Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Mitől jobb...

Jehova Tanúi! Mitől jobb fordítás az újvilág fordítás, mint például a Károli?

Figyelt kérdés

"Lehet-e a görögűl íródott újszövetségben a Jehova kifejezés, ha nem szerepelt a JHVH tetragramma sem? Mi módon íródott az újvilág fordításba a Jehova kifejezés, ha a görög iratokban az Úr, az Isten, és az Atya kifejezés szerepel, és nem a Jehova, a Jahve, a JHVH? Az újvilág fordítás tele van a Jehova kifejezéssel, indokolatlanúl. Egy tökéletes fordítás mimódon tartalmazhat olyan elemeket, melyeket nem tartalmaz a görög irat? Ez mi más, ha nem belemagyarázás. És ha ezt úgy adják be az embereknek, hogy a legjobb fordítás, akkor ez hazugság."


Kötekedek? Engem érdekel az igazság, titeket nem?


2011. ápr. 20. 15:29
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/127 anonim ***** válasza:
81%

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:26


Nekem volt, van és lesz is időm rátok. Nézz utánna, hogy belinkelgettem-e jt-a ellenes oldalakról bármit is. Nem.

Ha nincs időd, ne írj. Ha hozzám jössz, nem küldelek el máshoz, és ha én téged kereslek nem szeretném, ha másvalakihez elküldenél.


Gustav Friedrich Oehler, Paul Joüon, J. B. Rotherham, A Journal of Biblical Literature , George Howard-ot le....om. Hivatkozásaid ellenőrizhetetlenek, megvizsgálhatatlanok.


Idézek néhány szót a belinkelésből:

homály fedi, Feltehetőleg , nyilvánvalóan , Semmi okunk sincs azt hinni, Nem kétséges számunkra, igen valószínűtlen, valószínűleg , ésszerű azt hinni, Ma már egyetlen ember sem lehet biztos abban, hogy a héber nyelvben hogyan ejtették ki eredetileg ezt a nevet, feltételezett.


Ez legyen meggyőző? Vagy inkább ez:

"Ettől kezdve a Jehova formát fogom használni, mert e név polgárjogot nyert a szókincsünkben, és nem lehet onnan kiszorítani" Ez mekkora indok...


Ettől már réges rég túl vagyunk. Ezt a humbukot ismerjük. Tudja-e a ma élő emberek közűl valaki, hogy mi a JHVH pontos kiejtése? NEM! Honnan veszitek a bátorságot, hogy két lehetőség között szűkítitek be az emberek gondolkozását? Jahve, vagy Jehova? Persze, vagy Ijehevah, Johavah, Jehivuh, ajieheveh. Ne jöjjetek ellenőrizhetetlen külföldi 150 éve meghalt emberek egy-egy mondatával, amikor fogalmam sincs, hogy miről írt, mennyit írt, és ki is volt ő. Kiragadtok több ezer, meg több millió mondatból egy fél mondatot igazolva a hipotéziseteket. Ettől jobbal kell, hogy jöjjetek. Ha kiragadok Einstein egy fél mondatát, kiderűl, hogy hitetlen volt, ha másikat ragadok ki, kiderűl, hogy nagyon is hívő volt. Ezzel ne gyertek, mert ezt unjuk.

Ez ellenetek bizonyíték, nem mellettetek.

2011. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/127 A kérdező kommentje:

Csak hogy biztos, hogy az előttem válaszolót úgy vegyétek, mintha csak én írtam.


"A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:26


Nekem volt, van és lesz is időm rátok. Nézz utánna, hogy belinkelgettem-e jt-a ellenes oldalakról bármit is. Nem.

Ha nincs időd, ne írj. Ha hozzám jössz, nem küldelek el máshoz, és ha én téged kereslek nem szeretném, ha másvalakihez elküldenél.


Gustav Friedrich Oehler, Paul Joüon, J. B. Rotherham, A Journal of Biblical Literature , George Howard-ot le....om. Hivatkozásaid ellenőrizhetetlenek, megvizsgálhatatlanok.


Idézek néhány szót a belinkelésből:

homály fedi, Feltehetőleg , nyilvánvalóan , Semmi okunk sincs azt hinni, Nem kétséges számunkra, igen valószínűtlen, valószínűleg , ésszerű azt hinni, Ma már egyetlen ember sem lehet biztos abban, hogy a héber nyelvben hogyan ejtették ki eredetileg ezt a nevet, feltételezett.


Ez legyen meggyőző? Vagy inkább ez:

"Ettől kezdve a Jehova formát fogom használni, mert e név polgárjogot nyert a szókincsünkben, és nem lehet onnan kiszorítani" Ez mekkora indok...


Ettől már réges rég túl vagyunk. Ezt a humbukot ismerjük. Tudja-e a ma élő emberek közűl valaki, hogy mi a JHVH pontos kiejtése? NEM! Honnan veszitek a bátorságot, hogy két lehetőség között szűkítitek be az emberek gondolkozását? Jahve, vagy Jehova? Persze, vagy Ijehevah, Johavah, Jehivuh, ajieheveh. Ne jöjjetek ellenőrizhetetlen külföldi 150 éve meghalt emberek egy-egy mondatával, amikor fogalmam sincs, hogy miről írt, mennyit írt, és ki is volt ő. Kiragadtok több ezer, meg több millió mondatból egy fél mondatot igazolva a hipotéziseteket. Ettől jobbal kell, hogy jöjjetek. Ha kiragadok Einstein egy fél mondatát, kiderűl, hogy hitetlen volt, ha másikat ragadok ki, kiderűl, hogy nagyon is hívő volt. Ezzel ne gyertek, mert ezt unjuk.

Ez ellenetek bizonyíték, nem mellettetek."

2011. máj. 9. 20:59
 113/127 anonim ***** válasza:

05-06 22:07 vagyok:

Ügyesen visszadobtad a labdát. Ráadásul másnak azt írod, hogy nem vagy hitehagyott, nekem meg azt, ..."Mellékesen nem vagyok semmilyen evilági szekta, gyülekezet, felekezet tagja, ebben tévedsz."... No akkor hol az igazság? Mi késztetett arra hogy megismerd a Bibliát, és a keresztényi idézeteket? Ha nem akarsz ne válaszolj rá!


Három visszadobott kérdésedre a válaszom sorjában (csak a szükséges igehelyeket fogom írni, ahol kell és utána tudsz nézni, majd elgondolkodhatsz felette):

1. Teremtés:

- Kezdetben vala: nincs konkrét időmeghatározás - elfogadom, hiszen még nem volt mihez viszonyítani, csak az ég és a Föld volt készen - arról már nem ír, hogyan pörgött-forgott, miből rakta össze, honnan lett az anyag, a nagy hőmérsékletet hogyan tudta kezelni, stb.,

- Isten a szavával teremtett világosságot (fényt) - lehetséges mert még nem tudjuk a technikáját (a hang és a fény is elemi részecskékből áll, csak az átalakítást nem ismerjük),

- harmadik nap teremté a világító testeket, de már előtte volt este és reggel, valamint már napnak nevezte az eltelt időszakot - no itt kezdődik a bukfenc, mennyi idő volt egy nap, (Ha erre tudsz normális saját magyarázatot szívesen veszem.)

- az ember Isten képmása Mózes I.1/27. - tehát az Istenre hasonlítunk!

- első emberpár a Paradicsom kertjében, két fa, gyümölcsevés tiltása kegyetlen büntetéssel kísérve (szeretetből) - Isten miért akarta, hogy az Ember tudatlan és halandó legyen? Ma is kérdés, mert választ nem adott rá Isten!

Hétnapos teremtés: jelképes - lehet. A Földet és a Napot miért a Tejútrendszer (galaxisunk) egyik eldugott szegletébe teremtette. Az embert miért úgy alkotta meg, hogy ne tudjon elmenni a Földről (alkotáskor, mert ma már a Holdig eljutottunk), miért kellett sokasodni és szaporodni? Miért nem akarja, hogy az ember szemtől-szembe lássa? Miért zavarta össze az emberek nyelvét, amikor tornyot emeltek feléje? Mindezt szeretetből? Ha neked van gyereked, akkor szeretetből jól megbünteted, nem akarod, hogy megismerjen és így tovább?

- ember "képében" az Isten itt járt Ábrahámnál, ráadásul hárman voltak Mózes I. 18.1- .. - tehát többen voltak, akkor az egyiptomiaknak, görögöknek és a rómaiaknak van igazuk, akik a több isten hitet gyakorolták (valószínű, hogy a zsidók Egyiptomból történő kivándorlása után szakítani kellett az ottani hagyományokkal és Mózes próbálta bevezetni az egy isten hitet),

- említed a kőtáblákat a tízparancsolattal - az eredetit Mózes széttörte (Mózes II.32/19) és "másolatért" visszament a Sinai hegyre, a kettő azonos volt?

- Isten technikai eszközei: több alakban írja le a Biblia, nekem a Mózes II. 19/16- .. ragadta meg a figyelmemet: ugyanis azt írták le amit láttak - mai technikai szinten egy űrhajó leszállása!

Akkor feltételezhetem, hogy az istenek, hozzánk hasonló, sokkal fejlettebb technikával rendelkező emberek, akik a Föld nevű bolygón egy kísérleti "kolóniát" hoztak létre (a célját még nem tudom, de ezeken az oldalakon olvastam egy érdekes fejtegetést, megkeresem és leírom).


Egyenlőre ennyit, folytatása következik, ha van komment ötleted, szívesen várom saját véleményeddel együtt.

2011. máj. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/127 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kérdező és az azelötti!

Elöször is nem szokásom bemásolgatni, másodszór tudomásom szerint nem szabály, hogy hogy kerül ide, ami itt van, harmadszór aval is munka volt, hogy kiválogassam.


Ti milyen bizonyitékot vártok akármi bizonyitására?


Ha Isten jönne le és megmondaná személyesen a nevét nektek, azt mondanátok, hogy lehet, hogy nem is az a neve, csak be akar minket húzni, de minket nem lehet! Bizonyitsa be! Szóbeszédre nem megyünk!


Héberek 10:37-11:3

Mert még „egy nagyon rövid idő”, és „aki jön, meg fog érkezni, és nem késik”. 38 „De az én igazságosom a hite miatt fog élni”, és „ha meghátrál, nem telik benne kedve a lelkemnek”. 39 Mi pedig nem olyanok vagyunk, akik meghátrálnak a pusztulásra, hanem olyanok, akiknek van hitük a lélek életben tartására.

11 A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása. 2 Mert ezáltal nyertek tanúságot a régi idők emberei.

3 Hit által fogjuk fel, hogy a világrendszerek Isten szavára szerveződtek rendbe, úgyhogy amit látunk, az azokból lett, amik nem válnak láthatóvá.


Nem a legjárhatóbb út az, ahogyan az igzságot keresitek!


Egy olyasmi sosem jutott eszetekbe, hogy ha Isten ezt nem akarta volna, akkor nem történik meg?

Szerintetek mi a célja Isten neve használatának?

Hogy tudjuk meg hogy pontosan hogy is hivják Istent?

Vagy inkább az, hogy

-evvel egy kicsit közelebb érezzük mgunkat hozzá,

-és a jelentése alapján legyen fogalmunk, arról, hogy Ő tényleg mindenek teremtője,

-és különböztesse meg Őt a bálványistenektől.

Ezek nagyon fontos szempontok, és ezek útjába nem állhat az hogy nem ismerjük az eredeti kiejtését.

2011. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/127 A kérdező kommentje:

Sok válaszolni valóm van, de csak a végével van időm most foglalkozni.


"Hogy tudjuk meg hogy pontosan hogy is hivják Istent?"

A Bibliából, és bárminemű írásos feljegyzásből, ami megmaradt, SEHOGY. Bár Isten nem egy nevet mondott magáról, de persze ezt észre se vedd....


"evvel egy kicsit közelebb érezzük mgunkat hozzá"

Nem tudsz semmit..."Sem embereknek kezeitől nem tiszteltetik, mintha valami nélkül szűkölködnék, holott ő ád mindeneknek életet, leheletet és mindent"


"és a jelentése alapján legyen fogalmunk, arról, hogy Ő tényleg mindenek teremtője" Ez a legnagyobb probléma:NINCS jelentése, sem héberűl, sem görögűl, sem arámiul.


"és különböztesse meg Őt a bálványistenektől" Vénusz, Héra, Jupiter, Jehova, Uranosz, Apollon....Megkülönböztetni? Kit? Az EGY, ÉLŐ, TEREMTŐ ATYÁT??? Kitől? A nem létező dolgoktól? A név a többitől való elkülönülést szolgálja. Azért van vezeték- és keresztneved. Isten EGY.

Hós 13,4 "Pedig én vagyok az Úr, a te Istened Égyiptom földétől fogva. Nem ismerhetsz más Istent kivülem, és rajtam kivül nincs más szabadító!"


De van rólatok is egy s más.


"Csodálkozom, hogy Attól, a ki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangyéliomra hajlotok.

Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát.

De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok." Gal.1,6-8


Ilyen a ti evangéliumotok. Vigyázzatok jehova tanúi, átok alatt vagytok!

2011. máj. 10. 12:40
 116/127 A kérdező kommentje:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:46


Nem hitehagyott = nem tagja egyháznak. Ezt nem érted? Mit értesz te? Te úgy gondolod, hogy Isten teremtő munkájába, Krisztus megszabadításába csak földi mondvacsinált szervezeten keresztűl lehet hinni? Akkor ne is válaszolj semmire ezzel a témával karpcsolatban, mert nagyon messze jársz.


Teremtés: Ki kell javítsalak, nem vagy tisztában a teremtéssel. Nem a harmadik nap teremtette a két nagy világító testet. Hogy lehet napokban számolni, ha még nem volt nap?

1: A negyedik napot, az ötödik napot, a hatodik napot és a hetedik napot is ugyan azzal a szóval van írva. Egy 24 óra, mint az első, második és a harmadik nap.

2: Meg akarod mondani Istennek, hogy a Nap teremtése előtt fingja sincs, hogy mennyi egy nap? Akkor hogyan teremthette volna meg a Napot.


Nap nélkűl hogyan lehetett világosság? Este nincs világítás? Nem ég a lámpa, a tévé, a csillagok, a Hold? Nem kellett megteremteni a Nap előtt a világosságot, a színeket, a fényt, a ragyogást, a csillogást? Neked a Nap egyenlő a világossággal? Az 'csak' egy világító égitest. Nem róla származik a fény. Csak róla IS.


Nézzél utánna az Ábrahámi történetnek, hogy mit is tettek utánna, miután elmentek Ábrahámtól, és hányan voltak utánna. Akkor ki is lehetett az a bizonyos harmadik? És kik is voltak azok ketten? Olvasd el egy párszor és rá fogsz jönni.


Az űrhajós baromságra meg nem írok semmit, mert nem akarom elemezni a 'Jancsi és Juliskát'. Olvasd el szintén egy párszor ezt a részt és a Biblia maga fog ellent mondani neked ezzel a teóriával szemben.

2011. máj. 10. 12:56
 117/127 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 21:46-os válaszóló!


Nagyon jó kérdeseid, nézőpontod van!

Az eddigi Bibliai ismereteim alapján szeretnék válaszolni a kérdéseidre.

Teljesen más képem van az egészről, ezért nem a konkrét kérdéseidre válaszolok:


Isten másokkal is meg szerette volna osztani az élet ajándékát, ezért teremtette egyszer a legelsö fiát, Jézust, utána az ő segitségével az angyalokat, utána kezdtek neki a főldi élet létrehozásának.

Az állatok után az embereket is megteremtette. De ahogy a Főld ökológiájánk is szükség kell időre, hogy egyensúlyba állhon, igy az embernek sem annyiból áll a megteremtése, hogy két embert lerakunk. Isten az embert az Ő hasonlatosságára teremtette, vagyis gondólkodóképesség, szabad akarat, hatalom. Az álltoknak nincs ilyesmiük, velük egyszerü az egész az emberhez képest. De vegyünk egy szemléltetést: Szeretnél megadnak egy kutyát. Ha nem akarsz szabad akaratot és hatalmat adni, megkötöd, és kész. Enniadsz, mikor akarod megsimogatod, más örömöd nincs benne. De mi van ha azt akarod, hogy jó barátod legyen? Ahhoz, szabad kell legyen, meg kell tanitsad, hogy mit szabad, és mit nem a lakásban, az utcán, és meg kell tanulja, hogy mit szeretsz, ha megtesz, és mit nem. És ha nem engeselmeskedik, mi lesz a következménye. Kárt csinálhat neked, szégyent hozhat rád, elütheti az autó.

Ugyanez a helyzet az emberekkel is. Az embernek szabad akarata van Istentől. De vannak "játékszabályok", amit be kell tartsunk. Ha nem, következményei lesznek. Ezért veszitette el az ember az örök életét. De ez csak egy büntetés próba, nem végleges állapot. Azért próba, mert Sátán felvetette, hogy Isten jól uralkodik, e az emberek felett, és hogy az ember képes e lojális lenni Istenhez, vagyis megfelelően alkotta-e meg az embert Isten. A próba a végefele jár. Sátán kezében a hatalom, de nyilvánvaló, hogy rosszabbúl uralkodik, mint Isten. Es ezidő alatt megláthatta mindenki, az angyalok is, hogy az ember képes isten mellett állni nehézségek alatt is.

Ha Isten elpusztitotta volna Ádámot, Évát és Sátánt, ezek nem bizonyosodtak volna be, ujra felmerülhettek volna. De most ez örökre le lesz zárva és be lesz bizonyosodva. Isten ujra örök életet az az embereknek, heltámasztja a halottakat, és elpusztitja Sátánt és a démonait. Ez a 6000 év nehézség egy örökkévalósághoz képest semmi, viszont szükséges volt ez az "emberiség tesztútja". A Bibliának is nagyjából ez mondanivalója.


Nem emlitettem Bibliai idézeteket, de ha valakit érdekel akkor irok.

2011. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/127 anonim ***** válasza:
81%

A válasz írója 46%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:21


"Ti milyen bizonyitékot vártok akármi bizonyitására?"


Ne haragudj de nekem az nem bizonyíték, hogy Kukutyin Béla bácsi, vagy akár Gustav Friedrich Oehler, Paul Joüon, J. B. Rotherham, A Journal of Biblical Literature , George Howard mond valamit, ha nekik elhiszed amit mondanak akkor nekem miért nem hiszed el amit én mondok? Én szerinted mennyivel vagyok butább? Ha nekem is van 3 diplomám, 2 doktori címem és publikálok valamit akkor nekem is bármit elhiszel? Nem kell mindent elhinni amit a nagy okoskodó """tudósok""" mondanak azokkal a szavakkal spékelve, hogy valószínűleg, feltehetőleg, elképzelhető, ésszerű azt hinni! Ez nem bizonyíték! Az nem bizonyíték, hogy valaki sokat elmélkedik aztán leír valamit, hogy szerintem az úgy van!

A legfontosabb, hogy a JEHOVA szónak NINCS jelentése!!! Ez a legfontosabb!!!! Ha lenne jelentése akkor talán, de ez a szó egy mondvacsinált szó!!! Még az Allahnak is van jelentése!


Ezt Tőled idéztem: "Jehova tanúi nem állitják, hogy a JEHOVA az eredeti kiejtése Isten nevének!"


Akkor mit állítanak? Akkor miért mondják, hogy így kell szólítani???

2011. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/127 anonim ***** válasza:
60%

tegnap 21:46 vagyok:


„Teremtés: Ki kell javítsalak, nem vagy tisztában a teremtéssel. Nem a harmadik nap teremtette a két nagy világító testet …” valóban ki kell, hogy javíts és akkor most értelmezd Mózes I. 1/14-től a leírtakat, ha lehet úgy, hogy én is megértsem (lehet „címszavakban” is, ha tudod).

Kösz.

2011. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/127 Kimentő ***** válasza:
100%

„Új Világ” Őrtorony ferdítésű biblia: Filippi 2:6 „6 aki, noha Isten formájában létezett, nem foglalkozott az elbitorlás gondolatával, tudniillik azzal, hogy Istennel egyenlő legyen.


El van dugva a hamisság, hogy le lehessen tagadni, Jézus Isteni mivoltát. Jézus nem isten, hanem Isten. Figyeld csak tovább a többi fordítást és magyarázatot:


Filippi 2:6-8...mert ő Isten formájában lévén, nem tartotta Istennel való egyenlőségét olyan dolognak, amihez feltétlenül ragaszkodnia kell, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig."


Újfordítású protestáns Biblia:

Filippi 2:6-8 „mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel, hanem megüresítette önmagát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett, és magatartásában is embernek bizonyult; megalázta magát, és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.


„hosz en morfé theu hüparkhón, ukh harpagmon hégészato to einai isza theó”


„Isten formájában nem tekintette olyan dolognak, nem tekintette zsákmánynak, ragadománynak, amihez ragaszkodni kell, azt, hogy egyenlő Istennel”


Nem, akar Isten lenni, hanem az. Kulcsfontosságú a jelentősége annak, hogy az Istennel való egyenlőség folyamatos, állapotszerű. Az Istennel való egyenlőséget a Fiú nem megszerezte, mintha lett volna idő, amikor nem lett volna Isten formájában. Eleve ebben a létformában létezett, tehát ez nem is lehetett volna a számára elérendő cél.


Azt, hogy ő Istennel egyenlő, nem tekintette olyan dolognak, amihez feltétlenül ragaszkodni kell. Jézus, egyenlőségét Istennel, nem tekintette elragadott, bitorolt dolognak. Némely fordítások szerint nem tekintette Istennel való egyenlőségét zsákmánynak. A zsákmányhoz az elmúlt évezredekben mindig ragaszkodtak a harcosok, uralkodók, a háborúiknak az volt az egyik értelme, hogy raboljanak. Ha a zsákmány szót használja egy fordítás, akkor mindenki megérti, hogy olyan dologról van szó, amelyhez feltétlenül ragaszkodna bárki. Ha valaki Isten formájában van, és vele egyenlő, akkor ahhoz ragaszkodik elvileg, ahogy csak bír.


Jézus példátlan cselekedetet hajtott végre. Felséges magasságából lealázta magát hozzánk, és életét áldozta értünk. Nem érezte méltatlannak, hogy ezt megtegye értünk. A versidézet arra int minket, hogy vegyünk példát Jézusról, aki mérhetetlen magasságában felettünk állva, le tudta alázni magát értünk.


Pál, az önzetlenségre, és erre a hallatlan mértékű önfeláldozó szeretetre hozza fel példaként Jézust. A Fiú kifosztotta magát, szolgai formát vett fel, emberekhez hasonlóvá lett engedelmeskedett mindhalálig.


Pedig Istennel egyenlő volt Pál szerint.


Így kellene viselkedni a keresztényeknek is, nem egymással szemben, hanem egymásért, nem pedig azt, amit az Őrtorony Szervezet állít a versidézet állítólagos értelméről.


Az Őrtorony Szervezet Jézus alázatáról beszél, mert szerinte, különbnek tartotta Istent magánál és ezért nem akart Isten lenni, Istennel egyenlővé válni. Csakhogy ez egy hazug, istenkáromló tévtanítás, amit az Őrtorony Szervezet tanít.


Mindenki levonhatja a tanulságot, milyen gátlástalan ördögi szervezetről van szó.

2011. máj. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!