Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Mitől jobb...

Jehova Tanúi! Mitől jobb fordítás az újvilág fordítás, mint például a Károli?

Figyelt kérdés

"Lehet-e a görögűl íródott újszövetségben a Jehova kifejezés, ha nem szerepelt a JHVH tetragramma sem? Mi módon íródott az újvilág fordításba a Jehova kifejezés, ha a görög iratokban az Úr, az Isten, és az Atya kifejezés szerepel, és nem a Jehova, a Jahve, a JHVH? Az újvilág fordítás tele van a Jehova kifejezéssel, indokolatlanúl. Egy tökéletes fordítás mimódon tartalmazhat olyan elemeket, melyeket nem tartalmaz a görög irat? Ez mi más, ha nem belemagyarázás. És ha ezt úgy adják be az embereknek, hogy a legjobb fordítás, akkor ez hazugság."


Kötekedek? Engem érdekel az igazság, titeket nem?


2011. ápr. 20. 15:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/127 dudiska ***** válasza:
7%
Nagyon fáj azt látni,hogy ilyen irigyek az emberek,Jehova Tanúira.Isten népe vette a fáradságot,időt pénzt arra,hogy közérthetővé tegyék Isten szavát,mert minden embernek tudnia kell a szándékáról.Minden ember,minden féle nép csoport,ne csak azok értsék már a Bibliát akik teológiát végeztek,egy egyszerű akár földműves,akár állat tenyésztő,legyen az illető.Na ennyi csak.
2011. ápr. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/127 anonim ***** válasza:
9%

James 2:23 Hebrew Bible

וימלא הכתוב האמר והאמן אברהם ביהוה ותחשב לו לצדקה ויקרא אהב יהוה׃


יהוה=YHWH


<< ΙΑΚΩΒΟΥ 2 >>

James 2 Greek NT: Westcott / Hort (1881)


23 καὶ ἐπληρώθη ἡ γραφὴ ἡ λέγουσα Ἐπίστευσεν δὲ Ἀβραὰμ τῷ θεῷ καὶ ἐλογίσθη αὐτῷ εἰςδικαιοσύνην καὶ φίλος θεοῦ ἐκλήθη.


Létezik bilia, amelyik azIsten nevét használja az új szöv-ben.

2011. ápr. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/127 A kérdező kommentje:

Kedves Pergamon!


Az újszövetség szövege görög iratokban maradt ránk. A Holt tengeri tekercsek gyakorlatilag a legnagyobb részük a Biblia ószövetségi iratait tartalmazza héber nyelven. Ezen iratok az időszámítás előtti 1-2. évszázadban 'keletkeztek'.

Vannak a Holt tengeri tekercsek között sajnos csak kis számmal arámi illetve görög nyelven írott írások is.


Tehát, ha az újszövetségből idézel héber nyelven, ami tartalmazza a JHVH tetragrammát, az egy kicsit meredek, mivel ez nem a kezünkben álló, úgynevezhetően 'eredeti' iratokból szarmazó írás, hanem például görögből átírt héber irat.

A görög iratok nem említik a JHVH-t, csak sejteni (!) lehet, hogy esetleg léteztek eredeti iratok héber nyelven, melyek nem kizárt, hogy tartalmazták. Csak ezzel az a baj, hogy ott van a lehet, az elképzelhető, a nem kizárt szavak.


De ha mindezzel nem törődnék (amit nem tennék jól), akkor is megkérdezném, hogy az újvilág fordításban Pál leveleiben hányszor szerepel a Jehova név, és hányszor szerepel a görög iratokban Pál leveleiben a JHVH teragramma.

Megadok egy választ: Az újvilág fordításban nagyon sokszor szerepel Pál leveleiben a Jehova kifejezés, ellenben a görög iratokban, illetve bármely olyan iratban, mely az 'eredetiről' való fordítás lehetséges, abban egyszer sem szerepel sem a Jehova kifejezés, illetve sem a JHVH tetragramma, melyből talán (!) jogosan lehetne esetleg nem Úrnak, Atyának, Istennek fordítani.


A kérdésem továbbra is fennál: Egy tökéletes fordítás mimódon tartalmazhat olyan elemeket, melyeket nem tartalmaz a görög irat? Ez mi más, ha nem belemagyarázás? És ha ezt úgy adják be az embereknek, hogy a legjobb fordítás, akkor ez hazugság!

2011. ápr. 29. 11:26
 34/127 A kérdező kommentje:

Kedves dudiska!

Ne félj, ez nem irigység. Én a hazugságot gyűlölöm, és el nem viselhetem. A kérdésem egy hazug dolognak a miértjére vonatkozik. Abból olvasod a Bibliát, amiből akarod. Nem is lenne baj, ha több Biblia fordítás lenne, melyben mindenki megtalálhatja a neki legkedvesebbet. A probléma az, ha én azt állítom, hogy Isten neve Kristóf, és ennek igazolására csinálok egy olyan fordítást, melyben Isten, Atya, Úr helyett Kristófot írok be. Ez még nem elég, ráadásúl bizonyítékként lóbálom az emberek előtt, hogy Isten neve Kristóf, mert több, mint 7000-szer szerepel a Bibliába, hogy Kristóf, csak az évszázadok alatt feledésbe merűlt a szent név, de van egy társaság, mely visszaállítja, és használja a megszentelt nevet, a Kristófot. Ez éppoly hazugság, mint a JHVH tetragrammát Jehovának (mely a héber fül számára idegesítően semmit nem jelent) szólítani. Éppúgy ahogy a Lászlóból LSZL marad, majd ezt megtöltjük magánhangzókkal, és láss csodát, Lószal lesz. De szép, majdnem pont olyan a Lószal, mint a László?


Ha érthető Bibliát akarsz, az már volt eddig is. Ha túl bonyolult a Károli, akkor ott a protestáns revideált, újrafordított Biblia, mely teljesen a mai nyelven íródott, érthető, egyszerű. De biztos, hogy még sok fordítást lehet találni, mely közérthető nyelven íródott.


Az újvilág fordítás néhány példája, melyben mennyire rosszul értelmezték a "fordítók" a szavakat, és annak jelentését:


IMóz1.21 "És Isten megteremtette a nagy tengeri szörnyeket,"


Más fordítás: " És teremté Isten a nagy vízi állatokat, "


IIMóz34,14 "...akinek a neve Féltékeny, féltékeny Isten"


Más fordítás: "...a kinek neve féltőn szerető, féltőn szerető Isten ő."


Nézzük, csak szúrópróbaszerűen érthetőségből:


IIMózes 21, 7-8

Újvilág:" Ha valaki eladja lányát rabszolgának, az ne úgy menjen el, mint ahogyan a férfi rabszolga megy el.

Ha az urának nem tetszik, és nem szemeli ki őt ágyasának, hanem engedi, hogy megváltsák, akkor nem jogosult arra, hogy eladja idegen népnek, csalárdul bánva vele."


Károli: "És ha valaki az ő leányát szolgálóul adja el, ne úgy menjen el, mint a szolgák mennek.

Ha nem tetszik az ő urának, hogy eljegyezze őt magának, akkor váltassa ki; arra, hogy idegen népnek eladja, nincs hatalma, mivel hűtelen volt hozzá."


Habakuk 3,2

Újvilág: "Ó, Jehova, hallottam híredet. Megijedtem, ó, Jehova, a tetteidtől.

Éveken belül keltsd életre! Éveken belül tedd ismertté! A nyugtalanságban emlékezz meg az irgalomról!


Revideált, protestáns: "Uram, hallottam, amit hirdettél, félelem fog el attól, amit teszel, Uram. A közeli években valósítsd meg, a közeli években tedd ismertté! De haragodban is gondolj az irgalomra!"


Malakiás 4,4


Újvilág: "„Emlékezzetek Mózesnek, az én szolgámnak törvényére — amelyet meghagytam neki a Hóreben egész Izraelre vonatkozóan —, a rendelkezésekre és bírói döntésekre."


Nézzük meg az utolsó 4-5 szót!!! A Hóreben nem bírói döntések 'születtek'. Tudat alatt is próbálja az újvilág fordítás egybemosni a kőtáblába vésett tízparancsolatot, melyet Mózes kapott a Hóreben, egy nép snasz mezei törvényeivel, melyet a gyülekezet sátrában nyilatkoztatott neki ki Isten.


Károli: "Emlékezzetek meg Mózesnek, az én szolgámnak törvényéről, a melyet rendeltem ő általa a Hóreben, az egész Izráelnek rendelésekül és ítéletekül."


Protestáns, újfordítás: "Gondoljatok szolgámnak, Mózesnek a tanítására, azokra a rendelkezésekre és a törvényekre, amelyeket általa parancsoltam az egész Izráelnek a Hóreben!"


Hoppá! Nem csak érthetetlenebb kedves 'dudiska' az újvilág fordítás, de bizony nagyon sok teológiai félrevezetés van benne. Én, aki nem vagyok jártas a témában, csak nagyon érdekel és sorra találom csak szúrópróbaszerűen a bakikat, akkor mit találna az, aki ért is hozzá? Ez nem irigység, ahogy te nevezted, csak vizsgálat.

2011. ápr. 29. 12:15
 35/127 anonim ***** válasza:
28%

Barátom én értem, hogy úgy érzed igazad van. Valóban a meglevő görög újszövetségi írásokban nem lelhető fel az Isten neve.De egy dolgot ne felejts el. Azok a görög szövegek, melyek az új szövetség fordításának az alapját képezik, nem az eredeti görög szövegek hanem másolatok és mindegyike a 4. századból származik. Azok a keresztények, akik valóban hűségesen követték Krisztus példáját és az apostoli tanítást minden bizonnyal kisebbségben voltak és az általuk használt írásokról nem sokat tudunk (egyikünk sem)! Viszont ne feledd az első keresztények zsidókból szamaritánusokból és prozelitákból lettek azok,ezek az emberek ismerték isten YHWH nevét. Vagyis nem tudjuk még te sem és senki sem, hogy az első században a keresztények melyik Septuaginta változatot használták. Azt amelyik tartalmazta a tetragrammát vagy azt amelyik a theos vagy a küriosz szót használta. Lehetséges, hogy vegyesen mind a két fajtából volt nekik. Azonkívül ott volt számukra az elérhető héber nyelvű másolatok, ami minden bizonnyal az Isteni nevet tartalmazta. Különben nem találták volna meg a holt-tengeri tekercseket. Mivel Jézus Krisztus úgy tanította őket imádkozni, hogy mi Atyánk..szenteltessék meg a te neved..és megismertetem a nevedet..stb., ez épp elég ok arra, hogy megértsük hogyan éreztek Isten nevével kapcsolatosan. A negyedik századra már csak olyan görög írások voltak közkézen, ami már nem tartalmazta az Isten nevét.


Mivel ide nem tudom beírni, ezen a linken megtalálható a s(The Peshitta Aramaic-English Interlinear Gospels

The Holy Gospel Preaching of Matthew) fordítása a Máté 1 :24 -ben Johova angyaláról beszél és több helyen is használja a Jehova nevet.( [link] ) Csia fordításában is megtalálható a Máté evangélium első fejezetében a Jahve név. Azonkívül a Jelenések könyvében többször is a Hallelujah kifezésben. Mivel a Hallelujah az azt jelenti: dícséret Jahnak vagyis Jehovának.


A Hallelujah az azt jelenti Dicsőség Jehovának.


Srtong szótár meghatározása:


ἁλληλουϊά (hallélúia)- dicsérjétek Jah(vét)!, Halleluja! (felkiáltás)



(Jel 19:1 Csia 2005) Amit ezek után hallottam, olyan volt, mintha óriási tömeg nagy hangon szólna a mennyben: „Hallelujah! A megmentés, a dicsőség és a hatalom Istenünké!

(Jel 19:2 Csia 2005) Mert igazak és igazságosak az Ö ítéletei. Mert elítélte a nagy paráznát, aki paráznaságával megrontotta a földet. Rabszolgáinak vérét megtorolta annak kezén.”


Jel 19:3 WHNU και δευτερον ειρηκαν αλληλουια και ο καπνος αυτης αναβαινει εις τους αιωνας των αιωνων

kai deuteron eirékan allélúia kai o kapnosz autész anabainei eisz túsz aiónasz tón aiónón



(Jel 19:3 Csia) Másodszor is szóltak: „Hallelujah! Füstje felszáll az örök korok korain át!”(Jel 19:4 Csia 2005) Erre a huszonnégy vén és a négy élőlény leborult, és imádta a trónon ülő Istent. „Ámen! Hallelujah!” - mondták.


(Jel 19:5 Csia 2005) Ekkor a tróntól szózat hallatszott: „Magasztaljátok a mi Istenünket ti rabszolgái mind, ti, kik félitek Öt, kicsinyek és nagyok.”


(Jel 19:6 Csia) Majd úgy hallottam, mintha nagy tömeg szólna, mintha sok víz zúgna, mintha erős mennydörgések hangja szólna. „Hallelujah! Mert királyságra lépett az Úr, a mi Istenünk, a mindeneken uralkodó.

(Jel 19:7 Csia) Örüljünk, ujjongjunk, adjunk dicsőséget neki. Mert eljött a Bárány menyegzője, s asszonya felkészítette magát.



ézus Atyja YHWH nevében jött: Ján 5:43; 12:13; Máté 21:9; 22:44; Luk 4:18-19; Ján 10:25


Dicsőítette Atyja YHWH nevét: Ján 12:28; Luk 4:8; Zsid 2:12


Megszentelte Atyja YHWH nevét: Máté 6:9; Luk 11:2


Megismertette és megismertei Atyja YHWH nevét: Ján 17:3,6,26; Márk 12:29; 13:20


Keresztények Isten YHWH neve számára lettek: Csel 15:14,17; Zsolt 106:47


Keresztények Isten YHWH nevéért kelnek útra: 3Ján 7; Mik 4:5


Keresztények szeretik Isten YHWH nevét: Zsid 6:10


Keresztények Jézus által dicsőítik Isten YHWH nevét: Zsid 13:15; Jel 15:4


Keresztények félik Isten YHWH nevét: Jel 11:18; Mal 4:2; 1Tim 6:1


Keresztények dicséretet énekelnek Isten YHWH nevének: Róma 15:9 Jel 19:1,3-4,6


Keresztények segítségül hívják Isten YHWH nevét: Róma 10:13; Csel 2:21; Jóel 2:32


A Jézussal lévő 144.000 homlokán viseli Isten YHWH nevét: Jel 3:12; 14:1; 22:4


Isten YHWH nevének híre betölti a földet: Róma 9:17; Zsolt 72:19; Ésa 12:4-5; 1Kir 8:43

Minden nép megismeri Isten YHWH nevét: Jer 16:19-21; 31:34; Ezék 36:23; 1Kir 8:41

Minden népből való tiszta ajkúak segítségül hívják Isten YHWH nevét: Sof 3:9


Isten YHWH neve lesz az egyetlen név: Zak 14:9


Akik Isten YHWH nevét becsülik, azok emlékkönyvbe kerülnek: Mal 3:16


Jézus a tulajdonában lévőket Isten YHWH nevében megtartja: Ján 17:11-12; Jak 5:14

Csak az igazak magasztalják és bíznak Isten YHWH nevében: Zsolt 140:14; Péld 18:10


Valamennyien zászlót lobogtatnak Isten YHWH nevében: Zsolt 20:6


Mindaz, amit Isten tesz, az Ő YHWH nevéért történik: Jer 10:6; Zsolt 23:3; 106:8


Szinte mindent Isten nevéért teszünk!

2011. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/127 anonim ***** válasza:
100%

Pergamon!


Mt 24,35 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak.

Mk 13,31 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim soha el nem múlnak.

Lk 21,33 Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak.


Csak nem hazugnak állítod Krisztust? Kétezer évre eltűnt volna a neve, és senki nem tudta? Az a csak minimális becsléssel 15-20 milliárd ember, aki ebben a kétezer évben élt, mert Isten ebben az időben teremtette meg őket, azok elkárhoztatásra vannak ítélve, mert nem tudták segítségűl hívni Isten nevét, egészen eddig, míg jön Isten szent kiválasztott társulata, az egyetlen, akinél az üdvösség (nem is Krisztusnál...) van, és majd ők megmondják a frankót, méghozzá az olyan frankót, amit tőled idézek:

"minden bizonnyal"..."Vagyis nem tudjuk még te sem és senki sem"..." Lehetséges, hogy"..."ami minden bizonnyal"...

na ne.... Hol a ti bizonyságotok? Nem több, mint az evolúcionistáknak, akik szintén ezeket a hipotézis bizonyításokat használják, hogy talán, lehet, feltételezzük, minden bizonnyal...Ez nem az igazság. Az igazság nem relatív, mint ahogy sok hazugság atyjától származó ember állítja, bizonyítva hazug igazát, az igazság csak egy.


Tényleg ennyire nem értitek, mit jelent a szenteltessék meg a te neved? Ennyire értetlenek lennétek?

A "mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma.." ezt hogy értelmezitek?

2011. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/127 anonim ***** válasza:
9%

László ! Ez még nem a neked szánt válasz, de néhány gondolat azokra, melyeket itt most olvastam.

1. Mint már mondottam katolikusként neveltek, származás szerinti zsidó családom.

Katolikusként elsőáldozó voltam, bérmálkoztam, és míg gyerek voltam jártam a templomba.

Mikor már nagyobb lettem 17-18 éves, elkezdtem keresni Istent, az IGAZSÁGOT Róla, mert sehogy nem értettem,miért undorodok a templomtól, miért félek a bálványoktól, mi az a misztikus szellem, ami engem taszít.

Keresvén Istent, beszélgettem adventistákkal, pünkösdiekkel, hit-gyülekezetesekkel, reformátusokkal. Olvastam Buddháról, Mohamedről... és arra a következtetésre jutottam:

NEM TERMÉSZETES, NEM EZ AZ IGAZSÁG, NEM ILLIK BELE AZ ALKOTOTT VILÁGBA.

3-szor állított meg Jehova tanúja az úton, hogy ajánlani akar folyóiratot, alapból menekültem, mert szektának és traktálós beszervezőknek tartottam.

Jehova nem hagyta ezt annyiban , hiszen LÁTTA A SZÍVEMBEN,hogy őszintén keresem őt.

A kolléganőm - akit akkor ismertem meg - Jehova tanúja volt, és nem akar fogyasztani a születésnapi tortámból.

Szerettem Őt, de mikor megtudtam,hogy "vallási fanatikus" kicsit furcsán néztem rá.

Adott nekem 2 db könyvet. "Teremtés vagy evolúció" és " Élj örökké paradicsomban a Földön " című kiadványt.

OLVASGATNI KEZDTEM.

minden fejezete olyan volt számomra, mint mikor felhúzzák egy sötét szoba redőnyeit, és egyre fényesebb és világosabb minden.

Minden szó, tanítás egészen a szívemig hatott: "EZ AZ, EZ A TERMÉSZETES! EZ A TEREMTETT VILÁG ISTENE !"-

Jehova a neve??? És akkor mi van????

SOHA NEM AKADTAM EL OTT,HOGYAN EJTJÜK ÉS ÍRJUK, HOGYAN ÍRTÁK ÉS MONDTÁK A RÉGEIK... A NÉV NEM EGY NYELVTANI SZÓ VOLT NEKEM CSUPÁN, HANEM EGY OLYAN SZEMÉLY, AKITŐL MEGTUDTAM MINDENT! AKITŐL MEGTUDTAM: NINCS POKOL, MEGTUDTAM: A HALÁL ALVÓÁLLAPOT MEGTUDTAM: FÁJ NEKI LÁTNI A FÖLDÖN LÉVŐ SZENVEDÉST.

- Ő AZ, AKI VIZSGÁLJA A SZIVEKET, Ő AZ, AKI HAJSZÁLAINKAT SZÁMONTARTJA, Ő AZ AKI OKTAT.

NEM A NÉV , HANEM A SZEMÉLY, AKI ENGEM KIHOZOTT A SZELLEMI SÖTÉTSÉGBŐL. AZ számít !


II. felvonás:

"nehogy már csak Jehovai tanúi tudják mi az igazság! -"- gondoltam ezt.

Gyülekezetbe semmiképp nem akartam járni, mert nem hiszek az emberi szervezetekben, azok tisztaságában..

"Úgyis rájövök én, hol van itt az érdek, a pénz....majd én rájövök "

HÁT !!! Nincs érdek ! Nincs pénz !

Nem számít, hány személy jár az összejövetelre, mert sem nekem , sem másoknak nem múlik rajta semmi. Nem lesz olcsóbb a benzin, ha valaki elfogadja Jehovát vagy sem, nem lesz nekem több ha valaki eljön vagy ha leönt vízzel, mikor prédikálni akarunk.

13 évig kerestem a bakit a társulatban: NEM VOLT ! NINCS !

mindenki ÖNKÉNTES, mindenki fáradtságos munkával, HITTEL VÉGZI azt a feladatot, amit milliók elképzelni sem tudják hogy végezzék.

nekünk is nehéz.

Nehéz elindulni azok közé, akik előre tudjuk mit fognak MONDANI, HINNI RÓLUNK.

Csakis a hitünk, és az Istennek tetsző áldozat ami miatt ezt végezzük !

Ami ehhez a kérdéshez fontos: MINDVÉGIG KÁROLI FORDÍTÁSÚ BIBLIÁVAL RENDELKEZTEM. Abból fogadtam el Jehova nevét, annak megismerésében leltem örömöm.

Mostmár van egy praktikusabb, érthetőbb, jobb fordítás, ezt használom. Nem mindegy?

Az igazság,melyet keresel,László nem az isteni név kiejtésének helyességében rejlik !

Azt a SZEMÉLYT kell megismerned, akinek neve a YHVH. Jah, Jehova, Jahve...

A személy számít, nem a neve.

Sokan fogják ismerni a Jehova nevet armageddonkor is, de nem fogják ismerni az Atyát, akit takar ez a név !

2011. ápr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/127 anonim ***** válasza:
0%

Dudiska !


Akik teológiát tanultak SOSEM ÉRTETTÉK A BIBLIÁT ! Ez a tudás az, amelyről Jézus így szólt:

" Köszönöm Atyám,hogy elrejtetted ezt a bölcsek elől, és odaadtad a kisgyermekeknek "

Jehovához nem lehet alázat nélkül közeledni !

"nekem ne mondja meg egy jehovista , mi Isten neve.."-módjára.

Jehovához csak TISZTA szívvel lehet közeledni, úgy, hogy valóban kíváncsi vagy RÁ!!!


UI: Tudom Dudiska, te már rég megismerted Őt! :)

2011. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/127 anonim ***** válasza:
13%
Neked mennyi bizonyíték szükséges, hogy felfogd azt, hogy tévúton jársz? A zsidók is mindig jeleket kértek, de nem kaptak, mert már az orruk előtt volt krisztus csodái. Fent biblia bizonyítékok mutatják, hogy milyen fontos az isteni név, ezt a szentírás jelenti ki..Elég bizonyság ez hogy helyén való az Isten nevének a használata az újszövetségben.
2011. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/127 A kérdező kommentje:

Pergamon!


Ne hasonlítsd a bizonyságtételeidet Krisztus bizonyságához. Semmi közük egymáshoz!


Mi Isten neve, és mi a jelentése?

Mi a görög napisten neve, és mi a jelentése?

Mi a római harc istenének neve, és mi a jelentése, és még sorolhatnám, de komolyan kérdezem!!! Erre a három, de tulajdonképpen hat kérdésre tudod a választ?


A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:30

válaszát gyakorlatilag vegyétek úgy, hogy én írtam!

2011. ápr. 29. 17:57
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!