Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihetünk-e, az "eredendő...

Hihetünk-e, az "eredendő bűn"hipotézisében?

Figyelt kérdés

Ha igen,kimondjuk,hogy mivel Jézus asszonytól született,Ő is bűnben született,s ez ellent mond a Biblia tanításának.


A Bibliában csak annyit olvashatunk,hogy minden ember"bűnre való hajlammal",és nem bűnösen születik.

Bizonyítható-e a Bibliával az eredendő bűn hipotézise,vagy csupán a "keresztény hagyományok"állítják ezt?



2016. aug. 13. 00:05
 121/136 A kérdező kommentje:
Az én olvasatomban,mindkét bibliai idézet,a születésünktől való bűnös hajlamunkról,és nem születésünktól való bűnösségünkrűl szól.
2016. aug. 19. 01:57
 122/136 anonim ***** válasza:

"a születésünktől való bűnös hajlamunk"

Már a születés előtt is léteznek különféle hajlamok - ezek közül azokat lehetne bűnösnek nevezni, amelyek nem illenek össze a MOSTANI közerkölccsel. Mivel a társadalom elég sokat változott már pár 10000 év alatt is, viszont a genetikánk nagyon keveset, ezért ez nem egy ritka dolog.


Ugyanakkor sok olyan hajlamunk is van, ami egyértelműen hasznos (szeretet, önzetlenség, együttműködés, stb) - így NEM mondhatod azt egy átlagemberre, hogy bűnös.

Vannak olyan hajlamai, amelyet a mai társadalom nem szeret, és még több olyan, amit szeret.


Így néz ki a dolog, és a nevelés feladata, hogy az embert arrafelé terelje, amit a társadalom ma kíván tőle. Nem büntetni kell, hanem nevelni - és KELL nevelni, különben mindenképpen lesznek olyan tulajdonságai IS, amelyeket a mai társadalom nem akar elfogadni.

2016. aug. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/136 A kérdező kommentje:
Az én olvasatomban,mindkét bibliai idézet,a születésünktől való bűnre való hajlamunkról,és nem születésünktól való bűnösségünkrűl szól.
2016. aug. 19. 03:45
 124/136 A kérdező kommentje:

122. válaszoló!


Igen lényeges,hogy mit tekintünk bűnnek.

Az én értelmezésem szerint bűn,ami ellentéte a szeretetnek.

(Pl.A társadalom nem tartja bűnnek,ha egy férj megtiltja,hogy a felesége mással létesítsen szexuális kapcsolatot....Szerintem bűn,még feleségünk szabadságát is korlátoznunk.Egy szeretett társnak szabadakaratából kell hűségesnek lennie!A szabadakarat pedig nem tiltásból hűséges.)

2016. aug. 19. 03:55
 125/136 A kérdező kommentje:

Javítás,a 122. válaszolónak!


Igen lényeges,hogy mit tekintünk bűnnek.

Az én értelmezésem szerint bűn,ami összeeggyeztethetetlen a szeretettel.

(Pl.A társadalom nem tartja bűnnek,ha egy férj megtiltja,hogy a felesége mással létesítsen szexuális kapcsolatot....Szerintem bűn,még feleségünk szabadságát is korlátoznunk.Egy szeretett társnak szabadakaratából kell hűségesnek lennie!A szabadakarat pedig nem tiltásból hűséges.)

2016. aug. 19. 04:21
 126/136 A kérdező kommentje:

120. válaszoló!


Egy őszinte ember elfogadja az egyszerű észérvet,hogy mind az evolucionistáknak,mind a teremtésben hívőknek hitre van szükségük,hogy valamelyik eredet elméletet elfogadják,hisz senkinek nincs módja saját kísérletekkel,kutatásokkal meggyőződni minden kétséget kizáróan.


Az előbbi evolúcionisták egyike sem saját kutatásai alapján állítják,amit állítnak,hanem mások kutatásait,és következtetéseit ELHISZIK.

Ezzel szemben azt hazudják,hogy azt ők tudják.

Bezárt szemű fanatikusokkal nehéz beszélgetni,és nincs sok értelme.

2016. aug. 19. 04:32
 127/136 A kérdező kommentje:

120. válaszoló!


Tudatlanságból fakadó minősítgetésed,ítélgetésed téged minősít.

2016. aug. 19. 04:37
 128/136 anonim ***** válasza:

"bűn,ami összeeggyeztethetetlen a szeretettel."

Szerintem ez így nem stimmel.

Az agresszió pl. biztos ilyen - csakhogy, ha pl. a gyereked véded egy támadás ellen, akkor az egyáltalán nem bűn.

Ezen kívül is sok hasonló van, mindenféle dologra.

Szerintem gondold meg még egyszer ezt az álláspontod.

2016. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/136 anonim ***** válasza:

"mind az evolucionistáknak,mind a teremtésben hívőknek hitre van szükségük,hogy valamelyik eredet elméletet elfogadják,hisz senkinek nincs módja saját kísérletekkel,kutatásokkal meggyőződni minden kétséget kizáróan"

Nem, pont ez a különbség.

Nincsen FELTÉTLENÜL szükség hitre a tudományban. BÁRMELYIK tudományos jelenséghez odamehetsz a hozzá tartozó tudóshoz, aki KÖZVETLENÜL NEKED bemutatja az adott jelenséget. Lehet, hogy 5 perc lesz - lehet, hogy 10 év, vagy akár 50. De a saját szemeddel győződhetsz meg róla. Az evolúcióról is - ehhez pl. legalább 1 hónap kell, ha SAJÁT SZEMMEL szeretnéd látni, és nem fogadod el a szintén bőven jelen levő leleteket (de akkor semmiféle múzeumba se menj, mert azt sem fogadod el).

Míg a vallásban egyetlen ilyen dolog nincs. Istent soha, és semmilyen körülmények között senki nem fogja neked bemutatni, és ő sem mutatkozik be közvetlenül, valamint ugyanígy a teremtést sem tudod azonosítani semmiből. Se teremtő, se tervrajz, se gyártóműhely, se védjegy a teremtményeken, se prototípusok, stb.

2016. aug. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/136 A kérdező kommentje:

129-es!


Hihetetlen,s ez már valóban nevetsélges!Ilyen orcátlan hazugságot te sem hihetsz!

Ha beállít valamilyen kutatóintézet be egy idegen,és azt mondja,hogy én,azon a másfél éven keresztül,amíg a kísérlet folyik itt akarok lenni,s ezt megengedik?Hol élsz te?Te még hiszel a gólyamesékben is?

Te egy hiszékeny balek vagy,s ráadásul,még magadat is becsapod,hogy ne kelljen hinned a Mindenhatóban!


Igen érdekes jelenség,hogy az élővilág kutatásával,és az orvostudománnyal foglalkozól 70%-a hisz a teremtésben,mert ők átlátják az élet sokszerű szervezettségét,ami mögött LEHETETLEN,hogy véletlenek sorozata álljon!Egy legmagassabb intelligenciának kell állnia!

2016. aug. 19. 16:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!