Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hihetünk-e, az "eredendő...

Hihetünk-e, az "eredendő bűn"hipotézisében?

Figyelt kérdés

Ha igen,kimondjuk,hogy mivel Jézus asszonytól született,Ő is bűnben született,s ez ellent mond a Biblia tanításának.


A Bibliában csak annyit olvashatunk,hogy minden ember"bűnre való hajlammal",és nem bűnösen születik.

Bizonyítható-e a Bibliával az eredendő bűn hipotézise,vagy csupán a "keresztény hagyományok"állítják ezt?



2016. aug. 13. 00:05
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/136 anonim ***** válasza:
8%
Én amugy a kérdezővel vagyok mert amîg az utólsó pár ember meg nem jelent itt a darwini meg mit tudom én milyen irásokkal, kimondottam jó volt a vita. Előző voltam....
2016. aug. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/136 anonim ***** válasza:

"Mindazon tudományos felfedezést,amit tapasztalható valamilyen módon,elfogadom.(Pl.Atomhasadás-Nagasaki,aerodinamika-repülé

s,lézertechnika-sebészet,stb.)"

Akkor el kell fogadnod az ősrobbanást és az evolúciót is, mindkettőről bőven elég kísérlet van. Az evolúció történetén és a kezdetén még lehet vitatkozni, de az más kérdés, az régészet.

Mondom: bemész a laborba, és 1 hónap alatt végignézhetsz egy evolúciós kísérletet, ahol új faj keletkezhet. Vagy elsétálsz egy helyre, ahol egy gyűrűs faj él (nem csak gyűrű lehet, hanem pl. egy Y alakú hely is), és végignézed az összeset.


"Azt el tudom képzelni,hogy azok kipusztult állatfajok,vagy elsatnyult,netán beteg emberi faj képviselői lehettek"

Mitől lenne beteg egy átmenet az ember és a majom között? Minden jellemzője teljesen egészséges, plusz a DNS alapján is látszik, hogy ő átmenet. Ezen kívül az eszközhasználatán is látszik (egy idő után), hogy szépen fejlődik.

Az meg biztos, hogy nem más állat: ő bizony előember. Sokkal többet tud, mint egy majom, a mai ember pedig akkoriban még nem volt, hogy tőle tanulta volna.

Olyan előfordulhat, hogy nem közvetlenül tőle származik a mai ember: akkor ő egy oldalág, ami azóta kipusztult. Ilyen is van. De akkor sem beteg, vagy elsatnyult, hanem egy külön faj, és emberi faj, az ember fejlődésének a történetében.

2016. aug. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/136 A kérdező kommentje:

47. válaszoló!

A XX. század tudománya hihetetlen mértékben fejlődik szinte minden területen(internet,űrhajózás,genetika,stb.)

Milyen új fajt hozott létre a tudomány?

Milyen élő organizmust hoztak létre élettelenből?

2016. aug. 16. 01:10
 54/136 anonim ***** válasza:
55%

Én utánanéztem, a Fajok eredetét is olvastam már, genetikával foglalatoskodom, de az evolúció tárgyköre is érdekelt mindig is, elég sokat tájékozódtam már a témában.

Szóval ha kérdésed lenne, szívesen válaszolok legjobb tudásom szerint. De ha csak az a célod mint a 68%os válaszolónak, hogy vaknak tettetve járasd le magad mindenféle ostobaságot írkálva, azzal nem tudok mit kezdeni.

2016. aug. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/136 anonim ***** válasza:

#49: nyugtass meg, hogy csak szórakozol velünk... és pl. sose láttál még tüdőshalat, sem másféle hasonló mocsárjáró jószágot.

De pl. nemrég volt olyan hír, ahol közönséges harcsák ugrottak ki a vízből, galambot fogni. Utána vissza is tudták küzdeni magukat, különben nem sok értelme lett volna az egésznek. Amúgy a kardszárnyú delfinek is régóta tudják ezt, csak ők fókákra mennek.

Ja, és a delfinnek tüdeje van, az hogy kerül a vízbe? Kopoltyúja meg nincs neki. Meg is fullad szépen a vízben, ha nem tud kijönni a felszínére. Ezért aztán nem is alszik soha teljesen, csak a fél agya. Ha altatót kap, belefullad a vízbe.

Milyen vicces a teremtő, nem?

2016. aug. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/136 A kérdező kommentje:

49. válaszoló!


Az evolució hipotézise ilyesmit igyekszik lenyomni a torkunkon.Vannak,akik jóízűen befalják,mint kacsa a nokedlit.

2016. aug. 16. 01:14
 57/136 anonim ***** válasza:
7%
A 47 es kommentelőtől kérdezem akinazt írta hogy töbször is megfigyelték új faj keletkezését, hogy hogy a biharba lehet megfigyelni töbször egy leevolúcionálást ami évmilliárdokig tart? Tessék már gondolkodni könyörgök. Egy tudos megfigyelt 5 perc alatt egy spontán evolúciót ami 3 milliárd évig tart? És még engem szapulsz? Egy macskatehénalgagalamb leevolucionált gyorsan egy kîgyótulokcsirkére? 😂 nah én megyek aludni, már annyit röhögtem hogy nem birom, jó éj nektek, Isten áldjon titeket 🙂
2016. aug. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/136 A kérdező kommentje:

52. válaszoló!


Itt Kaliforniában vettem részt egy előadáson,ahol a különböző ősi leletekkel szinte teljesen eggyező XX. századi emberek csontváza röngenképeit mutatták.

2016. aug. 16. 01:22
 59/136 anonim ***** válasza:
Kérdező, a 49 es a te pártodat foja, szóval ne bánts! 😂 amugy poénnak szantam hogy kezdjenek gondolkodni az emberek, de gondolom egyértelmű volt a mese 😂
2016. aug. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/136 anonim ***** válasza:
55%

#57

Baktériumok elég gyors reprodukciós rátával rendelkeznek, hogy emberi idő alatt jelenjenek meg bennük új tulajdonságok. Lenski kísérleteinek nézz utána például!

Már ha nem akarod még inkább lejáratni magad, persze...

2016. aug. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!