Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Mitől jobb...

Jehova Tanúi! Mitől jobb fordítás az újvilág fordítás, mint például a Károli?

Figyelt kérdés

"Lehet-e a görögűl íródott újszövetségben a Jehova kifejezés, ha nem szerepelt a JHVH tetragramma sem? Mi módon íródott az újvilág fordításba a Jehova kifejezés, ha a görög iratokban az Úr, az Isten, és az Atya kifejezés szerepel, és nem a Jehova, a Jahve, a JHVH? Az újvilág fordítás tele van a Jehova kifejezéssel, indokolatlanúl. Egy tökéletes fordítás mimódon tartalmazhat olyan elemeket, melyeket nem tartalmaz a görög irat? Ez mi más, ha nem belemagyarázás. És ha ezt úgy adják be az embereknek, hogy a legjobb fordítás, akkor ez hazugság."


Kötekedek? Engem érdekel az igazság, titeket nem?


2011. ápr. 20. 15:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/127 anonim ***** válasza:
19%

Látom, nagyon jó ismereteid vannak!

De szerinted mi a Biblia célja?

Miért iratta le Isten?

Azért teremtett minket,értelmes embereket, az oriási univerzumot, hogy éldegéljünk 70-80 évet, és elmuljunk?

Szerinted egyáltalán szüksége van ránk Istennek?

Mi haszna belőlünk neki?

Ha nem tesszük azt sem, amit megkiván tőlünk, mi értelme, hogy fenntart minket?


Mi nem válaszoltunk a te brilliáns kérdéseidre, de mi nagyon kiváncsiak vagyunk, én is és biztosan a többiek is,hogy mit teszel jobban mint Jehova Tanúi, és hogy sikerül neked inkább Isten helyeslését elnyerni?


Kérlek irj!

2011. ápr. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/127 A kérdező kommentje:

Látod, látod, ha felteszek kérdéseket, miszerint, miért jártok házról házra, ha benne van a Bibliába, hogy ne tedd, és rajtatok kívűl senki más nem is tette, ha felteszek egy kérdést, hogy mit ért a Biblia megszentelni Isten nevét alatt, ha felteszem a kérdést, hogy miért szólítjátok Jehovának, mikor nincs ember, aki tudná, hogy hogyan ejtik a JHVH tetragrammát, ha felteszem a kérdést, hogy mit értett Krisztus azon, hogy ez az én testem, mely értetek megtöretik, ezt cselekedjétek az én emlékezetemre, ha felteszem a kérdést, hogy mit jelent a Jelenések könyvében az írott név, melyet senki nem ismer, csak aki kapja, illetve ez: És az ő szemei olyanok, mint a tűzláng; és az ő fején sok korona; az ő neve fel vala írva, a mit senki nem tud, csak ő maga, ha felteszem a kérdést, hogy miért jobb a ti Bibliátok, mint a Károli, ha a Károliban mondjuk tíz hibát fel lehet fedezni, míg a tietekében sok százat, ha felteszem a kérdést, hogy miért vagytok felfuvalkodva magatoktól és a színtársulatotoktól, akkor a válasz, hogy én vagyok a sátántól, hogy mit képzelek magamról, mennyivel vagyok én jobb, mint ti (mintha mondtam volna ezt bármikor is), hogy mi az élet értelme, és ehhez hasonló magasztos eszméket, ahelyett, hogy egy valamirevaló választ is írnátok. Én állítom talán a kérdéseimet amit felétek intézek? Ti magatok állítjátok. Én felteszem, hogy miért, ha... és a sátántól való vagyok, de ti biztos nem, igaz? Mi Isten akarata, kedves 14:19-es?

Újvilág fordítás! 1János 5,13:"Azért írom nektek ezeket, hogy tudjátok, hogy örök életetek van, nektek, akik hisztek az Isten Fiának nevében."

Milyen névben? Kiknek van örök élete? Erre mit mondtok? Milyen névvel házaljak én? Jeshua, Jeshua, Jeshua...Mert mit jelent? Ezt tudjuk a Jehovával ellentétben: Szabadító

"Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből."

A név dicsőítése nem a nevének állandó emlegetése.


Újvilág ! Ján6, 28-29: "Ezt mondták azért neki: „Mit tegyünk, hogy az Isten cselekedeteit tegyük?”

Jézus ezt válaszolta nekik: „Az Isten cselekedete az, hogy hitet gyakoroljatok abban, akit Ő küldött el.”"

2011. ápr. 30. 14:51
 53/127 A kérdező kommentje:

Azt hiszitek, hogy mivel gyűlöletesek vagytok a világ előtt, ez szükség és rátok vonatkoztatott prófécia, pedig a prófécia így hangzott, amit Krisztus mondott.


"Mt 24,9 Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért."


"Mk 13,13 És lesztek gyűlöletesek mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megmarad, az megtartatik."


"Lk 21,12 De mind ezeknek előtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért."


"Lk 21,17 És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért."


Ki mondta? Mit mondott? "az én nevemért" Mikor voltatok gyűlöletesek Krisztus nevéért, tanításáért, a megváltó híréért? Mikor gyűlöltek titeket Krisztus nevéért? És mit is jelent, hogy az én nevemért?

2011. ápr. 30. 14:58
 54/127 anonim ***** válasza:
0%

Mikor voltunk gyülöletesek?

Ne már, hogy ezt nem tudod!Csak nem akarod mondani!Mindig gyűlöletesek voltunk, és azt is tudod, hogy miért...

Te milyen vallású vagy?

Melyik vallás gyülöletes minden ember elött?

Szerinted minden prófécia be kell teljesedjen, vagy nem baj ha egy egy elmarad?

És ami a legjobban érdekelt, arra nem válaszóltál:

mit teszel jobban mint Jehova Tanúi, és hogy sikerül neked inkább Isten helyeslését elnyerni?

Fel tudsz nekem ajánlani egy olyan vallást, amelynek a tagjai jobban igyekeznek Isten kedvében járni, nem teljes sikerrel, de sikerrel? Tudsz mutatni egy vallást, amelynek a tagjai jobban ismerik a Bibliát?

És olyant, amely egységes tud lenni az egész világon.

Tökéletest én sem kaptam, de ennél jobbat sem, de teljesen biztos vagyok benne, és szerintem minden Tanú is, hogy ez az igaz vallás, amellyel Isten van, és támodat, és az egyetlen vallás amely valóban tud hatni az ember szivére és viselkedésére. Ja és minden tanitás világos, összefüggő, és a Biblia alapján van.

2011. ápr. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/127 dudiska ***** válasza:
0%
Köszönöm a kioktatást,érződik belőle minden.
2011. ápr. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/127 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Pergamon !

Tegnap a gyülekezetben beszélgettem néhány testvérrel ezekről a neten írogató , tanúkat kritizáló személyekről.

Az az álláspontjuk, amire már én is rájöttem.

Akik általában a Jehova nevet firtatják, vagy a háromságot szajkózzák, általában ( TISZTELET A KIVÉTELNEK ) nem őszinte érdeklődők, csupán kötekedő rágalmazók.

Ez tapasztalat.

:)

2011. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/127 anonim ***** válasza:
18%

Sziasztok!


Kedves Jt! Abszolút látszik a ti hozzáállásotok a kérdésekhez! A kedves kérdező megválaszolta azt az egy szem kérdéseteket, de még csak annyira sem akarjátok érteni, értelmezni mondanivalóját, hogy a válaszát sem találtátok!

Akkor én segítek! Ő sehol nem mondta azt, hogy ő külömb lenne bárkinél /ellenben veletek!/, segítek! Zárójelben van! Nem mondta, hogy bármit is jobban tenne nálatok, vagy bárkinél! Ellenben veletek! Ti a kb 30 feltett kérdésére egyre sem válaszoltatok! Megfigyelhető, hogy majdnem minden hozzászólásotokban ahol valamely komoly kérdésre kellene válaszolnotok, ott válasz nincs, csak azzal jöttök, hogy ti vagytok a nagy földi szervezet, és ti vagytok a legfrankóbbak, nektek van a legtutibb bibliátok, ti tudjátok egyedül a nevet,ti ismeritek a legjobban a bibliát,ez az igaz vallás, titeket mindenki gyűlöl! Válaszolni, nem válaszoltok, csk egyből vádaskodtok, hogy mi a sátántól vagyunk, meg démonok vagyunk....


A ti vallásotokon kívül senki nem hangoztatja ilyen felfuvalkodottan, hogy milyen nagy tudásuak, mindent tökéletesen tudnak, és ők a kiválasztott nép!

A felfuvalkodottságotokról nem azért szóltam, mert ez egy prófécia , /ahogy mondanátok/, hogy be kell, hogy teljesüljön! Választ nem adtok, csak 'újjal' mutogattok, hogy ti, jobbak vagytok, ti teszitek azt amit Jehova el vár, meg, hogy nem nekünk kell megfelelnetek, hanem Jehovának és én nem ítélkezhetek, /nem is teszem és nem is akarom/, mert van aki megítéljen benneteket!

A gyümölcsfa sem kiabálja, hogy mekkora gyümölcsöm lesz, meg van, meg milyen édes, jó zamatos gyümölcsöt termő fa vagyok, hanem szép csendesen megtermi a maga gyümölcsét.

Eképpen mondta Krisztus is:

Márk 4, 26-27 "És monda: Úgy van az Isten országa, mint mikor az ember beveti a magot a földbe.

És alszik és fölkel éjjel és nappal; a mag pedig kihajt és felnő, ő maga sem tudja miképen."


Kedves 16:34-es!

Azt írod, hogy: "Tökéletest én sem kaptam", akkor miért tökéletes a ti egyházatok? Jehova által felügyelt egyház, hogyhogy nem tökéletes? Hol a bibi? Azt éreztetitek magatokról, hogy ti mindenben tökéletesek vagytok. Isten is azt mondta, hogy szentek, tökéletesek legyetek. Mikor meg ezt mondjuk, azt mondjátok, hogy ezt várjuk el tőletek, ha meg azt mondjuk, hogy nem vagytok tökéletesek, akkor meg azt mondjátok, hogy nem nekünk kell megítélni titeket.


Ildikó! A jehova tanúi mocskolódóan beszélnek a katolikus egyházról, pedig éppúgy dogmákat állítotok fel, mint ők. Krisztus nem kereszten lóg, hanem oszlopra akasztottátok, azt mondod, hogy kékszemű, hosszúhajú, jóképűnek ábrázolják, ti meg kreolbőrű, rövidhajú szakállasnak. Soha nem ábrázoltam, mégis ti is, meg a katolikusok is az ábrázolatját dugdossátok a szemem elé.

Már szinte szóról szóra tudom, hogy milyen válaszok érkeznek az én kommentemre.

Ha te becsengetsz valahova, az első kérdésed, hogy te katolikus vagy? És ha az, akkor elszaladsz? Így megítéltek mindenkit? Az én régi énem, és a mostani énem között óriási különbség van. Mindenkinek megadatik, hogy megtérjen, csak nem mindenki kér belőle. Két perc alatt úgy gondoljátok, hogy kösz, nem kér belőle, akkor ti mostátok kezeiteket? Ez a nagy igehirdetés? Erre persze azt írjátok, hogy 'és te megteszed', ahogy már tettétek? Én ne ítéljelek meg benneteket, de ti megítéltek engem?

2011. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/127 A kérdező kommentje:

Ildikó!

Akkor én, mint "kötekedő rágalmazó" tényleg nem két perc alatt 'végzel velem', hanem pár másodperc alatt le van tudva a kérdéseimre a válaszaid, azzal, hogy kötekszek, meg rágalmazok?


Jehova tanúi! A tanításotok kapcsán nagyon sok emberben felvetődnek kérdések, mikre legrosszabb esetben lehurrogást kapnak, végső elkeseredésetekben rágalmazónak, kötekedőknek kiáltjátok ki őket. Meggyőzve, az igazság rávilágításával akár még hűséges követőitekké is válhatnának. De így, hogy hipotézisek a bizonyításotok, nem igazán hiszem, hogy hasra kellene vágódnia bárkinek is. Persze, csak aki méltó rá, az lehet veletek. Hiszen ti vagytok Jehova irányítása alatt lévő szent szintársulat.


Kedves válaszomat el nem olvasó!

Bizony megválaszoltam a kérdésedet, melyet annyira akartál tudni. Ez a fontos kérdés, igaz, hogy én mennyivel vagyok jobb? De hogy hogyan jött ki a JHVH-ból a Jehova név, hogy ne járjatok házról, házra, mégis megteszitek, hogy nem lehettek gyűlöletesek senki szemében Krisztus nevéért, mert még csak szinte szátokra sem veszitek az ő nevét, hogy mit jelent Isten nevének megszenteltetése, hogy mit mondott Krisztus azzal, hogy megtörte a kenyeret... stb, kiknek van örök élete, hogy mi az, hogy név dicsőítése, ezek lefikázva "brilliáns kérdések". De nektek az a fontos, hogy mit játszom az eszem, hogy mit képzelek én, mit teszek én.

Szerintem te sem velem foglalkozzál, ahogy én sem veled foglalkozom, hanem a hazugnak vélt tanításokkal.

2011. ápr. 30. 20:43
 59/127 A kérdező kommentje:

Kedves dudiska!

Bizony, te oktatásnak és kiérződésnek veszel mindenkit, aki a tanaitokra kérdez és ellenez.

De én sem szeretnék kimaradni a sorból, és is intéznék hozzátok egy két 'keresetlen' szót.


"Ne adjátok azt, a mi szent, az ebeknek, se gyöngyeiteket ne hányjátok a disznók elé, hogy meg ne tapossák azokat lábaikkal, és néktek fordulván, meg ne szaggassanak titeket."


Hát én sem mondom meg, hogy mi a Bibliába a név megszenteltetése, a kenyértörés, Isten neve, mi a gyümölcstermés. Menjetek és ne nálam röfögjetek. :)

2011. ápr. 30. 20:49
 60/127 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező !


" nagyon sok emberben felvetődik a kérdés.." - írod.

A nagyon sok szó hallatán el kellene ájulnunk?

" széles és tágas az az út, ami a pusztulásba visz, és SOKAN járnak rajta " .

Nem vagyunk meglepve, ha "nagyonsok" kötekedő havert találsz, különösen a net-en.

"végső elkeseredésünkben".

- írod rólunk.

Jehova népének fontos jellemzője: ÖRÖM, REMÉNYSÉG. és sok jó, melyet Jehova szent szellemétől kapunk.

Végképp nem keseredtünk el, még akkor sem, mikor a hozzád hasonlók bebörtönöztek a hitünkért, nem gondolod, hogy a te hozzászólásai miatt leszünk depressziósak.

"szintársulat" - ennek nevezel bennünket.

Alekosz jut eszembe rólad, ő szokott ilyen szavakkal dobálózni, mint a "művésznő, szinésznő...stb".

:) nevetséges, de ha neked jól esik, ne vond meg magadtól ezt az örömet. :)


Akinek itt végső elkeseredésre van oka, az nem a 7 millió tanú,hanem Te és a széles úton járók. :)

UI: tényleg nem akartalak 2 perccel letudni, 2 másodperc is sok az ilyen hozzáállású személyekre.

Jehova szent szellemét azokra kell árasztani, aki ŐSZINTÉN keresik őt, és hidd el vannak olyan sokan. Különösen így a nagy nyomorúság előtt.

Mint Isten egyedüli földi szervezetének tagja, KIVÁLASZOTT népe megválogathatjuk kivel és mennyit beszélgessünk, különösen ha a beszélgetés már rég nem építő,hanem ártalmas.

Aranyos, hogy mindig el-elszórod azt a mondatod,hogy " talán csatlakoznának " - :) ezzel gerjesztenéd bennünk a tovább-prédikálás lehetőségét.

mi képzést kapunk arra, hogy FELISMERJÜK, kire kell hosszabb és kire kell rövidebb időt szánnunk.

JEHOVA folyamatosan oktat és tanít bennünket arra,hogy tisztánlátók legyünk.

Hidd el , tudjuk kik azok, akik esetleg csatlakoznak a "másjuhok" sokaságához.

Kevés embernek adatik meg ez a lehetőség.

"Akit vonz az Atya " - döntsd el te magad, hogy TÉGED VONZ-E JEHOVA vagy Sem, de mielőtt önvizsgálatot tartasz, olvasd el előző kommentjeidet.

2011. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!