Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi! Mitől jobb...

Jehova Tanúi! Mitől jobb fordítás az újvilág fordítás, mint például a Károli?

Figyelt kérdés

"Lehet-e a görögűl íródott újszövetségben a Jehova kifejezés, ha nem szerepelt a JHVH tetragramma sem? Mi módon íródott az újvilág fordításba a Jehova kifejezés, ha a görög iratokban az Úr, az Isten, és az Atya kifejezés szerepel, és nem a Jehova, a Jahve, a JHVH? Az újvilág fordítás tele van a Jehova kifejezéssel, indokolatlanúl. Egy tökéletes fordítás mimódon tartalmazhat olyan elemeket, melyeket nem tartalmaz a görög irat? Ez mi más, ha nem belemagyarázás. És ha ezt úgy adják be az embereknek, hogy a legjobb fordítás, akkor ez hazugság."


Kötekedek? Engem érdekel az igazság, titeket nem?


2011. ápr. 20. 15:29
 81/127 anonim ***** válasza:
75%

Te "én lászló":


A gyk. oldalon nagyon sok jt van. Valószínű ebben a modern korban itt kell nekik terjeszteni a tanaikat. Ha megfigyeled a kérdésedhez hasonló kérdést feltevők több száz választ kapnak, illetve a jt-k bőszen védik a maguk igazát.

Indulj el a kialakulásuk történelmi hátteréből. Az 1870-es években egy pittsburghi posztókereskedő alapította. Mivel nincs meg az életrajza és üzletvitele, ebből nekem az következik, hogy "csődbe ment". Úgy akart könnyen, munka nélkül élni, hogy létrehozott egy "kutató" csoportot, amire alapozva csinált egy új vallást. Abban az időben így nagyon jól meg lehetett élni. No a jt tagjai nem merik felvállalni, hogy egy ember által kitalált szekta tagjai. Igaz mára kinőtte magát a szervezet, a Földön kb. 7 millió követője van (a nagy létszám általában hivatkozási alap náluk, de szerintem semmire sem jó).

A jehova nevet is a posztókereskedő találta ki, mert valóban az eredeti nyelvekben nincs benne. Ezzel különböztették meg magukat a többi biblia értelmezőtől. Ráadásul nagyon jól tudta fanatizálni az embereket. Azokat szólította meg akiknek a hite gyenge lábakon áll. Ha megnézed ma is ezekből kerülnek ki a követők.

Végezetül: hiába érdekel az igazság, a tévedéseket az ember soha nem ismeri be. Hát ez is ilyen.

2011. máj. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/127 A kérdező kommentje:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:11


Bocsánat, hogy "ellened" szólok, holott látszólag mellettem állsz. De mégis vitatkoznék.

Azt, hogy ki "alapította" a vallásukat, miszerint egy posztókereskedő, ezt méltatlannak vélem. Krisztus is "csak" egy ács fia volt. Gondolom nem mondod rá is, hogy apja becsődölt, és csak ki akart tűnni a tömegből, hogy reklámot csináljon az apjának.

A Jehova név nem újkeletű, maga Károli is alkalmazta egy-két száz évvel a jt-k előtt. Ezt a nevet "szükség volt" alkalmazni (alkalmazhatott volna más nevet is)

Például, amivel szoktak is jönni:

Zsolt 83,19 "Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."


De hogyan is hangozhatott volna így:

Zsolt 83,19 Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve JHVH, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.


Szükség volt, hogy Jahvet, vagy Jehovát vagy valami hasonlót írjon. Természetesen választhatott volna mást is:

Nézzük meg Luther féle német fordítást:

"So werden sie erkennen, daß du allein HERR heißest und der Höchste bist in aller Welt." Úrnak szólítja!

Ez egyéni döntés volt. A héberben JHVH volt, amit senki nem tudja már, hogy miképpen kell kiejteni. Aki (így a Jehova tanúi is) állítják, hogy tudják, azok hazudnak.


Aki az igazságot keresi, nem állít tévedést, hanem mindennek gondosan utánnajárva megvizsgál. Aki határozott igent mond, miközben nem, vagy határozott nemet mond, miközben igen, az nem vizsgált körűltekintően.

2011. máj. 5. 22:45
 83/127 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 22:11 vagyok:


Bocsi, nem tudtam, hogy álcázott jt vagy!


Az igazsághoz a posztókereskedő ugyanúgy hozzátartozik, mint az általad említett igehely a Jehovára.

Jézus nem lehet az ács fia, mert az Isten klónozta, tehát József csak a nevelő apja lehetett.


Ennyi erővel te is csinálhatnál vallást és például folytathatnád a Bibliai könyvek írását.

2011. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/127 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig a hozzászólásokat,de szerintem ez egy jó nagy Istenkáromlás hogy a JHVH-t így értelmezik eggyesek: "azzá válok amivé akarok" Hehe! Teljesen ellentmond azzal a kijelentéssel hogy: Jézus Krisztus tegnap ma és örökké ugyanaz. Különböző és idegen tanítások ne hagyjanak félrevezetni.
2011. máj. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/127 A kérdező kommentje:

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:42


Nem vagyok álcázott jt-ja. Engem az igazság érdekel, és nem érdelek, hogy ki mondja, csak, hogy mit mond. Krisztus ács nevelt fia volt, abban a közegben, abban a neveltetésben. Nem szeretem az előítéletet, csak mert valaki posztókereskedő volt, és nem öt egyetemet végzett teológus, akkor már nem is lehet mondanivalója. A pásztoroknak sem volt sok sütnivalójuk valószínű, mégis ők adtak előszőr hírt a világ legnagyobb szenzációjáról, hogy megszületett a megváltó.


Nem megségteni akartalak, így ne is tedd azt. Nem ellened mondtam, hanem a mondandódat korrigáltam.

Valóban az igazsághoz tartozik, hogy az első alapító tagja posztókereskedő volt, de szerintem ebből még nem kell semmi következtetést levonni. Ez az én véleményem, ami úgy látszik, ellenkezik a tieddel, de ettől még kérlek, ne bátódj meg rám.


Szia

2011. máj. 6. 17:39
 86/127 anonim ***** válasza:
60%

ma 16:42 vagyok:


Nem vagyok sértődékeny, mert akkor erre az oldalra be sem jelentkeztem volna. Itt az a jó, hogy a vélemények ütköznek és ez viszi előre a gondolkodásodat. Mivel a bibliai leírásokban sok helyen pontatlanság is van, ezért te is és én is úgy értelmezem ahogy akarom.


Azt írod, hogy téged az igazság érdekel. Látom utána néztél a posztókereskedőnek, mert már úgy említed. Én sem nézem le, sőt nagyon ügyes volt, hogy annyi embert meg tudott szédíteni és ma is az utódai térítik az embereket.


"A pásztoroknak sem volt sok sütnivalójuk valószínű, mégis ők adtak előszőr hírt a világ legnagyobb szenzációjáról, hogy megszületett a megváltó." Tudod a természethez közel álló embereknek a "józan paraszti ész" nagyon sokat segít.


Azonban arra kíváncsi lennék, hogy mit értesz megváltó és megváltás alatt (kiket, mikor, hol és meddig váltott meg)?

2011. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/127 A kérdező kommentje:

Róm5,12-21


"Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek;

Mert a törvényig vala bűn a világon; a bűn azonban nem számíttatik be, ha nincsen törvény.

Úgyde a halál uralkodott Ádámtól Mózesig azokon is, a kik nem az Ádám esetének hasonlatossága szerint vétkeztek, a ki ama következendőnek kiábrázolása vala.

De a kegyelmi ajándék nem úgy van, mint a bűneset; mert ha amaz egynek esete miatt sokan haltak meg, az Isten kegyelme és a kegyelemből való ajándék, mely az egy ember Jézus Krisztusé, sokkal inkább elhatott sokakra.

És az ajándék sem úgy van, mint egy vétkező által; mert az ítélet egyből lett kárhozottá, az ajándék pedig sok bűnből van igazulásra.

Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által: sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok, kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővölködésében részesültek.

Bizonyára azért, miképen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat: azonképen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása.

Mert miképen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek: azonképen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek.

A törvény pedig bejött, hogy a bűn megnövekedjék; de a hol megnövekedik a bűn, ott a kegyelem sokkal inkább bővölködik:

Hogy miképen uralkodott a bűn a halálra, azonképen a kegyelem is uralkodjék igazság által az örök életre a mi Urunk Jézus Krisztus által."


Pontatlanságok nincsenek benne. Kisebb (!) fordítási eltérések vannak, de értelmezni semmi esetre sem lehet többféleképpen, csak egyféleképpen. Az igazság nem relatív, csak egy.

2011. máj. 6. 19:00
 88/127 anonim ***** válasza:
60%

ma 18:54 vagyok:


Bocsi, azt hittem van saját véleményed. Nem Bibliai idézetet vártam volna, mert abban sok helyen említik a megváltást. Mivel a Biblia kanonizációja i.sz. 370 körül lezáródott és azóta nagyot fejlődött a világ - benne a vallás is - valamint a felfogásunk, ezért lettem volna kíváncsi a te magyarázatodra, ha van.

2011. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/127 A kérdező kommentje:

Az én magyarázatomra? Pálé nem elég? Na, mindegy.


Érted, hogy hogyan jött a halál a világba? Érted, hogyan lehet valaki egyszerre igazságos és szerető személy? Te minden esetben tökéletesen szeretsz valakit és teljesen igazságos is vagy egyben? Hidd el, soha. Vagy igazságos vagy, vagy szeretsz. Hogy fér, illetve nem fér össze Istennel a bűn? Hogyan ad lehetőséget a sátánnak, mindent, hogy kiderűljön a szándéka? Hogyan tartja vissza a szeleket, hogy eljöjjön mindenki, kiknek még el kell jönnie. Miképpen nem válthatja meg az ember magát? Miképpen vállalta ezt magára? Miről szól a ószövetség? Mi köze Krisztus első és második eljöveteléhez a zsidóknak rendelt ünneprendszer? Mit jelent, hogy hinni Istenben és nem Istenbe? Soroljam még? Iszonyatos sok lenne nekem mindezt elmondanom itt. Nem azért mert marha okos vagyok, hanem mert marha buta, hogy nem tudom egy-két mondatban megértetni magam. Nem tudom jól és röviden elmondani, de Pál leveleiben teljesen részletesen le van írva.

Ha nem Isten kinyilatkoztatását keresed, és a Bibliából idézve nem fogadod el (bár ezt nem montad) a magyarázatot, akkor mit is szeretnél tőlem? Én adjam meg mindenre a választ? Amit tudok, azt nem magamtól tudom. Nem vagyok én olyan okos. De elküldte a szentlelket, a vígasztalót, ő választ ad mindenre. Nem vagyok mester, mert egy az én mesterem a Krisztus Jézus.

2011. máj. 6. 20:21
 90/127 anonim ***** válasza:
60%

ma 19:27 vagyok:


Az nagyon szép tőled, hogy a Bibliából nagyon sok igehelyet ismersz. Valamilyen vallásnak csak tagja lehetsz, ha már nem vagy jehovás (kommenteid alapján jt-re lehet következtetni).


Szerintem a Bibliát lehet ésszel is és hittel is olvasni. Megfigyeltem, hogy aki csak hittel tanulmányozza, az nem veti össze a leírtakat, az akkori kor történelmi valóságával és lehetőségeivel. Így vakon elfogadja a Szentírást.

Aki már használja az eszét gondolkodásra és próbálja a jelképes leírásokat megérteni, annak van saját gondolata is az eseményekről. No én ezt vártam volna tőled.


Úgy tűnik, hogy te a Biblia "igazságát" keresed. Vesd össze a papok által cenzúrázott részekben leírt igazságokat is, mert most csak a csonka Bibliát használjuk. Ráadásul a tekercsek egy része nincs is meg, tehát az eltűnt részekben található leírásokból semmit sem tudunk.

Ha van elképzelésed Jézus leendő megváltói ténykedéséről - saját véleményed alapján - akkor még mindig várom válaszod, Bibliai idézetek nélkül. Ehhez nem kell lenni szuper okosnak csak az elképzelésedet kellene leírni. Előre is köszi.

2011. máj. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!