bináris kódolás formájában a kód 1 est és 0 -t tartalmaz.

Mondjuk így: 1001 111. A paritás esetén megszámolják az egyesek számát és ha páros paritást alkalmaznak, akkor a fenti példa alapján, mert az 1-es ötször fordul elő benne, vagyis páratlan, Ekkor az utolsó bit egyes lesz, vagyis a generált kód ez : 1001 1111. így már páros, hiszen a paritásbittel együtt hat 1 es szerepel benne. Ha eleve páros szám az egyesek száma, akkor a paritásbit 0 és így páros marad a kódban az 1 esek száma.

Az ellenőrzés során csak azt vizsgálják, hogy szerepel e valahol páratlan paritású bit, mert ha igen, az hibás, amely hiba az átvitel, vagy generáció során keletkezett.

A javításra is adódik módszer, de ez nem érinti a kérdést.

Mindez rendkívül hatékony hibakeresési eljárás, de persze nem ad 100% os eredményt, de ez nem is szükséges.

Azt be kell látni, hogy tökéletes nem létezik. A gépipar nem tud két ugyanolyan alkatrészt produkálni, ezért tűréshatárokat alkalmaznak, amiken belül az eltérések elfogadhatók, azon kívül már selejt a munkadarab.

Ha a kenyeret nézzük, akkor is belátható, hogy pontosan 1 kg sosem lehet a kenyér. Ha lényegesen több, akkor a gyártó szenvedi meg, ha kevesebb, akkor a vásárló. Nyilván egy belátható határt kell engedélyezni, ahol az eltérés megengedhető, de sorolhatom a példákat, a hibalehetőségek behatárolása szükséges, kezelésük gazdaságossága alapvető, de együtt lehet és kell is vele élnünk.

Ez a paritás ellenőrzés lényege.

2013. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 189/464 anonim ***** válasza:
100%

Hiba a 8. sorban

"páratlan paritású bit"

nem bit, hanem bájt.

bocs

2013. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 190/464 anonim ***** válasza:
Ha a paritáás bot hibát jelez akor azt nem lehe javitani mert a kód hibás nem tartalmaza az eredetit igy csak ujra küldésel javizható ami igen gyakiri a TCP protokolban igy garantálható hogy ne hibás adatokat kapjanak mondjuk egy átutalásnál ne téveszek el az első számjegyet
2013. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!