Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihetünk-e nekik?

Hihetünk-e nekik?

Figyelt kérdés

Lenkei Gábor és Szendi Gábor

Tudom furcsa kérdés.


Szó van itt scientológiáról, a másikat delikvenst is támadják.

Milyen erők mozgatják őket? :-)))

A neten(hol máshol,mint megbízható forrásból) lehet olvasni,hogy ekrüljük őket ilyen olyan okokból.

A Biblia vajon erre is tartogat valamit ?



2012. nov. 15. 20:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
61%
a scientológia egyértelműen ellentmond a Bibliának. Tehát a Biblia azt tartogatja h keresztény legyél és ne scientológus.
2012. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Pietrosol ***** válasza:
53%

Szia!


Szcientológia ide vagy oda,Lenkei sok érdekes és megszívlelendő dolgot mond!

2012. nov. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%
Mi? Lenkei a megavitaminos csávó, Szendi meg a paleo táplálkozás prófétája nem? Én még nem hallottam, hogy szcientológusok lennének, persze ettől lehet. Mondjuk Szendi meg Lenkei is nagy pszichiáter ellenes.
2012. nov. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy Lenkei egy humbug, a nagy dózisú vitaminjainak nagy része vizelet formában kerül a csatornába. Szendi oldalán meg olyan cikkek vannak, amik szerint a bélférgek jót tesznek.
2012. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
26%
senkinek sem hihetünk
2012. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
A kérdést nem lehetne pontosítani?
2012. nov. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Minkét embernek vannak értelmes és jó megnyilvánulásai, és mindkettőnek vannak egyértelműen rossz megnyilvánulásai is.


Lenkei könyve a "Cenzúrázott egészség" például egész jó könyv. A Szcientológiához fűződő kapcsolata és az erről való nézetei azonban egyértelműen rosszak.


Szendi Gábor nem szcientológus. Neki is vannak jó meglátásai, de a paleolit táplálkozás egy nagyon rossz irány. Erről egy kiváló cikket olvashatsz a méltán elismert keresztény táplálkozáskutató: Tóth Gábor élelmiszer-ipari mérnök tollából: [link]


Szóval alapvetően azt kell megvizsgálni amiről beszélnek. Még egy példa. Táplálék kiegészítők. Erről is többféle nézet van. Lenkei Gábor szerint például nagy mennyiségben kellene szedni, de Tóth Gábor szerint jobb, ha csak kúraszerűen van.


Ha érdekel a bibliai szemléletű táplálék és egészségtudomány akkor ajánlom figyelmedbe Tóth Gábor honlapját a [link] oldalt!


Üdv. Péter

2012. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
30%

Lenkei Gábor publikációi nagyrészt nélkülözik a szcientológiát. Nagyon okosan külön tudja választani. Az biztos, hogy sokkal nagyobb mennyiségben kellene a legtöbb embernek fogyasztania vagy szednie a vitaminokat, ásványi anyagokat, vagyis a fontos tápanyagokat, mint ahogy az a gyakorlatban van. Sok, nagyon sok a hiánybetegség - a rettegett téli járványok is erre épülnek! Saját tapasztalat.


Szendi Gábor pedig az evolúcióban hisz (Lenkei ebben nem foglal állást -legalábbis a könyveiben, DVD-in), vagyis lehet, hogy materialista (vagy agnosztikus?), azaz egy igazi "humanista". Vannak jó meglátásai, de a paleolit táplálkozás szerintem is nagy tévút. (Magam részéről a biológiai és a kémiai evolúció is)

2012. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Én csak a Lenkeiről olvastam,hogy szientológus.

Ponotsítani . nehéz

Ha ők ilyen New Age-pontosan nem tudom mi az- irányokat követve adnak tanácsokat hihetünk-e nekik?

Jó-e amit mondanak.

Találtam valahol egy oldalt ami nem ajnlott olvasmányokat sorol fel. Amik félrevezetőek,foglalkozik pl a vonzát törvényével, stb. Ott említették Szendi Gábor nevét is.

Hoggy ő is olyan oldalakról szedi a tudományos irományokat ami nem hitelesek.

Mondjuk könnyű ilyet állítani.

2012. nov. 16. 19:43
 10/32 A kérdező kommentje:

Miért rossz a Paleo táplálkozás?

Ha sokaknak segít....

2012. nov. 16. 19:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!