Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi miért csinálnak...

Jehova Tanúi miért csinálnak "hitvallási kérdést" a Jehova név használatából?

Figyelt kérdés

"Egyes vallásos irányzatok hitvallási kérdést csinálnak a Jehova névhez való ragaszkodásból."


Ezt olvastam a keresztyén Bibliai Lexikonban a \'Jahve\' címszó alatt.


2009. júl. 21. 17:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/145 anonim ***** válasza:
100%

:o) Teljesem mindegy, hogy te mit hiszel rólam, az semmit nem bizonyít. A sok leveledben egyetlen egy beszélgetésre utaló mondat sem volt, egyetlen kérdés sem, amire komolyan választ várnál, és attól, hogy folyamatosan azzal erősíted magad, hogy én hazudok, és rágalmazok, meg mocskolódok, még az nem igaz. Semmminek nem jártál utána, semmi nem érdekel, mindenre egyből az őrtoronyhoz ugrasz, mikor megmondtam, hogy az onnan való érvekkel tisztában vagyok, és azok engem egyáltalán nem érdekelnek. Én tanú koromban a debreceni reformáus könyvtárba jártam "tanulmányozni", ott összevetettem a tanús kiadványokat más tudásokkal is, majd megkérdeztem a véneket is, és csak akkor kezdtem el hinni a hű és bölcs szolgának. Senkit, akinek más volt a véleménye mint nekem, nem nevetségeztem le, azokat hazugsággal nem vádoltam, (mert azt mondják a tanúk, hogy az ördög a vádoló, ezért nem szerettem volna vele azonosulni) komolyan vettem Jézus azon tanítását, hogy aki keres, az talál, és nem előbb talál, aztán keres, és első sorban a bibliát olvastam. A bibliát. Nem őrtorony tanulmányozás szerettem volna részt venni, hanem biblia tanulmányozáson. S mivel első helyre tettem a bibliát, sok kérdésemre a válasz nem a társulat archivumából érkezett, hanem a bibliából, vagyis a Jó Atyától. Szerintem lehet érzékelni a kettő közötti különbséget. :o)


Egyszer nagyon szeretnék egy valamilyen témát anélkül megbeszélni egy aktív tanúval, hogy az tényleg nyított, de eddigi tapasztalataim alapján, (ami nyilván nem igaz) még csak egoista, öntelt, tudásuk teljes bizonyosságában hívő tagokkal sikerült találkoznom. Pedig azt mondja az írás, hogy az ismeret homályos, és nem egész.


Imádkozom értetek!


Bibbe

2009. júl. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/145 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Aktív Tanúk!!

Van-e olyan téma, ami arra ösztönözne benneteket, hogy megvizsgáljátok a szervezet igazságát?

Arra gondoltam, nyitok egy új témát, és a tanús tanítás alapját, az 1914-es évszámhoz kötött "igazságokat" átbeszélhetnénk. NYított szívvel, az Isteni igazság után vágyakozva. Ha bebizonyosodik, hogy nem igaz a taníítás 1914-ről, akkor az is, hogy nincs hű és bölcs szolga, vagyis nincs Jehova Tanúi szervezet abban a formában, ahogy az állítja magáról.


Benne vagytok?


Bibbe

2009. júl. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/145 anonim ***** válasza:
100%

Te ezt mondtad: "Egyetlen egyház sem tanítja, hogy minden jó ember a mennybe jut."

Így van ez? Azok az egyházak, melyek a 16:46-os válaszomban tárgyalt Bibliai verseket szó szerint veszik, azok sem? Az az úriember, akinek ezt a választ írtam, pedig nagyon úgy nézett ki, hogy abban hitt?



-Én azt mondtam, hogy: EGYETLEN EGY EGYHÁZ SEM TANÍTJA, erre te azt mondtad: az úriember úgy nézett, ki, hogy abban hitt. Az egyetlen úriember képviseli az összes egyház tanítását?



A "más juhok" és a "144000" kérdését pedig ezeken az oldalakon alaposan kitárgyaltuk már más kérdésekben, szerintem együtt és külön-külön is. De szívesen levezetem neked újra részletesen, ha ez kell.


-.Nekem nem szükséges. ISmerem a tanításukat. HA még ugyanaz, mint 10 éve. :o) Elég sűrűn jön az új világosság....

De ha szeretnéd, én is le vezetem neked, mit mond a biblia róla. :o)


"De mindenki megmentsében részesül, aki hisz az Isten fiában, aki a Jézus Krisztus. Ez egyháztól független. Sőt! :o)"

No látod, ezt az állításodat kellene mindenféle összevisszaság és tiszteletkör nélkül, a Biblia teljes szövegösszefüggésében bizonyítanod.


-????????? Kemény vagy....:o))) Efézus 2,8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által;

és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

Efézus 2,9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.

VAgyis az ember érdeme és az ember áldozata nélkül üdvözülünk.

Róma és Gal. iratokat lapozd fel, az sokkal jobban elmondja, mint én. :o) Istennek igazsága pedig a Jézus Krisztusban való hit által mindazokhoz és mindazoknak, a kik hisznek. Mert nincs [Gal. 3,28.] különbség,

3,23 Mert mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül.


3,24 Megigazulván ingyen az ő kegyelméből [rész 5,1. Eféz. 2,8.] a Krisztus Jézusban való váltság által,


3,28:Az ember hit által igazul meg....

Galata 3:26 "Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által. 27Akik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöttétek magatokra. 28Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban. 29Ha pedig Krisztuséi vagytok, akkor Ábrahám utódai vagytok, és ígéret szerint örökösök."


stb.....

A hit szó nem csupán a történt dolgok ismeretét jelenti, mely az istentelenekben és az ördögben is meg van, hanem azt a hitet jelenti, amely nem csupán magát a történetet hiszi el, hanem a történet eredményét is: vagyis a bűnök bocsánatát, miszerint Krisztusban való hit által részesülünk kegyelemben igazságban, és bűnbocsánatban.

Tehát a hit nem jó cselekedett, hanem megfogja Jézus Krisztus érdemét, és azt szem-szív-elme előtt tartva fogadja az irgalmasságot.

Jézus mindent elvégzett a halálával, és a feltámadássával, ehhez sem hozzá tenni, sem elvenni nem lehet.


Az egyetemes egyházat, miszerint mindenki, aki ebben a hitben él, a legtöbb, de nem mindegik egyház tanítja, és az írásra alapozza ezt. A fent felsorolt részek üzenik, Krisztussal az élen, aki azt mondta nem helyhez kötve fogják Őt imádni,

(nem ezen a hegyen....stb) hogy vallástól, s mindentől függetlenül osztja az ISten a kegyelmet, a bűnbocsánatot.


A Jézus Krisztusról befogadott ismeret pedig nem mennyiségi ismeretet, lexikális tudást jelent, hanem a kegyelemben való élet bővölködését, s abban való hívést, s azok eredményének a megtapasztalását.


Érthető voltam? :o)


"De hol mondja, hogy lesznek, akik a mennybe jutnak, és lesznek, akik soha, viszont a földön fognak élni?"

Te ezt a kérdést hogyan érted? Mire szeretnél választ kapni?

Egyáltalán mire akarsz kilyukadni?


-A kétosztályra....


"Ki dönti el, hogy ki fog a mennybe menni, és ki, hogy ki fog a földön élni?"

Szerinted? Akik égi reménységűek, azok általában olyan módon tudják ezt magukról, mint a nemüket, hogy férfi, vagy nő. Jehova az elhívó.


-Megkérdezhetem, hogy mikor alakult ki a kétosztály Istenben? Mert a tanús tanítás szerint Ádámra való hívatkozzásal élnek, mikor arról beszélnek, hogy nincs mennyei élet. Erre aképp hivatkoznak, hogy ISten szava nem tér vissza üresen...s miért akarná Isten, hogy az ember a mennyben éljen ha egyszer a földre teremtette? Ha a szöveg valóban ISten megváltozhatatlan szándékaként azt állítaná, hogy Isten az emberiséget földi, és nem mennyei életre teremtette, akkor SENKI sem jutna a mennybe. A társulat szerint azonban legalább 144 ezren a mennybe jutnak, tehát vagy mégis megváltozott ISten terve, vagy a társulat nem értette jól ISten eredeti tervét, vagy ez a szakasz nem is szól ilyen tervről.


Vagyis, mikor döntött úgy Atyánk, hogy megmásítja a tervét, ketté osztja az embereket?


"Miért csak Jehova Tanúi szervezetéből kerülnek ki a mennybe jutók, és miért csak Jehova Tanúi szervezetéből, akik a földön?"

Ezzel kapcsolatban világosan rákérdeztem a 16:44-es h.szólásomban, de erre eddig nem jött válasz. Miért, hány "keresztény" egyháza van Istennek a földön, akik szóba jöhetnek? Te komolyan azt képzeled, hogy a sok, sokszor egymásnak ellentmondó szervezet, mind, vagy nagy része Isten szolgája? Vagy azt gondolod netán, hogy elég, ha "őszinte" a saját hitében, csak vallja meg Krisztust, és kész a megmentése?


-Nem egyházak fognak szóba jönni, hanem egyének, akiket véren váltott meg a Krisztus. Egyházak vannak a földön, amikben vannak megtért keresztények. Ti azt mondjátok, hogy ne álltalánosítsunk, ha a tanúkról van szó, de vissza felé a tanúk ugyanezt már nem teszik....kissé félelmetes.... A legutolsó kérdésedre a válasz a fenti igei helyekben keresendő.


Jó lenne, ha leírnád a saját verzióidat, ha már ilyen kíváncsi vagy és mindenképpen meg vagy győződve, hogy le tudod leplezni a "tévtanainkat"!


-Tévedés történt. Én nem leleplezni akarom, és nem akarok parádézni kinek van igaza. Azt szeretném, ha mindenki magában ütköztetné az érveket,.....


"MIért csak 1914 óta vannak az elhívások? MI van azokkal, akik más egyházak tagjai, vagy egynek sem, de hisznek Krisztusnak, Krisztusban, megtért keresztények, de nem Jehova TAnúi egyházának a tagjai?"


Ezekre a kérdésekre szintén volt már bőséges válasz ezeken az oldalakon. Az előítéletekkel szemben, nyilván nem csak a ma élő, vagy már elhunyt Jehova Tanúi közül lesz csak üdvösség! Sokkal szélesebb rétegekről van szó, de ezt most nem részletezném addig, míg többet nem mondasz a felfogásodról.


-Mire gondolsz? Hitvallásra? Amit üdvösség szempontjából fontosnak tartok, az a Jézus Krisztusba vetett hitem.

A többi nem üdv kérdés, hanem a folyamatos tapasztalás eredménye. Nem hiszem, hogy egyetlen egyház tanítása hoz megmentést. Hiszem, hogy a biblia önmagát magyarázza, a Szent Szellem segítségével, hogy a Szent Szellem mindenkinek adható, hiszem, hogy nincs felkent-és nem felkent osztály, stb... de azt is hiszem, hogy nem az a tipusú ismeret vissz Istenhez közel, amit a tanúk prédikálnak. Isten elhívása, és az ember megtérése nem 144 ezer kiváltsága, hanem minden emberé, aki felismeri, hogy szüksége van Istenre, és bűnös. Ez két személyre tartozik: Istenre, és emberre.

S hiszem az egyetemes egyházat, ahová befér minden Krisztusban hívő ember.


Bibbe

2009. júl. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/145 anonim ***** válasza:
100%

Nem mellesleg pedig:


Nem az kérdés, hogy menny vagy fold, hanem, hogy Krisztusban lehetséges-e a kétfajta reménység ?


"....A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.

De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. * A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

...

Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.

Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.

Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a hiúságnak Lelkét kaptátok, a ki + által kiáltjuk: Abbá, Atyám!"

Ez a Lélek bizonyságot tesz a mi lelkünkkel együtt, hogy Isten gyermekei vagyunk.

Ha pedig gyermekek, * örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, + hogy vele együtt is dicsőüljünk meg. ..."


(Róma 8. rész)


A versek szerint két lehetőség van, vagy Krisztuséi vagyunk, bennünk van Krisztus lelke, és orokosok is vagyunk, vagy pedig testben vagyunk és nem tartozunk az orokosok közé. De aki testben van nem kedves Istennek.


Persze van még számos vers is, ami keresztények mennyei reménységéről szól:


"És a miképpen hordtuk a földinek ábrázatját, * hordani fogjuk + a mennyeinek ábrázatját is.

Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test * és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot."

"

1Kor. 15:49-50


"Azért is sóhajtozunk ebben, óhajtván felöltözni erre a mi * mennyei hajlékunkat"

2Kor. 5:2


"Annak okáért szent atyafiak, mennyei elhívásnak részesei, figyelmezzetek, a mi vallásunknak apostolára és * főpapjára, Krisztus Jézusra," Zsid. 3:1



"Így azonban jobb után vágyódnak, tudniillik mennyei után; azért nem szégyenli őket az Isten, hogy * Istenöknek neveztessék, mert készített nékik várost." Zsidó 11:16



A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a

gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az *

élet fájáról, a mely az Isten paradicsomának

közepette van. Jel 2:7



A kinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a

gyülekezeteknek. A ki győz, annak nem árt a

második halál. Jel 2:11



A kinek van füle hallja, mit mond a Lélek a

gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az

elrejtett mannából, és adok annak fehér kövecskét,

és a kövecskén új írott nevet, a melyet senki nem

tud, csak az, a ki kapja. Jel. 2:17



És a ki győz, és a ki mindvégig megőrzi az én

cselekedeteimet, annak hatalmat adok a pogányokon;

Jel 2:26



A ki győz, az fehér ruhákba öltözik; és nem törlöm ki

annak nevét az élet könyvéből, és vallást teszek

annak + nevéről az én Atyám előtt és az ő angyalai

előtt. Jel 3:5



A ki győz, oszloppá teszem azt az én Istenemnek

templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő

reá az én Istenemnek * nevét, és az én Istenem

városának nevét, az új Jeruzsálemét, + a mely az

égből száll alá az én Istenemtől, és az én új

nevemet. Jel 3:12



A ki győz, megadom annak, hogy az én

királyiszékembe üljön velem, a mint én is győztem és

ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében.

Jel 3:21



A ki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene

leszek, és az fiam lesz nékem. Jel 21.7



Persze, hogy lesz fold is, hisz új földet is várunk, az égi Jeruzsálem meg leszáll a földre.

(Jel 21.1-2)

Vagyis a válasz, aki győz orokségul kap mindent , az új földet is.


Tehát ha valaki, földi életbe reménykedik, az nem vágyódik a jobb után a mennyei után, nem akar győzni, így természetesen a pogányok közé számláltatik, akit majd vasvesszovel fognak terelgetni, Isten fiainak dicsőséges megjelenése után. (Róma 8:19)

2009. júl. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/145 anonim ***** válasza:
0%

"-Én azt mondtam, hogy: EGYETLEN EGY EGYHÁZ SEM TANÍTJA, erre te azt mondtad: az úriember úgy nézett, ki, hogy abban hitt. Az egyetlen úriember képviseli az összes egyház tanítását?"

Meg mondjam, hogy mit írtam? Ezt: "Azok az egyházak, melyek a 16:46-os válaszomban tárgyalt Bibliai verseket szó szerint veszik, azok sem?" Mely egyházak tanítják azon versek szó szerintiségét? Van egy pár!


Az üdvösséggel, vagy a megmentéssel kapcsolatban pedig teljesen egyoldalú vagy. Ezen észjárás is pedig egyértelműen azt igazolja, hogy "külsős" vagy és az is voltál. Ha engem kiközösítenének, akkor sohasem állítanák olyan dolgokat, amiket te itt összehordtál. Sokkal rafináltabbak azok, akik valóban Tanúk voltak!


Nézzük a megmentést:

„TE MEG vagy mentve?” Akik ezt a kérdést felteszik, azok sokszor úgy érzik, hogy ők azért vannak megmentve, mert „elfogadták Jézust személyes Megmentőjükként”. Mások viszont úgy érzik, hogy többféle út vezet a megmentéshez, és amíg „Jézus a szívedben van”, addig nem számít, hogy mit hiszel, vagy még az sem, hogy melyik egyházhoz tartozol.


A Biblia azt mondja, hogy az az Isten akarata, hogy „minden ember idvezüljön” (1Timótheus 2:3, 4). A megmentés tehát bárki számára elérhető, aki elfogadja. De mit is jelent megmentésben részesülni? Tényleg olyasvalamit, ami egyszerűen csak megtörténik veled, és részedről ez csekély vagy semmi erőfeszítést sem igényel?


A „megmentés” szó ’veszélytől vagy pusztulástól való megszabadulást’ jelent. Az igazi megmentés ennélfogva többet foglal magában derűs elmebeli állapotnál. Azt jelenti, hogy az ember megmentésben részesül a dolgok jelenlegi gonosz rendszerének elpusztítása idején, és végül magától a haláltól! De hát ki az, akit Isten meg fog menteni? Válaszul vizsgáljuk meg, hogy mit tanított Jézus Krisztus erről a témáról. Vizsgálódásod eredménye talán meglep majd téged.


Megmentés — minden vallásban megtalálható?


Egy alkalommal Jézus egy szamaritánus asszonnyal beszélgetett. Bár nem volt zsidó, mégis nagyon helyesen hitt abban, hogy eljön majd a Messiás, „a ki Krisztusnak mondatik” (János 4:25). Vajon ez a hit elegendő volt ahhoz, hogy megmentésben részesüljön? Nem, mivel Jézus nyíltan ezt mondta az asszonynak: „Ti azt imádjátok, a mit nem ismertek.” Jézus tudta, hogy ha ez az asszony megmentést szeretne nyerni, akkor ki kell igazítania az imádati formáját. Jézus ezért ezt a magyarázatot adta: „De eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul” (János 4:22, 23).


Egy másik alkalom, amikor Jézus felfedte a megmentésre vonatkozó nézetét, a farizeusokkal — a judaizmus előkelő vallási szektájával — volt kapcsolatban. A farizeusok felépítettek egy imádati rendszert, és abban hittek, hogy ez Isten helyeslését élvezi. De figyeld meg, milyen szavakat intézett Jézus a farizeusokhoz: „Képmutatók, igazán prófétált felőletek Ésaiás, mondván: Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, a melyek embereknek parancsolatai” (Máté 15:7–9).


Ez eddig érthető-e neked?

Mi a helyzet ma azzal a sok vallási csoporttal, amely azt állítja, hogy hisz Krisztusban? Vajon mindegyiket elismerné Jézus, mint amelyek törvényes útjai annak, hogy megmentést nyerjenek? Nem kell találgatnunk ebben a tekintetben, hiszen Jézus világosan kijelentette: „Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők” (Máté 7:21–23).

Esetleg itt te úgy gondolod, hogy akkor sem az "egyházakról" van szó, hanem személyekről? Az ám, csakhogy egy-egy felekezet tanai, nagyban befolyásólják az egyének hitét, világnézetét, sőt cselekedeteit és Jézusról szerzett ismeretük "igazságát"! Így megint ott lyukadunk ki, elég-e csak őszintén hinni azt, amit felkínál nekem a vallásom, vagy meg is kellene győződni arról, vajon helyes-e? Egy dologban teljesen nyugodt lehetsz: nem a Tanúk vannak a bibliai ismeretekben megvezetve, ez az eddigi manipulatív vádaskodásidból is kiderült.


A megmentéshez létfontosságú a pontos ismeret Jézusról


Jézusnak ezek a szavai kijózanító következtetésekre indítanak. Azt jelzik, hogy sok hitbuzgó ember kudarcot vall ’az Atya akaratának cselekvésében’. Akkor hát hogyan nyerhet valaki igazi megmentést? A Timótheushoz írt első levél 2:3., 4. verse (NW) ezt a választ adja: „[Isten] azt akarja, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön és az igazság pontos ismeretére jusson.” (Vö. Kolossé 1:9, 10.)


Az ilyen ismeret létfontosságú a megmentés elnyeréséhez. Amikor egy római börtönőr megkérdezte Pál apostolt és társát, Silást, hogy „mit kell nékem cselekednem, hogy idvezüljek?”, akkor ezt válaszolták: „Higyj az Úr Jézus Krisztusban, és idvezülsz mind te, mind a te házadnépe!” (Cselekedetek 16:30, 31). Vajon ez azt jelentette, hogy a börtönőrnek és családjának mindössze arra volt szükségük, hogy bizonyos érzés legyen a szívükben? Nem, már csak azért sem, mert anélkül nem tudtak igazán ’hinni az Úr Jézus Krisztusban’, hogy ne értették volna meg valamennyire azt, hogy ki volt Jézus, mit tett, és mit tanított.


Jézus például tanított egy égi kormányzat — „Isten királysága” — létrejöttéről (Lukács 4:43, Csia fordítás). A keresztény erkölcsről és viselkedésről is lefektetett alapelveket (Máté 5—7 fejezet). Körvonalazta, hogy tanítványai milyen álláspontra helyezkedjenek, amikor politikai kérdésekre kerül sor (János 15:19). Egy világméretű tanítóprogramot hozott létre, és megbízta követőit, hogy vegyenek részt benne (Máté 24:14; Cselekedetek 1:8). Igen, ’Jézusban hinni’ sok dolog megértését jelentette! Nem csoda hát, hogy Pál és Silás „hirdeték néki [a börtönőrnek] az Úrnak ígéjét, és mindazoknak, kik az ő házánál valának” még azelőtt, hogy ezek az új hívők megkeresztelkedtek (Cselekedetek 16:32, 33).


Folytatom...

2009. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/145 anonim ***** válasza:
0%

Istenről is létfontosságú a pontos ismeret


A Jézusba vetett valódi hithez szükségszerűen hozzátartozik az is, hogy azt az Istent imádjuk, akit maga Jézus imádott. Jézus így imádkozott: „Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust” (János 17:3).


Isten Fia a földi szolgálata idején mindig Atyjára irányította a figyelmet, nem saját magára. Soha nem állította magáról, hogy ő a Mindenható Isten (János 12:49, 50). Jézus számos alkalommal világossá tette Isten elrendezésében betöltött tisztét, kijelentve, hogy ő alárendeltje az Atyjának (Lukács 22:41, 42; János 5:19). Jézus így nyilatkozott: „az én Atyám nagyobb nálamnál” (János 14:28). A te egyházad megtanította neked, hogy igazából milyen kapcsolat van Isten és Krisztus között? Vagy arra vettek rá, hogy elhidd, Jézus maga a Mindenható Isten? Megmentésed a helyes értelmezés birtoklátásól függ.


Jézus az Úr Imájában sürgette tanítványait, hogy ekként imádkozzanak: „szenteltessék meg a te neved” (Máté 6:9). A legtöbb fordítás eltitkolta Isten nevét, és „Úr” szóval fordította. Az „Ótestamentum” régi példányaiban azonban Isten neve több mint hatezerszer fordul elő! A Zsoltárok 83:19-ben ezt olvassuk: „Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön.” Téged tanítottak-e Isten nevének, a Jehova névnek a használatára? Ha nem, akkor veszélyben forog a megmentésed, mivel „mindaz, a ki az Úrnak [Jehovának, NW ] nevét segítségül hívja, megtartatik” (Cselekedetek 2:21; vö. Jóel 2:32).


Szellemmel és igazsággal


Jézus Krisztus Isten Szavára, a Bibliára is ráirányította a figyelmet. Amikor kifejtette Isten nézetét bizonyos kérdésekről, gyakran mondta ezt: „Meg van írva” (Máté 4:4, 7, 10; 11:10; 21:13). Jézus a halála előtti éjszakán így imádkozott a tanítványaival kapcsolatosan: „Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság” (János 17:17).


A Bibliának, Isten Szava tanításainak a megértése tehát egy újabb feltétele a megmentésnek (2Timótheus 3:16). Csak a Biblia válaszol olyan kérdésekre, mint: Mi az élet értelme? Miért engedte meg Isten, hogy ilyen sokáig folytatódjon a gonoszság? Mi történik az emberrel, amikor meghal? Isten tényleg tüzes pokolban kínozza az embereket? Mi Isten szándéka a földdel? Ezeknek a vitapontoknak a helyes értelmezése nélkül nem lehet Istent megfelelő módon imádni, hiszen Jézus ezt mondta: „az igazi imádók lélekben, és igazságban [szellemmel és igazsággal, NW ] imádják az Atyát” (János 4:23).


A megmentés többet foglal magában puszta információszerzésnél. Egy fogékony szívben az Istenről szóló pontos ismeret hitet eredményez (Róma 10:10, 17; Zsidók 11:6). Az ilyen hit tettekre indítja az embert.

2009. júl. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/145 anonim ***** válasza:
0%

A hiten kívül valami másra is szükség van ahhoz, hogy megmentésben részesüljünk?


Ef 2:8, 9, ÚRB: „Hiszen kegyelemből [„ki nem érdemelt kedvességből”, ÚV] van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék.”

A megmentés lehetősége teljességében Isten ki nem érdemelt kedvességének a megnyilvánulása. Ádám utódai számára nincs lehetőség arra, hogy saját erőfeszítésükből megmentésre jussanak, bármilyen nemes cselekedeteket hajtanak is végre. A megmentés Isten ajándéka, amit mindazok megkapnak, akik hisznek az ő Fia áldozatának bűnengesztelő értékében.

Ez eddig egyszer, igaz? Nagyjából így mondtad te is, csak leragadtál! De menjünk tovább.


Héb 5:9, ÚRB: Jézus „örök üdvösség szerzőjévé lett mindazok számára, akik engedelmeskednek neki”.

Ellentétben áll ez azzal a kijelentéssel, hogy a keresztények „hit által” menekülnek meg? Egyáltalán nem. Az engedelmesség csupán a hit valódi voltát igazolja.


Jak 2:14, 26, ÚRB: „Testvéreim, mit használ, ha valaki azt mondja, hogy van hite, de cselekedetei nincsenek? Vajon üdvözítheti-e őt egyedül a hit? Mert ahogyan a test halott a lélek nélkül, ugyanúgy a hit is halott cselekedetek nélkül.”

Cselekedetekkel nem lehet rászolgálni a megmentésre. De mindenki, akinek igazi hite van, cselekedni is fog azzal összhangban: betartja Isten és Krisztus parancsait, ezáltal bizonyítva a hitét és a szeretetét. Ilyen cselekedetek nélkül a hite halott.


Csel 16:30, 31, ÚRB: „»Uraim, mit kell cselekednem, hogy üdvözüljek?« Ők [Pál és Silás] pedig így válaszoltak: »Higgy az Úr Jézusban, és üdvözülsz mind te, mind a te házad népe!«”

Ha ez a férfi és a háznépe valóban hittek, vajon nem cselekedtek hitüknek megfelelően? Dehogynem.


Na látod, én ilyen "Bibliai szövegösszefüggésre" gondoltam, amikor arra kértelek, hogy...

2009. júl. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/145 anonim ***** válasza:
28%

"(nem ezen a hegyen....stb) hogy vallástól, s mindentől függetlenül osztja az ISten a kegyelmet, a bűnbocsánatot."


Eltűnődtél-e már valaha is azon, kinek az imádatát fogadja el Isten? Talán ilyen kérdés fogalmazódott meg egy bizonyos asszonyban, mikor Jézus Krisztussal beszélt a Garizim-hegy közelében, Szamáriában. Ráirányítva a figyelmet a szamaritánusok és a zsidók imádata közötti különbségre, megállapította: „A mi atyáink ezen a hegyen imádták az Istent, ti pedig azt mondjátok, hogy Jeruzsálemben van az a hely, ahol Istent imádni kell” (János 4:20, Úf ). Vajon azt felelte Jézus a szamaritánus asszonynak, hogy Isten minden imádatot elfogad? Vagy pedig azt mondta, hogy sajátosan jellemző dolgok követeltetnek meg ahhoz, hogy tetsszünk Istennek?


Jézus meglepő válasza így hangzott: „eljő az óra, a mikor sem nem ezen a hegyen, sem nem Jeruzsálemben imádjátok az Atyát” (János 4:21). A szamaritánusok már régóta félték Jehovát és imádtak más isteneket a Garizim-hegyén (2Királyok 17:33). Jézus Krisztus most azt mondta, se ez a hely, se Jeruzsálem nem lesz lényeges az igaz imádatban.


Folytatásképpen Jézus így szólt a szamaritánus asszonyhoz: „Ti azt imádjátok, a mit nem ismertek; mi azt imádjuk, a mit ismerünk: mert az idvesség a zsidók közül támadt” (János 4:22). A szamaritánusoknak hamis vallási elképzeléseik voltak, és a Bibliának csupán az első öt könyvét fogadták el ihletettnek — ezeket is csak a saját átvizsgált szövegük szerint, amely úgy ismert mint szamaritánus Pentateuchus. Ezért nem igazán ismerték Istent. A zsidókra azonban Írás szerinti ismeret bízatott (Róma 3:1, 2). Az Írások megadták azt a hűséges zsidóknak — és mindenki másnak, aki figyelt —, amire szükségük volt ahhoz, hogy ismerjék Istent.


Jézus tulajdonképpen világossá tette, hogy a zsidóknak is és a szamaritánusoknak is ki kell majd igazítaniuk az imádatuk módját, hogy tetsszenek Istennek. Ezt mondta: „eljő az óra, és az most vagyon, amikor az igazi imádók lélekben, és igazságban [szellemmel és igazsággal, NW ] imádják az Atyát: mert az Atya is ilyeneket keres, az ő imádóiul. Az Isten lélek [szellem, NW ]: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban [szellemmel és igazsággal, NW ] imádják” (János 4:23, 24).

Jézus kihangsúlyozta, hogy Isten igaz imádatot akar. Ez azt mutatja, hogy vannak imádati formák, amelyek elfogadhatatlanok Jehova előtt.


Ezek a versek nem arról szólnak (a te legnagyobb sajnálatodra), hogy hól, mely helyen kell imádni Istent igazsággal, erre nem is ad választ! Hanem az imádatunk módjáról beszél nekünk Jézus, arról hogy "szellemmel és igazsággal" kell Istent imádni. Vagy olvasol ezekben arról, hogy mindegy milyen "valláshoz" tartozunk? Ezt mondta volna Jézus? Miért magyarázol bele olyanokat, amik nincsenek is benne? Ja, tudom, valamilyen módon igazolni kell a nem Bibliai filozófiádat.

Mivel a zsidó rendszer és mint állam is megszünt nemsokára, így nyilván nem egy konkrét helyhez kötött az igaz imádat, hiszen Jézus jól tudta, hogy az egész világ a szintere lesz ennek.

De(!!!) igazi elferdítése a Biblia értelmezésének, ha ezzel magyarázod a sok magát kereszténynek valló egyház legitimitását! Tudom, nem először teszed, az éjszaka is több ilyen próbálkozásodat lepleztem le, éppen ezért nem is csodálkozom. Mert bár ránk szoktátok akasztani azt a hamis vádat, hogy "kiragadunk", "elferdítünk" verseket, meg hasonlók, de valójában te nem tartod be most sem azt az alapvető szabályt, hogy a teljes Írással összhangban érvelj.


Az első sz.-i Bibliaírók világosan fogalmaztak az ügyben, hogy a keresztény gyülekezet az nem sok, egymástól tanításban is eltérő felekezetek sokasága, mert még óva is intettek a szektásság ellen.

Igen, egy egységes keresztény gyülekezetet hoztak létre és azt, ami utána tőrtént, maga a Biblia is előre jelezte, de nem helyeselte!

Jézus figyelmeztette a pergamoni gyülekezetet a szektásság veszélyére. Mégis a szekták már a második században megjelentek, napjainkban pedig a kereszténység több ezer békétlen szektából és felekezetből áll (Jelenések 2:15).

Jézus óva intette a szárdiszi gyülekezetet attól, hogy szellemileg halott legyen (Jelenések 3:1). A szárdisziakhoz hasonlóan az állítólagos keresztények is hamar megfeledkeztek a keresztény cselekedetekről, és nemsokára átruházták a prédikálás igen fontos munkáját egy kicsiny, fizetett papi osztályra.

A keresztény gyülekezetnek már kezdettől fogva küzdenie kellett a büszke apostolokkal, akik mézesmázos, megtévesztő beszéddel „meghasonlásokat támasztanak, és botránkozásra adnak alkalmakat, ellentétben azzal a tanítással”, amely Jehova közlési csatornáján érkezik (Róma 16:17, 18). Pál apostol szinte minden levelében figyelmeztetett erre a veszélyre. A szektásság veszélye fennáll napjainkban is.

Lásd még: 1Korintusz 3:3, 4, 18, 19; 2Korintusz 11:13; Galácia 4:9; Efézus 4:14, 15; Filippi 3:18, 19; Kolosszé 2:8; 1Tesszalonika 3:5; 2Tesszalonika 2:1–3; 1Timóteusz 6:3–5; 2Timóteusz 2:17; 4:3, 4; Titusz 1:13, 14; 3:10; Héberek 10:26, 27.


Ezek a versek mind arról szólnak, hogy az egységet, mely az egyfajta hitben is megnyílvánúl, milyen veszélyek fenyegeteik! El kell olvasni őket, azért vannak! Már akit érdekel.


Most mond meg őszintén, minek folytassuk? Te, ha valóban az igazságot akarnád érteni, akkor nem siklanál át ezeken az érveken sem, melyeket leírtam. De az elejétől kezdve ezt teszed. Ami világossá teszi a szövegeidet, már téged nem érdekel, mert a Tanúk iránti ellenszenv úgy néz ki, elvakít.

Bocsi, de én ezt így látom.

2009. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/145 anonim ***** válasza:
0%

Még valamit azért kérnék tőled!


Ha netán válaszolni akarnál, azt kérném, hogy maradjunk ezen utólsó témáknál, pl. a "megmentés" kérdésénél, vagy hogy számít-e a Biblia szerint a szervezet, az egyház és annak tanítása, melyhez tartozunk??? És hogy mindegyik ember elfogadható Istennek, függetlenűl attól, hogy mit hisz, csak az számít, hogy higgyen Jézus váltságában?

Bár bibliailag rávilágítottam, hogy valójában mi mindennel jár ez együtt, de mégis, maradjunk ennél a témánál, ha egyáltalán válaszolni akarsz. Oké?

Mert túl sok területtel illettél engem, melyek egyenként is jelentős, terjedelmes témák, nincs értelme egyszerre ennyivel foglalkozni!


Nincs értelme keverni-kavarni, össze-vissza csapongani, mert csak egy nagy kúszaság lesz az egész! Tehát én leírtam, hogy mit tanítunk mi a Biblia alapján ezekről a kérdésekről, vajon megcáfolod-e? Vagy netán ebben is pontos a Társulat?

2009. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/145 anonim ***** válasza:
100%

Kedves X!


Valamit pontosítsunk. Azért, mert betűket írunk, az még nem jelenti azt, hogy azok helyes válaszok.

Azt mondod, hogy megcáfoltad minden állításomat, én azt mondom, idéztél valahonnan, (pl: Őrtorony, érveljünk)

de nem a választ adtad meg. Azért, amiért a hű és bölcs szolga válaszait adtad, attól azok még nem igazak. Nem ellenszenvesek a tanúk,

viszont a tanításukkal nem értek egyet. És tudom, hogy ez neked, vagy nektek nagyon fontos, de abba hagynád kérlek azt, hogy

foylamatosan hazugsággal vádolsz? Nem mintha annak is hinném magam, de roppant furcsa olyan valaki tollából, aki maga

semminek nem jár utána, begépel egy őrrtorony cikket, nem godolkodik, bibliai részek felett átsiklik. Mondom újra: nem érdekel az őrtorony magyarázata,

a te gondolataidra lennék kiváncsi, arra, hogy őrtorony nyelv, és stilus nélkül mit gondolsz?

Az egész válasz adásod olyan kérdésekre épül, amik egy gondolkodás mód logikai rendszerén áll. Én nem az őrtoronnyal akarok beszélgetni, hanem veled. Hol vagy te???


Vacsi készítés után írok a kérdésedre, de tényleg csak akkor van értelme beszélgetni, ha

te is hallani akarod, amit mondok, vagy csak elmondod a hű és bölcs szolga gondolatait.


És kérlek, hagyd abba a rágalmazást. A debrecen-nyugat gyülekezetbe jártam, Bartók Béla út, elnöklő felvigyázó: JÁger Zoltán volt akkor.

őrtorony vezető: Molnár TAmás, stb....

egy telefonodba kerül, és megkérdezheted, hogy voltak-e ilyenek akkor ott. Nem tudom miért írnám, hogy tag voltam. Hidd el, nem dicsőség ez. :o( KÉnytelen vagyok azt hinni, hogy azért tartod rágalomnak, mert ennyi borzalmat nem tudsz, nem akarsz elhinni. Megértelek. MÍg tag voltam, nekem is furcsa volt, és néha egészen rettenetes, hogy

miket tudtam meg. De mindennek utána jártam, és nem volt könnyű a döntés. Egy év pszchoterápia, és ki is jöttem belőle. :o)

Ezért kérlek, mielőtt vádaskodsz, és hazugnak nevezel, és soraidból egyébb gazságok is kitünnek, gondolj arra, hogy nem biztos, hogy neked van igazad, vagy a hű és bölcs szolgának....


Köszönöm.

Bibbe

2009. júl. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!