Mi a bűn Isten szemében?
Egy mindenható, mindent tudó Teremtőt hogyan tudunk megbántani/csalódást okozni? Hiszen azt is tudja, mire vagyunk képesek, igazából születésünk pillanatától nyitott könyv számára az életünk.
Hiszen minden lehetőséget Isten teremtett, amit csak meg tudunk élni/tenni életünkben, a jó és "rossz" (bár ezek relatív fogalmak) döntés lehetőségét is Tőle kaptuk. Olyan ez, mintha egy töltött fegyvert adnánk a gyerekeknek, hogy játsszanak vele.
Ha vannak olyan dolgok, amiket nem követhetnénk el (holott a lehetőséget megteremtette rá), akkor miért nem úgy születünk, hogy ezeknek a dolgoknak a tudatában vagyunk? Honnan tudhatnánk, hogy melyik vallás által állított szabályrendszer a hiteles, melyiknek kell megfelelni?
Ha tudatlanságunkban (hiszen teljes tudatlanságban születünk) bűnt követünk el, akkor milyen alapon von felelősségre minket Isten? Amikor megteremtette az embert, tudatában kellett lennie, hogy hibázhatunk, ugyanis ezzel jár a szabad akarat.
Véleményem szerint hiába van szabad akaratunk, ez nem azt jelenti, hogy Isten meglephető lenne, mert nincs megírva előre az életünk. Igazából akárhogy is döntünk, mindig csak a teremtett lehetőségek útját járhatjuk. A mindent tudás magába foglalja ezeknek az utaknak (az összes lehetőségnek) az ismeretét, rögtön az teremtésünk pillanatától.
A kérdésre válaszolva:
1.
Igaz az hogy Isten mindent tud személyiségünkről és tudja azt hogy mire vagyunk képesek. Isten sosem engedi hogy nagyobb kísértés legyen az életünkben, mint aminek tudunk ellenálni, tehát mindig olyan bűnt követhetünk el amit megis tudnánk tagadni. "Hű az Isten, aki nem hagy titeket feljebb kísértetni, mint elszenvedhetitek, sőt a kísértéssel egyetemben a kimenekedést is megadjam majd, hogy elszenvedhessétek." (Pál I. levele a korinthusbeliekhez 10,13) (Ez hívőkre vonatkozik)
2.
"Mert az Isten mindeneket engedetlenség alá rekesztett, hogy mindeneken könyörüljön." (Pál levele a rómabeliekhez 11,32)
3.
"Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédeimet, nem lát halált soha örökké." (János eva. 8,51)
"Bizony, bizony mondom néktek, hogy aki az én beszédeimet hallja és hisz annak, aki engem elbocsáltott, örök élete van, és nem megy a kárhozatra, hanem általment a halálból az életre." (János eva. 5,24)
"Bizony, bizony mondom néktek, hogy eljő az idő, és az most vagyon, mikor a halottak hallják az Isten Fiának szavát, és a kik hallják, élnek. Mert a miként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában: És hatalmat ada néki az ítélettételre is, mivelhogy embernek fia. Ne csodálkozzatok ezen: mert eljő az ÓRA, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát, és kijőnek, a kik a jót cselekedték az élet feltámadására, akik pedig a gonosz művelték a kárhozat feltámadására. (János eva. 5,25-29)
4:
Az ember tudatosan cselekszik. (Felnőtt). Ezért felelősségre vonható tetteiért. "És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, JÓT ÉS GONOSZT TUDVÁN. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakasszon az élet fájáról is, hogy egyék és örökké éljen" (1Mózes 3,22)
Kedves 31/32. A kérdésben szereplő "Mi a bűn Isten szemében?" csak egy összefoglaló, egy soros valami. A lényeg a kifejtésben található. Az, hogy idevágsz idézeteket a Bibliából és annak semmi köze nincs a kifejtésben található dolgokhoz, annak nem sok értelme van.
Az lenne a kérésem, hogy próbálj saját szavaiddal válaszolni, logikus választ adni a kifejtésben szereplő egyes bekezdések által felvetett kérdésekre.
Fontos lenne, hogy saját szavaiddal válaszolj és ne csak másolgass, mert a Bibliai idézetek nem tartalmaznak logikus választ, pláne ha kiragadjuk őket a szövegkörnyezetükből.
Vagy nincs saját véleményed, csak a Bibliát tudod másolgatni? Akkor nem sok értelme van a válaszodnak számomra, ne is fáradj.
"Az ember tudatosan cselekszik. (Felnőtt). Ezért felelősségre vonható tetteiért. "És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közűlünk egy, JÓT ÉS GONOSZT TUDVÁN."
Nem az ember nem tudja a jót és gonoszt. Lehet jó szándékkal is rosszat cselekedni, és rossz szándékkal is jót! Még csak azt sem tudhatod, hogy saját magadnak mi a jó és rossz! Mindkettőre tudok példát mondani, ha érdekel. Egy ember sem úgy születik, hogy ismerné a tízparancsolatot, vagy az egyes vallások által felállított dogmákat. Nem mintha bizonyíthatóan ezek lennének a mérvadó elvárások Isten szemében. De ezt is részleteztem a kérdés kifejtésében...
Saját szavaimmal:
A bűn ellenségeskedés Istennel. A bűnös ember háborúban áll Istennel.
"A bűn ellenségeskedés Istennel. A bűnös ember háborúban áll Istennel."
Rendben, erre már lehet reflektálni, köszönöm.
Légy szíves fejtsd ki, hogy hogyan lehet egy mindenható, mindentudó, időtlen, tökéletes lénnyel harcban állni, aki ráadásul a saját teremtőnk? Csak azért kérdezem, mert szerintem kizárt, hogy az általa teremtett világban bármi is ne az akarata/terve szerint zajlana.
Ha mégsem, akkor valamit nagyon elhibázott és akkor máris nem mindenható, mindentudó, időtlen, és tökéletes.
Ahogy korábban is írtam a szabad akaratról: csak és kizárólag olyan lehetőségek közül választhatsz a szabad akaratoddal, amelyek meg lettek teremtve. És mivel ebben a világban minden létező a Teremtő műve, az összes lehetőség Isten tervének a része.
De nézzük más szemszögből is: az anyag hogyan állhatna harcban az anyag felett álló teremtővel?
carpenisan attila: oké, de mi a törvény. Születésünktől fogva ismernünk kellene Isten törvényét, hogy a halálunk után felelősségre vonhatók legyünk! Tudod, így lenne igazságos.
Ha netán a Bibliában található törvényekre utalsz, akkor elárulom, nem mindenkinek adatik meg a földön a lehetőség, hogy megismerkedjen a Bibliával, arra meg pláne nem, hogy vakon képes is legyen hinni benne.
Szóval ha az Biblia tartalmazza csak az isteni törvényt, akkor igazságtalan az emberek felelősségre vonása az alapján.
Ha lenne Istennek ilyen törvénye, nem egy vallás (család) egy könyvébe rejtené el, hanem születésünktől fogva tudatában lennénk! Így lenne logikus és igazságos!
Isten kegyelme az hogy ismerheted a törvényét.
De van eredendő bűn. Ez az hogy nem tudjuk. De egy csecsemő még nem követett el bűnt. Ha meg már felnő az ember akkor meg van fejlett tudata. Képes felismerni hogy van Isten és nyílván ha nem Isten törvényeit is, de az emberi szokástörvényt, (nem ölsz, nem paráználkodol, nem hazudsz, ezek más vallásban is bűnök, általános bűnök,) betartja
Máté 18:3 És monda: Bizony mondom nektek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába.
Róm 1:20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!