Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Miért pont úgy...

Ateisták! Miért pont úgy alakult a világ olyannak amilyen most?

Figyelt kérdés

2023. máj. 31. 20:56
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/236 Pombe ***** válasza:
100%

#110: "De egy végtelen JÓSÁGOS isten"


Hullára nem érdekel ebben az alkalmi vitában Isten...


Pá....

2023. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/236 anonim ***** válasza:
0%

A büntetés jelen esetben egy nevelési eszköz: tehát jobb lenne pl. fegyelmezésnek hívni.

Csak az egyértelműség kedvéért.


A másik, amit feljebb írtál: ha a szabad akaratodból a véletlenre bízod a döntést.

DE ebből továbbra sem derül ki, hogy közben hogyan működött a szabad akaratod! Mi alapján döntöttél?

Pombe! Ismered az agysejt és az agy működését?

2023. jún. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/236 Pombe ***** válasza:
100%

#112: "DE ebből továbbra sem derül ki, hogy közben hogyan működött a szabad akaratod! Mi alapján döntöttél?"


Mi nem derül ki? Szerintem világosan leírtam az elképzelésem. Idézz belőle, hogy mit tartasz konkrétan abból támadhatónak. Lövöldözöl érvek nélkül a világba vakvéletlenül... a szabad akaratodból kifolyólag.


#112: "Pombe! Ismered az agysejt és az agy működését?"


A szabad akarat működésének szintjén senki se ismeri! Hipotézist írtam le, és hipotézisnek is neveztem. Nincs programod a mai napra? Jobb híján értelmetlen kötözködéssel ütöd agyon az időt?

2023. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/236 anonim ***** válasza:
0%

Pombe, valahogy sehogy sem akarod azt megérteni, hogy nincsen "szabad akarat elemi jelenség".

Ha ismered az agysejtet (nem sikerült válaszolnod), akkor tudod, hogy az kényszer hatására működik, véletlen nem nagyon van benne, plusz az egész agy szervezése olyan, hogy csökkenti a véletlen hatásokat.

Az agy egy determinisztikus gép.

Ezek után továbbra sem látom, hogy MITŐL fog működni a szabad akaratod? Hol lép be a szabadság a rendszerbe?

És nagyon nem érdekel az, hogy te közben szabadnak ÉRZED.

2023. jún. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/236 Pombe ***** válasza:
80%

#112: "A büntetés jelen esetben egy nevelési eszköz: tehát jobb lenne pl. fegyelmezésnek hívni."


Ez már megint miféle...??? Büntetőjog létezik, meg Büntető Törvénykönyv is, de olyanról nem tudok, hogy Nevelési-, vagy Fegyelmezési Törvénykönyv.


Van olyan büntetés, ami életfogytig tartó, vagy régen akár volt halálbüntetés is. Ezzel a társadalmat akarták nevelni (mindegy a fogalom értelmezése tükrében, hogy jó/rossz irányba).


Minden büntetés nevelési eszköz. Ki gondolt másra? De attól még a büntetés szó nem a neveléssel rokonértelmű, hanem az csak a nevelés egy módszere a sok közül. A személyre szóló végzetes büntetés pedig mások számára akar intő jel lenni.


Most már minden szó értelmét az érthetetlenségig akarod rágni? Mindent érthetetlenné lehet tenni, csak egyre dagályosabban kell körülírni, definiálni. Ez a cél?

2023. jún. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/236 anonim ***** válasza:
51%

Hát ezt nem hiszem el. Ennél te sokkal okosabb vagy.

Az előbb egy KUTYA büntetéséről beszéltünk. Ott ugye 100% nevelés van, nincs BTK. Jól látom?

Egy kutyát nem azért büntetsz, mert tudatosan nem tartotta be a törvényed, hanem azért nevelsz, hogy betartsa.

STIMM?

---

Szóba került még az eredendő bűn is: ott is hasonló a helyzet. A büntetés ott is teljesen irreális, mivel nem volt tudatos bűn.

Mégis azt kaptak, szóval az istennel valami probléma van.

EZ is rendben?

---

Végül: a mostani emberi viszonyok most nem voltak képben, ezeket hagyjuk.

2023. jún. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/236 Pombe ***** válasza:
100%

#114: "Ha ismered az agysejtet (nem sikerült válaszolnod), akkor tudod, hogy az kényszer hatására működik"


Ennek mi köze ahhoz, amit leírtam működésként???


Van neked fogalmad arról, hogy hogyan működik a darwini evolúció? A véletlen ott nagy variációt termel, és a szelekció okán egy egyre összetettebb megoldás jön létre. Ezt a módszert simán számítógéppel is lehet emulálni, ami pont ugyanolyan determinisztikusan működik, mint az agy, és mégis olyan megoldásokat termel le az evolúció algoritmusa, ami nem előre kiszámolható:

[link]


Neked, barátom, halvány dunsztod sincs a evolúciós/genetikus algoritmusokról. Ezek is a determinisztikus számítógépben futnak, és olyan matematikai feladványokra adnak választ, amire se a hagyományos matekrogramok, se maga az ember nem tud választ adni.

[link]


Azért is megdöbbentő a válaszod, hiszen nem is oly rég két cikket is beszúrtam, amely annak a lehetőségével foglalkozik, hogy a kvantummechanika nagyon is befolyásolhatja az agyműködést, vagyis akár a valódi véletlen a működésének a része lehet. Nem az agysejt a fő lényeg, hanem azoknak a hálózatban való működése. És nincs és nem létezik hibamentes működés, főleg, ha minél nagyobb a hálózat, és a hibák olykor jól sülnek el, és használható elemekké válnak.


Az utóbbi a tény. Újabb ráadásul matematikailag is bizonyítható, hogy még a determinisztikus világban is egy bizonyos bonyolultság felett és működési idő után már nem jósolható meg a rendszer működése (pl. káosz elmélet ; három test probléma). Nem azt bizonyították, hogy végesek a matematikai kapacitásaink, hanem szó szerint egy szinten túl lehetetlen megjósolni a viselkedést (Ernst Bruns és Henri Poincaré).

2023. jún. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/236 Pombe ***** válasza:
100%

#112: "A büntetés jelen esetben egy nevelési eszköz: tehát jobb lenne pl. fegyelmezésnek hívni."


Bocsi! Te írtad, hogy értelmetlen a büntetés.


Én meg leírtam a kutyára hivatkozva, hogy nem az.


És erre ezt válaszolod???


#116: "Egy kutyát nem azért büntetsz, mert tudatosan nem tartotta be a törvényed, hanem azért nevelsz, hogy betartsa.

STIMM?"


Mi ez a marhaság??? Ez mire válasz? Nevelem a kutyát, és már pontosan tudja sokszor, hogy mégis elkövette azt a bűnt, amire már megneveltem, hogy ne tegye. Szó szerint behúzza fülét farkát, szégyenkezik/fél... Ilyenkor már tudom, hogy valahol az asztal alatt kell keresnem a pisi-tócsát, vagy megdézsmált kaját a földön hagyott szatyorban... stbstb. Te öreg! Láttál már életedben kutyát??? Az nem egy robot, hanem ugyanúgy élőlény, mint egy ember, aki pontosan tudja mi a bűn, de olykor a haszon reményében elcsábul és képtelen ellenállni...


Te öreg! Látom képtelen vagy összeszedni magad. Elhúztam... Csá.

2023. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/236 anonim ***** válasza:
51%

Az rendben van, hogy beleszólhat a véletlen az agyműködésbe, semmi gond.

De az agy ezt csökkenteni akarja, és erre nagyon komoly forrásokat mozgósít.

Viszont a kérdés nem ez volt.

A kérdés továbbra is az, hogy mitől lesz SZABAD egy akarat? A véletlentől nem.

TEHÁT AKKOR?


Az evolúció, hogy mennyire véletlen, az hogy kapcsolódik ide? Az evolúció működésének semmi köze az agyműködéshez, vagy a szabad akarathoz.

2023. jún. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/236 Pombe ***** válasza:
100%

#118: "Szóba került még az eredendő bűn is: ott is hasonló a helyzet. A büntetés ott is teljesen irreális, mivel nem volt tudatos bűn."


Hát nem bírom megállni... Neked löveted nincs az eredendő bűnről se!... :(


[link]

2023. jún. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!