Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért csinálnak...

Jehova Tanúi miért csinálnak "hitvallási kérdést" a Jehova név használatából?

Figyelt kérdés

"Egyes vallásos irányzatok hitvallási kérdést csinálnak a Jehova névhez való ragaszkodásból."


Ezt olvastam a keresztyén Bibliai Lexikonban a \'Jahve\' címszó alatt.


2009. júl. 21. 17:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/145 anonim ***** válasza:
100%

Felebarátom az Úrban!



Nem vádaskodom, és érveid nem cáfolatok. :o) Azt mondom, amit a szervezet tanít. OLyan fétisként tekintenek a tanúk a névre, mintha annak használata már megmentést jelente. Már attól igaznak állítják be a szervezetet, mert használja a Jehova nevet. Bizonyára jól meglepődnének a tagok, ha elmennének egy más vallás Istentiszteletére, és a lelkész saját szájából hallanák a Jó Isten nevét. :o) Mert használják, és ismerik más egyházak is, mert ők is ismerik és használják a bibliát.


Ha már beszélgetünk, arra kérlek figyeld meg, hogy a szervezet olyan kérdésekre ad választ, amire a saját tanítása a válasz is. Bár a bibliából idézik a szövegrészt, de annak sajátos magyarázata sok esetben a tanús tanítás logikai rendszerén alapul. Felállít egy teológia kérdéskört, ami igazolja a tanítást. Csak gondolj kérlek az Őrtorony folyóirat tanulmányázására, vagy bármely más könyvre, ami tanít valamit, és még a kérdést is megfogalmazzák, hogy ne lehessen kitérni, eltérni semmilyen más kérdéssel. Ez azt a célt szolgálja, hogy úgy érezze az ember, az adott témakörben, valóban minden kérdésére választ kapott. Az, hogy az igaz válasz-e, csak akkor lehet kideríteni, ha az ember tényleg át tanulmányozza az Őrtorony cikket! Az idézet bibliai verseket minden utalással, szövegkörnyezettel együtt, más forrásokkal összehasonlítva kikeresi, és így hitelesíti a témát. Nem véletlenül az a tanács, hogy ne használjanak a tanúk az adott tanulmányozott könyvhöz más forrást.


Ezt azért írom, hogy mikor beszélgetünk valakivel, ne azokat a kérdéseket tegyük fel, amiket az egyházunk tanít, hogy miket kérdezzünk, vagy minket mi érdekeljen, hanem a bibliát olvasva legyenek saját kérdéseink. Ez hidd el, hogy teljesen más....


"Ha valaki egyén egy ideig tagja volt a szervezetnek, majd eljön-bármi okból- egyből kiközösítik, vagy elkülönültnek nyílvánítják,..."


Nem igaz ez sem! Általában hosszú folyamat vezet az eltávolodáshoz is, de ahhoz is, hogy kiközösítsenek valakit. Egyáltalán nem olyan "egyből" mennek a dolgok, mint ahogy te ezt előadod! Az viszont igaz, hogy a megbánás nélküli helytelenűl cselekvőket egy bírói eljárás után kiközösítik.


-Azokat is, akik megbánták. Mert a vének szerint így helyes. Van akiért küzdenek, de azt alapos megalázásnak teszik ki. HA paráznaságot követett el, az indok alig érdekli őket, de az, hogy mit hogyan csinált, annál jobban.....


Évente 40 ezrek távolodnak így el, és ezek nagy része erkölcstelenség miatt. Én molesztálásról még nem hallottam, de természetesen a pia is lehet indok. Semmiképpen nem fedezzük el a szándékos erkölcsteleneket, mint ahogy sok egyházban ez megtörténik.

Úgyhogy az általad "titkos bűnöknek" nevezett szöveg rágalom!


-Sajnos nem az: :o(( Egy volt tanú vén, aki barátom a mai napig is, sokat mesélt az eltusolt ügyekről, gyerekmolesztálásokról, paráznaságról, amit vének követtek el, de nem hozták nyílvánosságra, ki sem közösítették az illetőt, ne hogy kitudódjon. Nem tett volna jót sem a tagoknak, sem a világnak a rossz hírnév..... vének, akik verték a feleségüket, ittak, és loptak a kasszából. Ha akarsz neveket, magánban megküldöm.


Hogy ki az "antikrisztus", azt jó lenne, ha a Biblia döntené el! Viszont az ezzel kapcsolatos állításodra érthető bibliai érvekkel válaszoltam 1-2 hete egy másik kérdésben.

Egy volt kiközösített véleménye:


"Én is ki voltam közösítve a gyülekezetből. Akkor úgy éreztem, hogy ez kíméletlen, és a legnagyobb megvetésre méltó dolog, amit egy személlyel meg lehet tenni. Tévedtem! A kiközösítés előtt a gyülekezet vénei nagyon keményen dolgoztak azért, hogy segítsenek nekem megbánásra törekedni. Én akkor egyszerűen nem értékeltem a segítséget. Nagyon megalázó volt számomra a kiközösítés. Arra indított, hogy meglássam, mennyire komoly dolog a Jehovával ápolt kapcsolatunk."


A "Jehovával ápolt kapcsolatunk"-ról van szó! Nem pusztán az a lényeg, hogy a hívőtársainkal milyen a kapcsolatunk, ettől sokkal fontosabb az Istennel való szoros kapcsolat, mert csak Ő képes megvédeni attól, hogy ne keveredjünk bajba. A kiközösítettek sajnos pont az igaz Istennel való kapcsolatukban szenvednek hajótörést, még akkor is, ha látszólag egy "más fajta" imádatért megy el valaki!


Megkérdezhetem, hogy te beszéltél-e személyesen ezzel a kiközösített személlyel, vagy az őrrtoronyban olvastad? Vajon nem egy tantételt igyekeznek alátámasztani egy ilyen vallomással? Hallottál-e már olyan kiközösítetről, aki öngyilkos lett, depressziós, mert megvonták tőle azt a közösséget, akiktől várta a segítséget? Vajon ki meri megkérdőjelezni egy ember IStennel való kapcsolatát, és arra alapozni a kiközösítést? Egy másik EMBER??


"Vagyis egyedül üdvözítő egyháznak tartják magukat."


Ez mióta bűn?! Kinek bűn? Neked? Miért is? Mert az első századi példa, Jézus példája mást tanított? Tényleg? Osztán mit?! Világoljon már fel valaki!


-MINdenkinek bűn. Annak is aki elhiteti a tagokkal, hogy az egyház az üdvözítő, és azoknak is, akik alapos utánna járás nélkül ezt tovább tanítják, és prédikálják, s erre alapozva félelmet generálnak az emberekben. Mert az egyedül üdvözítő az csak Jézus Krisztus, és nem a tanú szervezet. Tudom mire gondolsz. HOgy a tanúk hírdetik az igazságot Krisztusról.

Na erről kell felelőségünk teljes birtokában meggyőződni, mert amelyik egyedül üdvözítőnek tartja, és kiáltja ki magát, az beleült Krisztus székébe. Ez elég rosszul hangzik, nem igaz? :o) Ezért bűn, de nagyon nagy.

De ha egy tanú szereti az igazságot, akkor bátran megmeri vizsgálni azt, hogy amiben hisz, az igaz-e.Mert idézve az Őrtornyot:

Nemcsak azt kell megvizsgálnunk, amit személy szerint mi hiszünk, hanem azt is, amit az a vallás szervezet tanít, amellyel kapcsolatban vagyunk. Vajon tanításai teljesen összhangban vannak Isten igéjével, vagy emberi hagyományokon alapulnak? HA SZERETJÜK AZ IGAZSÁGOT, SEMMIT SEM KELL FÉLNÜNK AZ ILYEN VIZSGÁLATTÓL.

A szervezet egyébként teljesen biblikusan beszél erről, úgy hogy én csak azt kérem, hogy aki tanú, az vizsgálja meg.


Tehát nagyon helytelen, ha manapság valaki hisz abban, hogy jó úton jár, és RAGASZKODIK IS AHHOZ???


-Egyáltalán nem baj!!!! Sőt!!! Nagyon is jó. DE a jó utat ÁLLANDÓAN vizsgálni kell!!!!


Vagyis azt kellene tenni, hogy minden hónapban másik egyházat látogassak?


-Igen, nagyon érdemes lenne. :o) Meg nézni, hogy mennyiben mondanak igazat a vezetői a tanúknak, és tényleg olyan megátalkodott, eltévelyedett e minden egyház.....


Vagy csak nem szabad hinni, hogy igaz, amiben hiszek?


-Bizony. Nem szabad. Cselekedetek 17:11 így ír: "...napról napra KUTATTÁK az ÍRÁSOKAT, hogy VALÓBAN úgy vannak-e ezek a dolgok".


Ez lenne a te teológiád? Látszik!


-Nem, ezt a teológiát te állítottad fel a saját kérdéseidre adott saját válaszaiddal. :o)


" de amíg valaki az egyházhoz tartozik, és nem hagyja ott, addig megmentésben részesülhet a JÓ Atyától,..."


Erre már válaszolt valaki, de egy másik durva rágalom!


-Akkor miért közösítik ki azt, aki nem abban a tanításban hisz, amiben a tanúk? :o) Mert ha azt mondom, hogy nem hiszek a hű és bölcs szolgában, vagy nem értek egyet az Őrtoronnyal, de vallom a Jézus Krisztust testben megjelent Krisztusnak, akkor mi lesz a sorsom? Maradhatok egyház tag, pedig nem hiszek az alap tanításokban, és még van remény az életemet illetően, vagy

kiközösítenek, mert nem hiszik, hogy vallom a Krisztust olyan módon, ahogyan arról a biblia beszél?


Ezek lennének az "igazságaid"?


-Nem. Az én igazságom Jézus Krisztus. Mert Ő az út, az igazság, és az élet. :o)

AMiket te gondolsz, hogy az én igázságaim, azokról a hű és bölcs szolga hitette el veled, hogy én azokat gondolom, vagy válaszolom. LÁthatod: nem. :o)


Üdv: Bibbe

2009. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/145 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó a fejfájás, örülnék ha mihamarabb elmúlna.


Köszönöm, kedves vagy. :O)


Először is egy fontos dolog: egyetlen Tanú sem fog téged személyedben sértegetni, legalábbis ez nem jellemző! Visszafelé viszont kapunk rendesen, no de nem panaszkodom, mert ez a munka ezzel jár. Jézus idejében is ez volt, és Ő maga mondta, hogy "gyűlöletesek lesztek az én nevemért", "mert a világ szereti azt, ami az övé", de minket nem tart annak. Még szép!


-Ja, tényleg ezt mondta. A tanúk is szeretnek ezzel példálózni, ha bántják őket, ha meg dicsérik, akkor a világítós idézettek jönnek. :o))


Ha ismersz minket valamennyire, akkor tudod, hogy nem téged nevezlek hazugnak, hanem a szöveged bizonyos részeit! Nagy különbség, mivel azokat akárhonnan is vehetted. Az infód sántít, és több sebből vérzik.

Jól értesűltnek akarsz látszani, de valójában nagyon nem vagy az! Még akkor sem, ha egyrészt személyes tapasztalatokra hívatkozól. Ezt kellene észrevenni először neked magadban.


-MI az, hogy bárhonnan?

Milyen részekre gondolsz? Mik hazugságok? Szövegek mely részei? Tudod honnan vettem? Magam is tanú voltam majd 10 éven át. :o) A férjem pedig vén, majd 8 éven át... minden információ elsőkézből származik. Akarod a nevem? Utána nézhetsz. Ki mondod a gyülekezetben, bárhová is jársz, és már azért kiközösítenek, hogy levelezel velem. :o) Nem követtel el semmit. CSak rávilágítottam, hogy sok tanításban ellene mondanak a bibliának. DE azóta is keresztény ember maradtam, hiszem, és vallom a Krisztust, de a tanúk mégis hitehagyottnak bélyegeztek. :o)


"-Miért van az, hogy valaki felsorol olyan tévtanításokat, amivel gondolkodásra tudna késztetni egy tanút, arra sosem beszélgetés a válasz, hanem egyből a sértődés, vagy hazugsággal való vádaskodás?"


Nem kedves Bibbe, nem sértődik itt egy Tanú sem, de ezzel megint ferdítettél alaposan.


-Édesem, én általánosságban kérdeztem! :O) Hol olvasod, hogy rólad, vagy másról van szó? És ilyen rövid idő alatt utána jártál az állításaimnak?


Ki sorolt itt fel "tévtanításokat"? Miről is beszélsz? Pontosan te állítottál abszolút igaztalan vádakat, amelyek mellesleg bizonyíthatatlan, személyeskedő, beszennyezni akaró rágalmak voltak! Te állítasz olyan dolgokat, amire eszedben sincs, de nem is tudnál(!) bizonyítékot felhozni, csak kreáltat!


-Dehogynem! Kérdezz bátran, és én felelek neked. :O)


Nem, nem a sértődés volt a válasz, a válasz le lett írva, emlékszel? Te magad írtad, hogy majd válaszolsz rájuk, ha elmúlik a fejfájásod. Jól tudod csavarni a szavakat, de ez nem visz közelebb a velünk kapcsolatos igazság felfedezéséhez.


-MIlyen válasz? HOgy a biblia sok helyen, sokszor beszél a két osztályról? Ez milyen érv? Hol beszél, és hogy mondja? Erre jött volna válasz....?


Tehát meg lettek válaszólva a "tévtanaid", bizony jó lenne, ha a jövőben tartózkodnál az efajta (általam itt idézett) pszichológiai fegyverektől, vagy tán tényleg azt gondolod, hogy ezzel korrekt vagy?



-egyetlen válasz sem érkezett. Amik érkeztek, azokról nem beszéltünk, csak állítottátok. A beszélgetés nem ilyen....


Bibbe

2009. júl. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/145 anonim ***** válasza:
0%

A 15:46-os válaszomban kitértem egy ehhez a kérdéshez szorosan illeszkedő tanításra, melyet egy másik kommentelőnek írtam.

A kérdés: vajon tanítja-e valamely egyház, hogy a föld egyszer Isten ítéleteként, el fog pusztúlni? Vagyis tanítja-e valamely felekezet, hogy az arra érdemesek csakis "szellemszemélyként" élnek majd tovább és a föld csupán egy átmeneti hely számukra?


Te ezt mondtad: "Egyetlen egyház sem tanítja, hogy minden jó ember a mennybe jut."

Így van ez? Azok az egyházak, melyek a 16:46-os válaszomban tárgyalt Bibliai verseket szó szerint veszik, azok sem? Az az úriember, akinek ezt a választ írtam, pedig nagyon úgy nézett ki, hogy abban hitt?


A "más juhok" és a "144000" kérdését pedig ezeken az oldalakon alaposan kitárgyaltuk már más kérdésekben, szerintem együtt és külön-külön is. De szívesen levezetem neked újra részletesen, ha ez kell.


"De mindenki megmentsében részesül, aki hisz az Isten fiában, aki a Jézus Krisztus. Ez egyháztól független. Sőt! :o)"

No látod, ezt az állításodat kellene mindenféle összevisszaság és tiszteletkör nélkül, a Biblia teljes szövegösszefüggésében bizonyítanod.


"De hol mondja, hogy lesznek, akik a mennybe jutnak, és lesznek, akik soha, viszont a földön fognak élni?"

Te ezt a kérdést hogyan érted? Mire szeretnél választ kapni?

Egyáltalán mire akarsz kilyukadni?


"Ki dönti el, hogy ki fog a mennybe menni, és ki, hogy ki fog a földön élni?"

Szerinted? Akik égi reménységűek, azok általában olyan módon tudják ezt magukról, mint a nemüket, hogy férfi, vagy nő. Jehova az elhívó.


"Miért csak Jehova Tanúi szervezetéből kerülnek ki a mennybe jutók, és miért csak Jehova Tanúi szervezetéből, akik a földön?"

Ezzel kapcsolatban világosan rákérdeztem a 16:44-es h.szólásomban, de erre eddig nem jött válasz. Miért, hány "keresztény" egyháza van Istennek a földön, akik szóba jöhetnek? Te komolyan azt képzeled, hogy a sok, sokszor egymásnak ellentmondó szervezet, mind, vagy nagy része Isten szolgája? Vagy azt gondolod netán, hogy elég, ha "őszinte" a saját hitében, csak vallja meg Krisztust, és kész a megmentése?


Jó lenne, ha leírnád a saját verzióidat, ha már ilyen kíváncsi vagy és mindenképpen meg vagy győződve, hogy le tudod leplezni a "tévtanainkat"!


"Miért van az, hogy 1914-óta nem csökken, hanem néha még nő is a felkentek száma,

és ezért őrtorony cikk is jelent meg, hogy mindenki, aki magához igyekszik venni az emlékjegyeket, azok vizsgálják felül magukat?Isten elhívása nem egyértelmű? Isten elhívását felül bírálhatja, vizsgálhatja egy emberekből álló csoport?"


De, Jehova elhívása egyértelmű, visznt az emberek álláspontja van úgy, hogy nem! Minden szinten eshetnek el emberek, ez sem újdonság. És biztosan fognak is elesni még sajnos. Jehova földi szervezete is időröl-időre rostáláson esik át, ahol az oda nem illő személyek elbuknak.

Amit viszont a végén mondtál, látod már megint csak egy ócska ferdítése a valóságnak. Se nem bírálja, se nem vizsgálja az égi elhívottak reményét senki, hogy tehetnék meg szerinted? A kellő időben úgyis mindenki reménysége világos lesz és a csalók lelepleződnek!


"MIért csak 1914 óta vannak az elhívások? MI van azokkal, akik más egyházak tagjai, vagy egynek sem, de hisznek Krisztusnak, Krisztusban, megtért keresztények, de nem Jehova TAnúi egyházának a tagjai?"


Ezekre a kérdésekre szintén volt már bőséges válasz ezeken az oldalakon. Az előítéletekkel szemben, nyilván nem csak a ma élő, vagy már elhunyt Jehova Tanúi közül lesz csak üdvösség! Sokkal szélesebb rétegekről van szó, de ezt most nem részletezném addig, míg többet nem mondasz a felfogásodról.

2009. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/145 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Imhol egy web oldal, ahol számos információt lehet olvasni azokról a dolgokról, amit szervezeti tagként nem tudhatunk. Érdemes elolvasni.

Van fent RAy Franz írás, aki vezető testületi tag volt, de kiközösítették, amiért rájött, hogy hamis tanításokat küldenek szét a világba. A tanúknak ismert a neve, hiszen évekig vezette a társulatot. A tanús JAhova Tanúi történelmi könyv egy sorban említi az esetet, miszerint "többeket kikellett közösíteni", de hogy kiket, és miért, arról hallgat. MOSt el lehet olvsni a forgatókönyvet. BÁr gondolom ez is rágalom, és hazugság, hiszen igazat csak a tanúk mondanak.....


Bibbe

2009. júl. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/145 anonim ***** válasza:

ma 15:46, hozzám címezted a hosszúra nyúlt mondandódat....

nem vagyok teológus, én csak azt tudom, egyszerű katolikus embernek neveltek; nálukn az Isten az Isten volt, nem jehova.....Istennek akkor kéne nevet adni, ha több volna belőle, mint az emberekből, de mivel egy van, ezért felesleges a neveit keresgélni....na bumm, más vallások más néven tisztelik, de lehet hogy ugyanazt az istenséget, de ez most hosszú lenne.......


És igen, tartom h a világ el fog pusztulni egyszer. Az új ég és új föld vonatkozhat a szellemi síkra is, tehát hogy a túlvilágon lesz új ég és új föld (ahog az antik világban képzelték Elysiumot például)...És alapból számomra elképzelhetetlen, hogy a megváltás, az utolsó ítélet után itt a földön folytatódjon bármifelé fizikai élet; hiszen a test minden mozdulatával esendő! Egy nagyon profán példa: a legalantasabb szükségleteink annyira kordában tartanak minket (ürítás), h naponta többször kell végeznünk; hát egy ilyen tökéletlen testtel jutnánk az örök boldogságra? Szükségképpen ez a testünk nem lesz majd ilyen mint most; de ez nem lehetséges amíg a földi világ fizikai törvényei uralkodnak....

És jólvan, elfogadom ha valaki ezt nem így gondolja, én így gondolom, nincs az a mennydörgő ménkő ami megváltoztatná a véleményem: a szellemi világ, a túlvilág az igazi hazánk; én nem vágyom vissza a földi fizikai életbe!

A Földre helyezett megváltás gondolata a Talmudban van benne és a Tórában, ahogy a gyűlölködő, más népek vesztére törő jehova is, az pedig nem az én vallásom, nem az én hitem, akár tetszik akár nem....

2009. júl. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/145 anonim ***** válasza:
0%

"Már attól igaznak állítják be a szervezetet, mert használja a Jehova nevet. Bizonyára jól meglepődnének a tagok, ha elmennének egy más vallás Istentiszteletére, és a lelkész saját szájából hallanák a Jó Isten nevét. :o) Mert használják, és ismerik más egyházak is, mert ők is ismerik és használják a bibliát."


Most egyenként válaszolok a vádjaidra:

Tisztában vannak azzal, hogy a Név önmagában semmi!

A "tagok", vagyis a Tanúk tudod miért nem lepődnének meg azokon a nevetséges érveiden? Mert a nagy részük rengetegféle vallásból való, és sokan gyakorólták is azt, ahonnan kijöttek. Bizony! A Jahve nevet elvétve használják mások is, főleg teológusok, egyházi méltóságok, de a hívek sokaságára sajnos nem jellemző. Sokan nem is ismerik Isten nevét semmilyen formában. Ezt Jehova Tanúinak ne akard az arcába vágni, mert ha valakik, akkor ők beszélgetnek az emberekkel. Nem beszélve arról, hogy ma javarészt olyan Bibliafordítások vannak használatban, melyekből vagy egészében, vagy nagyrészt el van távolítva Isten neve.

Egyébként az általad szidott irodalmaink kitértek már nem egyszer erre, bocsi!

2009. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/145 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen érthető vagy. :o) CSak épp nem Jehovában kell hinni, hanem Krisztusban. És nem kell, hogy erős legyen a hite, "csak" hinnie kell, hogy Krisztus megváltotta.

Jehova már döntött, az fog megmentésben részesülni, aki hisz az egyszülött fiában.

A gond az, hogy a vezető testület dönti el, hogy mi a bűn, hogy mikor mi a jele annak, hogy valaki megbánta-e a tettét, és aszerint döntenek...


Bibbe



Nem azért fog megmentésben részesülni, mert az egyházhoz tartozik, hanem azért mert Jehova megmenti őt, mert hisz Jehovában és erős a hite!Az egyház vezetői is emberek, nem tudják minden egyes tanúról, hogy mikor kit molesztált, kit ölt meg, milyen bűnözést végzett el. De Jehova látja, a legfőbb Isten!És ő fog dönteni arról ,hogy ki fog megmentésben részesülni. Akkor közösítenek ki, ha az illetőről 100%-osan bebizonyosodik a bűn, és be is vallja, de nem akarja megbánni a tetteit. Érthető voltam? :)

2009. júl. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/145 anonim ***** válasza:
100%

Itt szeretném óva inteni azokat, akik törődnek a lelkükkel: amikor találkozol Jehova Tanúival, emlékezz rá, hogy nem mind arany, ami fénylik - és ez a cikk egy újabb bizonyítékot szolgáltatott erre.


[link]

2009. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/145 anonim ***** válasza:
0%

"Az, hogy az igaz válasz-e, csak akkor lehet kideríteni, ha az ember tényleg át tanulmányozza az Őrtorony cikket! Az idézet bibliai verseket minden utalással, szövegkörnyezettel együtt, más forrásokkal összehasonlítva kikeresi, és így hitelesíti a témát. Nem véletlenül az a tanács, hogy ne használjanak a tanúk az adott tanulmányozott könyvhöz más forrást."


Te most is nagyon igaztalan dolgot állítasz! Mondhatnám, hogy hazugság, amit írsz.

Tudod miért? Hát elmondom most neked: szó szerint az ellenkezője igaz annak, amit írtál. Jól mellé trafáltál!

Számtalanszor fel hívja a Tesók figyelmét a Vezető Testület, hogy igenis kutassanak, és a lehető legszélesebb körben tájékozódjanak mindenről. Már leírtam valakinek, hogy nekem pl. 6-8 féle Bibliafordítás áll a rendelkezésemre, beleértve a Görög és a Héber nyelvűt is. Ezen kívül pedig akár könyvtárban is, de a kézenfekvő interneten is lehet kutatni, bár itt mindenféle szemét is megtalálható, ugye.

Pont Jehova Tanúi azok, akik számtalan idézetet használnak az érvelésikben, ami megint csak nem azt támogatja az érdeklődő és kíváncsi emberekben, hogy mindent csak a szervezet "két szép szeméért" higgyen el. Elmondanám neked, hogy Jehova Tanúi az egyik legkritikusabb emberek.


Szerintem teljesen értelmetlen ezt a vitát folytatni így, hiszen te fújod a magadét, de szemmel láthatóan köze sincs az igazsághoz, csak buta előítélet és dezinformáció jellemzi! Akik viszont nem ismernek minket, azoknak hihetően is hangzik, hiszen te és a hozzád hasonlók gondoskodtok a hazugság dömpingről, te mit gondolsz? Jó ez így?

2009. júl. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/145 anonim ***** válasza:
100%

"Már attól igaznak állítják be a szervezetet, mert használja a Jehova nevet. Bizonyára jól meglepődnének a tagok, ha elmennének egy más vallás Istentiszteletére, és a lelkész saját szájából hallanák a Jó Isten nevét. :o) Mert használják, és ismerik más egyházak is, mert ők is ismerik és használják a bibliát."

-:o) Nevetséges....ja. Én is úgy érzem lassan.... milyen furcsa, hogy egyszer sem kérdezel. Egyszer sem lepődsz meg, hogy tényleg, na ennek utána járok, vagy ilyen is van, na ezt megvizsgálom.


Most egyenként válaszolok a vádjaidra:

Tisztában vannak azzal, hogy a Név önmagában semmi!

A "tagok", vagyis a Tanúk tudod miért nem lepődnének meg azokon a nevetséges érveiden? Mert a nagy részük rengetegféle vallásból való, és sokan gyakorólták is azt, ahonnan kijöttek. Bizony! A Jahve nevet elvétve használják mások is, főleg teológusok, egyházi méltóságok, de a hívek sokaságára sajnos nem jellemző.


-MIért sajnos? Krisztus Atyaként mutatta be nekünk, mi fiak lettünk, és Krisztus testvérei. MIért sajnos, ha az Atyánkat Atyának hívjuk?


Sokan nem is ismerik Isten nevét semmilyen formában. Ezt Jehova Tanúinak ne akard az arcába vágni, mert ha valakik, akkor ők beszélgetnek az emberekkel.


-Nem beszélgetnek, hanem közölnek dolgokat. A beszélgetés nem olyan.


Nem beszélve arról, hogy ma javarészt olyan Bibliafordítások vannak használatban, melyekből vagy egészében, vagy nagyrészt el van távolítva Isten neve.


-Ezt is az őrtorny mondta, vagy alaposan utána jártál ennek a kijelentésnek? Természetesen nem a szervezet állításaira gondolok, hanem a szervezet állításait megvizsgáltad, azokat magadban ütköztetted, és kideült, hogy minden szó igaz...



Egyébként az általad szidott irodalmaink kitértek már nem egyszer erre, bocsi!


-Nemharagszom. :o) TUdom, hogy onnan vannak az információk. :o)


BIbbe

2009. júl. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!