Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Mitől jobb...

Jehova Tanúi! Mitől jobb fordítás az újvilág fordítás, mint például a Károli?

Figyelt kérdés

"Lehet-e a görögűl íródott újszövetségben a Jehova kifejezés, ha nem szerepelt a JHVH tetragramma sem? Mi módon íródott az újvilág fordításba a Jehova kifejezés, ha a görög iratokban az Úr, az Isten, és az Atya kifejezés szerepel, és nem a Jehova, a Jahve, a JHVH? Az újvilág fordítás tele van a Jehova kifejezéssel, indokolatlanúl. Egy tökéletes fordítás mimódon tartalmazhat olyan elemeket, melyeket nem tartalmaz a görög irat? Ez mi más, ha nem belemagyarázás. És ha ezt úgy adják be az embereknek, hogy a legjobb fordítás, akkor ez hazugság."


Kötekedek? Engem érdekel az igazság, titeket nem?


2011. ápr. 20. 15:29
 71/127 anonim ***** válasza:
53%

dudiska!

Ha én "ragadok" ki egy-egy verset, az nem tetszik, az nem úgy van, azt nem úgy gondolta, az ennek, meg annak mondta...

Ha te ragadsz ki, akkor vágódjak hasra? Te tudod, hogy mit jelent Ézsaiás 52,7? Hát, nem rólatok ír... De az elég feketén fehéren van benne, hogy ne járj házról házra, és ne kételkedj Isten bölcsességében, bizony, nem véletlen...

2011. máj. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/127 anonim ***** válasza:
53%

Kaunn!


"Azokkal, akik provokatív kérdéseket tesznek fel. Másról sem szólnak itt a JT-nak feltett kérdések, mint provokációkról!!!"


Te nem szoktál kérdezni? Attól, hogy számotokra provokatív, az a ti gyengeségetek, mert nem tudjátok rá a választ. Az első válaszotok, hogy mi senkik vagyunk, Jehova megbüntet, nem teszünk semmit, nem tartoztok elszámolással nekünk, és jöttök, mint ahogy te is Bibliai idézetekkel, amik nem rólunk, és nem rólatok szólnak, csak hogy Isten igéjével próbáljatok lejáratni bennünket, engem.

Amire te ezt reagáltad, még azt sem vetted észre, hogy egy hazugságra hívtam fel a figyelmet, amit Ildikó írt. Erre te mindenfélékkel jöttél, és azzal, hogy én "gonosz", "fennhéjázó", "arcátlan", "álnok", "alkalmatlan", "gonosz" vagyok, ráadásúl mindezt Isten csodálatos igéjét felhasználva gonoszságod fegyvereként. Az igazság fáj, mi?

2011. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/127 anonim ***** válasza:
0%

Igen, sajnos az vagy: rágalmazó, és gusztustalan szellemiségű.

Hazugságnak nevezni azt, amit mondtam nem pofátlanság, hanem ostobaság, mert a "nem ábrázoljuk Jézust" azt jelentette, hogy NEM HASZNÁLUNK IMÁDATI JELKÉPKÉNT JÉZUS SZOBROT,KÉPET...stb,mely gyakori a vallásokban általában.

Te szándékosan félreértesz mindent,és vergődsz, mint egy szerencsétlen hal a szatyorban, mert fáj neked Jehova tanúinak munkája, ugyanis szellemi vezetőd befolyásolja az elméd.

Mit háborodsz fel azon,hogyha bármi számodra sértő kötőszót ejtünk ki kommentjeinkben? Úgy gondolod,hogy te mindenféle házaló ócska hazug pogánynak lehordhatsz bennünket, de természetesen mi vissza sem szólhatunk, igaz? Szeretnéd, ha ez így lenne. Előbb azt tanuld meg,NEKED MIT NEM LEHET, aztán gyere azzal, hogy MI HOGYAN TEGYÜK, MONDJUK...STB.

"Jehova megbüntet"- ilyeneket mondunk neked? Dehogy mondunk ! Majd tudja Jehova mit kell csinálnia veled, én nem tudom az Ő gondolatait, csak Ő az enyéimet. Meg fog emlékezni rólad , hidd el.

Krisztussal hiába takarózgatsz állandóan, ez a heppetek, hogy "Uram-Jézus...stb" " AKI CSELEKSZI AZ ÉN ATYÁM AKARATÁT " SOKAN JÖNNEK MAJD AMA NAPON: URAM, URAM NEM A TE NEVEDBEN PRÓFÉTÁLTUNK...Stb. Én pedig ezt mondom: " távozzatok tőlem, gonosztevők! Aki cselekszi az Atyám akaratát az részesül megmentésben " .( Atyám = JHVH, tudod a tetragamma, amit semmibe veszel )


egyébént mielőtt Jézusnak internetes imádati aktust mutatnál be, azelőtt jelzem: az előző kommentedben szakáll-makálnak nevezted, te kis igaz hívő, keresztény!

2011. máj. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/127 anonim ***** válasza:
0%

Dudiska és Kaunn !

Jól megkaptátok, aztán mostmár eszetekbe ne jusson Jehovát nevén nevezni.

És nem hazudozni itt tovább ! Mert jön a fő-fő szakál-makál és jól leleplez benneteket !

Majd ő megmutatja a nemzetközi szervezetünknek mit és hogy kell csinálni ! Nehogy aztán ti tudjátok itt, hogy Ki az Igaz ISTEN, és Kik az igaz keresztények !

Meg hogy írjuk és ejtjük ! Hazugok vagyunk..és házalók. Házaló hazugok.

Szerintetek?

2011. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/127 A kérdező kommentje:

Igen, kedves Ildikó, a ti ábrázolásotok szakáll - makáll, és éppúgy, mint ahogy a katolikusokéi is. Mindketten elmondjátok, hogy hogyan is képzeljem el, mintha manöken lenne. A válaszolót ti figurázzátok ki. Nem Krisztust ócsárolta, hanem a képeteket. Ráadásúl, ha Krisztust is ócsárolná valaki, nem hiszem, hogy sok közöd lenne hozzá.


Nem elképzelhető, hogy ti vagytok azok, akik "jönnek a nevemben"? Pont ti prédikáltok mindig a névről! Nem gondolod, hogy esetleg rólatok lenne szó, és nem azokról, kik előtt lelepleződött a jehova tanúk hazug tanításai? Ti vagytok, kik hipotézisek állításaival jöttök (jehova), kik semmibe veszik az igét (ne járj házról házra). Kik a saját kereszteteteket vettétek fel, és a hipotéziseiteket követitek. Jöttök a névvel, és mondjátok, uram uram.

Tehát mi vagyunk gusztustalan szellemiségű, és véletlenűl sem azok, akik más emberekre mondják? Azt hogy 'nem ábrázoljuk Jézust' ezt nehéz félreérteni. De megsértődés helyett elég lett volna annyi is, hogy boccs, nem úgy értettem, ahogy írtam, úgy félreértelmezhető volt, stb, stb... de mindannyian követünk el hibát, mindegy.


Senki nem nevezett titeket, téged ócska, hazug pogánynak, ezek a sértő megnevezések, lejárató kifejezések nem véletlenűl tőletek ismertek? De miképpen is hozhatnál ki jót a rosszból?

És, igen, ti nem szólhatnátok vissza, mint ahogy mi sem szóltunk vissza, hanem lefikázás helyett, következtettünk, gondolkodtunk, tanulmányozva mellétek helyeztük az igét, és híján találtattatok általa, amit kérdeztünk, felvetettünk, közöltünk. Nem ócsároltunk, csak nem értem, hogy hogyan lehet egy színtársulat, akiknek a Biblia a fundamentumuk, ennyire süketek a szavaira.

Feltételezem, hogy ez a folyamatos mocskolódásod félreértésen és a válaszolók válaszainak tüzetes el nem olvasásából adódik, mely félreértelmezteti benned a mondanivalót. Remélem. Mert ha nem, akkor komoly mentális problémák lehetnek, amihez mielőbbi javulást kívánok, de remélem csak félreértésben van a problémád.

2011. máj. 3. 06:04
 76/127 anonim ***** válasza:
44%

Ildikó!


Felhívnám a figyelmedet, hogy én nem Téged szoktalak minősíteni, vagy jellemezni, hanem a tanításaitokat! Én rólad nem írtam véleményt, hogy ílyen vagy olyan lennél. Ellenben veled aki a kérdésekre adott válaszok hellyett is mocskolódó szavakkal illeted azokat akik nem bólogatnak neked és a szervezetednek! Azért jó lenne ha néha visszaolvasnád milyen jelzőket adsz másoknak! Engem nem zavar, úgy látszik tőled csak ennyi tellik.


"Hazugságnak nevezni azt, amit mondtam nem pofátlanság, hanem ostobaság, mert a "nem ábrázoljuk Jézust" azt jelentette" Ne haragudj de nem vagyok gondolat olvasó! Én csak azokat a szavakat olvasom amiket leírtál és ezt: "Mi sosem ábrázoljuk Jézust, csupán a katolikus bálvánnyal ellentétben elmondjuk: Jézus zsidó férfiként, nem lehetett északitipusú, kék szemű, ahogyan a bálványokon ábrálzolják." én csak egy féle képpen érthettem!

A következő kommentedben : "Mi nem IMÁDATI jelképnek használjuk a Jézust ábrázoló képeket,"! Számomra saját magadnak mondtál ellent! Még neked sem tűnt fel! Hajaj!!!

A hazugságodat akarod megmagyarázni? Ez olyan ismerős!


Ilyet mikor írtam, vagy mondtam szerinted????: "Úgy gondolod,hogy te mindenféle házaló ócska hazug pogánynak lehordhatsz bennünket," NE adj a számba olyat amit még csak nem is gondoltam!!! Soha nem írtam ilyenek se neked, se a tanúkró! Tudod ezt nevezik rágalmazásnak, illetve hamis tanuzásnak!


Még csak annyit, hogy nem Krisztust neveztem szakáll-makállnak, hanem a Jt kiadványokon látható képeket, aki számmra nem Krisztus, hanem csak egy kép!

A katolikusokon pedig fel vagy háborodva, mert ők is ábrázolják! Ők is azt mondták, hogy nem imádat céljábó! Vagy ha ugyan olyan képet festenének "Krisztusról" mint ti akkor semmi gond nem lenne vele?


Még valami elkerülte a figyelmedet! Én azt sem mondtam soha, hogy én bármit is jobban tudnék, vagy majd én megmondanám mit hogyan kéne csinálnotok! Legfeljebb azt, hogy ez vagy az, nincs bene a bibliában! A kettő nem ugyan az!


Csak annyit fűznék, hozzá a kérdező válaszához, hogy ha csak ilyen lelkülettel, tudsz a te Jehovádról és a hitedről vallást tenni, akkor remélem Krisztus segít neked felvenni a fehér ruhát, hogy öltözeted legyen!


Mielőbbi gyógyulást!

2011. máj. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/127 A kérdező kommentje:

Hát, igen, amire nem tudják a választ, válvetve továbbálnak, de még addig amíg itt vannak, szétátkoznak mindenkit, persze úgy, hogy azt nem is ők állítják, hanem az Úr...

Okosabb nem lesz a tanúktól az ember. Mondjuk ezen nem is kellene csodálkozni.

Bizony, bizony, tanúk: tényleg fel kellene már fognotok, hogy más is olvas Bibliát.

2011. máj. 4. 18:47
 78/127 dudiska ***** válasza:
42%
Majd ha valaki nem csak olvassa a Bibliát,meg is érti,és cselekszi is amit ott olvasott vagy tanult,akkor mondja beszédbeli nyiltsággal a Biblia üzeneteit az embertársainak.Köszönöm a buzdító szavakat,megyek is házanként mert nem én találtam ki ezt a módszert(feltéve ha nem csak olvassa valaki a Bibliát).Tudom,hogy az emberi bölcselkedést,filozófiát jobban szeretnétek olvasni az utcai,kocsmás,falusi,tájszólásos menüt.De nem lenne méltó a Biblia Istenéhez.
2011. máj. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/127 anonim ***** válasza:
53%

dudiska


Ef.2,8-9:

"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."


Kiemelném az utolsó mondatot! Hogy miért is? Azért mert Ti kedves tanuk, folyamatosan csak kérkedtek a bibliátokal, kérkedtek azzal, hogy ti mekkora munkát végeztek, hogy ti ezt meg azt, sőt mindent tökéletesen csináltok, mindenki más meg nem csinál semmit! Csak ismételni tudom magamat!:"Ti nem "Krisztusért fáradoztok", hanem egy tetragrammának akartok megfelelni, semmibe véve a Biblia szavait.

Krisztus hűséges követőinek soha nincs és nem is lesz az az érzésük, hogy hű, de mennyit tettek Krisztusért és nagyon megérdemlik amit majd kapni fognak. Pedig mindenhol ezt sugalljátok."

2011. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/127 A kérdező kommentje:

Aki nem az igazság keresésével kutatja Istent, csak vallást talál, aki jobban szereti a vallását, mint Istent, egyházat talál, aki jobban szereti az egyházat, mint a vallást, önmagát találta meg. Így zárul az önös én körforgása.


dudiska!

"Köszönöm a buzdító szavakat,megyek is házanként mert nem én találtam ki ezt a módszert..."

Ez hol is van? Mert azt én tudom, hogy hol vannak az igék, melyek ezt tiltják.

2011. máj. 5. 22:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!