Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Mitől jobb...

Jehova Tanúi! Mitől jobb fordítás az újvilág fordítás, mint például a Károli?

Figyelt kérdés

"Lehet-e a görögűl íródott újszövetségben a Jehova kifejezés, ha nem szerepelt a JHVH tetragramma sem? Mi módon íródott az újvilág fordításba a Jehova kifejezés, ha a görög iratokban az Úr, az Isten, és az Atya kifejezés szerepel, és nem a Jehova, a Jahve, a JHVH? Az újvilág fordítás tele van a Jehova kifejezéssel, indokolatlanúl. Egy tökéletes fordítás mimódon tartalmazhat olyan elemeket, melyeket nem tartalmaz a görög irat? Ez mi más, ha nem belemagyarázás. És ha ezt úgy adják be az embereknek, hogy a legjobb fordítás, akkor ez hazugság."


Kötekedek? Engem érdekel az igazság, titeket nem?


2011. ápr. 20. 15:29
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/127 dudiska ***** válasza:
57%
A Jakab 2:26 ezt írja:Ahogy a test halott szellem nélkül,úgy a hit is halott cselekedetek nélkül.Nagyon érdemes elgondolkodni,mert ha az ember nem fogadja el Isten szavát A-z-ig,akkor mindig csak ki fogásokat és mentségeket keres.Pedig Pál írta a levélében,hogy a TELJES ÍRÁS Istentől ihletett és hasznos a tanításra,a feddésre a kiigazításra,az igazságosságban való fegyelmezésre.Tanítás Isten által a szaván keresztül,feddésre ha valami helytelenséget követsz el ,ami nem keresztényhez méltó viselkedés,és Isten által felállított követelmények megcselekvésére irányulnak,ami Isten szemszögéből nézve helyes és nem a mi elgondolásunk alapján válik elfogadhatóvá.Nem emberek bölcselkedéseit kell számon tartanunk ha nem Istenét.A Bibliát aki alázatosan tanulmányozza az meg leli Isten ismeretét,és nem kell szégyellni segítséget kérni hozzá!
2011. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/127 anonim ***** válasza:
9%

Kedves 20.15-ös válaszoló !

előszöris: Mi sosem ábrázoljuk Jézust, csupán a katolikus bálvánnyal ellentétben elmondjuk: Jézus zsidó férfiként, nem lehetett északitipusú, kék szemű, ahogyan a bálványokon ábrálzolják..

Továbbá, mivel tökéletes volt, így aztán ijesztő sem lehetett, hiszen egy csodálatos férfiről beszélünk, aki külső jegyeiben is maximálisan tükrözte a "legszebbet, legjobbat".

Az, hogy nem kereszten halt meg, hanem oszlopon: TÖRTÉNELMILEG IGAZOLT TÉNY, az egyházak a T-betűt a Tammuz isten imádat jelképeként vették át isz. 436-ban. Ezek történelmi bizonyítékok.

Ha olvastál már JT kiadványait, akkor az utolsó oldalon megtalálod, és ellenőrizheted állításaink FORRÁSAIT , mivel minden könyv és lexikon fel van sorolva, ahonnan idézünk.


Házankénti munka: Mi nem itélünk el senkit a vallása alapján, hiszen nemzetközi testvériségünk, és Jehova igazságának egyik fő bizonyítéka: MINDEN VALLÁSBÓL, NEMZETBŐL, RASSZBÓL térnek hozzánk.

Iszlám , muzulmán, katolikus, református, zsidó egyaránt jön "Jákob Istenéhez", vagyis JEHOVÁHOZ!

Általában nem mi hagyjuk faképnél az embereket, hanem ők nem óhajtanak a Bibliáról beszélgetni,és ők szaladnak világgá tőlünk.

tudod jól: a munkánk miatt vagyunk "gyűlöletesek".

2011. máj. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/127 anonim ***** válasza:
29%

Ildikó!

Meghazudtolod saját magadat! Egy rahedli kiadványotokon vigyorog rám hol egy ilyen, hol egy olyan szakállas manus, akit ti Krisztusnak kiáltotok ki. Legutóbb, például az emlékünnepetekre osztogatott meghívótokon is ott vigyorog a szakáll-makáll.

Hogy miképpen csüngött a fán, és milyenen, azzal ne gyere, hogy történelmileg igazolt, mert pro kontra így is úgy is annyi igazolást tudnék neked mutatni, csak nem értem, hogy mit ábrázolgattok, már megint?

A kereszt nem T betű, mint ahogy a J betű sem bot, meg az A betű sem sátor.

Állításaitok forrásai? Ne röhögtess, erre gondolsz?

Natural History, "Darwin & Evolution-The Illusion of Design" by Richard Dawkins November 2005.p.37.

Vagy: Adaption and Natural Selection, by Georges C. Wlliams, 1966.p.54

Soroljam még? Ezek meg mi a büdős rossebbek?

2011. máj. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/127 anonim ***** válasza:
44%

dudiska!

"ha az ember nem fogadja el Isten szavát A-z-ig,akkor mindig csak ki fogásokat és mentségeket keres.Pedig Pál írta a levélében,hogy a TELJES ÍRÁS Istentől ihletett és hasznos a tanításra,a feddésre a kiigazításra,az igazságosságban való fegyelmezésre."


Luk10,7: " Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, a mit ők adnak: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról-házra." (!!! dudiska...dudiska, mit teszel? Vagy talán nem a teljes írás Istentől ihletett, meg lehet vele feddni a keresztényt, ha elszéledne?)


IKor 14,34-35:

"A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja.

Hogyha pedig tanulni akarnak valamit, kérdezzék meg otthon az ő férjüket; mert éktelen dolog asszonynak szólni a gyülekezetben."

Az Ildikó is milyen jól nyomja!


Gal 3,11: "Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él."


Máté 25

"Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?"


Bizony, mondom, nem tudták, mikor, hogyan....

2011. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/127 anonim ***** válasza:
30%

„Egy rahedli kiadványotokon vigyorog rám hol egy ilyen, hol egy olyan szakállas manus, akit ti Krisztusnak kiáltotok ki. Legutóbb, például az emlékünnepetekre osztogatott meghívótokon is ott vigyorog a szakáll-makáll.”


Mát. 12,35

A jó ember az ő szívének jó kincseiből hozza elő a jókat; és a gonosz ember az ő szívének gonosz kincseiből hozza elő a gonoszokat.


Mát. 12,36

De mondom néktek: Minden hivalkodó beszédért, a mit beszélnek az emberek, számot adnak majd az ítélet napján.


Zsolt. 26,4

Nem ültem együtt hivalkodókkal, és alattomosokkal ...


Péld 21,24

Arcátlannak hívják a fennhéjázó kevélyt,

aki indulatában szertelenül dölyfösködik.


Jer. 15,17

Nem ültem a nevetgélők gyülekezetében, és nem ujjongtam velök;


2Tim. 2,23

Az ostoba és éretlen vitatkozások elől térj ki, tudva, hogy ezek viszálykodást szülnek.


Azokkal, akik provokatív kérdéseket tesznek fel. Másról sem szólnak itt a JT-nak feltett kérdések, mint provokációkról!!!


Luk 20:23 Ő pedig észrevévén álnokságukat, monda nekik: Mit kísértetek engem?


2Tim 3:8 Miképpen pedig Jánnes és Jámbres ellene állottak Mózesnek, akképpen ezek is ellene állanak az igazságnak; megromlott elméjű, a hitre nézve nem becsületes emberek.


2 Thess. 3,2

És hogy meneküljünk meg az alkalmatlan és gonosz emberektől. Mert nem mindenkié a hit!

2011. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/127 anonim ***** válasza:
69%

Van mit válaszolnom, de időm rövidsége miatt kezdeném a végétől!

Kaunn! Ezt a választ már hellyel-közel egyszer megadtad a "Jehova Tanúi! Akik a tanúk közűl eltévelyedik a tanaitoktól ezáltal....." című kérdésre tegnap 11:33-kor.

Akkor is idéztél a hozzászólótól egy oda teljesen nem illő mondatot, majd jöttek az egy mondatos idézetek a Bibliából, betűzdelve ezt a választ szó szerint:

"Azokkal, akik provokatív kérdéseket tesznek fel. Másról sem szólnak itt a JT-nak feltett kérdések, mint provokációkról!!! "


Elég démoni...


Most sablonválaszaiddal bombázól, vagy vagy annyira kreatív, hogy nekem válaszolj.

Az én kommentjeim személyesen a válaszotokra épűlnek és nem vagyok kíváncsi a ctrl-c - ctrl-v marhaságokra.


Ennyit erről, a többit később.


Sziasztok

2011. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/127 dudiska ***** válasza:
0%
Na erről beszéltem,ki lehet ragadni egy-egy verset ami pl: a nők helyzetéről ír,de ne felejtsük el mit ír Ézsaiás 52:7-ben a jó hírt vivőkről.És mindenkinek kell egyaránt férfinak,nőnek,gyerekeknek Isten akaratát cselekedni.Ha jobban értenéd a Bibliát nemcsak törvényeket tartalmaz,hanem alapelveket is amik egyben irányadó mértéket jelent,ami által ha megfogadjuk,saját javunkra válik.
2011. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/127 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 21.41.-es válaszoló!

Előszöris :RENDKÍVÜL agresszív vagy.

Másodszor: Tiszteletlenül beszélsz Jézusról, pedig állítólag neked még az istened is ő, akkor nem értem, hogy szakáll-makállozhatod le, ill. "miképp csüngött a fán".

Azért halt kínhalált, tudod, hogy te itt azonnali büntetés nélkül írogathass róla, ilyen méltatlanságokat.

Azért halt kínhalált, hogy az Őt és Atyját követők örök életet kaphassanak.


Örömmel látom, hogy rendelkezel tőlünk kiadványokkal, aztán gondolom megszagoltad az üzenet által a halálszagát, hiszen a hitetleneknek (Pál szavai szerint ) ez "pusztulás üzenete".

Mi nem IMÁDATI jelképnek használjuk a Jézust ábrázoló képeket, csupán történetek lefestéséhez, azért, hogy vizuálisan elképzelhető legyen pl. amikor tanít az olajfák hegyén. Nem lógnak Jézust ábrázoló képek az autóinkban, a tükrökön, nem csókolgatunk kereszteket ill oszlopokat sem,hanem SZELLEMBEN ÉS IGAZSÁGBAN imádjuk az Atyát Jehovát és a fiút követjük Jézust.

Engedd már meg,hogy időnként szinesekké tegyük a kiadványainkat némi képpel. Vannak képek Pálról, Saulról, Dávidról és Góliátról... és sok más történetről, ami ismétlem: NEM IMÁDAT célját szolgálja.


Azt,hogy a T-betűből vett alakzat lett a későbbi kereszt nem Jehova tanúi találták ki, hanem történelmi kutatás.

Amennyiben ezt vitatod, gondolom azt is vitatod, hogy létezett Napóleon, Nagy Sándor, Hitler és sok más személy, akiről történelmi feljegyzések vannak a világban.

Vagy azt elfogadtad? mert nem biztos. tudod: lehet,hogy hazudnak! Holocaust sem volt, és a papok sem pedofilok, csak Jehova tanúi a főgonoszok, mert kutatják a Biblia igazságát... Vagy most tulajdonképpen miről is akarsz meggyőzni engem? Nem te írtad alá először úgy a kommentedet, hogy "egy katolikus"?

Mert ha igen, nem vagyok meglepve miért beszélsz felső C-ről az igazságról, és miért nevezed Jézust fáncsüngő majomnak. Az egyházad megteremte gyümölcsét! "Jó fa nem terem rothadt gyümölcsöt ".


"Soroljam még? Ezek meg mi a büdős rossebbek?" írod azokra a forrásokra, melyeket kiadványaink megneveztek.

nos, nem tudom mire vagy kíváncsi? ezek kutatásainkat igazoló írásos bizonyítékok.

2011. máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/127 anonim ***** válasza:
0%

"elég démoni" ezt írta valaki.


Mi démoni? Te vagy démoni, de nem kicsit, hanem nagyon.

Valóban igaz,hogy bármit mond egy testvérünk vagy azért nem jó,mert rövid, vagy azért,mert sokat magyaráz... szóval ahogy keresztelő János nem volt jó , mert nem evett-ivott az emberekkel, Jézus sem volt jó, mert Ő evett-ivott velük, ezért nagyétkű, iszákosnak nevezték.

Mit akarsz te tulajdonképpen tőlünk? Értelmes bibliai témájú beszélgetést NEM, abban már biztosak vagyunk, akkor viszont nem értem, miért pocsékolod itt az időt? illetve Mi miért is reagálunk, felfuvalkodott ostobaságaidra.

nem elég, hogy semmit nem konyítasz a Bibliához, teljesen meg van fertőzve a szellemiséged, még itt vergődsz nekünk,mint egy eszelős.

Kit érdekel,hogy te mit hiszel és mit nem?

Hogy keresztet csókolgatsz- e vagy a pápa gyűrűjét? Mi közünk nekünk ehhez?

Mi JEHOVÁT az egyedüli igaz Istent szolgáljuk.

Szervezetünk szellemi gondoskodását, illetve oktatását élvezi, és gyarapodik, szóval a "királyságnak ezt a jó hírét prédikálják az egész lakott földön, bizonyságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég "

A próféciák és Jehova ellen semmit nem tudsz tenni. Mit erőlködsz? Beleroggyansz.

én nem vagyok más, mint egy monitor előtt írogató egyszerű ember, aki védi Jehovát és a földi szervezetét...

Azonban te nem velem perlekedsz, hanem a TEREMTŐVEL dacolsz. Nyugodjál le, pihenjél ! - nincs semmi baj, strok-ot ne kapj itt a végén a "feszület"harcodban.

2011. máj. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/127 anonim ***** válasza:
0%

Ildikó!

Nem Jézusról beszélek tiszteletlenűl, hanem az ábrázolásról. Akit ti ábrázoltok, az nem Krisztus. Azért ne ábrázoljátok, hogy vizuálisan elképzelhető legyen, mert nehogy megmondjátok, hogy ki hogyan képzelje el. Azért, hogy színesebb legyen a kiadványotok? A Bibliában sincs kép. Az nem színes?

De mindezt félredobva a hazugságod miatt írtam azt a kommentet, amit megválaszoltál. Egyszer ezt állítod:

"előszöris: Mi sosem ábrázoljuk Jézust", majd:

"Mi nem IMÁDATI jelképnek használjuk a Jézust ábrázoló képeket"

A katolikusok is ezt mondják, hogy ők szent Ferencet nem azért ábrázolják, hogy imádják, hanem, hogy vizuálisan jobban el tudjanak képzelni dolgokat, Máriát, Jézust, szenteket.


"Nem te írtad alá először úgy a kommentedet, hogy "egy katolikus"?"

Nem, kedves Ildikó, pont annyira vagyok katolikus, mint amennyire Jehova tanúja.


Azt, hogy azt hitted katolikus vagyok, a második válaszodban már csak a katolikusokat szídod, és engem. Én meg "gyűlölködök"...

Itt a hazugság volt a lényeg, erre reagáltam, így higyjem el a te vlaszaidat?


Ti nem "Krisztusért fáradoztok", hanem egy tetragrammának akartok megfelelni, semmibe véve a Biblia szavait.

Krisztus hűséges követőinek soha nincs és nem is lesz az az érzésük, hogy hű, de mennyit tettek Krisztusért és nagyon megérdemlik amit majd kapni fognak. Pedig mindenhol ezt sugalljátok.

2011. máj. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!