Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihetünk-e, az "eredendő...

Hihetünk-e, az "eredendő bűn"hipotézisében?

Figyelt kérdés

Ha igen,kimondjuk,hogy mivel Jézus asszonytól született,Ő is bűnben született,s ez ellent mond a Biblia tanításának.


A Bibliában csak annyit olvashatunk,hogy minden ember"bűnre való hajlammal",és nem bűnösen születik.

Bizonyítható-e a Bibliával az eredendő bűn hipotézise,vagy csupán a "keresztény hagyományok"állítják ezt?



2016. aug. 13. 00:05
 91/136 anonim ***** válasza:
Erre az én édes apukám azt mondaná: na akkó meg jóvan fiam ez is tul van művelve. Én nem vagyok művelt főleg, mert egy gyár mellett dolgozok és raklapokat szögelek! Ez amugy nem vicc 😂 Emiatt felnézek rád, mert okosnak tűnsz, és jó lenne további eszmecsere veled, vagy veletek. Én csak szeretek gondolkodni, a világ véleményem szerint egyszerű, mint egy raklap. És nem tollasodó halak lábárol kell beszélni, mert ha a tudomány ilyen, akkor a tudományhoz képest Andersen, kispiskóta volt nem mesemondó, mert az igazi, mesemondók a fizikusok, biológusok,stb. Akik egy antianyagra antivilágot, épitenek, benne antilényekkel, akik tollasodó elefánt mutáns hattyúkat vízionálnak, véleményem szerint Andersen sírna csalódottságába, ha erre rájönne! Feladom nyertetek, kiszállok. Nem birok érveket felhozni ellened, mert nem értek olyan mélyrehatóan a tudományhoz, de azt tudom hogy minden logikusan működik, és nem kell mindent túlkombinálni, mert abból lesznek az fél elefánt félhttyúk, akik pikkelyesednek!
2016. aug. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/136 anonim ***** válasza:
Mindig azzal jönnek az evolúcionisták, hogy milliárd év alatt zajlik, de nem lehet, hogy pont most kéne kezdődnie annak hogy a ló oldalán kinő egy dudor amiből milliárd év mulva szárny lesz? Miért nem látunk ilyet? Miért nem látom erre törekedni a természetet? Hol láttál olyat ahol egy ember mutáns génekkel születik és az jobb mint a többi? Az mindig beteg és elesett, nem életerős. Én tudom hogy milliár év kell, de akkor miért nem most telik le a milliárd év? És kezdődik valami? De ne olyat hogy magas vagy alacsonyabb vagy más a börszine mert ez lószar, nem bizonyíték. Kéne érzékelni a folyamatot, a folyamat azért folyamat, mert épp történik, és hiába milliárd év, apró jeleket kéne látni. Ha az evolucionisták ilyet tényleg felfedeznének, akkor annak elképesztő viszhangja lenne, és orditana mindenki h itt a logikus bizonyîték. De csak kussol mindenki és elméleteket gyárt.
2016. aug. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/136 anonim ***** válasza:
És ne mondatonként elemezd amit én leírok, mert egy részt undorító, másrészt akkor nem az egész iromány lémyegét veszed, hanem kiragadsz dolgokat és arra válaszolsz. A bibliába is benne can, hogy nincs isten, de ugy hangzik, hogy az ő szívébe már nincs isten! Vagy valami ilyesmi 😂 Én is az egész hozzászolásodra próbálok reagálni, ha tudok, nem elemzem ki szavanként!
2016. aug. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/136 anonim ***** válasza:
Amugy így hogy visszanézem, ti evolúcionisták olyanok vagytok, mint a yehova tanúi, nem értitek miről beszéltek, csak ami éppen nekik tetszik kiemelitek a szövegből, és arra reagáltok valamit, de az egész szöveget ami az objektív lényegét adja, teljes mértékben figyelmen kívül hagyjátok!. Te is ezt csinálod, pörgesd vissza. Mostantol szavanként kielemezem minden irásod ugy ahogy nekem tetszik! 😅
2016. aug. 17. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/136 A kérdező kommentje:

Tisztelt 91-94!


Meg kell érteni az evolucionistákat,s ez az oldal megfelel ennek!


Ez az elmélet is,a "kiválasztottaktól" eredt.

Miután istenképüket,a saját képükre,és hasonlatosságukra átformálták,Istent elfordították önmaguktól,aki zöldutat adott ellenségeiknek,aki kiélte minden elfojtott gonoszságát rajtuk.Ők,imádkozni kezdtek,saját képükre formált istenkéjükhöz menedékért,oltalomért,de egy elmében született istenke nem sok mindenre képes.Miután ez,a történelmük 3500 évében újra,és újra megismétlődött velük,először Isten egyszülött Fiát,majd magát istenkéjüket is megölték.Ezt először Nitzsche mondta ki:

„Hova lett Isten? — kiáltott föl. — Majd én megmondom nektek! Megöltük őt — ti és én! Gyilkosai vagyunk mindannyian! "

Az istentelenség(ateizmus),a kiválasztottak lázadása saját képükre formált istenük ellen.Természetesen ehhez sokan csatlakoztak,akár,mint magányos lázadók.

2016. aug. 17. 02:17
 96/136 anonim ***** válasza:

Kérdező, most komolyan ennyi lenne a "cáfolat", hogy nem minden mutáció terjed el hosszútávon?

A palotapincsiből azóta sem lett még farkas.



Kedves 60%-os válaszoló!

"És ne mondatonként elemezd amit én leírok, mert egy részt undorító, másrészt akkor nem az egész iromány lémyegét veszed, hanem kiragadsz dolgokat és arra válaszolsz. "

Az a baj hogyha az írásod eleve egy tévinformációkat tartalmazó mondattal kezdődik, amiből aztán persze téves következtetéseket is vonsz le, majd mindezt újabb hibás és valótlan kijelentésekkel igyekszel megerősíteni, ha az egészet egyben próbálnám nézni, maximum egy facepalmot tudnék nyomni válasznak, bocsi.

Ha érdemi feleletet szeretnél, akkor bizony mondatonként kell megnéznünk a tévinformációkat.

Mert azért olyan esetekben, amikor olyasmiket állítasz hogy bármiféle mutáció a sejt azonnali halálához vezet, ez nem fog nagyobb kontextusban sem mást jelenteni, ez egyszerűen nettó hülyeség.


"Nem birok érveket felhozni ellened, mert nem értek olyan mélyrehatóan a tudományhoz, de azt tudom hogy minden logikusan működik, és nem kell mindent túlkombinálni, mert abból lesznek az fél elefánt félhttyúk, akik pikkelyesednek!"

Ha már a logikus működésnél tartunk, én is ezt próbálom szajkózni egy ideje.

Olvasd el a 85. választ! Neked mi az ami nem tűnik a folyamatból teljesen logikusnak?


"Mindig azzal jönnek az evolúcionisták, hogy milliárd év alatt zajlik, de nem lehet, hogy pont most kéne kezdődnie annak hogy a ló oldalán kinő egy dudor amiből milliárd év mulva szárny lesz? Miért nem látunk ilyet? Miért nem látom erre törekedni a természetet?"

Erre is kaptál már példát amikor a halakról beszéltünk. A már nem teljesen úszóhólyag, de még nem túl fejlett tüdő, vagy a már kezdetleges szárazföldi közlekedésre módosult úszók nem tűnnek elég átmenetinek? Vagy a fordított eset pl lábatlangyíkoknál, ahol a végtagok már eltűntek, de a hozzájuk tartozó függesztőövek csökevényei még megvannak az állatokban.

Ha ezek nem elég nyilvánvaló példák, akkor mik azok?


"Hol láttál olyat ahol egy ember mutáns génekkel születik és az jobb mint a többi? Az mindig beteg és elesett, nem életerős."

Korábbi válaszban már írtam, de akkor leírom mégegyszer. Nincs két bármilyen élőlény, nincs két ember teljesen megegyező DNS-szerkezettel, azaz minden egyes ember mutáns a többiekhez képest! A mutáció nem betegséget jelent, hanem hogy a génjeid bármilyen kis részben is, de eltérnek a fajtársaidétól, azok mind mutációk. Ha egy árnyalatnyival másabb a hajszíned, magasabb vagy alacsonyabb vagy, gyorsabban nő a körmöd, stb, mint bárki másnak, ékes bizonyítéka hogy te is mutáns vagy. Nekem is más árnyalatú a szemem mint a család többi tagjának, mégis életerős vagyok és a legkevésbé sem elesett.

Komolyan, elolvastad egyáltalán amit a mutációkról írtam korábban? Ha érthetetlenül fogalmaztam valamit inkább szólj, de ez a pofátlanság teteje hogy veszem a fáradtságot és próbálok egyszerűen megmagyarázni valamit, te meg még mindig ugyanazoknál a banális ostobaságoknál tartasz, hogy mutáció = betegség...


Áh, inkább itt be is fejeztem, bocs. Ha el se olvasod amit írok, minek törjem magam?

2016. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/136 A kérdező kommentje:

Szóval!

Hihetünk-e,az eredendő bűn hipotézisében?

2016. aug. 17. 16:33
 98/136 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/136 anonim ***** válasza:

"Hihetünk-e,az eredendő bűn hipotézisében?"

Ebben amúgy egyetértek azokkal amiket leírtál, már hogy bűnre való hajlamról van szó, nem arról hogy egy ma született csecsemő máris bűnösként lenne elkönyvelve.

2016. aug. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/136 A kérdező kommentje:

Végre valami,amiben egyetértünk!

Igen kívánatos volna abban is egyetérteni,hogy mind a teremtéselmélet,mind az evolució elmélet elfogadásához HIT KELL,hiszen a kutatók eredményeit -mindkét oldalon-,képtelenek vagyunk ellenőrizni!

2016. aug. 17. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!