Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihetünk-e, az "eredendő...

Hihetünk-e, az "eredendő bűn"hipotézisében?

Figyelt kérdés

Ha igen,kimondjuk,hogy mivel Jézus asszonytól született,Ő is bűnben született,s ez ellent mond a Biblia tanításának.


A Bibliában csak annyit olvashatunk,hogy minden ember"bűnre való hajlammal",és nem bűnösen születik.

Bizonyítható-e a Bibliával az eredendő bűn hipotézise,vagy csupán a "keresztény hagyományok"állítják ezt?



2016. aug. 13. 00:05
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/136 anonim ***** válasza:

Hupsz, visszaolvasva kihagytam egy mondatot a bázisokról szóló részből, bocsi érte :D

Szóval a mutáció annyit jelent, hogy egy vagy több bázis kicserélődik, eltűnik vagy betoldódik pluszban, és ez valamilyen változást hoz az adott génről íródó fehérje szerkezetében.

2016. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/136 anonim ***** válasza:
Hát igen az evolúció elmélete komoly tudományos vitákat keltett már Darwin életében is, amely ellentétek még ma is megosztják a tudományos biológus szakembereket. Az evolúció ellenzői folyamatosan fenntartják a véleménykülönbözőségüket. Darwin korában, az idealista teremtéstörténettel ellentétes elvként szította a szakembereket, az evolúció materialista elmélete. Ma pedig, már egészen más okok miatt él az ellentét. A keresztény egyház ugyanis, valamilyen előttem teljesen érthetetlen oknál fogva, hivatalosan is elfogadta az evolúció elméletét. Pedig, az evolúciós tanok hivatalosan vallásos elfogadása, éppen a teremtésről szóló keresztény alaptanítást tagadják. A mai ellentétek pedig, nem csupán vallási, hanem főképpen régészeti és filozófiai okok miatt élesednek ki. Köszi sz utólsónak hogy végre valaki nem szapult 😂
2016. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/136 anonim ***** válasza:
62%

Ajjaj, vannak még itt bajok.

"amely ellentétek még ma is megosztják a tudományos biológus szakembereket"

Ezt nem tudom honnan szedted. Az lehet hogy milliárd éves törzsfejlődés kapcsán vannak még nyitott kérdések, de abban egyetlen tényleges biológus sem kételkedik, hogy az evolúció tény. Sőt, gyakorlatilag a biológián belül semminek, a genetikának, az ökológiának, az élettannak, rendszertannak, stb, nincs értelme, ha nem a fejlődés és evolúció tükrében vizsgálódunk.

Azok a tudósok vagy áltudósok akik kételkednek az evolúcióban, rendszerint köszönőviszonyban sincsenek az evolúcióval, de még a biológiával se. Kreacionisták pl csillagászokra, matematikusokra, informatikusokra hivatkoznak rendszeresen, mint "szakemberekre".

Miközben mellesleg az informatikában is tökéletesen működnek a természetes evolúció működésén alapuló evolúciós algoritmusok :D

Csak egy példa rá:

[link]

Itt például egy olyan programot írtak, ami a darwini evolúció működésén, a mutációkon és a szelekción alapulva teljesen magától egyre újabb és újabb antennatípusokat ("új fajokat") hozott létre, sokkal hatékonyabban mint amiket az emberek csak úgy önállóan tervezgettek a témában.


"A keresztény egyház ugyanis, valamilyen előttem teljesen érthetetlen oknál fogva, hivatalosan is elfogadta az evolúció elméletét."

Nincs ebben semmi rejtély. Korábbi válaszomban említettem hogy a hit nem kéne hogy tudatos vaksággal párosuljon. Darwin idejében még persze hogy kétkedéssel fogadták az evolúciót, de amikor már olyan szinten ismerjük az egész mechanizmusát, hogy programokkal tökéletesen szimulálni is tudjuk, manapság tagadni az evolúciót olyan szintű ostobaság mintha a gravitáció létezésében kételkedne valaki.


Ráadásul nincs is itt szó semmiféle tagadásról, Isten teremtett, ez oké, de a hogyan, milyen mechanizmussal történt a teremtés, ez sehol nincs részletezve a Bibliában. Azt vallani hogy evolúciós folyamatok útján történt a teremtés, csak a Bibliát nézve épp annyira reális, minthogy az Úr egyet csettintett és varázsütésre minden itt termett. Viszont ha a Biblia mellé a világban is nyitott szemmel járunk, elég egyértelmű hogy előbbi lehetőség az egyetlen reális opció.

2016. aug. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/136 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm, hogy elmagyaráztad, mostantól én is azt fogon gondolni amit te és Darwin, és az okos tudósok, akik egy állitás igazságtartalmát kézfeltartással 5-3, 7-1, 4-4 arányban fogadnak el, és tényszerűsítenek! 🙂
2016. aug. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/136 anonim ***** válasza:
62%

Szó sincs kézfeltartásról, arra próbáltam utalni hogy akinek tényleges ismerete van a témában, nem véletlen fogadja el tényként az evolúciót. Mert amíg ilyen tévismeretekkel vezeted félre saját magad, hogy mutáció=degeneráció, addig nyilván lehetetlen elfogadni az evolúciót, hiszen olyasmiket képzelsz mögé, amiknek semmi köze a valósághoz.

De ha tényleg nyitottan állnál hozzá, és nekiállnál egy kis genetikát, molekuláris biológiát, anatómiát tanulni, hogy meg is értsd hogyan zajlanak ezek a változások, mit jelent egy mutáció, hogyan lesz egy úszóhólyagból tüdő, pikkelyből toll, stb, akkor előtted se lenne nagy titok hogy az evolúció nem egyszerűen tény, hanem konkrétan szükségszerűség szaporodó élőlények között. Evolúciós változások nélkül hosszútávon fent se maradhatna élet.

2016. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/136 anonim ***** válasza:
Elfogadom az érvelésed! Csak nem értek egy! Este leírom, mert már nincs időm
2016. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/136 anonim ***** válasza:
62%
De látod ezt te is úgy mondod, hogy még alapszinten is nagyon durva képzavarban vagy a szóban forgó témával kapcsolatban!
2016. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/136 anonim ***** válasza:
A kérdezőt nem értem: nem fogadja el az evolúciót, pedig nem hisz az eredendő bűnben. Az eredendő bűnt éppen az evolúcióval lehet megcáfolni, havez eddig nem esett volna le.
2016. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/136 anonim ***** válasza:
62%
A 60%-os válszolónak: amit Gabriel.Taylor leírt neked, az 12. osztályos biológia. Megértem, ha bioszból elég volt neked a 2-es, de ne járasd már le magd azzal, hogy ezt mások elé tárod, légy szíves!
2016. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/136 anonim ***** válasza:
Bocsánat, Gabriel.Tailor. :D
2016. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!