Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért csinálnak...

Jehova Tanúi miért csinálnak "hitvallási kérdést" a Jehova név használatából?

Figyelt kérdés

"Egyes vallásos irányzatok hitvallási kérdést csinálnak a Jehova névhez való ragaszkodásból."


Ezt olvastam a keresztyén Bibliai Lexikonban a \'Jahve\' címszó alatt.


2009. júl. 21. 17:33
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/145 anonim ***** válasza:
28%

Először is hű és ÉRTELMES rabszolga, bár lehet ez máshol máshogy van.

Másodszor, ha ott voltál, a férjed pedig vén, ő is eltudná neked mondani, nemde?

Harmadszor, Jehova Tanúi nem a levegőbe beszélnek mint Te, hanem írásokból érvelnek! Ezért "ír" a Bibliából.


Nem az vagyok akivel beszélsz, két válaszom erre a kérdésre már volt. Az első és a megmentés kérdésre válaszoltam.De hogy ne keveredjenek a kommentelők, én is "nevet" írok.


Kunflex

2009. júl. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/145 anonim ***** válasza:
0%

Én pedig Joci vagyok, hogy nekem is legyen nevem, és meg tudj különböztetni más válaszolóktól. Látod milyen fontos még a mi esetünkben is a név? Akkor miért helyettesítenénk címekkel?


Ezeket az infókat egy valameddig érdeklődő, vagy tanulmányozó is elmondhatja. Mindenkinek mondom, aki netán e sorokat olvassa, nem a te igaz állításaid ellen vannak nekem kétségeim, hanem az miatt, hogy olyan nyilvánvaló ferdítéseket írtál a Tanúk hitéletével kapcsolatban, amik nem egy ép és egészséges gondolkozású emberre vallanak, ha netán köztünk is volt az illető! Ezért mondtam, hogy én, ha kiközösitett lennék, ilyen érvekkel biztos nem támadnák. Persze, az sokat sejtető, hogy elárultad, miszerint kezelésre jártál. Ezt nagyon sajnálom. Persze , ahogy a szavaidból kitűnik, ezért is a gyülekezetet okolod, de hát miért pont ezen lepődnék meg? Nekem van a birtokomban olyan dok. film, amelyet tőlünk független világiak készítettek, és erre a kényes kérdésre is kitértek. Vagyis megkérdeztek egy pszichiátert, a vallásos élet negatív oldalairól, főleg kisegyházakkal kapcsolatban, és elmondta a szaki, hogy előfordul különböző egyházak tagjainál, hogy feltételezhetőleg a közösség negatív hatása is közrejátszott a problémákban, de ezt nagyon nehéz izoláltan vizsgálni. Hiszen ez sokkal összetettebb betegség, mintsem hogy csupán egy okra lehessen visszavezetni. Nagyon sokan mindenféle vallás nélkül is komoly pszichikai problémákkal küzdenek, mert ennek a mai rohanó társadalomnak számtalan mellékhatása van. Mellesleg a doki a Tanúk közül nem tudott egyetlen esetről sem. Ezzel nem állítom, nincsenek olyan közösségek, ahol az egyén kárt szenvedhet, de az biztos, hogy nem nálunk!


Látod, most is próbálod úgy beállítani, mintha az irodalmaink csupa szemét lenne, de kíváncsian várom, hogy azok az érvek, miben tévednek. És mégegyszer kérem, csak az utolsó témákkal foglalkozzunk.

2009. júl. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/145 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, idióta is vagyok, és természetesen ez is az én hibám. Ha valemyikőtök bátor, megnézhetné ezt az oldalt:

[link]


Persze elfogultság nélkül. :o)

A válasszal kicsit kések, mert egyébb teendőim akadtak.

Egyébként: AZ én bibliai érvelésem miért nem jó?


Bibbe

2009. júl. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/145 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy mi vagy, milyen vagy, nem az én dolgom megítélni, nem is rám tartozik. Én nem tartalak téged semminek, honnan tudhatnám? Persze a Tanúk tanításai ellen való prüszkölésedet és "érveidet" olvasva, elgondolkoztam felőled, de az én véleményem nem számít.


Azt a linket, melyet a hozzád hasonlók is igyekeznek rendszeresen "bizonyítékként" felhasználni, kirakhatod még százszor is, a szobád is kitapétázhatod vele, akkor sem lesz igaz. Ha te ezeket komolyan elhiszed, akkor tényleg valami nagy baj lehet a "lelkedben"! Persze a féligazságok sokkal veszélyesebbek, mint a direkt hazugságok, mert nagyon is hihetőnek tűnnek azoknak, akik nem tanúlták meg (még) az igazságot. Ehhez kéne az a megkülönböztető képesség, melyet a pontos Bibliaismeret tud egyedül nyújtani. De ez azért, ahogy így elnézem, elég hiányos nálad.

Te nem tudod megkülönböztetni az igazat a hamistól, vagy a másik lehetőség, ha szándékosan írogatsz ilyeneket, annak ellenére, hogy tudod, mennyire nem úgy van. Na vajon melyik az igaz?


Most azt kérdezted, hogy a te érveid miért nem jók? Miért, talán hasonlóságot vélsz felfedezni az én bővebb érvelésemben? Amit leírtál ez utóbbi témában, nagyon hiányos volt, ezért persze nagyon egyoldalú is, hiszen te csak egyfajta verseket idéztél a bibliából, melyekkel alá kívántad támasztani, hogy az üdvösség egyáltalán nem olyan bonyolúlt ám, mint ahogy mi ezt állítjuk! Csakhogy egy seregnyi szempontot és fontos kritériumot nem említettél, melyek törvényszerűen a velejárói annak, hogy Jézus Krisztus váltságában hiszünk! Igen sok összetevője van a váltságban való hitnek, tehát, már ezzel lényegesen szűkíteni lehet a kört.


Egyébként én azt az (ellen)érvet, amit ezzel a témával kapcsolatban előadtál, szintén csak kívülállótól hallottam eddig. Mert minden Tanú (szerintem az exTanúk is) tudja, hogy erről mi a Biblia álláspontja.

Kintről viszont már sokaktól hallottam, hiszen, mint hazugság gyorsan terjedt, hogy "Jehova Tanúi úgy hiszik, hogy a cselekedeteik által igazulnak meg". És hozzák azokat az egyoldalú verseket igazolásnak és példának, amit te is voltál olyan ügyes. No erről beszélek!

2009. júl. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/145 anonim ***** válasza:
0%

Valószínünek tartom, hogy ezt a weboldalt (www.exjt.hu)

olyan emberek írták, akik hitehagyottak, vagy kiközösítettek. (Hogy ne keveredjünk megint oda ahova, írom :OKKAL KIKÖZÖSÍTETTEK. BEBIZONYOSODOTT RÓLA 100%-OSAN HOGY ROSSZAT TETT, AZ ILLETŐ BEISMERTE, DE NEM BÁNTA MEG)és egyszer csak rájött, hogy hiányzik neki, vagy csak Jehova Tanúihoz nem illően, kicsinyes bosszúként le akarja öket leplezni. Fölösleges linkeket erről a weboldalról kiírni, úgyis tudjuk, mi az igazság.


És ha a vének gyermekmolesztálásokat végeznek? És egy vén a férjed, akkor a TI gyülekezetetekben lehet a probléma.De ezt nagyon sajnálatosnak tartom.... :(


Kunflex

2009. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/145 anonim ***** válasza:
0%

Én nem csak "valószínűsítem", hogy kiközösítettek, hanem biztos vagyok benne, hiszen jó néhányuk ezt nem tartja titokban.

Ahogy mondtam, nem a direkt hazugságok a vezélyesek, mert azokat azonnal látod, hogy mekkora baromságok, hanem azok az igazán veszélyesek, amik féligazságok, ferdítések, manipulációk.

PL. a fenti példámat a "cselekedetek általi megigazulásunkról", egy teológustól is hallottam, mely példa jól szemlélteti, hogy egyes verseket egyoldalúan hangsúlyoznak, és ezzel akarják úgymond "megfogni" Jehova Tanúit.

Viszont a Bibbe által is belinkelt, kiközösítettek által összehazudott lapon, olyan megtévesztő dolgok is vannak, melyeket nem ilyen egyszerű leleplezni és kiigazítani, hiszen számunkra esetleg ellenőrizhetetlen, igazolhatatlan állításokkal van tele. És ez a cél!

Mégegyszer mondom: EZ A CÉL!!!

A pocskondiázás, sárdobálás, befeketítés, lejáratás, kinek mi tetszik.


Mert azon Biblia témákat, melyekről itt elhangzott kritika, nem nehéz kiigazítani, és helyesen, a Biblia fényében előadni egy Tanúnak. Ezzel bizonyítván, hogy a bibliai tanításaink nem helytelenek! Persze ennek ellenére azért próbálkoznak a biblikus területen is "kétségbe vonni", "megcáfolni", bár sikertelenül.

Lehet látni most, hogy leírtam, kiegészítettem az általa leírtakat, és kértem, hogy maradjunk már, ha lehet egy témánál, és ne csapongjunk, erről már hallgat! De mit is tudna írni hozzá, nem lehet megcáfolni.


Ezért ő is sokkal inkább folyamodik azokhoz az eléggé el nem ítélhető, de logikailag teljesen érthető módszerekhez, melyekkel egy Tanú otthonról nem tud mit kezdeni, mert személyeskedő, nem a Bibliai tanításunkal, hanem a gyülekezetbe járók állítólagos "viseltes dolgaival" foglalkozik! Emlékezzünk, Bibbe is pont ezekkel kezdte a bírálgatást, ezeken volt a hagsúly!


Mindenesetre az arra érdemes személyek folyamatos és rendszeres eltávolítása, jól működik, itt vannak az élő bizonyítékok. Ha tetszik, a belinkelt szennyoldal is egy jó bizonyíték.

2009. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/145 anonim ***** válasza:
100%

Hú....nem is tudom mit mondjak. Most lelepleződtem. :o)))) Gyerekek, olvassátok néha vissza néha magatokat. A humor nagyon jót tesz. Nem mentem el, fogok válaszolni, de most nem érek rá. Persze, ti átláttok rajtam, és nyílván tudjátok, pedig egy igazhitű Jehova Tanúja soha nem rágalmaz meg senkit, hogy én most azért nem tudok válaszolni, mert a elnémított a sok igazság, amit nekem küldtetek...

MItől szenny oldal a xjt? Arra gondoltatok már, hogy aki eljött a tanúktól, annak lehet más oka is, mint a hű de bölcs szolga előadja?

Jaj, persze bocsánat! HIszen ők mindent jobban tudnak, még Istennél is, és azt is tudják, hogy én, és a többiek milyen rettenetes gonosztevő, rágalmazó, hazug, piszok gazemberek vagyunk. :o)


Nem is tudom, hogy a fneti két levélre mit mondjak.....

mulatságos. AZt hiszem ez a legjobb szó rá. :o))

Édesek vagytok, ahogy arról beszéltek, a tanúk mindent megvizsgálnak, de ellenőrzés nélkül rágalomnak állítanak be mindent, ahol nem a tanúk a sztárok. És mikor arról, hogy mennyire toleránsak, és egy embert a személyében soha nem bánatánátok....cuki!!! :o))

Mást sem tesztek, csak annyi az érveitek több évnyi kutató munkára, hogy jaj, beigazolódott a hű és bölcs szolga állítása, édes Istenem, itt tényleg vannak gonosz hitehagyottak, akik bánatanak!!! Már hallom a Mami visítást is! :o)))) Fiúk, ez így nem fog menni.

Legyetek férfiak.... nyíltak, becsületesek. Elvégre én vagyok az eltévelyedett, szellemileg megromlott juhocska. :o)) Viselkedjetek velem rendesen. Vagy azt akarjátok, hogy a vérem rajtatok száradjon?

Na....


Bibbe

2009. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/145 anonim ***** válasza:
0%

"MItől szenny oldal a xjt? Arra gondoltatok már, hogy aki eljött a tanúktól, annak lehet más oka is, mint a hű de bölcs szolga előadja?"


Mitől nem az? Tudja hitelesen bizonyítani? Ugyan már! Azokon az oldalakon olyan rágalmak is vannak, melyek ha valóság lenne, Jehova Tanúi nemzetközileg be lennének tíltva és az Interpol üldözné őket! Te ezeknek hiszel?

Tudod mi az Tanúk "bűne"? Az, hogy leleplezik a 'hamis vallás világbirodalmát', melyet csupán csak a Biblia segítségével meg tehetne bárki, aki szereti az igazságot és fel is meri vállalni! Nem a saját kényelmét, vagy az emberektől való félelmét nézi.

Ez a Bibliai igazság pedig, sokakat sért, sok egyház nem érzi jól magát, mivel nem tud elszámolni a kíváncsi és kritikusabb híveinek azzal, hogy miért is tesznek évszázadok óta Jézus szellemével ellentétes dolgokat.

Vagy esetleg ez sem igaz, kedves Bibbe?

Szerinted milyen aljasságra képesek azok, akik a hatalmukat féltve, foggal, körömmel ragaszkodnak az emberi hagyományaikhoz és szeretnék a legnagyobb sötétségben tartani a híveket, azzal riogatva őket, hogy mi vagyunk az "antikrisztus", meg a "hamis próféta"?


Be kellene tudni bizonyítani a Bibliából az igazunkat! Itt csak ez számít, nem pedig az aljaskodó, személyeskedő, "szennyes kiteregető" vádaskodások.

A Tanúk sem azzal érvelnek, hogy "nini, már megint részegen ment haza az x vallás papja". Nem ezekkel foglalkoznak a folyóirataink sehol sem. Nem, kedves Bibbe, sokkal korrektebb, hitelesebb és nagyszerűbb módon lehet leleplezni a hazug vallásos tanításokat, melyekkel még mindig milliárdokat szédítenek, és tartanak szellemi rabszolgaként megláncolva!


A legtöbb egyház megalkudott, meghamisítván a Biblia helyes értelmezését abban, hogy ne vegyenek részt a Krisztus ellenes tevékenységekben, melyek már 100 milliók életét követelték!


Nem 'tudunk mindent jobban', csakis arról írtam, ami elhangzott, visszakeressem?

Tévedsz! Igyekszem semmit sem írni ellenőrzés nélkül. Mindent szeretek leellenőrizni.

Nem is bántottalak a személyedben, te lehet, hogy sértőnek tartod, de a szavaidra válaszoltam. Már leírtam, nem az én dolgom az ítélet, de bizonyos jellemzőket leírhatok azért nem?

Az, hogy te ki vagy, belőled ki lesz, mi lesz veled, nem tudhatom, de mindabból, amit eddig leírtál, sok minden kiderül, ennyi! Ez baj? Ez törvényszerű, és csak a véleményemet írtam le. A te "személyed" felett én pálcát nem törhetek. Így aztán, ahogy már korábban is írtam, vonatkoztassunk el a személyeskedésektől, arra fókuszáljunk, hogy ki miben és miért hisz.


Miért kellene szerinted a Tanúknak mindig és mindenben a vének és a Vezető Testület közvetlen irányítása alatt állniuk? Te nagyon rosszúl látod, ezek a vádak, megint kintről hallatszanak. A kiközösítés miért lenne titok, melynek okairól senki nem tud semmit? Sokan nagyon is sokat tudnak ezekről, de mindenki értesűl arról, ami rá tartozik.

Általában pontosan lehet tudni, hogy miért történt, már elmondtam, hogy az én 20 éves tapasztalatom is az, hogy mindenki, aki kikerült a közösségből, önmaga határolódott el tőle. Persze megvannak a leggyakoribb okok, amiért ez megtörténik, de erről is írtam már.

Az, amit utána tesznek egyesek, szintén nem lep meg, hiszen sokan mindenáron próbálják igazolni az "igazukat".


Mellesleg örülök, hogy a humorodnál vagy, de van itt néhány dolog, ami annyira nem vicces!


Joci.

2009. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/145 anonim ***** válasza:
11%

"Vagy azt akarjátok, hogy a vérem rajtatok száradjon?"


Hát.... A Biblia ezt írja: (elnézést kérek, nem tudom pontosan megmondani hol, a Máté Evangéliumában azt hiszem, most nincs annyi időm utána nézni, holnap nyaralunk, ma pakolunk)


Menjetek és prédikáljátok a jó hírt, és ne féljetek, mert megköveznek és kigúnyolnak a nevem miatt és én veletek leszek!

Kérdezem én, ezt a Biblia verset olvasva/hallva nem azt kell belőle értelmezni, hogy sokan lesznek olyanok akik nem fogják meghallgatni a jó hírt? Akkor hány millió ember vére fog szállni 1 emberre?

2009. júl. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/145 anonim ***** válasza:
0%

Erre válasz két vers a bibliából:


"(Ezékiel 3:18-19) Ha azt mondom a gonosznak: »Bizony meghalsz«, és te nem figyelmezteted, és nem szólsz, hogy figyelmeztesd a gonoszt az ő gonosz útja miatt, és megóvd az életét, akkor ő gonosz lévén meghal a vétkében, de vérét a te kezedből fogom számon kérni. 19 Ha azonban figyelmeztetted a gonoszt, és mégsem tér meg gonoszságából és gonosz útjáról, akkor ő meghal a vétke miatt, de te megszabadítottad lelkedet."


Tehát a "vérbűn" így értendő.

Te nem tennéd, hogy felébreszted a szomszédod, ha látod, hogy ég háza? Feltételezem, hogy megtennéd! Ugyanez a helyzet ma, amikor a Tanúk életmentő üzenetet visznek mindenkinek. Nem biztos, hogy egy szó szerinti házról, és egy szó szerinti tűzről van szó, de ettől még a hasonlat nagyon igaz a föld lakosainak a többségére.

Ha nem hiszed, nézz utána, miért?

2009. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!