Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért csinálnak...

Jehova Tanúi miért csinálnak "hitvallási kérdést" a Jehova név használatából?

Figyelt kérdés

"Egyes vallásos irányzatok hitvallási kérdést csinálnak a Jehova névhez való ragaszkodásból."


Ezt olvastam a keresztyén Bibliai Lexikonban a \'Jahve\' címszó alatt.


2009. júl. 21. 17:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/145 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen hitvallást csinálnak a névből. (is)

Ha valaki egyén egy ideig tagja volt a szervezetnek, majd eljön-bármi okból- egyből kiközösítik, vagy elkülönültnek nyílvánítják, de ugyanolyan szabályook érvényesek rá, mint a kiközösítettre. A biblia világosan kifejti, hogy csak az az antikrisztus, aki nem vallja Krisztust testben megjelentnek, erre ők mindenkit hitehagyottnak bélyegeznek. Mert NEM TARTOZIK TÖBBÉ A JEHOVA TANÚI EGYHÁZHOZ!!

Vagyis egyedül üdvözítő egyháznak tartják magukat. Rengeteg a titkolt bűnük, gyermekmolesztálások, házasságtörés, alkoholizmus, de amíg valaki az egyházhoz tartozik, és nem hagyja ott, addig megmentésben részesülhet a JÓ Atyától, aki ezek szerint szerintük vak, degenárált, személyválogató, és nem számít neki semmi, még az sem, hogy a FIa váltságul az életét fizette MINDENKIÉRT, a lényeg, hogy a Jehova nevet használja. Úgy állítják be Istent, mint egy felfuvalkodott, trónján pöffeszkedő hatalom ittas egyént.

Bárcsak megismerhetnék azt a Jó ATyát, aki feltételeknélkül szeret, kegyelmet oszt....


Nagyon sajnálom őket....


Bibbe

2009. júl. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/145 anonim ***** válasza:
0%

Azt tudod-e, hogy az alaptalanúl vádaskodó, hazug embereket, akik semmiféle bizonyítékot nem tudnak, de nem is akarnak felmutatni, csak a hangulatkeltésért, rosszindulatból vádaskodnak, azokat Isten elítéli?


"Jó ATyát": ez kicsoda? Kinek a "neve" ez? Vagy talán nincs neve annak az Istennek, akiről beszéltek?

2009. júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/145 anonim ***** válasza:
100%

Bizony tudom, azért nem tartozom a tanúk szervezetéhez. :o)

Sehol nem mondtam, hogy nem úgy hívják az Istent, hogy Jehova. Valamit nem jól olvastál. DE Krisztus azt mondta, hogy Mi Atyánk, és nem Mi Jehovánk. Meg azt is, hogy fiak vagytok, és azt is, hogy Krisztus testvérei. AKik azok, azoknak az Isten, nem Jehova, mint ahogy az én férjem sem Imre a gyerekeinknek, hanem apa.


Megtudnád mondani, a tanúk miért fenyegetőznek egyből az Isten haragjával, ha valami nem tetszik nekik?


Bibbe

2009. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/145 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért fog megmentésben részesülni, mert az egyházhoz tartozik, hanem azért mert Jehova megmenti őt, mert hisz Jehovában és erős a hite!Az egyház vezetői is emberek, nem tudják minden egyes tanúról, hogy mikor kit molesztált, kit ölt meg, milyen bűnözést végzett el. De Jehova látja, a legfőbb Isten!És ő fog dönteni arról ,hogy ki fog megmentésben részesülni. Akkor közösítenek ki, ha az illetőről 100%-osan bebizonyosodik a bűn, és be is vallja, de nem akarja megbánni a tetteit. Érthető voltam? :)
2009. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/145 anonim ***** válasza:
0%

A 07:24 10:36-os hozzászólónak:


Amit most a Bibliából levezetek, az a föld sorsával kapcsolatos. Ha ezt az érvelést sikerül végig elolvasni, kíváncsi lennék rá, hogy lehetségesnek tartod-e, hogy a föld nem pusztul el úgy, ahogy sokan hiszik?

De egy kérdés mindenek előtt: ha bepiszkolódik egy pulóvered, egyből a tűzbe dobod?

Ezt írtad: "Ha rosszá válik a termés, akkor elpusztítom.

Pont erről szól a búza és a konkoly példája, az aratás ideje a Bibliában. Amikor megromlik a Föld termése, jön a pusztulás.

Az utolsó ítélet idején megsemmisül minden, és nincs semmiféle evilái örök élet, evilági menny....az ég és aföld összedől és megszűnik a világ."


Szóval, ha rosszá válik a termés, a földet kell megsemmisíteni? Úgy tudom, nem erről ír ez a példázat sem!


Maga Isten fogja megsemmisíteni a földet tűzzel?


Támogatja-e ezt a nézetet a 2Péter 3:7, 10 (B.—D.)? „ A mostani eget és földet ugyanaz a szó őrizte meg, hogy fönntartsa az istentelenek elítélésének és kárhozatának [„pusztulásának”, ÚRB] napjára a tűz számára. Eljön azonban az Úr napja, mint a tolvaj. Akkor az egek nagy robajjal elpusztulnak, az elemek megolvadnak a hőségben, s a föld és rajta minden alkotás tűzben ég el [„megégnek”, Kár., ÚRB; „elenyészik”, Kat.; „feltárulnak”, ÚV].” (Megjegyzendő, hogy a Codex Sinaiticus és a Codex Vaticanus 1209. számú kézirata — mindkettő az i. sz. IV. századból való — azt írja, hogy „feltárulnak”. A későbbi kéziratok, az V. századbeli Codex Alexandrinus, valamint a Vulgatának a XVI. században Kelemen által kissé javított változata már azt írja, hogy „megégnek”.)


Utal-e a Jelenések 21:1 (Kat.) arra, hogy elpusztul a bolygónk? „Új eget és új földet láttam. Az első ég és az első föld ugyanis elmúltak, és tenger sincs többé.”


Ezeknek a verseknek a magyarázata csak akkor helyes, ha összhangban van a szövegkörnyezettel, valamint a Biblia többi részével


Ha ezek a szövegek (a 2Péter 3:7, 10 és a Jelenések 21:1) azt jelentenék, hogy a betű szerinti Föld bolygót fogja tűz megsemmisíteni, akkor a betű szerinti egeknek (a csillagoknak és a többi égitestnek) ugyancsak tűzben kellene elpusztulniuk. Az ilyen betű szerinti értelmezés azonban ellentétben áll a Máté 6:10, a Zsoltárok 37:29; 104:5 és a Példabeszédek 2:21, 22 kijelentésével. Különben is, milyen hatással lenne a tűz a már amúgy is erőteljesen izzó napra és csillagokra? Következésképpen a fentiekben idézett bibliaversekben másként kell érteni a „föld” fogalmát.


Egyebek között az 1Mózes 11:1, az 1Királyok 2:1, 2 és az 1Krónikák 16:31 átvitt értelemben használja a „föld” szót, mint ami az emberiségre, az emberi társadalomra utal. Erről lenne szó a 2Péter 3:7, 10-ben és a Jelenések 21:1-ben is?


Figyeld meg, hogy a szövegkörnyezetben a 2Péter 3:5, 6 (és a 2:5, 9 is) párhuzamba állítja ezzel Noé napjainak Özönvízét, amikor a gonosz emberi társadalom megsemmisült, de Noé és a családja életben maradt, és a föld is megmaradt. A 2Péter 3:7 hasonlóképpen azt mondja, hogy az ’istentelen embereknek’ kell elpusztulniuk. Az a felfogás, hogy a „föld” ebben az esetben a gonosz emberi társadalomra vonatkozik, teljes mértékben összhangban van a Biblia egészével, ahogy a fent említett szövegek is rámutatnak. Ez a jelképes „föld”, vagyis gonosz emberi társadalom fog ’feltárulni’, azaz Jehova — mintha tűz égetné le, úgy rántja le róluk a leplet —, leleplezi az istentelen emberi társadalom gonoszságát, és nyilvánvalóvá teszi, hogy rászolgált a teljes pusztulásra. Ez a gonosz emberi társadalom tehát a Jelenések 21:1-ben (Kat.) említett „első föld” is.


A fentiek fényében Jézusnak a Lukács 21:33-ban lévő szavai („az ég és a föld elmúlik, de . . .”) jelképesen értendők. Hasonlóképpen a Jelenések 21:1 is ’a korábbi égről és a korábbi földről’ beszél. (Lásd még: Máté 24:35.)

2009. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/145 anonim ***** válasza:
31%

"Szeretném olvasni azt az igei helyet, ahol nyíltan kimondja az ige, hogy kétféle reménysége van az embereknek."


Kedves Bibbe!

A Biblia sok helyen, egészen világosan és érthetően beszél az ember reménységéről. Arról is, hogy a földi örök élet, mint Isten erdeti szándéka megvalósul és arról is, hogy lesznek, akik az égi életet kapják osztályrészül.

De ha már ilyen "kíváncsi" vagy, én is kérdeznék egyet, ha megengeded:

Hol mondja, vagy tanítja a Biblia, hogy mindenki, vagy "minden jó ember" az égbe jut? És hol mondja ezzel összhangban, hogy Isten eredeti szándéka (amit Ádáméknak adott) megváltozott volna és onnantól a földi örök élet reménysége végleg elveszett?

2009. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/145 anonim ***** válasza:
0%

"Természetesen hitvallást csinálnak a névből. (is)"


Ehhez annyit, hogy a második válaszban érthetően leírtam, hogy mit hogyan gondolunk Isten nevéről, ehhez képest a te vádaskodásaid messze vannak az igazságtól!


"Ha valaki egyén egy ideig tagja volt a szervezetnek, majd eljön-bármi okból- egyből kiközösítik, vagy elkülönültnek nyílvánítják,..."


Nem igaz ez sem! Általában hosszú folyamat vezet az eltávolodáshoz is, de ahhoz is, hogy kiközösítsenek valakit. Egyáltalán nem olyan "egyből" mennek a dolgok, mint ahogy te ezt előadod! Az viszont igaz, hogy a megbánás nélküli helytelenűl cselekvőket egy bírói eljárás után kiközösítik.

Évente 40 ezrek távolodnak így el, és ezek nagy része erkölcstelenség miatt. Én molesztálásról még nem hallottam, de természetesen a pia is lehet indok. Semmiképpen nem fedezzük el a szándékos erkölcsteleneket, mint ahogy sok egyházban ez megtörténik.

Úgyhogy az általad "titkos bűnöknek" nevezett szöveg rágalom!


Hogy ki az "antikrisztus", azt jó lenne, ha a Biblia döntené el! Viszont az ezzel kapcsolatos állításodra érthető bibliai érvekkel válaszoltam 1-2 hete egy másik kérdésben.

Egy volt kiközösített véleménye:


"Én is ki voltam közösítve a gyülekezetből. Akkor úgy éreztem, hogy ez kíméletlen, és a legnagyobb megvetésre méltó dolog, amit egy személlyel meg lehet tenni. Tévedtem! A kiközösítés előtt a gyülekezet vénei nagyon keményen dolgoztak azért, hogy segítsenek nekem megbánásra törekedni. Én akkor egyszerűen nem értékeltem a segítséget. Nagyon megalázó volt számomra a kiközösítés. Arra indított, hogy meglássam, mennyire komoly dolog a Jehovával ápolt kapcsolatunk."


A "Jehovával ápolt kapcsolatunk"-ról van szó! Nem pusztán az a lényeg, hogy a hívőtársainkal milyen a kapcsolatunk, ettől sokkal fontosabb az Istennel való szoros kapcsolat, mert csak Ő képes megvédeni attól, hogy ne keveredjünk bajba. A kiközösítettek sajnos pont az igaz Istennel való kapcsolatukban szenvednek hajótörést, még akkor is, ha látszólag egy "más fajta" imádatért megy el valaki!


"Vagyis egyedül üdvözítő egyháznak tartják magukat."


Ez mióta bűn?! Kinek bűn? Neked? Miért is? Mert az első századi példa, Jézus példája mást tanított? Tényleg? Osztán mit?! Világoljon már fel valaki!

Tehát nagyon helytelen, ha manapság valaki hisz abban, hogy jó úton jár, és RAGASZKODIK IS AHHOZ??? Vagyis azt kellene tenni, hogy minden hónapban másik egyházat látogassak? Vagy csak nem szabad hinni, hogy igaz, amiben hiszek? Ez lenne a te teológiád? Látszik!


" de amíg valaki az egyházhoz tartozik, és nem hagyja ott, addig megmentésben részesülhet a JÓ Atyától,..."


Erre már válaszolt valaki, de egy másik durva rágalom!

Ezek lennének az "igazságaid"?

2009. júl. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/145 anonim ***** válasza:
100%

Kedves MIndenki, aki Jehova TAnúi álláspontját képviseli! :o)


SOk éve már, hogy ismerem a tanúk gondolkodás módját, beszéd stílusát, öltözködését, és nem azért, mert világítanak, mint a nap, hanem mert az egyforma gondolkodás mód azonos jeleket tesz rájuk, a törvényeiket...régóta beszélgetek aktív tanúkkal, tétlenekkel, és kiközösítettekkel. Ezzel csak azt szeretném mondani, legalább 17 évnyi tapasztalat van mögöttem, és legalább 20 oldalról ismerem őket.

Mielőtt megválaszolom a kérdéseket, lenne nekem is.

-Miért van az, hogy valaki felsorol olyan tévtanításokat, amivel gondolkodásra tudna késztetni egy tanút, arra sosem beszélgetés a válasz, hanem egyből a sértődés, vagy hazugsággal való vádaskodás?

pedig világosan le van írva, tényszerűen, és mégsem érdekli, hanem azt mondják, hogy a rosszhiszemű emberek rágalmai.


Nem sokára válaszolok, csak most rettenetesen fáj a fejem. De nagyon érdekelne a válasz egy olyan tanútól, aki nem fél válaszolni. :o)


Bibbe

2009. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/145 anonim ***** válasza:
100%

Kedves ......!


A Biblia sok helyen, egészen világosan és érthetően beszél az ember reménységéről. Arról is, hogy a földi örök élet, mint Isten erdeti szándéka megvalósul és arról is, hogy lesznek, akik az égi életet kapják osztályrészül.


-POntosan melyik igei részre gondolsz? A más juhok kifejezésre?

Átbeszélhetjük, ha gondolod....

Vagy a 144 000 és a nagy sokaságra? Azt is megbeszélhetjük...

ha van hozzá kedved.



De ha már ilyen "kíváncsi" vagy, én is kérdeznék egyet, ha megengeded:

Hol mondja, vagy tanítja a Biblia, hogy mindenki, vagy "minden jó ember" az égbe jut?


-Ezt sehol...de ha jól emlékszem, én sem mondtam ilyet. :o)

Egyetlen egyház sem tanítja, hogy minden jó ember a mennybe jut.

És azt mondja valahol, kik a jó emberek? :o)

De mindenki megmentsében részesül, aki hisz az Isten fiában, aki a Jézus Krisztus. Ez egyháztól független. Sőt! :o)


És hol mondja ezzel összhangban, hogy Isten eredeti szándéka (amit Ádáméknak adott) megváltozott volna és onnantól a földi örök élet reménysége végleg elveszett?


-Sehol. AMi Isten szájából egyszer elhangzik, az nem tér vissza beteljesületlenül.

De hol mondja, hogy lesznek, akik a mennybe jutnak, és lesznek, akik soha, viszont a földön fognak élni?

Ki dönti el, hogy ki fog a mennybe menni, és ki, hogy ki fog a földön élni?

Miért csak Jehova Tanúi szervezetéből kerülnek ki a mennybe jutók, és miért csak Jehova Tanúi szervezetéből, akik a földön?

Miért van az, hogy 1914-óta nem csökken, hanem néha még nő is a felkentek száma,

és ezért őrtorony cikk is jelent meg, hogy mindenki, aki magához igyekszik venni az emlékjegyeket, azok vizsgálják felül magukat?Isten elhívása nem egyértelmű? Isten elhívását felül bírálhatja, vizsgálhatja egy emberekből álló csoport?

MIért csak 1914 óta vannak az elhívások? MI van azokkal, akik más egyházak tagjai, vagy egynek sem, de hisznek Krisztusnak, Krisztusban, megtért keresztények, de nem Jehova TAnúi egyházának a tagjai?


Bibbe

2009. júl. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/145 anonim ***** válasza:
0%

Nem jó a fejfájás, örülnék ha mihamarabb elmúlna.

Először is egy fontos dolog: egyetlen Tanú sem fog téged személyedben sértegetni, legalábbis ez nem jellemző! Visszafelé viszont kapunk rendesen, no de nem panaszkodom, mert ez a munka ezzel jár. Jézus idejében is ez volt, és Ő maga mondta, hogy "gyűlöletesek lesztek az én nevemért", "mert a világ szereti azt, ami az övé", de minket nem tart annak. Még szép!

Ha ismersz minket valamennyire, akkor tudod, hogy nem téged nevezlek hazugnak, hanem a szöveged bizonyos részeit! Nagy különbség, mivel azokat akárhonnan is vehetted. Az infód sántít, és több sebből vérzik.

Jól értesűltnek akarsz látszani, de valójában nagyon nem vagy az! Még akkor sem, ha egyrészt személyes tapasztalatokra hívatkozól. Ezt kellene észrevenni először neked magadban.


"-Miért van az, hogy valaki felsorol olyan tévtanításokat, amivel gondolkodásra tudna késztetni egy tanút, arra sosem beszélgetés a válasz, hanem egyből a sértődés, vagy hazugsággal való vádaskodás?"


Nem kedves Bibbe, nem sértődik itt egy Tanú sem, de ezzel megint ferdítettél alaposan.

Ki sorolt itt fel "tévtanításokat"? Miről is beszélsz? Pontosan te állítottál abszolút igaztalan vádakat, amelyek mellesleg bizonyíthatatlan, személyeskedő, beszennyezni akaró rágalmak voltak! Te állítasz olyan dolgokat, amire eszedben sincs, de nem is tudnál(!) bizonyítékot felhozni, csak kreáltat!


Nem, nem a sértődés volt a válasz, a válasz le lett írva, emlékszel? Te magad írtad, hogy majd válaszolsz rájuk, ha elmúlik a fejfájásod. Jól tudod csavarni a szavakat, de ez nem visz közelebb a velünk kapcsolatos igazság felfedezéséhez.


Tehát meg lettek válaszólva a "tévtanaid", bizony jó lenne, ha a jövőben tartózkodnál az efajta (általam itt idézett) pszichológiai fegyverektől, vagy tán tényleg azt gondolod, hogy ezzel korrekt vagy?

2009. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!