Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihetünk-e, az "eredendő...

Hihetünk-e, az "eredendő bűn"hipotézisében?

Figyelt kérdés

Ha igen,kimondjuk,hogy mivel Jézus asszonytól született,Ő is bűnben született,s ez ellent mond a Biblia tanításának.


A Bibliában csak annyit olvashatunk,hogy minden ember"bűnre való hajlammal",és nem bűnösen születik.

Bizonyítható-e a Bibliával az eredendő bűn hipotézise,vagy csupán a "keresztény hagyományok"állítják ezt?



2016. aug. 13. 00:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/136 anonim ***** válasza:
8%
Jah előemberek, más koponyaméret más medence és arcelrendezés, ez most is igy van elég sokfélék vagyunk.... Jajj ne már, ne szidd más tudását ha magad is csak enyit tudsz felmutatni! Tudod: más szemébe észrevesed a tüskét....... Azért az előember tetszett, majd elröhögtem magam a buszon.. Bocsi 🙂
2016. aug. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/136 anonim ***** válasza:

"más medence és arcelrendezés"

Azért nem mindegy, hogy valakinek a medencecsontján kifér egy gyerek feje, vagy sem. Meg hogy fel tud-e egyenesedni.

Az arcelrendezésnél meg nem mindegy a szájüreg és az agy aránya.

Nem arra gondoltam, hogy valakinek bozontos-e a szemöldöke, és vágott-e a szeme, meg hogy kék-e.


Kezdek kétségbeesni, mert úgy néz ki: a természettudományos tárgyakat nem véletlenül akarják kihagyni az iskolákból. Már ma is nagyítóval kell keresni azt a diákot, aki 10 év múlva még bármi fontosat tud az ott tanultakból.

2016. aug. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/136 anonim ***** válasza:

"Miután szép kerek történetet fabrikált elindult bizonyítékokat kreálni annak igazolására. "

Látom még mindig nem vagy képben. Éppen fordítva történt a dolog, olyan jelenségeket figyelt meg, amelyeket nem magyaráztak a korábbi ismereteink, és ezek alapján írta le az evolúció alapjait. Amelyet azóta minden egyes újabb megfigyelés is igazolt.

Mondom ezt egyébként hívő baptista keresztényként, és rengeteg hívő testvéremről tudok aki hasonló véleményen van, miszerint az evolúció maga a teremtés egyik eszköze, annak folyamat. Szóval nem, az utolsó mondatod minden alapot nélkülöz. A hit nem szabadna hogy azzal párosuljon, hogy tudatosan vaknak és ostobának tetteti magát az ember, és nyilvánvaló tényeket próbál tagadni...

2016. aug. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/136 anonim ***** válasza:
8%
Én is remélem és bizakodok benne hogy nagyîtóval kell keresni, mert azt a sok ökörséget amit biológia és természetudomány gyanánt tanítanak, elég épp ésszel felfogni. Nemhogy betanulni és vizsgázni belőle.
2016. aug. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/136 anonim ***** válasza:
#44: az a legundorítóbb benned, hogy miközben így beszélsz, élvezed mindazt, amit a tudomány tett eléd. EZÉRT ilyen kényelmes és jó az életed, nem más miatt. Te meg leköpöd azt, aki ezt biztosította neked.
2016. aug. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/136 anonim ***** válasza:
Ne haragud emiatt nem lesz büntudatom, én amugy szeretlek és becsüllek téged! De az, hogy mi köze ahhoz, hogy én mikróba melegítem az ételem és nem kell tüzet rakjak, annak, hogy Darwinnak volt egy feltevése az ember kifejlődéséről más fajokból? Amugy Darwin maga irta le hogy ő erre bizonyítékot nem talált, csak egy felvetés. Nézz utánna. És ezt tanítják az iskolába? Miért?
2016. aug. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/136 anonim ***** válasza:

"emiatt nem lesz büntudatom"

Sejtem... de ez sajnos téged minősít. Meg azt, aki téged nevelt. Elég baj.


"én amugy szeretlek és becsüllek téged!"

Nem hiszem, akkor normálisan viselkednél.


"mi köze ahhoz, hogy én mikróba melegítem az ételem és nem kell tüzet rakjak"

Az, hogy ezt MIND a tudománynak köszönheted. Nem másnak.

De ezt úgy sejtem, nem akarod felfogni.


"annak, hogy Darwinnak volt egy feltevése az ember kifejlődéséről más fajokból?"

Nem elsősorban az ember, az már csak később látszott. Nézz utána a "gyűrűs faj" kifejezésnek, és akkor te is rájössz, honnan látszik ez a Napnál is világosabban.


"Amugy Darwin maga irta le hogy ő erre bizonyítékot nem talált, csak egy felvetés"

Ez szerintem butaság, nem írhatta ezt, vagy nem erre írta.

De lényegében ez mindegy, mert azóta már annyi bizonyíték van, amennyi bőven elég. Például új faj keletkezését is megfigyelték már, többször is.

2016. aug. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/136 A kérdező kommentje:

40. válaszoló!

Pedig,ha értve olvasol,ez világos:


Mindazon tudományos felfedezést,amit tapasztalható valamilyen módon,elfogadom.(Pl.Atomhasadás-Nagasaki,aerodinamika-repülés,lézertechnika-sebészet,stb.)

Ami nem tapasztalható,azzal fenntartással vagyok.


"...70e éve még élt a neandervölgyi ember... tudomásom szerint kb. 16 emberi fajt tartunk számon, akik régebben éltek."


Azt el tudom képzelni,hogy azok kipusztult állatfajok,vagy elsatnyult,netán beteg emberi faj képviselői lehettek,akik közül ma is nagy számban vannak egyedek.A genetika tudománya,talán erre is tud elfogadható választ adni.

2016. aug. 16. 00:50
 49/136 anonim ***** válasza:
8%
Az ős óceánok vizébe egy halnak igen kevés tápláléka volt, ezért gondolt egyet és lábakat mövesztett, illetve erre várt 3,5 milliárd évet, jajj ugy értem nem várt mert ugye egy állat nem szaporodik ha nincs táplálék, de mindegy 3,5 milliárd évig alig élt de hála égnek ő kivárt és félig hal félig róka fórmába kievickélt a vízből, és elindult az erős lábain, az ő ük ük unokája! Ekkor megjelent egy sirály, illetve megjelent volna, ha már nem félig elefánt lett volna,és a sirály kicsiny apró szárnyai elbirták volna. De mindegy szóval a sirályfánt felkapta rókahalmutánst aki szerintem ő maga csodálkozott a mivoltán, és elrepült vele az óperenciás tengeren is túlra! 😂😂😂😂
2016. aug. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/136 A kérdező kommentje:

Tisztelt Gabriel.Tailor!


Ennek a darwini felfedezésnek nézz utána!

2016. aug. 16. 01:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!